Nejdelší dostřel

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od markus »

Ahoj,

dík za pochvalu a za rady.

Musím si to zanalyzovať, kde robím chybu, pretože tyč mám podľa všetkého na začiatku rozvrhnutú správne. Silu meriam priebežne, pre kontrolu, ale ťahám len na dĺžku, na ktorú mám hotový tiler, za nie. Okolo sukov nechávam viac materiálu, tým to nie je. Chyba bude v tom, že uberám materiál s príliš veľkým elánom, hlavne na začiatku, lebo to je spravidla tuhé ako sviňa. Často sa stane, že keď som okolo 23 - 25´´, tak sa niektorá časť začne príliš ohýbať, spravidla nejaká reflexná alebo deflexná vlna. No a keď sa potom snažím dosiahnuť rovnomerný priehyb ubratím materiálu v iných miestach, sila ide rapídne dole.
guban1
Příspěvky: 32
Registrován: 08 Ún 2013, 11:58

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od guban1 »

zdar ludia,to pod akym uhlom merate ten flajt?resp.aky uhol je najidealnejsi pre dosiahnutie najdlhsieho doletu?potreboval by som zmerat dostrel jedneho môjho luku a nenasiel som tu tento udaj..dik...
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od Honza F. »

Na jednom turnaji se o tom zmiňoval David. Ve vakuu je to ideálních 45°, normálně asi 42°, pokud si to dobře pamatuji.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od dav1dMldc »

Keďže študujem fyziku som sa o tom zmieňoval :D . Honza má pravdu, vo vákuu je to 45 st, no čím väčší odpor kladie projektil voči prostrediu, tým menší uhol je nutné použiť (laicky povedané). To znamená, že flightové šípy budú lietať ďalej pod väčším uhlom ako anglické BLBS, pretože majú nižší súčiniteľ odporu. Každý šíp si vyžaduje vyskúšať. Každopádne okolo tých 42 by to mohlo byť. Myslím, že guľa lieta najďalej pod cca 38st, ale šíp je zas o niečom inom...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od markus »

Dostrely s ostatného času.

Mám tri nové luky : TIS od Páju 150@32, a dva SVÍBY ( I, II ). Ich silu som zatiaľ presne nemeral, ale podľa TISU majú cca 150@32 a cca 160@32.

SVÍB I ( 15.05.2015, bezvetrie ) : 200 m QUARTER POUNDOM, 235 m 80 g šípom a 259 m s LIVERY.

TIS ( 29.05.2015, bočný vietor ) : 209 m QUARTER POUNDOM, 226 m 80 g šípom a 247 m s LIVERY.

SVÍB II ( 29.05.2015, bočný vietor ) : 208 m QUARTER POUNDOM, 237 m 80g šípom a 262 m s LIVERY.


Markus
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od blue »

To jsou super vykony! Gratuluju a preju, at se dari i nadale. :thumbup:
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od Kaša »

Ty bláho Markusi! ... ještě jednou se na to dívám a fantazie.
A konečně se ti povedly udělat luky kolem 150#. Blahopřeju.
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od markus »

Vďaka chlapci za uznanie. Cením si to. Finalizovať tie dva svíby mi pomáhal Pája. Aj jemu vďaka.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od Pája1111 »

Cítím se poctěn Marku, že jsem malinko přispěl, ale je to tvá práce a tvůj výkon. Holt ostatní můžeme jen tiše závidět.....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od Honza F. »

Já se jenom divím, že ho baví, chodit tak daleko pro šípy. Ještě kvůli němu budeme muset při turnajích ohrazovat mnohem větší plac. :D
Jinak samozřejmě gratulace, jsou to skvělé výkony.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
Donny
Příspěvky: 103
Registrován: 11 Dub 2011, 17:32
SHŠ: Lukostřelecká liga

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od Donny »

OMG přes 200m s quater poundem... :shock:

K tomu mě napadá jen jediné 0:18s - https://www.youtube.com/watch?v=-qR0Uke2XNI

GJ Mark
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Nejdelší dostřel

Příspěvek od Kaša »

Diskutoval jsem s Woblerem dostřely, a tak jsem si dal dohromady moje dostřely s oficiálníma šípama (plus jeden neofiko *):
Standard: 262m(luk 130@32" habr)
Livery: 238m (luk 130@32" habr)
Quaterpound: 195m (luk 130@32" habr)
Welsh class: 229m (luk 100@32" jilm)
Flight: 287m (luk 140@32" jilm)
Westminster: 227m (luk 140@32" jilm)

postřehy: Standard- dost dobré (může být i lepší), Livery - docela slušné (může být určitě lepší), Quaterpound - slušné (může být určitě lepší),
Welsh class: "náš" rekord (bude lepší až to dám z mého kouzelného habříku ;) ), Flight: taky dobré (může být mnohem lepší - hodně záleží na šípu/hmotnosti),
Westminster: asi normál (mělo by být mnohem lepší - moc nestříleno). U všech výhoda větru do zad, jen u Welshu a Westminsteru prakticky bezvětří.

Víte někdo nějaké neofiko rekordy EWBS - tedy asi Joea? :badgrin:
Vím že Standard i Liverák dal přes tři sta yards, ale nevím kolik protože to moc neuveřejňují .... Joe je myslím ve vrcholové formě tak by ty vzdálenosti mohly být zajímavé! :bom:

No a ještě k větru - logicky ... vítr ovlivní dostřel šípů tím víc, čím je šíp lehčí, tudíž flight šíp je na to velice náchylný (třeba +-30až40m), na druhou dtranu quatera vítr ovlivní minimálně (+-10m).
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 16 hostů