Čtvrtlibrák (bez sejra)

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Čtvrtlibrák (bez sejra)

Příspěvek od dav1dMldc »

No veď som písal, že ako z jaseňovej 10-tky. Tie majú rovnakú váhu ako smrekové 12-tky čo mám. Spin je ale o 50lbs a viac vačší. Potom ho len trochu stiahnem ku končíku aby to vyšlo presne ako chcem. Ono do silných lukov ako 140lbs može mať BLBS aj 60 gramov a viac. Tie BLBS čo používam (a mal si ich v rukách) s červenou letkou sú robené takto.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Čtvrtlibrák (bez sejra)

Příspěvek od lasky »

[quote="Honza F."]Něco pro oživení vlákna. Teď jsem dělal Kašíkovi nějaké tyčky a v požadavku měl na 1/4 libráky tyčky s váhou 80g. Rozměrově vhodný jsem měl k dispozici pouze dub. Abych se na takovou váhu vůbec dostal, musel jsem udělat tyčky 13-13,5mm tlusté a aby se s něčím takovým dalo také střílet, je ubíraný pouze konec týbla v délce 10" (25cm) na 9,5-10mm.
Dubové jsou vlevo, ty světlejší vpravo jsou jasanové 1/2" na 3/8" s váhou okolo 55g.
Obrázek[/quotehonza bolo by mozne aby si daval fotky priamo do vlakn nie cez odkaz? dovodom je ze tento rok stary odkaz uz je len v miniature a casom zmizne uplne. takze za rok dva uz nikto neuvidi aky si macher.. plno takych postov s cornusovymy lukmi som uz pomazal.. aj debaty co boli podtym..pisem to sem lebo snad si to vsimne viac ludi a nebudu davat odkazy na fotky ale fotky priamo do postu. tuto reakciu za nejaky cas vymazem tiez
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů