Zhodnocení ročníku 2008

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Siegfried »

Takže když sem se konečně probral a vydejchal tak mám celkově kladný pocit, i z obrázků to vypadá malebně :)
Rád bych ještě jednou poděkoval všem kteří svým kouskem přispěli:
Dášence co všechno stihla ušít.
Kamilovi a Klárce za pomoc u kuchyně.
Vendulce za pomoc u kasy a další milion věci co nebyly vidět, ale o to víc potřeba.
Gregorovi, že zvládl ten oběd skoro sám a za práci s lopatou :)
Duši za plakáty a pomoc při stavění.
Kubákovi, že dokázal pružně převzít na co se Jan ze Siecína vysral.
Gregorovi, Kubákovi a Janovi ze Siecína za pomoc při stavění víkend předem
MK2, že pomohl se stánkařema a jak střílel na louce.
Randomovi za charizmatického funkčního seržanta pikenýrů.
Indymu a Davidsonovi za kvalitní budíček.
Milošovi, že tahal za drátky aby vše jelo.
Nekrovi za nazvučení a komentáře. (a za dopravu "Standy" abychom se v pátek nenudili)
Klukům z kompanie za vykopání příkopu a celkovou pomoc.
Bránickejm za zakopání příkopu a odborné archeologické rady (jak se drží lopata)
Baghíře, Methewovi a dalším dvěma (co znám, ale nepamatuju si jména) taktéž za zakopání.
Papulkovi za brilantního písaře a za řetězy a rošt na kuchyň.
Broďanovi za skvostného psychologa - verbíře.
Petrovi Fantyšovi za velitele hlídkového vojska.
Všem hercům za skvělé výkony a pomoc při dialozích a ladění scénáře - Čert, Petr, Jitka, Broďan, Davis a Viktor
Gardistům za pavézníky a dobový život.
PeZovi za lukostřelecký turnaj o ketrém nevím organizačně nic ale spousta lidí mi za něj poděkovala.
Hawkwindovi a Aničce za pomoc s občerstevním a posíláním vojsk na plac:)
A všem dalším které jsem momentálně zapoměl napsat, ale jak si budu vzpomínat tak napíšu :)

A co vnímám já že bylo blbě ?
1. Oběd v sobotu nevyšel jak jsem čekal - mohu za to určitě já, že jsem blbě umístil jednu tašku z žebrama tak se přehlédla
2. Atrakce pro děti - nepodařilo se mi zprovoznit házení sekerama a kopíma, lukostřelbu, kopinickej výcvik a pod.
3. Nezařídil jsem mustruňk, ikdyž jsem částečně hřešil na to že vím kdo mi přijede a ostatním jsem chtěl letos dát šanci aby si všimli, že jsou tak jinak že asi dělají něco blbě, ale příští rok budu po všech co neznám žádat fotky :) a když přijedou nepozváni tak je Hlíst s Indym vyhoděj muhehehehe :)
4. Nevhodné přesunutí hlavního bodu programu v neděli z 15:00 na 13:00 (což ještě ke všemu nesouhlasilo s programem na plakátu) - ještě vyhodnotíme kolik pak přišlo diváků na tu třetí.
5. Bitva mohal bejt delší a na kruh zrady musím mít bezdrátovej mikrofon


Postřehy:
1. Zvážil bych lukostřelbu pro diváky.
2. Možná bychom mohli udělat po bitve ukázkový střet dvou pěších šiků bez scénáře.

A prosím teďka pište vy :)
SiG

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od hawkwind »

Já už jsem chtěl dělat něco letos, ale měl jsem toho moc, mám takovou představu o kombinovaném programu cca na 30 minut, o středověkém střílení, kde bysme s kušema a lukama nastřelili nějakej plech na figuríně, ukázali bysme šípy a šipky, trochu toho kecání a bouchnout z píštaly a arkebuzy (teda bez kule).

Budu muset na nějakou burzu a koupit tam kamnoplech na dělání otvorů.

To bych rád udělal s Brodanem a Papim příští rok, kdyby chtěli.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Broďan »

Stručně moje dojmy a postřehy:

Oceňuji:
- celkový dojem z dobového tábora: při pohledu z dálky byl silně nadstandardní
- kuchyně: dalo se to jíst, dalo se na to koukat (kotle, nádobí, stoly apod.)
- lidi: vesměs slušně oblečení, naprostá většina z nich se umí chovat, takže prd.le kopec
- opevnění: polní opevnění coby iluze provizorního ohražení tábora, kupodivu dosti odolné (jaký kontrast oproti jinde používaným krajinkám)
- scénář: nebyl špatný, snad pouze odhad délky jednotlivých scén měl rezervy. Divím se, že to celkem klaplo, když bylo tak málo času na nácvik
- zvukařské provedení: to mi přišlo velice dobrý včetně výběru hudby
- nasazení účinkujících: spousta lidí hrála nebo se o to alespoň snažila. Bitevních borců, co si přišli seknout, aby si posílili ego, tam už moc nebylo
- lukostřelecká soutěž: dobré zpestření, možnost jiného pojetí jak píše Hawkwind
- hrátky v parku: lovení akebuzíra-odstřelovače MK2 coby inspirace pro bojovou hru, která se dá hrát v podstatě kdykoliv a kdekoliv

Pozn.: Zbiroh a obecně lidi kolem Siegfrieda tvoří v současnosti těžiště pozdního středověku v Čechách. Aktivity ostatních mi nepřijdou zas až tak přesvědčivé.

Připomínkuji:
- absence mustruňku: prošlo pár lidí, které je potřeba příště vyhodit nebo převléknout
- stánkaři: sortiment některých patřil spíše na pouť, obzvláště mne iritovaly některé kovářské "zaručeně středověké" výrobky
- pivo: Eggenberg se nedal pít a rum a becher srážel k zemi i urostlé gardisty, natož hubeňoury z Bráníka
- provedení boje a bitevní scény: chce to ještě spoustu cvičení a osvěty, aby lidi předváděli boj a nechtěli se za každou cenu dostávat, tzn. více Randomů, Bídáků apod.
- Argon: navrhuji svázat ho v pátek do kozelce a rozvázat až v neděli večer
- výstupkáři: když někdo předvádí svoje kousky v komickém převleku, tak ať v tom neleze do tábora, kde se ostatní snaží o dobovou vizáž
- lapkové: nutili mne lhát a obírat návštěvníky parku, ačkoliv na to nemám povahu :evil:

Návrhy:
- pokud se bitva přesune blíže Praze (Okoř), bude zaručena větší účast diváků i více rukou na kopání polního opevnění, zde by pak šel vytvořit úsek opevnění, který by mohl vycházet z archeologických výzkumů: http://www.brodabohemicalis.wz.cz/Vojen ... _Sumic.htm
- jiné pojetí doprovodného programu, který by vycházel z dobového vojenského prostředí nebo z lidové zábavy. Nikoliv realitě odtržené tanečky, šermíky, kejkle a další kousky
- aktivní účast okostýmovaných lidí jako obecenstva doprovodných programů. Divák-návštěvník pouze vchází do děje, aniž by bylo vše přizpůsobeno tomu "jak to chce divák"
- eliminace stánkařů-shitařů (perníková srdce, cukrová vata, fantasy výrobky)
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Random »

Tak jo, budeme hodnotit. A velice vlídně, to předesílám!

1. Akce jako taková – velice vydařená, tohle chci dělat a přibližně takhle, takže já jsem byl celkově velice spokojený, děkuji.
2. Specificky chválím Siegfrieda, že mě chválí (charismaticky se rdím) a také válečné fotoreportéry, kteří si konečně uvědomili, kterak jsem fotogenický! Ještě to chce vychytat detaily, protože je samozřejmě správné, že někdo zvěční můj hrdinný boj proti celé burgundské armádě http://pajiczek.rajce.idnes.cz/Zbiroh_2 ... 080214.JPG, ale není potřeba dodávat, že mě posekali jak pažitku a uklidili do toho příkopu http://pajiczek.rajce.idnes.cz/Zbiroh_2 ... 080215.JPG. Tady se asi se Siegfriedem neshodneme – příkop měl být mnohem mělčí a něčím vystlaný, protože jak já tam zahučel a pěkně po zádech, ach jo ... Kde sakra byli mí stateční fojáci, že mě nekryli, no?! Více cvičit!
3. Ale vážně, bitva – ano, byla krátká, ale když jsme to rozebírali v různých hloučcích (ne že bych se styděl za vlastní názor, ale někdo sem třeba nenapíše, tak aby bylo jasné, že to není jen můj názor), dospěli jsme k názoru, že v tomto počtu lidí a na této ploše to bylo maximum, kterého šlo dosáhnout, aby se divák nenudil. A myslím, že se divák určitě nenudil, scénář byl svižný a zajímavý.
4. Na solidní srážku šiků nás ale bylo málo a loučka byla malá. Pikenýři to viděli, když na nácviku zaujali postavení podle příruček. Najednou ve čtrnácti lidech pokryli prostor cca 3,5x4,5 m. Na takovou formaci nebylo v bitvě místo a po pravdě řečeno, asi bychom ji ani neudrželi za přesunu. Více cvičit!
5. I já měl dost pozitivních ohlasů na cvičení s píkou, kupodivu od pikenýrů samotných. To potěší. Tak jim příště s Indym dáme více do těla, aïs, zwö, drü. Co se týče publika, naše cvičení bylo trochu improvizované a také se na nás podepsal zpožděný oběd, takže jsme začínali víceméně sami pro sebe. Diváci v průběhu přišli, ale seděli až za tou cestou, takže jsem s nimi neměl kontakt. Pokud by byl, dalo se to cvičení pojmout více jako vystoupení pro lidi, což je možná podnět do budoucna. Bylo by lepší s více lidmi a především nám chyběli střelci, kteří by kryli alespoň jeden bok. To by se, myslím, také líbilo.
6. ad král Elfů: co se týče lučištníků, ti mohli představovat Angličany (tedy Svatojiřský červený kříž v bílém poli) a souhlas, dala se z toho udělat moc hezká role, kdyby … kdyby vás bylo opravdu o pár víc. Co se mě týče (protože jsme stáli proti sobě), neměli jste se posouvat dopředu (to by asi neudělali ani ti Angláni) a bylo zbytečné střílet do jednotky už nastupující do bitvy. V téhle fázi už nikdo nepadne a zbytečně to pak vypadá že neumíte střílet. Mimochodem, neměli jste náhodou padnout nebo alespoň se stáhnout po naší salvě z ručnic?
7. Někdo si stěžoval na pozdní nástup Švýcarů ve druhém obraze: inu, to bylo tak, že my jsme za tím křovím prakticky nic neslyšeli a bylo fajn, že tam čekal Hawk a dal pokyn, že máme vyrazit. Stalo se, vyrazili jsme, to je vše. Pokud jme byli za scénářem, chtělo by to do budoucna, aby měl Siegfried dva praporky, něco jako zelený: „zpomalte ve scénáři, moc se ženete!“ a červený: „zaostáváte, hoďte sebou!“, protože je pravda, že jsme se mohli vrátit do tábora rychleji, kdybychom bývali věděli, že je to třeba. Ale co chcete, vraceli jsme se z plundru a tak kočka se nechtěla a nechtěla hnout …
8. No nic, popojedeme dál. V bitvě nebylo nic slyšet obecně, takže scéna „pardon, pardon“ asi taky dopadla jinak, než na nácviku. Navíc na nácviku se asi nepočítalo s mrtvými (ano, ano, zase mě nechali padnout, pacholci), takže jsem jen těžko odhadoval, kdy se mám zvednout a kolik mám času na přesun do původní pozice. Předávání pokynů uvnitř vojska od těch, co slyšeli k těm, co nikoliv moc nezafungovalo.
9. Z mého úhlu pohledu tři výše uvedené body nejsou tragické, takže výhradu mám vlastně je jednu – Burgunďané na Švýcary nastupovali moc rychle a moc natěsno. Zejména ve třetím obraze prakticky nebylo kam slonit píky a vytratil se tak ten efekt pík, které se jednotně (no dobře, já vím, tedy SKORO jednotně – více cvičit!) zvednou a následně sklopí jiným směrem. Nevím čím to bylo – jestli jsme se v zápalu boje posunuli moc k lesu my, nebo jestli Vlámové (tedy Flanderští) nenastoupili dostatečně do pole, ale v akci to pro mě byl zádrhel. Doufám, že pro ostatní ne.

Trochu jsem se rozepsal, takže děkuji za pozornost (pokud jsem ji měl).

P.S. Herr Hauptmann Broďan, Argona nedám, s tou píkou se v šiku docela vyjímal, ne? Ale mohli bychom ho vyslat jako ztracence, to vyjde skoro nastejno ...
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Václav »

Akce byla fajn. Na to jaké počasí panovalo ráno, tak se i bitva nakonec povedla. Užil jsem si i střílení lapků v lese. :-) Snad i pro návštěvníky to bylo zajímavé zpestření, na příště to musíme ještě trochu propracovat. Opevnění tábora vypadalo také velmi dobře. Jinak mě docela překvapilo, kolik lidí už má dobré vybavení. Přesto abych jen nechválil, tak myslím, že příští rok by bylo dobré požadavky na vybavení zase o trochu zpřísnit a důsledněji uplatňovat. Přeci jen se našlo pár lidí, kteří byli kostýmově dost mimo. Bylo by dobré se i více zaměřit na dobový tábor a doladit drobnosti jako nedobové nádobí v kuchyni, kouření před diváky, papírové tácky na buřty a chybějící pokrývky hlavy u některých slečen. Co se samotné bitvy týče, tak scénář byl myslím dobrý. Nevím však jestli to bylo tím, že jsem jako střelec většinu bitvy strávil nabíjením, ale jednotlivé střety mi přišly příliš krátké. Možná, že by nebylo špatné je trochu natáhnout i na úkor realističnosti. Souhlasím s Broďanem, že by mohlo být dobré přesunout akci třeba na Okoř. Zbiroh jako takový stejně neposkytuje žádné velké výhody. Na Okoři by bylo lepší prostředí, asi i více prostoru a lepší dostupnost pro diváky. A navíc bych to měl z domu kousek... :-) Celkově bych tedy akci hodnotil jako velmi vydařenou a budu se těšit na další ročník. ;-)
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Dášenka »

Lapkové a vojsko se divákům dost líbilo, hyperaktivním dětičkám mnohem víc než cokoli jiného (nemusely v klidu sedět a něco sledovat, vsadím se, že si do lapků i koply).
Kostýmy je potřeba zlepšovat pořád ;-) stejně jako nádobí...

Jinak Zbiroh má úžesnou výhodu zámeckého parku, kde si můžeme nabrat dřeva co hrdlo ráčí. A taky té ohavné tělocvičny a to, že vlastně nejsou žádné náklady na plac, záchody a tak..
Okoř má zase oproti němu výhodu velkého rovného placu ;-)
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Nuže... možná budete pičovat, ale přes některé velké klady, jsem našel velké mínusy.

Hlavní klady:
  • Akce byla opravdu "living", a to z hlediska roleplayingu.
    Kuchyně, obsluha, jídlo bezva.
    Dobře vybraný plac pro tábor a dobře uspořádaný pro oko diváka.
    Vhodně zvolené parkoviště
    Lepší sešlost lidí (osvěta KM pokročila)
    Buzerplac
Nedostatky a zápory:
  • Odpadky poházené v tábořišti
    Špatně umístněné reprobedny (lepší by byly za cestou ve svahu), vadily fotografům.
    Spousta promenádujících se "sandálistek" a brejlařek (brejlařů).
    Hodně účastníků chlastalo z plastovejch kelímků (včetně mě, sorry)
    Kuřáci vyhulující si na veřejnosti...
    Přístřešek zvukaře bychom měli zamaskovat
    Nedobré pivo
    Nevhodná muzika na večer (sorry, ale když chci slyšet elektriku, tak si zajedu třeba na koncert Judas Priest)
    Absence večerního programu
EDIT:
Fotky viz podpis...
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Broďan »

Radim van Ousek napsal:Absence večerního programu
No, to snad nemyslíš vážně Radime. My gardisti jsme se výborně bavili až do úplného vyčerpání, volitelně až do kuropění. Vážený pan místostarosta dokonce ráčil spatnout pod lavici a chvíli si poležet, jak se mu ta zábava líbila. Náš program byl zdravě relaxační, což všichni občas potřebujeme. ... no a ráno to spravily dva Ibalginy a kratší procházka. Třeba pro mne je v poslední době skoro svátek posedět a pochlastat. Takže takovýto večerní program vítám velice.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Martine, já píšu o večeru -ne o noci a ránu ;)
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Indy »

Pár dotazů na Radima. V kladech píšeš o buzerplace...ehm, nechápu jak to myslíš.
No a v záporech si stěžuješ, většinou oprávněně na dost věcí, které vadili i mě. Ale vše je o *učení se* dělat přísně dobové akce a vlastně o pravomocech a funkcích. Je jasné, že organizátor v počtu jeden Sigi, nemůže ještě okukovat nohavice lidem v táboře, koukat po botách, rozeznat stánkaře od účastníků a ještě vidět odpadky, když mu právě vykopli třeba elektřinu. Holt si musí pro příště vytvořit pár spolehlivejch prudičů, policajtů, šerifů či jak se to nazve, kteří budou mít jasně dané pravomoce. Taky by se asi mělo sáhnout k oblíbenému označování účastníků, které by tentokrát asi povolovalo vstup do jádra tábora, myslím ten horní- dobový. Ne že bych tam nechtěl pouštět diváky, naopak, ať se tam courají, ale veškerou snahu všech zhatí jeden ritíř, který se oblékne doma do allgotiky a v davu se dostane zdarma na akci a vlastně kamkoli/ všichni se přece neznáme/, nebo stánkař, v něčem co spíchla babička doma.
Kelímky nekomentuji, šlo jasně o porušení dohody, kterou každý četl když přijel. Tady je Dášenky pranýř na místě //Už jsi byl někdy na pranýři? (přivezu vejce)//
Muzika se mi také nelíbila, nic proti Jagabab, ale v podstatě hráli ten samý repertoár co odpoledne, jen změnili nástroje na elektrické. Ale večerní program mi až tak nechyběl, bylo tam hodně lidí se kterejma jsem chtěl mluvit a ani to nestihl. Také asi záleží na požadavku organizátora, rozpočet asi nebude nic moc, vývar tam nevidím a ty bys chtěl striptérky v LH košilkách.. :lol:
Kuřáci se řeší na LH stránkách, v podstatě je tam rozhodnuto. Tady mě spíše zaráží, že mi v tom na třicítce máme jasno bez buzerace a vzájemného hlídání.//my Alt Starhemberg, ne všichni// Velitel v táboře řekne magické slůvko *dobovka* a všichni vědí že do zrušení mohou kouřit jen ve stanu. Ale většinou je kouření tipnuto v době chodících diváků cca 10.00 až 20.00.
Ještě tam píšeš o promenádujících se brejlích a sandálech. Brýle /zatím/ nikdo nezakázal a sandále by řešil policajt.
Já osobně strašně nesnáším polovičatost v oblečení. Přijedu na akci, hodím na sebe krásný nový kabátec a jdu si dát pivo. Pak si zapálím a zakecám se v táboře s Pepo', Tonckem a Mařenko'. A v táboře se potuluje sedm lidí v kanadách, s kelímkem v ruce ale pro diváka vlastně v kostýmu. Za tohle bych řezal a řezal.
Uf to jsem se rozepsal.....
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Radim Vaňousek »

buzerplac -nebyl jsem přímo u randomova výcviku pikenýrů, ale občas jsem slyšel hlasitější povely. A ten palouček před příkopem u tábora je ideální místo. Sice není betonovej a není obehnanej kasárnama, ale je nejvíc na očích. :)
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Broďan »

Přeci jen tam prošlo pár kousků "Libušínského typu", bohužel:
http://www.oook.cz/events/zbiroh08/5892.html
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Kozlí­k
Šikula :)
Šikula :)
Příspěvky: 140
Registrován: 14 Pro 2006, 16:45
SHŠ: Civitas Pragensis/Guardia BB
Místo/Bydliště: Český Brod

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Kozlí­k »

Ano, ano, starý známý z ČŠ, do kterého jsme tam ryli :evil:
Moje nenávist zestárla, stala se pohrdání­m...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Siegfried »

http://www.oook.cz/events/zbiroh08/5892.html
Von tam prolezl s plechovým štítem? Pokud tam s tím vleze i příště tak se neznám!
Pamatuju si ho z té diskuze, nepamatuje se někdo jakej má nick na ČŠ?

1. večerní program - abych se přiznal, já osobně žádnej nepotřebuju, pokud si myslíte že chcete kapelu, tak bych byl příště třeba za nějaký repertoár na akustické nástroje a trochu dobově :) Rockový projekt co má jagabab je hezkej, ale mě se tam moc nehodil... :) Co třeba Pergrin?
2. pořadatelé - mno Pořádáme to já a Miloš, a pak máme pár přátel co nám pomáhaj, takže úplně sám na to nejsem a zavedení policie na příští rok beru jako jasnou věc. jak sem uvedl výše letos sem jim chtěl dát šanci se rozhlédnout :)
3. Podmínky09 - na příští rok asi definitivně zruším rytíře pokud nejsou domluvení jako role. Nevadí mi rytířská zbroj, pokud je vhodná k pozemnímu boji a její pán má dřevec. Ale musí fungovat jko pěšák. Dále zakážu (pokud nezjistíme jinou taktiku) všechny krátké zbraně jako primární zbraň. Tedy můžete je mít jako poboční a to pouze v pochvě. Pak budu asi trvat na pokrývkách hlavy pro všechny, muži i ženy...
A uvažuji o tom nechat nalejt odznaky jako camrátka co si lidi co prošli registrací našijou.
4. Dále potřebujeme pořešit atrakce pro diváky. Možná bych nechal udělat někoho vystopupení v této době a pak dal těžiště na ukázky výcviku pěchoty, na střelecké ukázky, ukázka výzbroje a pak její prostřílení lukem a kuší, a možná pokud najdeme dost tvrdejch pánů, by mohl být HC turnaj. Dětem chci udlělat výcvik ve zbrani, tedy vrhací sekery, oštěpy, pořadovka s kopím, luk, kuše? jé zapoměl sem na meč... mno tak tam nebude:) hehe.
5. chtěl bych stánkaře co sou ok a řemeslníky... ideálně to rozdělit tak že do uličky pod stromy dáme ty co sou v pořádku a mají dobový sortiment, pár jich může být i v táboře a ti ostatní co jsou řekněme pouťoví, tak ty bych dal dál na parkoviště... oni to diváci taky chtějí .) né že né, ale nemíchal bych to a těm co nás zajímají bych dal lepší prostor. Tedy vyrobil bych historičtější zonu :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Zhodnocení ročníku 2008

Příspěvek od Kubák »

No jo, no, chyběl mustruňk, kde by se ony plechové štíty a meče bez pochev vyřadily (a další podobné věci, kterých naštěstí nebylo tolik - ale byly).
Určitě by bylo dobré nechat si zaslat fotky nebo aspoň popis toho, v čem nastoupí od každého účinkujícího dopředu (či skupiny), nebo alespoň od těch rytířů, jak píše Sigi.
Jinak souhlasím s chválou, která na akci ze všech stran zní, byla super...
Myslím, že do budoucna zmizí i drobné nedostatky, které tu už ostatní nadhodili, ale holt nejde mít všechno najednou. Sám samozřejmě zapracuju i na sobě, s tím co jsem tam měl na sobě taky nejsem spokojený.
No, jestli bude další ročník, tak už se teď nemůžu dočkat:-)
I will kill you so hard you will die to death.
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů