Česká EWBS

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Česká EWBS

Příspěvek od hawkwind »

Poptal jsem možnost založit českou odnož EWBS, vzhledem k faktu, že situace v EWBS jako takové se už stabilizovala. Nevím kdy comitee zase předsedá, tak uvidíme co z toho vzejde.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

Já bych měl za sebe určitě zájem o členství a bavil jsem se o tom ještě s Romanem a také by chtěl.
Myslím, že je nás víc, kdo by tuto možnost uvítali....

Bezva Jardo, snad se to pohne dobrým směrem a budeme moci střílet oficiálně....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Kaša »

Já mám taky určitě zájem.
Byla by to supr věc kdyby to vyšlo.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Česká EWBS

Příspěvek od lasky »

chcem sa opytat za nas troch slovakov co strielame WB ci bude moznost vstupit do ceskej odnoze EWBS , dovod byt v niecom zastreseny v tejto chvili nemame ale bude to propagacia , za seba poviem ze vobec netusim ake su na sk lukostrelcke organizacie ale to co ma zaujima je WB a ine nie..
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

Toť otázka na Hawka..... Jardo, jak to vůbec vypadá s ČWBS??? Máš už nějaké informace?
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

Opravdu bych začal vážně zvažovat česko-slovenskou pobočku EWBS. Co vy na to???
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Sumira
Příspěvky: 140
Registrován: 15 Říj 2008, 20:24

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Sumira »

Já bych byl pro.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Kaša »

Jsem 100% pro.
Avatar uživatele
Iwaz
Příspěvky: 8
Registrován: 27 Bře 2009, 12:54

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Iwaz »

Taky jsem pro.
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Honza F. »

Myšlenka je to hezká, jsem pro, ale rád bych se dozvěděl něco o povinnostech členů - rozumějte, nejde mi o poplatky, jde mi třeba o povinnou účast na některých akcích - přeci jenom to mám do Brna daleko a nerad bych se uvrtal do něčeho, co pak nebudu schopen dělat pořádně.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Honza F. »

Takhle jsem to nemyslel. Nevím jaký právní statut má EWBS, ale třeba fancluby musí být oficiálně zaregistrované, vést účetnictví, pořádat valné hromady, volit vedení ap. Proto se na to ptám.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

Honzo, nemyslím, že by to bylo až tak sešněrované. V každém případě napíšu nějaké dotazy na založení a případné povinnosti na EWBS a uvidíme....
Určitě budu potřebovat spolupráci angličtináře, nejlépe lukostřelce, kterému nebudu muset vysvětlovat, že arrow je šíp a né směrovka :badgrin:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Arrand
Příspěvky: 21
Registrován: 08 Kvě 2012, 06:57
SHŠ: externí Non-Sancti Olomouc

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Arrand »

S anglictinou zas takovy problem nebude. Vzhledem k tomu, ze se ji denne dorozumivam 8 hodin v kuse...
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

No tak super, to tě budu otravovat s překladama :o)
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Kaša »

Zdar chlapi, psal jsem si o informace o náležitostech ohledně založení české popř. česko-slovenské odnože EWBS (english warbow society) a Mark Strettom
mi napsal tyto informace:
"To form a Czech Chapter of the EWBS, you must first prove yourselves that you can setup, run and function as a proper and bona fide Society for at least 6 months.
This means that you will need to have an established and functioning Committee, with at least a Chairman, Secretary and Treasurer as you officers.
You will need to have you own Society 3rd party shooting insurance for your members, and you will have to hold a proper an minuted Annual General Meeting (AGM) - once every 12 months.
Obviously you are expected to set up and run shoots for your Society Members, but as you already run Medlanky - I am sure that is no problem for you to be able to do.
This is the template that the Dutch, New Zealand and Canadian War Bow Societies are using, and they are now Official Chapters of the EWBS - due to them proving that hey can run their Society in a professional manner for over 6 months.
It may sound a bit daunting to start with, but in truth, you only need to have a few members and the ability to run your Society in a professional manner."

hlavní je dle mě tedy toto:
Musíme dokázat že jsme schopni ustanovit, zorganizovat a provozovat naše society/sdružení po dobu 6 měsíců.
Budeme muset ustanovit lidi do komise: předsedu, tajemníka a pokladníka jako funkcionáře.
Také potřebuje pojištění pro lidi střílející v naší "society", a také musíme pořádat oficiální zaznamenávanou schůzi aspoň jednou ročně.
Samozřejmě by jsme měli pořádat ofiko střelby pro členy "society" ... otázka je kolik je potřeba a kolik jich zvládneme.
Jak Mark dále píše takto to měli/mají holanďani a na novém zélandu a zvládli to a jsou členy jejich vlastních "odnoží" EWBS.

Omlouvám se za případné nedostatky v překladu a prosím jestli jste schopni přeložit či interpretovat Markův popis líp, vítám připomínky a opravy chyb.

Určitě to pár lidí bude zajímat tak pište svoje dotazy a návrhy.
Dotazy např.: budu chtít ještě zjistit jestli můžou mít dva státy společnou society v EWBS (česko-slovenskou), jelikož vím že jsme o tom diskutovali a kluků slovenským
je pořád víc a víc (a už nás z ČR docela zastiňují).
-nebo jaká pravidla EWBS musíme dodržovat (asi všechny :D ) a které si chceme vytvořit/či vylepšit :badgrin: ---- velký prostor pro debatu
- jak stránky (ostatní mají) ... jestli je možné mít stránky pod Brodcem nebo jinak --- co změnit v případě uspěšného vytvoření?
..... prostě je o čem přemýšlet a diskutovat.

Díky, Kaša
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů