Trocha soutěžení mimo turnaj

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Pája1111 »

Při posledním střílení jsme počítali body a docela nás to motivovalo ke zlepšení...
Tak mám pro vás návrh jak bychom mohli v rámci střílení ze silných luků lehce soutěžit a zároveň si zvyšovat úroveň.Šlo by i udělat nějaké nášivky na bundy, či trička, pokud by jste chtěli, aby bylo vidět, kdo je co zač :badgrin:
Mrkněte na to a pište případné připomínky sem.... Díky

1. Beginner military
Luk min. 80# pouze ELB,lepený, nebo self. Dostřel min. 170m s BLBS šípem
Clout 169m z 12 šípů min. 12 bodů
Terč 91m z 12 šípů min.2 v terči

2.Advanced military
Luk min.100# pouze ELB, lepený nebo self. Dostřel min. 185m BLBS šípem
Clout 169m z 12 šípů min. 26 bodů
Terč 91m z 12 šípů min. 4 v terči

3.Military I.
Luk min.110# WB, lepený nebo self. Dostřel min. 190 m BLBS šípem, livery 180m, quarter pound 135m
Clout 169m z 12 šípů min. 36 bodů
Terč 91m z 12 šípů min 5 v terči

4.Military II.
Luk min. 120# WB, lepený nebo self. Dostřel min.210 m BLBS šípem, livery 195m, quarter pound 150m
Clout 169m z 12 šípů min. 42 bodů
Terč 91m z 12 šípů min. 6 v terči

5.Military III.
Luk min. 120#WB, lepený nebo self. Dostřel min. 225m BLBS šípem, livery 205m,quarter pound 160m
Clout 169m z 12 šípů min. 60 bodů
Terč 91m z 12 šípů min.8 v terči

6. Expert military superman :o))
Luk min. 135#WB pouze self, Dostřel min. 240m BLBS šípem, livery min. 220m,quarter pound min. 180m
Clout 169m z 12 šípů min. 80 bodů
Terč 91m z 12 šípů min.10 v terči




Terč slaměný, nebo z jiných mat. průměr 120cm., šípy dle EWBS specifikace, na clout a terčovku dřevěné šípy s kovaným hrotem a přírodním peřím.
Luk pouze ELB,WB self, nebo lepený ze dřeva. Ne laminát atd...
Clout průměr vnějšího kruhu 12m, následující 10m a potom po metru na průměru.
Bodování : Plocha mezi vnějším kruhem a předposledním za 1 bod, další po 2 bodech až do středu, který je za 20 bodů. Zásah vymezovací tyče 30 bodů. Délka tyče max. 190cm.
Zásah do vlajky se bude počítat tam kde skončí šíp+4 body. Pokud zůstane vyset ve vlajce tak 20 bodů.
Měření vzdáleností pásmem, nebo přesným laserovým měřákem.
Při střílení do dálky se nebere v potaz vítr.
Lze provést více pokusů za den k dosažení jednotlivé úrovně, ale jen v pořadí disciplín. ( Ne, že nastřílím dálku a potom budu tak dlouho střílet clout, až se mi to povede a následně pak terčovku. Vše musí být nastříleno v jednom sledu, tudíž flight, clout, target. Pokud nedosáhnete v jedné z disciplín pož. Výsledek, začnete znovu od flightu.)
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Kaša »

Zajímavá myšlenka,...něco podobného jsem viděl myslím u holanďanů.
Byl bych pro, ale je těšké to splnit už jen po logistické stránce,...mít prostor, udělat vzdálenosti, atd.
Třeba by bylo zajímavé uspořádat v medlánkách pár větších střílení kde tyhle podmínky můžeš splnit.

No a splnit střelecké podmínky je na každém kdo do toho půjde,...ale mě se zdá že nejtěžší je ta 100 yardová terčovka.
A když už to jsou military třídy, co takhle splnit určitou hloubku penetrace skrz určenou tloušťku plechu zvoleného materiálu. ;)
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Pája1111 »

Kašo, není problém udělat větší střílení v podstatě každý víkend.... Od turnaje chodíme střílet vždy v sobotu i v neděli...
Prostřelování plechů bych do toho netahal, to mi přijde už dost složité na organizování....

Takže, kdo bude mít zájem, může si domluvit termín a jít si vystřílet "výkonnostní" třídu některý víkend s námi.
Ti co to mají daleko si musí zařídit adekvátní podmínky u sebe, nebo to prostě nebudou střílet :D

Jo ta terčovka je těžká, ale myslím, že dost opodstatněná. Nemůže to být zase tak lehké Kašíku :badgrin:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Pája1111 »

Tak šup, kdo bude další????

1. Pája - Beginner military ( Medlánky 14.4.2012 )
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Kaša »

Gratuluji Pájovi, že se stal Začátečníkem, je první a doufáme že né poslední.
Ale já si snad asi počkám až na military, přeci jenom po tolika letech se dostat na úroveň začátečníka nezní moc hezky. :D
Ale beze srandy, jak jsme předpokládali, největším oříškem je terčová 100 yards. Další dvě discíplíny měli někteří rozjety i na vyšší stupně,
ale nepovedlo se. Už jsem slyšel o tom že se v Brně zahodí vlajka a střílí se jen na 100y :badgrin: .
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Pája1111 »

Tuto neděli, když vyjde počásko, jdeme prohánět šípy terčem, ale vlajku si dáme také.... Třebas se mi podaří to na poprvé střelit o třídu lépe ;)
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 24
Registrován: 05 Dub 2012, 15:44
SHŠ: Hradecký Dvůr Elišky Rejčky

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Pohrobek »

tyjo, škoda že se nemohu zůčastnit.... Min. nátak 80lib. fakt na presnost nedam...... mám problém se svými 50lb.
Michal ze Záběhlic, panoš Pána z Lomnice

+ IN . HOC . SIGNO . VINCES +
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Pája1111 »

Ale zúčastnit se můžeš... Třebas tréninku, viděl bys, jaké pokroky uděláš, když tě někdo trošku porychtuje do postoje a poradí ti... 80# nic není...
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 24
Registrován: 05 Dub 2012, 15:44
SHŠ: Hradecký Dvůr Elišky Rejčky

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Pohrobek »

jako střílet umím, lukem se i docela trefuji.... ale takto silný luk jsem již v ruce měl a sotva jsem ho natáhl, natoz to chvili udrzet a zamirit
Michal ze Záběhlic, panoš Pána z Lomnice

+ IN . HOC . SIGNO . VINCES +
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Pája1111 »

Jde právě o to, že na míření není čas. Musíš mířit už během nátahu, potom už moc času na korekci není :badgrin:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Sumira
Příspěvky: 140
Registrován: 15 Říj 2008, 20:24

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Sumira »

2. Miroslav Hlavačka (Sumira) - Beginner military ( Medlánky 22.9.2012 )

Luk self 110# (moruše)
Dostřel 203,3m (222,5yd) s BLBS šípem
Clout 169m z 12 šípů 13 bodů
Terč 91m z 12 šípů / 3 v terči
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Kaša »

Na tohle jsem úplně zapoměl - tak jako motivace pro ostatní.

3. Jan "Kaša" Kašpar - Beginner military ( Staré Město 26.4.2014 )

Luk self 115#32" (moruše)
Dostřel 221m - BLBS šípem
Clout 169m z 12 šípů 12 bodů
Terč 91m z 12 šípů / 2 v terči
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Honza F. »

Ono to možná vypadá podle těch limitů snadno, ale není tomu tak (to pro nezasvěcené). Mě třeba letos utekl začátečník jenom o 4 body v cloutu. :D
Na druhou stranu je to nastavené hodně dobře. Člověk to s lukem opravdu musí umět, aby si vystřílel nějakou tu vyšší třídu.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Honza F. »

Příspěvek smazán 21.9. 2015, aktuální verze kategorií je dále ve vláknu.
HF
Naposledy upravil(a) Honza F. dne 21 Zář 2015, 10:07, celkem upraveno 1 x.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
Donny
Příspěvky: 103
Registrován: 11 Dub 2011, 17:32
SHŠ: Lukostřelecká liga

Re: Trocha soutěžení mimo turnaj

Příspěvek od Donny »

Ahojte,

přelouskal jsem Azincourt od Cornwella a v zápalu vzrušení musím něco přidat. :thumbup:

Koukám na ty grady (navazuji na Honzíka) a jako motivace uvnitř sdružení, vlastně případně i mimo, je to přesně to, co jsem psal v té propagandě. Při pročítání mě napadlo několik úvah a změn a rád bych se podělil, třeba se z toho něco zalíbí a použijeme :clap: .

Podle mých informací byl do armády nabrán voják, který natáhl min. 100#, neřešila se příliš přesnost, to bývá až u zkušených lukostřelců. Pálili v shluku do výšky a dálky v bitvě především. Aby tedy byli motivováni hned i začátečníci, nastavil bych to mírněji (vše viz níže tučně u gradů). Terčovku bych v prvním gradu vůbec neřešil, i podle zkušeností z turnajů.

Každý z těchto gradů může mít nějaký symbol, či iniciály, které mohou být dopracovány do loga CSWBS nebo mimo, na zvážení. Mimo asi lepší, neboť budeme hodnosti ztrácet a znovu získávat dle aktuální výkonnosti:) Symboly dole navrhuji dle vybavenosti střelce tzn. bohatší tzn. úspěšnější v bitvě tzn. lepší střelec. Nováček má třeba jen luk a šíp.

Jmenování do gradů bych nastavil co každý turnaj dle jeho výsledků s platností do dalšího turnaje nebo po zbytek roku nebo do stejného turnaje ale o rok později. Ať má majitel čas si titul řádně užít a hrdě nosit;) Tam máme všichni stejné podmínky a hlavně zázemí, které se mimo Medlánky či Hradiště těžko hledají (Praha v řešení).

Pojmenování gradů bych také upravil, aby bylo opět více motivující, odráželo vážnost gradu a bylo historicky přívětivější. Třeba superman mi hned evokuje Marvela fantasy komiks či film a moc se mi to neslučuje s historickou Anglií. Mrkněte na ně, nezní to pro vás hned více zajímavěji;)?

Ad 1. Beginner military, symbol Šíp, jakmile se hodnost získá, nedá se ztratit
Luk min. 80# pouze ELB,lepený, nebo self.
Flight min. 170m s BLBS šípem
Clout 169m z 12 šípů min. 4 body
Terč - bez hodnocení

2.Common military nebo jen Military, symbol Šalíř, druhá a poslední jakmile se získá nedá se ztratit
Luk min.100# pouze ELB, lepený nebo self.
Flight min. 185m BLBS šípem
Clout 169m z 12 šípů min. 8 bodů
Terč 91m z 12 šípů min. 1 v terči

3.Advanced Military (Venteran) - Venteran vedl skupinu lučistníků v armádě, symbol Kroužkovka
Luk min.110# WB, lepený nebo self.
Flight min. 190 m BLBS šípem, livery 180m, quarter pound 135m
Clout 169m z 12 šípů min. 12 bodů
Terč 91m z 12 šípů min 2 v terči

4.Expert Military (Centeran) - Centeran vedl všechny venterany tedy všechny lučištníky v armádě, symbol Kyrys
Luk min. 120# WB, lepený nebo self.
Flight min.210 m BLBS šípem, livery 195m, quarter pound 150m
Clout 169m z 12 šípů min. 16 bodů
Terč 91m z 12 šípů min. 4 v terči

5.Noble Military - symbol Erb
Luk min. 120#WB, lepený nebo self.
Flight min. 225m BLBS šípem, livery 205m, quarter pound 160m
Clout 169m z 12 šípů min. 20 bodů
Terč 91m z 12 šípů min.6 v terči

6. Royal Military - symbol Korunka
Luk min. 135#WB pouze self.
Flight min. 240m BLBS šípem, livery min. 220m, quarter pound min. 180m
Clout 169m z 12 šípů min. 24 bodů
Terč 91m z 12 šípů min.10 v terči

Přikládám ukázky hodností v rychlosti splácaných
Basic_grade.jpg
Basic_grade.jpg (25.09 KiB) Zobrazeno 11148 x
Royal_grade.jpg
Royal_grade.jpg (49.02 KiB) Zobrazeno 11148 x
(další se nechte překvapit... ;)

Jdem do toho?! bych hrozně rád, ale nechci být jediny;) :badgrin: 8) :clap:

Đ
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů