Postřehy k použití děl v bitvách

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Postřehy k použití děl v bitvách

Příspěvek od Lazar »

No, ono to je jednoduchý naběhnout do dělostřelectva když má člověk plnou hlavu všeho možného v bitvě. Mě se to stupidně podařilo na mém prvním Libušíně, kdy jsem jen hodil záda a zapískal si v uších a pak na letošním Zbořeňáku kdy se kanonýři rozhodli vypálit do nás útočících v posledním útoku a nějak jsem tu vzdálenost zvládli asi rychlej než se čekalo a jak jsem měl plnou hlavu velení a byl úplně vyčerpanej, tak jsem si jich vůbec nevšiml dokud jsem neviděl kanonýra jak na mě křičí a zuřivě mává ať zmizim. Tak sem dal ostrejch 90 a kanonýr ještě stačil dělo pootočit dělo pryč a všichni žili, ale príma to nebylo.

Dělo je primárně zodpovědnost kanonýra. Hlavní díl soudnosti užití je na něm. Půlka z nás pěšounů ani neví jak ta věcička funguje a opravdu si nemáme čas všimnout kdy někdo odpaluje když jsme v akci.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Standa mž »

Radim Vaňousek napsal:Myslíš první Jackov, kdy obr Jafy vlezl před kanón, hrdině pozvedl ruku... Jj ležel jsem před těma kanonama asi 10-15 metrů a musel si držet palici, aby mi ji tlakovka neodkutálela do někam.

Hezkým vrtulníkem se proletěl :albino:

Tam jsem byl , ale nebyl to první Jackov , myslým že to byl druhý (i když mohu se mýlit).Ten střelec se ho ještě snažil srazit , jenže Jafy byl trochu urostlejší , takže s ním nehnul .
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Mojshe »

pokud vím, Tak Jaffimu to sebralo kus masa z bicepsu...
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

no vždyť
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Spakona »

.... kus ruky a půlku zad.... někdy si ho pořádně prohlídněte
stát před tím dělem já tak mě sbírali ještě rok po okolních stromech
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Právě že ne. Tebe by to stejně jako mě odfouklo celou. Nebo by si tě ta tlaková vlna ani nevšimla a prolítla by kolem. Ale to už je moc...

Jdu si dát pilulku a mažu do práce :badgrin:
Avatar uživatele
Abďa
Příspěvky: 212
Registrován: 07 Črc 2009, 11:53
SHŠ: FRACCE
Místo/Bydliště: Willenz, Hochland
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Abďa »

pakliže mě paměť neklame byl to poslední Jackov, našel bych i rok bo jsem když nám rušili noviny stáhl nějaké fotky z archivu, včetně těch z bitvy s vrtulníkem a sanitkou. mám je doma v šuplíku.
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Postehy k použití děl v bitvách

Příspěvek od Amantius »

O tom som nič nepočul. Skús sem dať nejaké fotky.
Varpulis
Avatar uživatele
žabža
Příspěvky: 88
Registrován: 27 Dub 2009, 13:10

Re: Postehy k použití děl v bitvách

Příspěvek od žabža »

Já tam byl, a kotrmelec to byl dost brutální.
Avatar uživatele
Abďa
Příspěvky: 212
Registrován: 07 Črc 2009, 11:53
SHŠ: FRACCE
Místo/Bydliště: Willenz, Hochland
Kontaktovat uživatele:

Re: Postehy k použití děl v bitvách

Příspěvek od Abďa »

No fotil to kámoš na hodně dlouhý sklo, v době výstřelu měl v hledáčku ale palisádu....takže chytil až příjezd sanitky.
P.S. nemám scaner, tak je to jen přefocené
Přílohy
jackov3.jpg
jackov3.jpg (134.89 KiB) Zobrazeno 8400 x
jackov2.jpg
jackov2.jpg (105.48 KiB) Zobrazeno 8400 x
jackov1.jpg
jackov1.jpg (126.66 KiB) Zobrazeno 8400 x
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Broďan »

Lazar napsal:No, ono to je jednoduchý naběhnout do dělostřelectva když má člověk plnou hlavu všeho možného v bitvě. Dělo je primárně zodpovědnost kanonýra. Hlavní díl soudnosti užití je na něm. Půlka z nás pěšounů ani neví jak ta věcička funguje a opravdu si nemáme čas všimnout kdy někdo odpaluje když jsme v akci.
Odpovědnost je určitě hlavně na dělostřelci. Ale musíme si také přiznat, že většina lidí si vůbec neuvědomuje, že jsou v bitvě. Chci tím říci, že špatně hrají svou roli, protože nemají patřičný respekt ze zbraní, ze kterých nic nelítá, leda ten zmíněný hajzlpapír. Dělostřelba by určitě měla být zohledněna ve scénáři a reakce by se měla nacvičit. Mne se zrovna tohle letos na Zbirohu líbilo, i když to jde zvládnout ještě daleko lépe.
Nahodilá palba, jako třeba letos na Libušíně, je dobrou cestou do nemocnice a do průseru. Houf natlačených lidí, kteří nevědí, co mají dělat a těsně za nima několik naládovaných děl, která pálí, kdykoliv se jim zachce, úžasný pocit. Kozlík z toho sice jenom na chvílí ohluchnul, ale nemuselo zůstat jen u toho.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Postehy k použití děl v bitvách

Příspěvek od Mahy »

Tam je průser, že jednou zapálený dělo už nezastavíš! Tenkrát to byla velká chyba Jafiho protože, při vší úctě, jenom blbec se rozběhne přímo proti dělům. Navíc kdo tam byl tak ví jak chodil Jafi do bitev- od hlavy k pasu holej, v pase šerpu a fakírský kalhoty-ochrana nulová! Naštěstí to dobře dopadlo a Jafi je živej a zdravej.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy k použití děl v bitvách

Příspěvek od Radim Vaňousek »

No Jafi mohl bejt rád, že na sobě neměl nic umělohmotnýho, jestli ho byť lehce ošlehl plamen.
Byl to myslím první Jackov, na kterém se navíc spekulovalo, jestli bude vůbec nějaký další. Nevzpomínám si přesně, ale bylo to mezi roky 2001-2003?
To je jedno. K tomuto tématu už nemám co dodat, a tak se klidím do ústraní. :hiding:
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Postřehy k použití děl v bitvách

Příspěvek od Romikov »

kdyby se ládovaly řídší fekálie hned by všichni získali respekt a dokonce začli padat na zem :badgrin:
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy k použití děl v bitvách

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Už tě někdy pleskla tasemnice přes ksicht? :badgrin:
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti