Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Nemusel jsi mi hledat konkrétní odkazy, ale vážím si toho :salute:
Tyhle špičky vypadají dobře, jen jsou trochu tlusté. O té tulejce jsem taky uvažoval, nejspíš to tím dopadne. To by rovnou bylo ekonomické využití tulejek, co zbydou, když pokazím krček :idea: Pak poreferuji.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

neviem aky stary je synovec.. to znamena ze kolko ma rozumu a ako ho zlakaju ine deti na strelbu do ziveho.. ale ja som pre moje deti pouzil, nabojnice zo 7,65 alebo som mal zo strelnice nejake spicgule, z nich som vyvaril olovo a stacilo im to.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Arrand
Příspěvky: 21
Registrován: 08 Kvě 2012, 06:57
SHŠ: externí Non-Sancti Olomouc

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Arrand »

A co drevene hroty? Tusim, ze se tady nekde resily, vcetne jejich dobovosti, ale za boha jsem to nezvladl znova najit. :doubt:
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Použít dřevěné hroty je možné, ale ono se to dost špatně do většiny věcí zapichuje - což má svoje pozitiva i negativa, že? ;)
... akorát děckám se to asi nebude líbit.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

earendil napsal:K Davudově tisáku - nečekal bych, že je to možné dělat i takhle, ale má to logiku a funguje to Obdivuju tvoje piplačcké schopnosti. Luk je to krásný. Jen je trochu slabý, na TIS, ne?? Mám ten jasan, o 2 cm kratší ale poměrně tenčí a má přes 100 lb. To samozřejmě nekritizuji Tvou výrobu, jen obecné přeceňování síly tisového dřeva.
Dík za pochvalu :) . Už vieš prečo si myslím, že odhad sily MR lukov dr. Kooi-om je správny, t.j. najčastejšie 110lbs 30". Stačí sa pozrieť do tabuliek na modul pružnosti. Jaseň cca 12 GPa, tis cca 9 GPa (oproti 22 GPa u ipe je to ... trochu menej :badgrin: ).
Ako som písal, robil som ho na objednávku a nič silnejšie by z neho aj tak nevyšlo. Naviac, nemyslím si, že z každého tisu ide urobiť luk a už vôbec nie warbow :) .

Kedysi som robil luky pre deti z javora okolo 10-15lbs 20":
https://plus.google.com/u/0/photos/1019 ... 5549833305

Pre zaujímavosť uvediem, že luky mali dostrel asi 95m +-10m (podľa sily). Šípy boli ku nim takéto:
https://plus.google.com/u/0/photos/1019 ... 5549833305

Použil som hrot ako posielal Kaša a bolo to bez problémov. Je hrozne tupý, moc sa s nim nedá zraniť. A je lacný...
http://www.luky-sipy.cz/detsky-hrot-5-16-PID316.html
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
gwynbleidd
Sponzor Brodce
Příspěvky: 138
Registrován: 03 Říj 2015, 15:07

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od gwynbleidd »

earendil napsal:K Davudově tisáku - nečekal bych, že je to možné dělat i takhle, ale má to logiku a funguje to :thumbup: Obdivuju tvoje piplačcké schopnosti. Luk je to krásný. Jen je trochu slabý, na TIS, ne?? :blackeye: Mám ten jasan, o 2 cm kratší ale poměrně tenčí a má přes 100 lb. To samozřejmě nekritizuji Tvou výrobu, jen obecné přeceňování síly tisového dřeva.
Záleží aký kvalitný máš tis. Nemyslím teraz husté drevo pretože môžeš mať hustý tis a bude to gumák. Dávid nemal dobrý kus tisu na warbow. Keby mal alpský tis alebo obecne lepšie drevo tak by v daných rozmeroch ten luk ma viac aj o 30 libier.

Michael Heinz spravil cca 145+ librovy luk z alpskeho tisu a mal rozmery 45x35mm v strede, dlzka 81 palcov, natah 33 palcov. Alebo spravil 140 librovy luk kde mala bel pol palca a jadrove drevo malo cca 15 mm a je to jeho najrychlejsi luk. Ja mam od Heinza 110#32@, rozmery ti poslem do PM ked ho odmeriam.

Mam luk z habru 110 od Mareka Benedika a rozmerovo je ako moja trnka, ktora ma 70 liber natah :D
"A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!"
- The Song of the Bosonian Archers
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Šimon napsal:]Keby mal alpský tis alebo obecne lepšie drevo tak by v daných rozmeroch ten luk ma viac aj o 30 libier.
....
Michael Heinz spravil cca 145+ librovy luk z alpskeho tisu a mal rozmery 45x35mm v strede, dlzka 81 palcov, natah 33 palcov.
Zdar, kdyby měl o 30 lb víc, tak by měl asi 105 lb, což je jako můj jasan. Který je sice o 2 cm kratší, ale střed jen 38x25,5 mm. A na 32".
...
V těchto silách jsem sice ještě luk nedělal, ale podle luků, co tu běžně jsou k vidění, při rozměrech 45x35 mm není 145 lb taky žádný zázrak, ne? Vždyt' to je kláda jako prase.
Ani jedno z těchto tvrzení příliš nesvědčí o velké síle alpského tisu, nemůžu si pomoct ...


Davide - tvé javory jsem si dříve prohlížel, jejich hrozivost mně inspirovala ... až udělám adekvátní munici, myslím, že to taky přes stovku létat bude :)
Avatar uživatele
gwynbleidd
Sponzor Brodce
Příspěvky: 138
Registrován: 03 Říj 2015, 15:07

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od gwynbleidd »

earendil napsal:
Šimon napsal:]Keby mal alpský tis alebo obecne lepšie drevo tak by v daných rozmeroch ten luk ma viac aj o 30 libier.
....
Michael Heinz spravil cca 145+ librovy luk z alpskeho tisu a mal rozmery 45x35mm v strede, dlzka 81 palcov, natah 33 palcov.
Zdar, kdyby měl o 30 lb víc, tak by měl asi 105 lb, což je jako můj jasan. Který je sice o 2 cm kratší, ale střed jen 38x25,5 mm. A na 32".
...
V těchto silách jsem sice ještě luk nedělal, ale podle luků, co tu běžně jsou k vidění, při rozměrech 45x35 mm není 145 lb taky žádný zázrak, ne? Vždyt' to je kláda jako prase.
Ani jedno z těchto tvrzení příliš nesvědčí o velké síle alpského tisu, nemůžu si pomoct ...


Davide - tvé javory jsem si dříve prohlížel, jejich hrozivost mně inspirovala ... až udělám adekvátní munici, myslím, že to taky přes stovku létat bude :)
Jo ale pak som napisal, ze dalsi luk mal 140 libier a 11-12mm sapwood a 15mm heartwood co je dokopy len 26-27 mm ;) Ja ta nechcem presvedcit o sile alpskeho tisu len som napisal, ze proste David nemal kvalitne drevo a preto ma ten luk taky natah ako ma. Bola tu diskusia davnejsie ohladom sily lukov na MR tu si mozes precitat je dost zaujimava. Ja momentalne citam knizku od Mikea Loadesa a tam je dost velmi zaujimavych infomacii o sile lukov, zbroji, sipoch atd. ked to spisem tak to sem dam.
"A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!"
- The Song of the Bosonian Archers
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Dobře, já ale nechápal a nechápu, proč jsi uvedl jen hloubku a ještě jeden rozměr v palcích, druhý v milimetrech, a co šířka, délka luku, nátah ...? Proto jsem na to nereagoval, z toho nejde nic vyčíst :)
To je jako napsat třeba ... můj luk je dlouhý 6 a půl stopy a 3 centimetry k tomu a má 90 lb! Dovedeš z toho posoudit, jaké to je dřevo?
No už nebudu spamovat, ale tohle mi nedalo.
Avatar uživatele
gwynbleidd
Sponzor Brodce
Příspěvky: 138
Registrován: 03 Říj 2015, 15:07

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od gwynbleidd »

earendil napsal:Dobře, já ale nechápal a nechápu, proč jsi uvedl jen hloubku a ještě jeden rozměr v palcích, druhý v milimetrech, a co šířka, délka luku, nátah ...? Proto jsem na to nereagoval, z toho nejde nic vyčíst :)
To je jako napsat třeba ... můj luk je dlouhý 6 a půl stopy a 3 centimetry k tomu a má 90 lb! Dovedeš z toho posoudit, jaké to je dřevo?
No už nebudu spamovat, ale tohle mi nedalo.
Jo sorry, poslem ti to kompletne. Musim sa ho spytat na ten luk 140 librovy na ostatne rozmery. My sme sa o nom bavili a poslal mi len jeho fotky zatial ale spytam sa ho na ostatne udaje ;)
"A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!"
- The Song of the Bosonian Archers
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

So Šimonových príspevkov sa nedá nič pochopiť... A rozoberať dokola kvalitu alpského tisu sa mi už fakt nechce. Nechávam ho v tom... :roll:

Šimon, ten Heinzov luk môžeš nafotiť a dať sem do galérie. Aspoň tu bude niečo nové. Ak robíš tajnosti asi nemáš čo ponúknuť ;) . Inak si ho pozriem veľmi rád aj osobne, samozrejme ak budem môcť.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Ahoj,

dost dlouho jsem váhal, zda to sem vůbec dávat :D Plánoval jsem tak 90 lb luk a ten set tak 1-2 cm ;)

Realita: Mirabelka, SG 0,89, 195 cm NTN, střed 35,5 x 26,5 mm, špičky 11x10,5 mm, váha 839 g s tětivou. 74 lb na 32", set 5 cm :sick: . Hlavně ta váha mi vadí, při té menší síle ... možná nejpracnější luk, co jsem dělal. Lehký reflex ve 2. polovinách ramen bylo těžké překonat, musel jsem hodně dřeva odebrat. Díra po suku přes zářez na tětivu, praskliny po sušení, no a ten "jemný charakter" obecně :lol:

Omluvte, prosím, ten bordel na fotkách.

https://s9.postimg.org/7a3y2lnvj/zacatek_tileru.jpg
https://s9.postimg.org/uyeuk4v1b/natah_32.jpg

https://s10.postimg.io/wqmk3ybjd/P1010228.jpg
https://s9.postimg.org/e49nejr4v/P1010198.jpg
https://s10.postimg.io/pyw513mjt/P1010226.jpg
https://s9.postimg.org/9d9rwiyan/P1010188.jpg
https://s9.postimg.io/exqukwmjj/P1010204.jpg
Naposledy upravil(a) earendil dne 31 Srp 2016, 15:35, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
gwynbleidd
Sponzor Brodce
Příspěvky: 138
Registrován: 03 Říj 2015, 15:07

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od gwynbleidd »

dav1dMldc napsal:So Šimonových príspevkov sa nedá nič pochopiť... A rozoberať dokola kvalitu alpského tisu sa mi už fakt nechce. Nechávam ho v tom... :roll:

Šimon, ten Heinzov luk môžeš nafotiť a dať sem do galérie. Aspoň tu bude niečo nové. Ak robíš tajnosti asi nemáš čo ponúknuť ;) . Inak si ho pozriem veľmi rád aj osobne, samozrejme ak budem môcť.
Hele fotky ti spravim ale ked budem niekto vonku az to nefotim doma to neni moc pekne. Rozoberat to nechcem. Proste mas nato iny nazor a basta, ja ho respektujem. Mne uz Heinz povedal a vysvetlil toho vela o tise, o jeho experimentoch co spravil atd. (spravil za poslednych 6 rokov viac ako 600 tisovych lukov) a nejdem to tu rozoberat je to aj tak vsetko od kusu. Mozes mat flatland tis, ktory je fakt kvalitny a mozes mat uplny gumak (laskyho 70# ktory vyzera rozmerovo na 100+). Ale dovolim si tvrdit, ze pomerovo ked zoberiem 10 kusov alpskeho tisu (ktory moze byt samozrejme podvyziveny) a 10 kusov flatland tisu tak urcite je vyssia pravdepodobnost, ze alpsky tis bude mat viac kvalitnych tyciek ako flatland tis. :)
"A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!"
- The Song of the Bosonian Archers
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Šimon, jedna vec je čo ti natáral Heinz a druhá vec je realita. A s tou ty nemáš nič spoločné. Nikdy si z neho luk neurobil, tak sa prosím ťa konečne spamätaj. Alebo aspoň netlmoč Heinza :| .
Viac ako 600 tisových lukov za posledných 6 rokov? Som sa dobre pobavil...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
gwynbleidd
Sponzor Brodce
Příspěvky: 138
Registrován: 03 Říj 2015, 15:07

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od gwynbleidd »

dav1dMldc napsal:Šimon, jedna vec je čo ti natáral Heinz a druhá vec je realita. A s tou ty nemáš nič spoločné. Nikdy si z neho luk neurobil, tak sa prosím ťa konečne spamätaj. Alebo aspoň netlmoč Heinza :| .
Viac ako 600 tisových lukov za posledných 6 rokov? Som sa dobre pobavil...
Davide, davide. Ja som spametany to sa nemusis bat. :D Od neho beru luky borci ako Mark Stretton (ktory si dokaze spravit luk sam podla mojho nazoru) a mnoho dalsi ludi z celeho sveta. On hodi na internet ponuku na luk a luk je do hodiny predany (Jaro mi ho samotneho doporucil na tisovy luk). Zaujimave, ze jeho luky funguju a popieraju vsetky tvoje teorie (minimalna dlzka luku nad 100#, moj ma 74" a robi aj kratsie, mnozstvo beli, ktore tam nechava atd. tiez sa odlisuje od tvojej teorie). Ja to tu nechcem rozoberat a vytvorit flame ale podla toho co si napisal tak ked sa chcem nieco dozvediet o tise, musim asi napisat tebe alebo pajovi aby som mal spravne informacie? :) Takze Heinz klame, robi luky zle. Okej. Tak mam proste od neho zly luk ale budem brat od neho dalsi aj ked bude zly. ;)

Momentalne kutim jasanovy luk (mlady jasan, mal cca 8-10 cm priemer) takze na tis si nesahnem v nablizsom case vobec (nebudem prznit dobre drevo kym nebudem v tom zrucny).

Heinz robi rychle, silne luky s brutalnou early-power, vacsina jeho lukov je takych. Len na rychlo k tej minimalne dlzke luku aspon. Ak ma luk nad 200 cm tak musi mat natah tak aspon 150 liber aby bola v tom luku dostatocna rychlost a aby nestrielal ako banan (co potvrzuje moj luk od mareka napriklad) co vychadza tych 73-74 palcov na 110 librovy natah. Ked je kvalitne drevo, lukar sa nemusi bat ten luk "ohybat". nebude to generovat taky stres.

A ani ja ani ty si nerobil s alpskym tisom takze tu mozeme dalej len teoretizovat s tym, ze ty vychadzas zo skusenosti z flatland tisom, ktory ma uplne odlisne vlastnosti ako alpsky tis, ktory za prve dozrieva dlhsie o nejakych cca 20 rokov (oproti flatland tisu, ktory dozrieva 8-10 rokov) a ma uplne ine podmienky v zemi.

Som rad ze diskutujeme. Mam ta rad.
"A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!"
- The Song of the Bosonian Archers
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], woodan a 12 hostů