Role účastníků

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Role účastníků

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Nechcete předběžně napsat, kdo bude co provozovat mimo bitvu? Já bych třeba rád dělal buď fotografa / špióna, táborovou policii nebo pak v nejhorším případě vyhlašovače ;) Fotím rád, to víte všichni. Možná by bylo dobré si udělat detailní představu podle fotek o šermířstvu, co jezdí na takhle vybrané akce.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Indy »

No beru sebou koníka, tudíž pokud něco koženého potřebujete opravit či sešít a podobně, budu v táboře k dispozici. Jen nebudu tradičně vybírat za opravu platbu v pivech, musím vymyslet něco jiného, když nemohu pít.
Takže bude v táboře sedlář, vezmu i nějakou kůži, možná i pár opasků či nějakých magořin vytvořím, ale přesky ssebou....
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
PeZ
Příspěvky: 19
Registrován: 11 Črv 2007, 10:22
Místo/Bydliště: U Řípu a Labe
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od PeZ »

Měl bych pořádat lučištnický turnaj, a chtěl bych ho udělat trochu jinak - ne jako soutěž, ale jako nábor lučištníků do vojska formou zkoušky. Výsledky se na konci soutěžící taky dozvědí , ale hlavní bude ta forma náboru. Potřeboval bych pro tuto akci roli písaře- úředníka - pokladníka, já sám bych dělal roli verbíře - kapitána.
V této verzi by to bylo asi podle programu v sobotu v 13:00 před bitvou, v neděli bych to nechal jako improvizaci, eventuálně tréningové střílení již naverbovaných vojáků bez písaře.
Oslovil jsem SZ Jana ze Siecina, ale pokud by neměl zájem, přivítám dobrovolníka s vlastním psacím náčiním - bude zapisovat střelce do listin a vydávat dekrety.
...neboť muž vítězívá nad mužem a zbraň přemáhá zbraň; pro bohy máme krvavé oběti a proti kouzlům lze použít kouzla; ale neblahému osudu nelze čelit.
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Random »

Zdar Siegfriede, vzhledem k tomu, že nemám odpověď na poslední majl a ono to trochu patří sem, tak se ozývám: můžu cvičit pikenýry a hojně to prokládat francouzštinou, boudu-li Burgunďané, méně již němčinou, budou-li Švýcaři. Cvičení asi ve dvaceti pohybech, hodně to připomíná ZH na Rabí před pár lety. Aby to bylo k něčemu, muselo by jich být alespoň 12, lespší 16, to je základní stavební jednotka ... hodí se halapartníci, může být bubeník ...

Samozřejmě, většina lidí mě nezná, takže pokud budou už secvičené jednotky, nechci podkopávat autoritu stávajících velitelů, protože v mých očích jen tak nějaký blátošlap přizdisráč neobstojí :evil:
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Broďan »

Hmm, loni jsem jel na Zbiroh s celkem naučenou sérií německých povelů, zvláště pro střelce a nepochodil jsem ani trochu. Dokonce mne pár nafoukaných přiblblíků vyloženě nasralo. Stále ještě převládají mečíkářské návyky, protože v pozdní gotice ještě nenastala doba "zbrojných houfů". Velitel by zřejmě měl být tím dobrým kamarádem od ohýnku a když trochu zařve, tak se šermíři cítí uraženi. Když se na tebe nechápavě kouká pár "hrdých rytířů-výstupkářů", kteří si do bitvy přišli zašermovat a ty je neustále buzeruješ, aby drželi řadu a reagovali na tyčovky a palné zbraně, tak je těžký dosáhnout dobrého výsledku. A když by měl někdo z nich padnout, tak aby ho člověk přemlouval.
Na Zbirohu budou jednotky sešity horkou jehlou a z toho mám trochu obavu. Pikenýrů tam loni nebylo zas tak mnoho a nedokážu zhodnotit, jak věrohodný boj předvedli. Vůbec se mi zdá, že gotičtí tyčovkáři se nesnaží hrát, ale spíš protivníka zrubat. A to, co by mohlo být velkolepým divadlem zůstává nezáživným kydlením, šťouch, ťuk, prd.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Nebudem házet flintu do žita. I na Wothangradu se pár lidí ptalo, jak to bude se Zbirohem. Akce si udělala dobré renomé. Je nutné, aby se ve přípravách pokračovalo, nehledě na potřeby šaršounků.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Indy »

Pokud nás přijede vícero, klidně svou tlupu strčím do pařátů nějakého germána. Teda pokud bude trochu slyšet, protože býčí hlas je dost nutný, v těch přilbách a rachotu není moc povely slyšet. Ale budeš mít vycepované vojáčky, kteří umí pochodovat, dělat obraty za pochodu a umí se navzájem krýt. Holt ta třicítka člověka něco naučí. :lol:
I chcípat jim jde dobře.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Role účastníků

Příspěvek od Malej »

Indy má recht! Jsou fakt dobří a umí - radost koukat. A ta němčina jak Žabákovi jde :) .
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Role účastníků

Příspěvek od Siegfried »

Random:
mno nabídka je to lákavá, ale právě si říkám jestli máme koho :) Tedy pokud se postaví nějaká parta Burgunďanů s dřevcema, většina pík bude na švýcarské straně, tak tbych byl pro :)
A máme někoho kdo to německy smysluplně uvelí ? Kromě indiánů, je ke švajcárům ta parta kluků co si říkaj Kompanie, a ty jsou taky docela secvičený ale neví jak :)
Indy, jsi schopen to uvelet? že byste se secvičili...

Broďan: Jo ještě ty mi tady rozvracej morálku :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Indy »

Mohu velet, jen mám od doktora zakázánu velkou fyzickou námahu a chtěl jsem jet s puškou. No, mohu mít prapor a hulákat, v případě střetu se schovat za skvěle vycvičené vojáky. Všichni mají dřevce, tudíž jdeme k burgundanům?
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Role účastníků

Příspěvek od Siegfried »

Indy: jste švýcaři na tom se nic nemění... a kluci z kompanie nafasuje naše erární píky.., a budou taky švýcaři a ty budeš tomu pěšímu šiku asi velet... Broďan je váš hejtman a všichni jste najatý Louisem z lotrinska :) Muhehe

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Random »

Sigi, morálka je vysoká, neboj 8)

Takže to uděláme tak, že já od zítřka končím na netu, anžto se vydávám na cety, ale až se akce přiblíží, tak se ozvu telefénem. Ten je mobilní taky :idea:

Ty třeba už budeš vědět víc, a řekneš mi, co a jak. Vzhledem k okolnostem jsem zcela flexibilní (fuj, to je slovo, ale má svůj důvod) a kam mě zařadíš, tam půjdu.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Broďan »

Siegfried napsal:Broďan: Jo ještě ty mi tady rozvracej morálku :)
Nerozvracím morálku, naopak. Pouze bych rád, aby si účastníci ujasnili svoje role, abychom neurazili ego nějakého "hrdého šermíře". Pokud jde o mne, tak můžu sehrát roli hejtmana a příště třeba močůvkáře, mne je to jedno.
Jelikož se tady přibližně rýsuje švýcarská jednotka, tak navrhuji, aby se Indy ujal role "feldweibla" a vybral dalšího "weibla" k ořvávání přední řady z druhé strany. Já bych v roli "hauptmanna" zůstal za šikem s bubeníkem (Hlíst), pištcem (kterého si klidně obleču) a dvěma halapartníky jako stráží (+nějaká švýc. pavéza, bude-li). Dále zvolíme velitele střelců a velitele doppelsoldnerů. Střelci by tentokrát působili po straně, aby nemusel šik zaklekávat, víme, že to každému střílí jinak, tak pro jistotu. Oplechovaní doppelsoldneři s halapartnama a kůsama zřejmě do ztraceného houfu před píky, asi tak 6 lidí, kteří prorazí do středu burgundské sestavy.
Jinak bych to s povely v cizích jazycích nepřeháněl. Sice to děláme hlavně pro sebe a nevadí nám, že to diváci neslyší, ale myslím, že není dost času, aby se to všichni naučili.
Doufám, že bude ochota už v pátek promyslet role a v sobotu od rána je rozehrát. Broda Hrr!!
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Dobře pánové. Jsem schopen se uvolnit na nácvik, abych si s váma secvičil bubnování a povely. Pokud budete hodně škemrat, zúčastním se i klasického buzeráku, kde vás milerád doplním údery paliček. V bitvě samozřejmě hodlám bubnovat, nečekejte však žádné zázraky, páč jsem zatím nenašel zkušeného drummeníka, který by mě začal učit. Jinak si budu hledět svého fotoaparátu a pokud mi dá Siegfried povolení, s radostí si zahraju na táborovou policií, která bude prudit, popř. bít keckaře atp. Mám v sobě hodně agrese :evil:
Avatar uživatele
Tree
Příspěvky: 21
Registrován: 03 Pro 2006, 14:03
Místo/Bydliště: Brodec
Kontaktovat uživatele:

Re: Role účastníků

Příspěvek od Tree »

No jasně secvičíme jen se nauč nejdřív bubnovat :badgrin: 8)
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti