Žena táborová

Předlohy, podle kterých se můžete oblékat.
Marie von Engerau
Příspěvky: 5
Registrován: 20 Srp 2013, 09:24

Re: Žena táborová

Příspěvek od Marie von Engerau »

Dobrý den,
jsem tady nová a chtěla bych se vás optat na pár věcí. Hlavně mě zajímají boty...jaké botky pořídit pro ženu táborovou spíše chudou ...neumím si vybrat :oops:
A pak rady úpravy šatů při kojení. Spodní suknici jsem si již upravila průstřihama, dle dobových vyobrazení...ale nejsem si jistá vrchní...teoreticky bych tušila jak na to, ale mám pocit, že ta spodní suknice pak bude vidět i tam kde bych nechtěla :lol:
Prozatimně jsem si předešlou vrchní suknici upravila dosti renesančně-neb jsem to potřebovala narychlo pořešit a nebyl čas na šití nové....rozpárala jsem náramenice a utvořila tam zapínání na knoflíky :oops:
Budu vděčná za rady!
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Dášenka »

Kojící šaty sice "starší", leč odzkoušené konstrukce http://www.berwelf.de/artikel/anleitung ... leider.pdf

Botky jsou nejpohodlnější kotníčkové, neb přecijen pohyb po táboře je pohyb terénem, který obsahuje různé košťály, ostružiny a další nepříjemnosti, dokonce jsem se setkala i s botkama do půlky lejtek, a to mi přijde jako vůbec dobrý nápad, ale ty přes kotník v kombinaci s vlněnejma nohavicema/punčochama taky sloužej dobře...

Pak je tu ještě možnost, že běžná žena chodila v teplém období bosa, ale to halt nejspíš dnešní naše nožky už tolik nedávají ;)
Marie von Engerau
Příspěvky: 5
Registrován: 20 Srp 2013, 09:24

Re: Žena táborová

Příspěvek od Marie von Engerau »

Díky za odpověď a za odkaz.
Německy neumím a tak jen odpohledu nevím zda jsem to pochopila dobře.. Je to tak, že přední díl má dva švy a v nich jsou dva otvory. Boční díly mají v místech prsou širší švové záložky a ty pak podekrytím předního dílu kryjí??? Zda-li jsem to popsala dobře tak jak jsem to pochopila :roll: A pokud jsem to pochopila dobře, ty švovky fakt nevylejzají?
Oděv je jen jednovrstvý...ano?
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Ignac »

Co jsem videl, tak si holky pochvalovaly na kojeni taky obycejne predni snerovani - jde o modu 15. stoleti.

Viz treba tento obrazek (saty nejsou jeste uplne dotazenepo kojeni)

Obrázek
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Marie von Engerau
Příspěvky: 5
Registrován: 20 Srp 2013, 09:24

Re: Žena táborová

Příspěvek od Marie von Engerau »

Jo, to co má Mates je v celku fajn, ale potřebuju se vejít aj do staršího období :oops:
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Dášenka »

No, jak to má třeba Hanča, tak ta má myslím spodní lněné šaty s výstřihem, který lze stáhnout a pak je to jak píšeš, vpodstatě rovně střižený přední díl, který překrývá ty díly boční.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Žena táborová

Příspěvek od Siegfried »

Marie von Engerau napsal:Dobrý den,
Hlavně mě zajímají boty...jaké botky pořídit pro ženu táborovou spíše chudou ...neumím si vybrat :oops:
A pak rady úpravy šatů při kojení.
Boty si pořid radši vyšší než nižší, střevíčky se do tábora v nepříznivém počasí moc nehodí, tedy ideál jsou kotníčkové
třeba tyhle http://www.sedlarmates.cz/kozene-boty/l ... ticke-boty
Jinak co se týče spodních šatů tak nám funguje prostě větší výstřih, kterým to prso ven vyndáš. A vrchní s předním šněrováním. Jinak u Durera jsem viděl spodní s knoflíčkem uprostřed na rozparku, zkusím najít fotku, je to k vidění na výstavě v Liberci, ikdyž se jedná asi o věc kolem 1500....

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Marie von Engerau
Příspěvky: 5
Registrován: 20 Srp 2013, 09:24

Re: Žena táborová

Příspěvek od Marie von Engerau »

Dášenko,
díky za upřesnění ;)
Siegfried,
já právě na kotníkové koukala, ale nemohla jsem se rozhodnout pro nejvhodnější vzhled... :oops:
Já se právě těm knoflíčkům-a prozatim aj šněrování-chtěla vyhnout, neb se občas objevujem i na "starších" akcích a nemám teď čas dělat více kostýmů.
Nicméně za tu Durerovskou inspiraci budu vděčná!
Mates
Příspěvky: 3
Registrován: 21 Kvě 2010, 18:28

Re: Žena táborová

Příspěvek od Mates »

začátečnický dotaz
je vhodné použít na šaty vlnu vypadajíc následovně: je to šedivá trochu chlupatá metráž, sem tam (řekla bych i pravidelně) jsou bílý vlákna, takže celkový dojem působí jako kdyby látka byla žíhaná. Na lícu je chlup na rubu je patrná osnova. Měla by to být čistá vlna a nemá velkou gramáž.
Díky za názory.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Žena táborová

Příspěvek od Siegfried »

Marie von Engerau napsal: já právě na kotníkové koukala, ale nemohla jsem se rozhodnout pro nejvhodnější vzhled... :oops:
Já se právě těm knoflíčkům-a prozatim aj šněrování-chtěla vyhnout, neb se občas objevujem i na "starších" akcích a nemám teď čas dělat více kostýmů.
Ty co jsem ti postnul tedy na dvě dvoj šnurky, jsou ok i na akce na wothanburgu... (curia vítkov)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
wolf
Příspěvky: 38
Registrován: 17 Ún 2009, 10:54

Re: Žena táborová

Příspěvek od wolf »

Myslím, že mluvíš o botách, zatímco
Marie von Engerau napsal: Já se právě těm knoflíčkům-a prozatim aj šněrování-chtěla vyhnout, neb se občas objevujem i na "starších" akcích a nemám teď čas dělat více kostýmů.
se týká šatů na kojení. Ale mohu se mýlit.
Aqua et panis est vita canis.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Dášenka »

Ono nezaškodí to zdůraznit i v případě těch bot ;)

Jinak bych se té varianty šatů z toho německého materiálu nebála, jsou bez zdobení a čehokoli, co by je nějak přesně datovalo a akce rušit nijak nebudou a tak by se nikdo neměl divně koukat. Já ty svoje bezrukávové pracovní taky tahám na spoustu akcí...
Marie von Engerau
Příspěvky: 5
Registrován: 20 Srp 2013, 09:24

Re: Žena táborová

Příspěvek od Marie von Engerau »

Díky, díky!!! Ano ty šňůrky a tak se týkaly šatů...Boty jsem vybrala-díky!
Odpovědět

Vrátit se na “Katalog historických postav”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host