Zhodnocení ročníku 2009

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Random »

Vrátil bych se - s dovolením – k hodnocení ročníku.

Připojil bych se k chvále ostatních, nenašel jsem žádný zásadní problém. Nebyla zlomena žádná kost, ani píka (kromě jedné Koh-i-noorky, která prý ale již byla nalomená), ba dokonce ani krev jsem neviděl, takže snad jsme kolegům Lancošům dokázali, že i kovové hroty umíme požívat rozumně. Tím by snad mohla být zaručena další spolupráce, což je fajn, protože postavit se proti té rozevláté pestrobarevné bandě bylo opravdovým potěšením. Už jsme dostali nabídku na společný podzimní kemp, kde bychom si mohli pořádně zacvičit jak spolu, tak proti sobě.

Dál se budu záměrně věnovat hlavně kritice, která doposud zazněla.

Natočení čtverce – diagonální osa bitvy byla daná použitím děl. Pokud si vezmete, jak je plac velký, není možné střílet na takovou vzdálenost proti sobě. Takhle švábské kanony střílely „do tábora“ a naše ke kuchyni, tedy mimo živou masu. Navíc souhlasím s názorem, že to byl problém primárně těch nízko a blízko sedících, ze svahu přece museli být vidět pěkně třeba právě Švábové, všechny obchvaty, Švejcaři proti měšťanům a tak. Při nácviku jsem občas do svahu zašel a přišlo mi to přijatelné. U cesty jsem ale nezůstával, to je pravda. Všimnu,l jsme si jedné věci – když stavíme čtverec, já se postavím před Ramona a ukážu směr, kam se má čtverec vyrovnat. Možná je to podvědomá reakce, aby rotmajstři viděli, nebo to bylo dané svahem, ale ten směr prakticky nikdy nebyl respektován, vždycky jste se natočili trochu víc vlevo (tedy o nějakých 20stupnů od naznačeného směru). To asi trochu přispívalo k tomu přílišnému natočení zády k divákům. Nestalo by se to, kdybychom měli za každé strany feld-weibla, který by to hlídal, ale neměli jsme. Alespoň se ukázalo, jak jsou důležití.

Drobná špička nakonec – kdybychom se natočili rovnoběžně s cestou, diváci by viděli pořád ty samé maníky, jak se čelně srazí a stěžovali by si zase, jen na něco jiného. Pokud se chcete zavděčit davu, je třeba jít na stadión (pro celkový pohled) se dvěma velkoplošnými obrazovkami (pro detail).

Nácvik byl dlouhý, projevila se nám tam prodleva se ztracenými klíči od zvuku. Zefektivnění nácviku by mohlo pomoct vytvoření onoho širšího realizačního týmu, který navrhuje Šimon.

Porty – bylo to poprvé, co jsem takovou věc používal, tak se omlouvám za zmiňované kiksy. Zejména ten mikrofon, který jsem měl v bitvě, byl hodně citlivý a bral dost zvuků, které jsem nevydával já. Za druhé, musel jsem ho mít zapnutý pořád, což vedlo k tomu, že když jsem potřeboval něco říct, co nesouviselo se scénářem, zakrýval jsem ho rukou, ale moc to nepomáhalo. Tak jsem se snažil to různě zamaskovat, jako že to do děje patří – nezapomeňte na ten obchvat!, ale výsledek mohl být všelijaký.

Průstřely – ano, to si budeme muset nacvičit lépe. Ví někdo, jak?

Diváci - možná se mi to zdálo, ale přišlo mně, že je tam nějak málo lidí. Nebo alespoň, že ti co tam byli, se o tábor jako takový moc nezajímali. Když nám renegáti ukradli vlajku, bylo z toho hned několik vcelku hezkých scén v lese, ale hráli jsme zase jen pro sebe. Diváci si hrát nechtěli. A to jsme se s únosci dohodli na změně osy útoku, abychom je hnali do tábora, ale moc velký efekt to nemělo. Ani když jsme dělali rojnici a hledali vypadlý tesák, pokoušel jsem se zaangažovat nějaké procházející děcko s maminkou, ale marně. Asi na ně bylo moc horko.

Pravotočivci – prý nám tak říkají Lancoši, protože se s píkou točíme vpravo, zatímco oni vlevo, což považují za jedině správný historický způsob. Já to ověřím, co píše pan Wallhausen, ale zatím jenom upozorňuji, že důvodem, proč my se točíme vpravo, nejsou poboční zbraně, ale fakt, že vpravo (tedy za píkou), se otočíme v pozici „píku k noze“, zatímco oni ji musejí vždycky zvednout, jinak by museli couvat. Náš způsob je tedy rychlejší. Na druhou stranu, pokud sklápíme píku vzad v pozici „píku zvednout“, tak se točíme vlevo, že.

Kulíšek – dobře ti tak, měl jsi zůstat vlajkonošem. Ale vážně - tohle jsou právě ty scénky, které dělají z akce zajímavou podívanou, divadlo, a ne jen mlácení těch vlevo s těmi vpravo.

Profous – není, protože nejsou lidi. Funkci jsem nabízel už dvakrát, ale oslovení nemají zájem. Budu hledat dál, souhlasím s tím, že bychom ho mít měli.

Kuchyně – kvalita skvělá a množství dostatečné. Ačkoliv Siegfried píše, že nechce děkovat jmenovitě, aby na někoho nezapomněl, tady by se měla udělat výjimka, protože osazenstvo kuchyně si zvláštní poděkování zaslouží. V tom vedru se motat většinu dne u ohně, to byl, výkon. V jiné souvislosti jsem kladl dotaz, kolik porcí naše kuchyně zvládne a bylo mi řečeno, že 120, ale tady se ukázalo, že Dášenka a spol. zvládli i počty podstatně vyšší. Bravo.

Akce „já si zakrojím“ už komentovaná byla, k tomu jsem svůj názor napsal. Když jsme na únorovém kempu měli „peníze“ a já měl hlad v průběhu dne, koupil jsem si od jedné z kuchařek placku. Ale to jde dělat v malém počtu, ne na Zbirohu. Tam jsem si koupil ve stánku štrúdl. To, co jsem zmiňoval, tedy možnost nechat si upéct třeba „kůrku“, jak tomu Švýcaři říkají, není vedeno snahou přidělat kuchařkám ještě více práce, ale zaručit, aby se jim mezi jídly nepletl v kuchyni pod nohy nikdo, kdo tam nemá co dělat.

Účast feldfrauen v bitvě – voda přišla zatraceně vhod, díky.

Signalizace – chtělo by to dostatečně velký zvon, který by jasně odtloukl nejenom hodinky (pak by je Maršálek nemusel nosit), ale třeba svolával na akce podle programu (střídání stráží, oběd …).
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Mojshe »

ten táborový řád - jsem také pro, nejlépe to ručně sepsat na pergamen (je trvanlivější než papír) a na každé akci to přitlouct na kůl, kuchyň, zvonici, atp.... bude to zajímavý doplněk, jkaždý bude vědět, kde jsou mantinely a i diváci se poučí.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Miklosz
Příspěvky: 101
Registrován: 23 Lis 2008, 19:58
SHŠ: Fähnlein Rattenschwanz

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Miklosz »

Možná bude zajímavá informace od personálu sanitky:
jediným případem, který řešili, byla malá divačka, která zkolabovala z horka.
Zranění z boje neošetřovali žádné.
Hlavně se z ničeho neposrat
Avatar uživatele
Tóna
Příspěvky: 119
Registrován: 09 Lis 2008, 14:59
SHŠ: Truvéři ze Dvora Králové
Místo/Bydliště: Benešovo nábřeží 1898 Dvůr Králové nad Labem 544 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Tóna »

Průstřely: Nevím podle mě je potřeba předem, nejlíp na nácviku určit kolikrát větší kusy vystřelí a kdo přesně na ty výstřely padne (jmenovite) + určit dalších pár lidí co padnou třeba na polovinu výstřelů z píšťal a arkebuz. Je taky potřeba zajistit, aby se třeba mohli tito vrátit do vřavy. Budu teď mluvit za sebe, při prvním nebo druhým střetu jsem padl, ale při dalším střetu ne, nechtělo se mi, zapracoval u mě alibismus (já už padl, teď někdo jinej) , chtěl jsem si zabitvit a ne se jen válet a věděl jsem, že mě čekaj poslední dva střety.Prostě se mi nechtělo. Obecně mi přišlo, že tak uvažovalo víc lidí, protože v prvním střetu na naší straně padlo dost lidí a v dalších už jich tolik nebylo.Lancošům, se chtělo podle mě padat ještě míň, než nám. Kdybych věděl, že mě třeba doběhnou nějaký ošetřovatelky a budu se moct do střetu vrátit, klidně bych padl při každým střetu(poznámka: zde na toto byly střety moc krátké).Kdo padne bych vyřešil hierarchií, samozřejmě by neměly padnout důležité osoby, naopak nováčci (takže třeba i já) by prostě měli povinnost si aspoň v jednom určeným střetu spadnout. Zbytek by se dourčil třeba losováním, nebo by mohla vzniknout povinnost v bitvě třeba jednou padnout za nějaký prohřešek proti táborovým pravidlům, za kostýmové nedostatky a tak hehe.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Maršálek »

ad Profous - jak by měl být oblečený a označený? mám tím na mysli jak dobře by byl oblečený a jaké viditelné znaky své funkce by měl mít?
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Random »

Maršálek napsal:ad Profous - jak by měl být oblečený a označený? mám tím na mysli jak dobře by byl oblečený a jaké viditelné znaky své funkce by měl mít?
Měl by být oblečený dobře, tedy ve smyslu solidně - asi jako rychtář. Odznakem moci budou nějaké důtky, hůl či provaz ... a pochopitelně ty dvě gorily za ním, které budou jeho rozkazy vykonávat.

Mám takový soukromý pocit, že se nám tu srazily potřeby a požadavky ŠP, jako vcleku civiliované jednotky o cca 50 duších a potřeby a požadavky organizátorů akce pro oněch úžasných 195 účastníků.

Při budování důstojnického sboru pro ŠP jsme nechtěli, aby bylo náčelníků více než inidiánů, ale tady prostě nehrají ty počty. Je otázka, jestli v takovém případě nerozdat funkce jako role. To by mohlo být řešením.

Ono, a znáš to asi sám, "hrát" důsledně je někdy pěkná otrava, když už nemáme to nevolnictví :lol: . Přikázat například někomu, že se od praporu nehne a nechat ho stát půl dne před stanem na sluníčku a chtít po něm, aby si to užil, je iluzorní. Jenže pak nám ho někdo šlohne - ten prápor - ja já pěním, kde byla stráž a co sakra dělala! A kompromis nezafungoval.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Pappi »

Maršálek napsal:ad Profous - jak by měl být oblečený a označený? mám tím na mysli jak dobře by byl oblečený a jaké viditelné znaky své funkce by měl mít?
Profous má mít tabart opatřený velkým znakem (např. císařská orlice, helvétský kříž a pod.) a v ruce právo. Též se nosil jako odznak hodnosti okolo krku silný snad, zlatý řetěz a krátká sudlice.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Maršálek »

tabart je podmínkou, nebo se může po táboře procházet i v civilu ve smyslu módního oděvu, např s krátkou dřevcovkou a dvěma zbrojnými? jaké je jeho postavení v hierarchii velení?
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Indy »

"Random
Při budování důstojnického sboru pro ŠP jsme nechtěli, aby bylo náčelníků více než inidiánů, ale tady prostě nehrají ty počty.





Co zase máš???
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Pappi »

Maršálek napsal:tabart je podmínkou, nebo se může po táboře procházet i v civilu ve smyslu módního oděvu, např s krátkou dřevcovkou a dvěma zbrojnými? jaké je jeho postavení v hierarchii velení?
Byl-li ve službě což se asi předpokládá, tak by co výkonná moc označený měl být. U profouse se ten honosný či módní oděv očekává, přeci jen byl to ve své podstatě Česky řečeno vrchní velitel vojenské policie a zároveň soudce.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Mac »

Pravotočivci – prý nám tak říkají Lancoši, protože se s píkou točíme vpravo, zatímco oni vlevo, což považují za jedině správný historický způsob. Já to ověřím, co píše pan Wallhausen, ale zatím jenom upozorňuji, že důvodem, proč my se točíme vpravo, nejsou poboční zbraně, ale fakt, že vpravo (tedy za píkou), se otočíme v pozici „píku k noze“, zatímco oni ji musejí vždycky zvednout, jinak by museli couvat. Náš způsob je tedy rychlejší. Na druhou stranu, pokud sklápíme píku vzad v pozici „píku zvednout“, tak se točíme vlevo, že.

Ahoj,

rozhodně nepovažujeme točení v levo za jediné historicky správné (prosím nevkládat nám toto do úst) a rozhodně se nebráníme konsultaci))!
Poboční zbraně byla prvotní info. o tom proč se točíte v pravo, což je samozřejmně nesmysl.
Vycházíme jen z logiky toho, že pozdější armády se točí v levo, proč by tedy ověřený způsob (točení v pravo) "nepřežil" . Probrali sme bohužel jen točení teoreticky u stánku a doufám že se nám podaří to prokonsultovat i prakticky ale dle mého názoru -
-jesltiže vy necháváte píku na zemi při točení vzad - sem přesvědčenej že to bude trvat dýl než "naše" čelem vzad.
- tím že obcházíte píku, posouváte čtverec
-když se točíte v levo, jak to děláte? tam musíte zvednou píku,ne?
-sám píšeš že při boji s píkou vzad se točít v levo - proč? do prava to nejde? Hlavně mi přijde nelogické jednou se točit tak a jednou onak.Myslím že povely by měli být pro mužstvo co nejednoduší a nejsrozumitelnější a to že se pokaždé točíte jinak mi stím nehraje.
Jenom na okraj - byl někdo z vás v armádě?
prosím neberte to jako rýpání či útok, rptostě mne to zajímá a snažil jsem se napsat, co mi vadí na točení v pravo. Rozhodně nejsem člověk který by měl nějaká dogma a nemám problém přiznat že něco dělám špatně, když mi to bude rozumně vysvětleno.

jinak byli ste moc pěkná armáda BRAVO!!!!!!
ave Mac
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od cert »

Ahoj, jen krátce, nemám net po ruce. Organizace mi přišla výrazne nadstandartní, kuchyň rozmazlovací. Bitva měla svoje mouchy, něco jsme probrali u piva, rozhodně bycj doporučil cvičné střety jednotek v plné zbroji, aby to nebylo jen v bitvě a hned naostro. Nácvik umírání, kontaktu pík, průstřely. To jsou momenty, které jednak hrajou a jednak mohou být zbytečně riskantní.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Lazar »

Tak, spousta kladného bylo vyřčeno, tak to mohu vynechat.

Takže to co nezmíním považujte ze to s čím jsem byl spokojen a vypíchnu jen ty opravdové perličky.

Co mě štvalo nejvíc, a to nejde do organizátorů, ale do šermířské populace, je neschopnost si hrát. Když už jsme to místo oživovali na celý den, tak se ptám proč tomu tak nebylo? Alespoň takový je můj pocit z města kde jsem strávil celý den jako hejtman a kde jsem byl celou dobu jen s jedním měšťanem, dva další dorazili za den asi dvakrát nebo třikrát, další skupinka jen když jse je nehcal zavolat z tábora dole, zbytek jsem neviděl vůbec. K vzácným návštěvám se vyskytl i rychtár, bohužel vzácným. Řeknu vám, velet městu o jednom měšťanovi je celodenní vopych. Naproti tomu, snažit se vyrobit smysluplný život ve 30 lidech co jsme měli by byla lahoda. Pravda, nahoře nebylo moc zázemí (krom úžasné brány a nádvoří a hradeb, které ovšem pro jednodenní řádění stačí), to by se mohlo pro město příště změnit.

A pak, když už se tady vlastně hrají role, proč se historicky odění muži baví o autech, počítačích, televizi a jiných vylomeninách, a vehementně tak konají přímo v davu návštěvníků?

Proč když se již začlo hrát, tak většinou jen když okolo nebyli návětěvníci, a když byli, proč lidé utichali?

Proč skoro nikdo nekomunikoval s návštěvníky? Divili by jste se jaký efekt může mít jen pouhé pozdravení v bráně "pozdrav pánbůh, sousede/sousedko", lidé se rádi chytnou.

Strávil jsem nahoře celý den, krom bitvy, oběd jsem jaksi minul a hlady jsem neumřel, plakání po svačinkách je trochu projev rozmazlenosti, ne?

Klobouk dolů kuchařkám co vyhazují vojáky z polní kuchyně mimo stravovací dobu a to i patřičně peprně. To je panečku excelentní stvárnění role. Nedělám si legraci.

Pokud budete chtít pomoct v kuchyni a nebudeme mít jinou roli, jsem si jist že se mezi pražany najdou dobrovolníci ku pomoci, ti co umí vařit a ti co neumí co budou alespoň odhánět nenechavce na hlídce. To samé s jinými rolemi. Ono hlídat jeden den prapor v jednom je opravdu vopruz, ale pokud rozdělíme den mezi dejme tomu 150 lidí, kdy hlídky jsou po dvou, pak na jednu hlídku vycházi asi 20 minut hlídání pokud by prorgram trval 24 hodin, což netrval. Trval 10 hodin, přibližně, to znamená že na jednu hlídku by vycházelo asi 8 minut, hrůza a utrpení. Samozřejmě že nepředpokládám že by se hlídky střídali každých osm minut, jen se snažím ilustrovat jaké jsou naše možnosti v počtu 200 lidí co jsme měli.

Můj hlavní bod tedy je "hrajte si!"

Taktéž se přikláním k tomu aby každá bojující/hrající si strana měla svého vlastního organizátora/velitele na kterého se mohou jeho lidé kdykoliv obrátit.

Bitva samotná jevila se mi lehko pojatá, bez těžších bojů, alespoň těch co jsem si mohl prhlédnout, co mě ale vyloženě štvalo bylo, že tři střety lancknechtů proti pikenýrům vypadaly téměř stejně (viděl jsem je z hradeb odkud jsme ostřelovali). Naopak postevení vojsk a výhled na jejich akce byl z té pozice perfektní a natočení to krásně oživovalo.

Randome, víš že sis našeho přepadového komanda neměl všimnout před naším výstřelem jak jsem se dohodli? Škoda že jsme tak bezcitní, očekával bych po té krvavé lázni proti lancknechtům že se pikenýři budou snažit zachránit raněné kamarády nebo okrást mrtvé lance a ne jen houfně stát vprostřed pole jako stádo.

Detaily. Vše o čem mluvím jsou víceméně detaily. Jenže detaily dělají opravdu hodně. Tak jen houšť a větší kapky.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Random »

Lazar napsal:Tak, spousta kladného bylo vyřčeno, tak to mohu vynechat.

Randome, víš že sis našeho přepadového komanda neměl všimnout před naším výstřelem jak jsem se dohodli? Škoda že jsme tak bezcitní, očekával bych po té krvavé lázni proti lancknechtům že se pikenýři budou snažit zachránit raněné kamarády nebo okrást mrtvé lance a ne jen houfně stát vprostřed pole jako stádo.
No, na výstřel ohlašující závěrečné pobití Švejcarů jsem nějak zapomněl, o tom jsme opravdu mluvili? Mea culpa. Měl jsem za to, že jediné čekání čekáme na salvu, bude ta která bude krýt váš ústup před trojjedinou bitvou s Lancoši ... to se mimochodem ukázalo taky jako trochu složité -
1. statečně předstírat, že ty střelce nevidíme (asi to chtělo zamíchat je do publika na nechat seběhnout k cestě až před střelbou?)
2. počkat, až se jim to podaří odpálit :badgrin:
Ale tohle se, myslím, zvládlo celkem plynule. Co se týče závěru, po bitvě jsem vydal povel postarat se o raněné a rozdat mužům vodu. V ten okamžik toho o moc víc neudělám a po pravdě řečeno jsem si na ten svůj pohár taky moc rád počkal. Nepřišlo mi, že vás nějak zvlášť vyhlížíme, nebo ano?

Je zajímavé, že já mám s diváky z dolního tábora zkušenost vcelku opačnou, zdálo se mi, že si taky nechtějí moc hrát. Třeba při předváděčce pík na výzvu přidat se k pikenýrům nereagoval vůbec nikdo. Nejdřív jsem někoho přemluvil, pak se přidala nějaká děcka (to se mi ale na píky teda vůbec nehodilo), ale pak nás zachránili vyběhnuvší pikenýři, kteří probrali dav s výkřiky "neslyšels, jsi dobrovolník, mazej si pro píku!" a pár duší nahnali.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od narvek »

Ovšem já s kamarádem po absolvovaní pikenýrského výcviku jsme měli záchvat "jdem si ušít 15.kové hadry a budem jezdit s nima". :badgrin:
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host