zájem o luk

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Odpovědět
Ubombo
Příspěvky: 3
Registrován: 04 Srp 2011, 11:52

zájem o luk

Příspěvek od Ubombo »

Zdravím,
Nevím, zde sem tento příspěvek patří, proto se předem případně omlouvám.
Chci se optat, zda a jak se dá případně koupit celodřevěný luk.
Díval jsem se různě po netu, většinou je k dispozici nějaká kombinace s laminem.
Zkoušel jsem ho (2x) dle návodu vyrobit zcela sám, ale bez toho, abych držel něco v ruce, to bylo bez úspěchu. Jeden vydržel chvíli střílet, druhej praskl hned na tileru.
Proto jsem se rozhodl jít tou snazší cestou, jen nevím dle čeho se při takové koupi řídit.
Z inzerce se mi líbilo např toto- http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/41 ... orovy-luk/
http://aukro.cz/anglicky-dlouhy-luk-lon ... 80808.html
Ideální by bylo, pokud by se dalo něco domluvit tady :)
Dík Jirka
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: zájem o luk

Příspěvek od lasky »

ahoj, vidim ze mas dva prispevky, takze niekolko rad, ak chces nazaj celodrevenny luk tak by bolo dobre aby sisi precital forum, lukarov je tu plno, maju tu svoje galerie , dobre je mat lukara z tvojho okolia alebo chlapa ktoreho praca sa ti paci, iste sa ti ozvu, je nas tu plno... kedze pises do fora k historickej strelbe, mozno si sis vsimol ze sa tu ale zaoberame skor silnymi lukmi, aj ked sa mozrejme ze kto vie spravit silny luk iste vie aj slaby.. rozhodni sa co chces... poobzeraj sa okolo seba...ak sa rozhodnes ist do silneho luku radi ta uvitame, ak aj do slabeho tak ti nik z nas nebude nadavat..v toto fore je mnoho informaciii mas citanie na dva roky...to je fakt viem o ludoch co to tu len citaju a niesu ani registrovany...a povedz nam nieco o sebe, kludne aj do tohto vlakna, vsetci co sme tu sa navzajom pozname... neviem odkial si ale v brne sa pravidelne strielaju celodrevenne luky, budeme mat v aprili velke stretnutie na starom meste, ja som od trencina a idem strielat teraz... ale iste kazdy z nas co tu je ak ho poziadas tak ti svoje veci ukaze... vela zdaru..
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: zájem o luk

Příspěvek od Pája1111 »

Celodřevěný luk je velice široký pojem, musíš to upřesnit.... Dals dva odkazy a na každém je úplně jiný typ luku, člověk neví vlastně co chceš.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Ubombo
Příspěvky: 3
Registrován: 04 Srp 2011, 11:52

Re: zájem o luk

Příspěvek od Ubombo »

No jsem od Šumperka (Jeseníky) v okolí jsem našel http://www.alexbow.cz/scripts/ jsou to sice pěkné věci, ale na můj vkus až moc umělé. Mám rád "jednoduché" provedení. Stejně jako v cyklistice, což je moje hlavní vášeň, není nad starou italskou klasiku, jedoduché provedení bez mnohdy zbytečnýho prohýbání, šperkování a já nevím čeho.
Četl jsem tady toho myslím dost, při výrobě jsem čerpal odsuď a z odkazů, ale dělat něco jen podle obráků, bez zkušenosti aniž bych měl reálnou věc v ruce je aspoň pro mě trochu moc.
S luky začínám, nebo spíš začínat budu :) tak pro začátek asi spíš něco slabšího.(35 - 50 lbs ?) Nevím, ale začínat s technikou na něčem těžkotanážním bude asi mimo mísu. Navíc by z toho střílela i žena (vím že to není asi zrovna ideální), ale po získání nějakých zkušeností bych třeba přešel na něco "většího".
Ubombo
Příspěvky: 3
Registrován: 04 Srp 2011, 11:52

Re: zájem o luk

Příspěvek od Ubombo »

Pája1111 napsal:Celodřevěný luk je velice široký pojem, musíš to upřesnit.... Dals dva odkazy a na každém je úplně jiný typ luku, člověk neví vlastně co chceš.
Jak jsem psal, začínám, spíš začínat budu. Moje představa Anglický luk (longbow) s nátahem cca 30-40 lbs bez záložky na šíp
Avatar uživatele
Boďa
Příspěvky: 20
Registrován: 08 Črv 2011, 22:09
SHŠ: z.s.Morrigan,spol.přátel hist.
Místo/Bydliště: Staré Město, UH
Kontaktovat uživatele:

Re: zájem o luk

Příspěvek od Boďa »

Ahoj, vzhledem k tomu, že jsi od Šumperku, tak v Zábřehu, Sudkově, Medlově a v okolí Bruntálu střílíme ligu zvanou Moravská liga :clap: . Všechny informace najdeš na stránkách "www.morrigan.estranky.cz" a střílíme z luků "slabších" v kategorii "původní luk", včetně šípů. Střílíme na vzdálenosti 15 - 100 m, podle jednotlivých disciplín. Vždy tři disciplíny se započítávají do ligy a pak následují doplňkové. Jde o většinou o dvoudenní závody. Podmínkou je však dobový oděv, včetně bot. Jinak koupi luku bych doporučoval od zkušeného lukaře, kteří se najdou zde na fóru nebo na "lukostrelci". Najít ideální luk a šípy pro začátek bylo i pro mě hledání.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: zájem o luk

Příspěvek od lasky »

http://luky.grafikajinak.cz/ asi najbizsie mas Petra Skacela, iste bude mat niekde strelnicu alebo ti povie kto chodi niekam strielat v sumperku...nielen luk ale aj strelnica je dolezita...ak chces luk aj pre mazelku tak vezmi 40# a povedz jej ze to je 30# , myslim ze si z neho streli zopar krat a vykasle sa na to ako moja... zeny maju podivne dovody, snezi prsi, fuka vietor, je nedela alebo stvrtok, odkedy vsak moja zena povedala ze sa jej zlomi necht tak uz som u nevolal...poznam len dve lukostrelkyne, kasova a pajova manzelka...a mozno bude tvoja manzelka tretia...mozno budes chciet poradit ake drevo...tak tam doporucujem take ake sa ti paci...ja mam rad krive, hrbate, hadaky, hrube polena...
Naposledy upravil(a) lasky dne 21 Bře 2013, 15:48, celkem upraveno 1 x.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
uzdil88
Příspěvky: 58
Registrován: 03 Led 2012, 21:09
SHŠ: Vita Eques
Místo/Bydliště: Broumov

Re: zájem o luk

Příspěvek od uzdil88 »

Dobrý den,

měl bych zájem o dřevěný luk a chtěl bych se proto zeptat jestli je nějaký výrobce tradičních luků kolem Náchoda nebo Hradce králové. Já sám jsem z Broumova. Ptám se především proto, že mi přijde lepší za výrobcem přímo zajet než to řešit přes nějaké emaily. Vůbec to nespěchá, luk si plánuji jako dárek k vánocům. Prozatím střílíme s kamarádem ze 40lb luku ale předpokládám, že z toho brzo vyrosteme :D

Ještě ke specifikaci luku. Určitě nátah přes 70lb, dřevěný longbow, přelom 15. a 16.stol...........dál si nechám radši poradit, než abych něco zkonil.

Předem děkuji za odpověď
Avatar uživatele
Freya
Příspěvky: 6
Registrován: 19 Srp 2013, 12:20

Re: zájem o luk

Příspěvek od Freya »

Poslední dobou si v mém okolí všímám zvýšeného zájmu o celodřevěný klasický longbow okolo 30lbs (na bitvy). Strašně ráda bych těm pár lidem co se mi ozvali někoho doporučila, ale Pája co vím nemá čas. Kdo ještě v Brně a okolí má čas a materiál vyrobit kvalitní slabý luk a případně i nějaké šípy k němu?????
Díky
Avatar uživatele
chano
Příspěvky: 168
Registrován: 03 Říj 2009, 20:16
Místo/Bydliště: Vyškov

Re: zájem o luk

Příspěvek od chano »

Ahoj jsem z Vyškova pár luků cca 20ks jsem už vyrobil, mám materiál. O kolik kusů by se odhadem asi jednalo? Jestli by byl zájem raději napiš sem Naso.chano@gmail.com tam se pohybuji časteji a nějaký čas bych taky našel.
Avatar uživatele
Freya
Příspěvky: 6
Registrován: 19 Srp 2013, 12:20

Re: zájem o luk

Příspěvek od Freya »

ozvali se mi asi tři lidi ať jim doporučím někoho .... pošlu jim na tebe tenhle mail :) většinou jsou to začátečníci a viděli u mě poprvé luk který nevypadal jako reflex z polska obalený kůží ....
Saltkrakan
Příspěvky: 2
Registrován: 30 Črc 2014, 22:00
SHŠ: Družina Medvídka z Dubčan

Re: zájem o luk

Příspěvek od Saltkrakan »

Taky bych měl zájem o luk a jsem z Brna.

Jednalo by se mi spíše o nějáký silnější (nechci ho na bitvy, ale na střelbu na terč, do figurín zvířat apod.). Luk je spíše pro moji partnerku (ale není to žádná křehotinka :lol: ). Také by měl odpovídat dataci tj. okolo roku 1370. Chtěl bych ho až někdy začátkem léta (přelom Červen/Červenec), ale ptám se už teď, protože nevím, kolik času zabere výroba atd.

Předem děkuju za rady.
Avatar uživatele
Rivan
Příspěvky: 35
Registrován: 06 Ún 2009, 13:13
Místo/Bydliště: Brno/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: zájem o luk

Příspěvek od Rivan »

Pokud jsi z brna tak Ti doporučím počkat až bude venku hezky a my si půjdeme zastřílet, luků máme dost, všechno jsou celodřevěné luky v silách od 35# až do 125#. Můžeš si to vyzkoušet, prohlídnout, pobavit se o tom a pak se rozhodnout o co konkrétně bys měl zájem. Dodání kontaktů na výrobce pak už nebude problém :)
Always aim for the centre. The centre of the aspirine tablet is exactly the same size as the centre of beach ball.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů