Zhodnocení ročníku 2009

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Dášenka »

Problém byl v tom, že chleba došel při obědě, pokud se kdokoli slušně zeptal, dozvěděl se. Před nebo během bitvy prostě nebyl nikdo, kdo by pro něj dojel. Loni (120 jedlíků) se za víkend snědlo 20 bochníků. Teď (160 strávníků) bylo jen za večeři, snídani a oběd snědeno bochníků 23. Kdyby měl někdo zájem, byl ve stanu kotlík sladké kaše od rána... Jen na ni možná holky v tom shonu zapomněly.
Avatar uživatele
žabža
Příspěvky: 88
Registrován: 27 Dub 2009, 13:10

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od žabža »

Popravdě řečeno, když jsem po půlnoci viděl jak na zemi v jedne komurce sedí holky a připravují hromadnou snídani bylo mi jich dost líto :-( Při hromadě lidí a spoustě práce a v hnusném vedru u škaredých nemytých chlapů se může stát, že jsou kuchařky někdy trochu nevrlé no :-))
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od narvek »

Jééé, ale to je škoda, já bych vám pro chleba rád sjel :( You should've tell me.
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Dášenka »

Loni byl totiž model úplně stejný, jeli jsme na nákup po bitvě, protože se až po přepočítání vstupného ukáže, jestli můžeme koupit něco "na přilepšenou". A loni z toho takový problém nevznikl, proto nikoho z nás nenapadlo to eskalovat :(
Dominika
Příspěvky: 63
Registrován: 10 Kvě 2009, 19:35
Místo/Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Dominika »

žabka: Popravdě řečeno, když jsem po půlnoci viděl jak na zemi v jedne komurce sedí holky a připravují hromadnou snídani bylo mi jich dost líto Při hromadě lidí a spoustě práce a v hnusném vedru u škaredých nemytých chlapů se může stát, že jsou kuchařky někdy trochu nevrlé no )

Děkuju, že si někdo všimnul. Jsme jen hloupé kuchařky, moc počítat neumíme. Vím že je s náma těžké žití, když neumíme zajistit všem rekreantům svačiny mezi hlavními jídly. Nás to vlastně asi ani nenapadlo, protože když je člověk po 4 hodinách smažení 500 karbanátků tak vyuzený a načuchaný toho jídla, tak fakt hlad nemá a nedošlo nám, že ostatním jen výpary nestačí. Opravdu upřímně se omlouvám všem, kteří naší vinnou tak nelidsky trpěli, jsme jen umatlané kuchařky, dle středověkého smýšlení, je žena tvor bez duše, tak nás prosím tak berte.
Hlavně hodně cibule, já jak celej den něco nekrájím, nebo si aspoň 4 hodiny v kuse nezasmažím, tak jsem celá nesvá ...
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od narvek »

Z divácko/znaleckého ghlediska musím říct, že jsem s potěšením kvitoval vysvětlování realit situace a nenápadného "vzdělávání diváka" ...nenápadné, ale hezké..
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Tři jídla denně,není to nějaká nedobová rozmazlenost :-)
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Šimon z Curychu »

Dominika napsal:žabka: Popravdě řečeno, když jsem po půlnoci viděl jak na zemi v jedne komurce sedí holky a připravují hromadnou snídani bylo mi jich dost líto Při hromadě lidí a spoustě práce a v hnusném vedru u škaredých nemytých chlapů se může stát, že jsou kuchařky někdy trochu nevrlé no )

Děkuju, že si někdo všimnul. Jsme jen hloupé kuchařky, moc počítat neumíme. Vím že je s náma těžké žití, když neumíme zajistit všem rekreantům svačiny mezi hlavními jídly. Nás to vlastně asi ani nenapadlo, protože když je člověk po 4 hodinách smažení 500 karbanátků tak vyuzený a načuchaný toho jídla, tak fakt hlad nemá a nedošlo nám, že ostatním jen výpary nestačí. Opravdu upřímně se omlouvám všem, kteří naší vinnou tak nelidsky trpěli, jsme jen umatlané kuchařky, dle středověkého smýšlení, je žena tvor bez duše, tak nás prosím tak berte.
zbytečná nevěcná reakce
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od sherchan »

"zbytečná nevěcná reakce"

Zrovna do kuchařek bych moc nekéroval. :D

Teď vážně. Hluboce si vážím těch, kteří jsou ochotni se mi starat o jídlo a navíc vaří takhle dobře. K té svačince musím říct, že na kterékoli akci když jsem s hladovým výrazem přišel do kuchyně něco jsem dostal. Že tentokrát chvíli nebyl chleba - co se dá dělat, nemůže být všechno vždycky úplně dokonalé. :)
Už mě tedy taky napadlo, že když Dášenka někoho pokárá tak ten vezme druhou o zem, ale chápu proč to dělá - udržet řád mezi takovou bandou jako jsme my není úplně jednoduché.
Naposledy upravil(a) sherchan dne 11 Srp 2009, 09:35, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od hawkwind »

Já nevím co tu řešíme, ty holky tam dřeli jako negři. Taky jsem býval pořadatel a ty ženské toho odmakají obvykle nejvíc.
Co se týče "incidentu" nebyl to incident. Stalo se to přesně jak se to mělo stát, pokud je potřeba nakrmit 160 lidí, tak nikdo nemá morální nárok "jít si a zakrajovat" kdy se mu zachce a kuchařky s tím nemají nic společnýho - stavět se tím před všechny ostatní, IMHO je to totální narcismus - všichni seděj a čekaj, jen já si jako frajer půjdu zakrojit, protože já můžu - kdyby to bylo ve skutečným vojsku asi bys dostal deku svýho života. Nikdo nikomu nebránil koupit si něco u stánku pokud by už měl tak hroznej hlad, taky není nikde psáno, že tam ty lidi musej bejt jako na krmníku.(Taky jsem si koupil jednu tu klobásu a snědl jí s potěšením anžto si obvyklo podobného hnusu nedopřávám). Sorry Brodane, ale tímhle jsi mě nasral. Na bitvě jsem ti ani nic neříkal, protožes nebyl ve stavu ve kterém by se mi s tebou chtělo debatovat, ale když chceš tu hroznou "nespravedlnost" rozmazávat tak je potřeba aby ti to někdo řekl a říkám ti to ještě jako kamarád.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Šimon z Curychu »

sherchan napsal:"zbytečná nevěcná reakce"

Zrovna do kuchařek
zrovna kuchařky přece ví, že se od toho mají odosobnit, protože tenhle flamewar nikam nevede.

Zkusme debatovat věcně, bez emocí a třeba se nám podaří přijít na to, jak takovým zcela zbytečným konfliktům předejít, ne?
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od sherchan »

Šimon z Curychu napsal:
sherchan napsal:"zbytečná nevěcná reakce"

Zrovna do kuchařek
zrovna kuchařky přece ví, že se od toho mají odosobnit, protože tenhle flamewar nikam nevede.

Zkusme debatovat věcně, bez emocí a třeba se nám podaří přijít na to, jak takovým zcela zbytečným konfliktům předejít, ne?
Sakra, stihnul jsi mi odpovědět dřív, než jsem to pořádně opravil.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Siegfried »

Vážení přátele,
prosím všechny strany aby přestali flamovat. Ikdyž má každý pocit, že má pravdu, přeci jen každý to asi vnímal trochu jinak. A proto vás prosím abyste se nezakopávali na pozicích a nevyslovovali radikální soudy. Jakožto osoba v projektu odpovědná za fungování tábora považuji toto v prvé řadě za Můj problém a za Moje pochybení a vzhledem k subordinaci nehodlám od nikoho jiného než je Hauptmanna přijímat rady k tomu čí to je odpovědnost. Takže navrhuji schůzku zůčastněných stran kde si otevřeně vyříkáme pocity a názory všech a zkusíme najít konsensus aby se stav věcí změnil a mraky se rozptýlily. Není v ničím zájmu, aby nám tu vznikaly nějaké rozbroje a partičky. A žádám všechny o maximální možnou míru tolerance a snahu najít řešení. Projekt nám utěšeně roste a není v Ničím zájmu aby se někdo od někud vylučoval apod. Proto se dála věnujme v diskuzi ostatním věcem a toto odložme na to osobní setkání. Fakt je nejlepší osobní diskuze, nikoliv odosobněná debata na www.
Děkuji
SiG
Pokud ne budu banánovat a zamykat diskuze a to bych nerad, protože akce jen vzbuzuje další reakce.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Miklosz
Příspěvky: 101
Registrován: 23 Lis 2008, 19:58
SHŠ: Fähnlein Rattenschwanz

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Miklosz »

Siegfried napsal: Takže navrhuji schůzku zůčastněných stran kde si otevřeně vyříkáme pocity a názory všech a zkusíme najít konsensus aby se stav věcí změnil a mraky se rozptýlily. Není v ničím zájmu, aby nám tu vznikaly nějaké rozbroje a partičky. A žádám všechny o maximální možnou míru tolerance a snahu najít řešení. Projekt nám utěšeně roste a není v Ničím zájmu aby se někdo od někud vylučoval apod. Proto se dála věnujme v diskuzi ostatním věcem a toto odložme na to osobní setkání. Fakt je nejlepší osobní diskuze, nikoliv odosobněná debata na www.
Děkuji
SiG
Pokud ne budu banánovat a zamykat diskuze a to bych nerad, protože akce jen vzbuzuje další reakce.
Bez výhrad souhlasím
Hlavně se z ničeho neposrat
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Maršálek »

už jsem o tom mluvil se Siegfriedem po telefonu, ale chyběla táborová stráž, zajišťující pořádek. kromě kostýmních prohřešků by reálně řešila i případné konflikty (tedy i kuchyň) a v souladu se svou službou by také fungovala pro předávání informací v táboře. mimo jiné by mohla na žádost kuchyně někoho pověřit i tím nákupem chleba. u Hradeckých tahle praxe funguje více méně dobře a ukázalo se, že to není až tak náročné - je to prostě další role pro účastníky akce, přitom jsme tak schopni řešit většinu běžných provozních záležitostí za chodu ;)

souhlas názorem, že je třeba reálně rozšířit organizační a realizační team na místě, přímo nammístě by měl fungovat táborový hejtman, který bude mít na starosti jak stavění tábora a hlídek, tak i koordinaci života v něm. může pak kohokoli pověřit úkolem, který opět organizátorům ušetří moc práce. tím že dotyčného pověří na místě pak řeší problémy za chodu...

dále navrhuji stanovit a vymáhat táborový řád, stanovit sankce a dát patřičné kompetence hejtmanovi tábora a jeho hlídkám
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti