Žena táborová

Předlohy, podle kterých se můžete oblékat.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Dášenka »

No mě osobně se nejlíp osvědčilo mít boty troje ;-)
Mám ty "boxerky" od Alana (šněrovací nad kotník), pak něco na způsob krbců s kožešinou (to na noc a když je zima) a pak, pro případ rychlého vylezení z pelíšku ještě starý nazouvací nízký.

Je potřeba si dobře zvážit, že v těch botách je potřeba existovat nejen okolo ohně v táboře, ale že občas je přecijen potřeba vyrazit do lesa a nebo podniknout nějaký přesun s vojskem. Takže boty se zvadnutou špičkou bych ponechala aristokracii ;-)

Takže pokud bych si teď pořizovala boty, tak asi hned ty šněrovací nad kotník, můžeš v nich v klidu být celý den a když je potřeba někam jít, tak nemáš problém...
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Lazar »

Tak jsem se se konečně dohrabal a přečetl si co to tu píšete a koukám že se Lazarovi andílci dostaly na přetřes.

A mimochodem jste se dotkli ožehavého tématu u nás u Pražanů. Protože právě u nás nalehko oděné v tréninkovém ženy vypadají asi takhle:

Obrázek

A mimo jiné u nás ženy zástavají stejné funkce jako muži pokud na to mají. Kupříkladu Sára by mohla mnohé pány o dobrém užití pavézy učit hodiny a hodiny a pravděpodobně by mnohé i předčila výdrží u pavézy ;-). Protože voják je voják a na skučení že je to žena-voják nejsem zvědav - nemá-li na to, ať to nedělá.

Máme v oddíle skoro 1/4 žen a už to začíná být moc, takže se to snažím teď dohnat nějakejma chlapama, jenže oni jsou neuvěřitelně líní chodit na tréninky, nebo se jim nechce do boje... no tak co mám dělat?

Ale stejně právě začínáme řešit že nemáme žádný trén a to by jsme rádi tuto sezónu napravili, stejně tak by jsme rádi oko občas potěšili pohledem na ženu co je ve slušivém ženském. A tak se Dášo můžeš připravit na pana Lazara že bude celou sezónu dolézat a ptát se a ladit a snažit se dokopat všechny ty ženské ať si ze tebe alespoň někdy vezmou příklad.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Kubák »

Tak já taky trochu přispěju svojí Terkou do mlýna:-)
Byl jsem zmocněn píchnout na tohle fórum její fotky v kostýmu, který myslím vzhled "táborové ženy" vystihuje dobře. Případné připomínky co změnit a co vylepšit jsou vítané.
Oděv je ze lnu a vlny, komplet šitý v ruce. Na obrázcích je oblečená do zimy, takže proto kukla a rukavice.
Obrázek
Obrázek
A jedna lehce necudná:
Obrázek
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Kubák »

Světlé rukávy jsou součástí svrchních zelených šatů, jsou taky z vlny.
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena táborová

Příspěvek od Václav »

Aha, tak to já jsem také myslel, že jsou součástí nějakých spodních šatů. V tomto případě by měly být rukávy přichyceny pouze špendlíkem aby je bylo možné oddělat, ne? Jinak kostým je to moc pěkný. :)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Žena táborová

Příspěvek od Siegfried »

Václav napsal:Aha, tak to já jsem také myslel, že jsou součástí nějakých spodních šatů. V tomto případě by měly být rukávy přichyceny pouze špendlíkem aby je bylo možné oddělat, ne? Jinak kostým je to moc pěkný. :)
Mno když o tom mluvíš Václave tak jsem si také myslel že to jsou rukávy od dalších šatů...
http://img216.imageshack.us/my.php?imag ... 318yt8.jpg
Abych se přiznal tak by mě zajímalo na základě čeho je to takhle řešené nejsem si jistej, že bych viděl podobné řešení, rukávy dělené barevně sem viděl nejvejš jako rukávy celé, nikoliv nasazené na krátké, ale zase kdo viděl vše, že :)
Ono by to našpendlení mělo i funkční logiku aby se pak daly nosit v létě odlehčené.
Ale zmínené dotazy nic nemění na tom že v tom Terka vypadá výborně.
Naposledy upravil(a) Siegfried dne 05 Led 2009, 15:23, celkem upraveno 1 x.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Kubák »

Myslím, že to střihově šila podle týdle žencký, http://cadieux.mediumaevum.com/
Že mají být rukávy našpendlené, je možné, já do ženských šatů tolik nevidím, každopádně Terka je přišila napevno. Zkusíme se po tom ještě podívat, kdyžtak by šly určitě zas odšít a přišpendlit:-)
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Žena táborová

Příspěvek od Siegfried »

http://cadieux.mediumaevum.com/frontlaced-kirtles.html
Nějaký podklady sou tady. Sou tam cca dvě vyobrazení, ale ukazují spíše na špendelní, ikdyž to narození panny možná půjde interpretovat všelijak, ale je to v blbém rozlišení...
Mě by to přišlo praktičtější :) Ikdyž ona to žádná nemá jako svrchník na zimu :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Kubák »

Ony jsou ty šaty univerzální, pokud není vysloveně vedro, tak se dají prej nosit celoročně. Když je kosa, má přes ně ještě takovej nějakej svrchní plášť, ale ten na sobě nemá, protože by ta šaty pak nebyly tak hezky vidět :D
Taky samosebou závisí na počtu vrstev pod tim.
V těch podkladech, co má na stránkách ta francouzka to někde ukazuje stopro na špendlení, někde to není poznat.
I will kill you so hard you will die to death.
Zuza
Příspěvky: 35
Registrován: 28 Črc 2008, 08:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena táborová

Příspěvek od Zuza »

K tem rukavum u Tercinych satu: Pokud jsou prisite k tem vrchnim, tak aby to jen tvorilo "iluzi" spodnich satu, tak to by tak spravne byt nemelo - svrchni saty by mely mit rukavy kratke a pod tim by mely byt spodni saty nebo nejaky druh zenske kosile. No a na ozdobu se jeste spendlikem pres to pripinaly vrchni rukavy - vetsinou konrastni, mohly byt i brokatove. Jasne je to videt (nejen) zde:
http://cadieux.mediumaevum.com/Stark-tr ... detail.jpg

Ale tak nebudeme plkat, ty saty vypadaji jinak pekne a strihove docela spravne - jen bacha to snerovani na strane by melo byt spiralovite a ne krizkove.
http://sartor.cz/ - hedvábný obchod. Hedvábné a lněné látky, brokáty, šňůry, lněné nitě.
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Žena táborová

Příspěvek od deCarabas »

taka teoreticka otazka, kedze riesim s frajerkou nove saty - moze mat feldfrau na sebe nieco take Obrázek ??? alebo je to az moc okazale a neprakticke?
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Dášenka »

No je to poněkud odvážné, takž se jí může stát něco nepříjemného (nebo příjemného, záleží na úhlu pohledu).
Jinak předpokládám, že šaty má dvoje ;-)

Ať v tom zkusí dva tři víkendy v různém počasí vařit, zaběhnout do lesa pro chroští a pak ať se rozhodne jestli je to to pravé ořechové...
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Žena táborová

Příspěvek od deCarabas »

Prave to sme riesili, ci to nie je jednak moc odvazne, jednak trosku nevhodne na pracu v tabore ci v lese... Ale v principe to nie je chyba, ak ma nieco podobne na sebe, spravne?

Saty uz jedny ma, vlnene, tieto maju byt druhe, take lahsie na leto :)
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Žena táborová

Příspěvek od Dášenka »

Tím dvoje šaty se rozumí to, že má jedny spodní, nejlíp lněné, nejčastěji světlé (zároveň noční košili) a přes to teprve tyto hnědé...
Odvážné to je, takž se dočká jistě mnoha zajímavých nabídek na každou volnou chvilku, co bude mít ;-)
Jinak to, jestli se jí v tom dobře pracuje musí vědět sama...
Mě by vadilo, že mi fouká za krk a že když zrovna nefouká, tak mě spálí sluníčko a tak. Proto volíme raději oděvy víc ke krku.
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Žena táborová

Příspěvek od deCarabas »

No, ja som dvoje saty bral ako komplet - vrchne aj spodne. Cize ma uz jedny spodne a vrchne a teraz chce nove. Nakoniec sme sa rozhodli stiahnut to viac ku krku, , ale nie zas az tak moc. :)
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Odpovědět

Vrátit se na “Katalog historických postav”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti