Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

Svíbový primitív 68,5"/28"/40 lb

Ĺahký, mimoriadne rýchly luk, drevo sušené 16 mesiacov, set 0", povrchová úprava ľanový olej, tetiva FF.

Komplikovaný kmienok, dolné rameno mierny reflex smerom ku koncu ramena, horné rameno deflexná vlna za rúčkou. Je to môj prvý funkčný luk z tohto dreva, prvý mi vybuchol pri tillerovaní so strašnou ranou v skrytom vyhnilom suku, na druhom som nedokázal zrovnať tracking (to drevo je tak tvrdohlavé že naň neplatí ani teplo ani para, vracia sa do pôvodného tvaru). Tiller u tohto luku vzhľadom na charakter dreva nie je dokonalý, napriek tomu je to pocitovo jeden z najrýchlejších lukov aký mi vyšiel.

https://photos.app.goo.gl/ffweVxYQqrdWrpUx7
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Pekný, osobne bych ešte mierne priškrábol poslednú 1/3 ramien, ale takto je to tiež ok. Nefretuje?
Tie 40-tky robíš schválne alebo ti to tak vždy vyjde?
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

Vďaka Dávid. Nefretuje, znesie aj náťah na 29", je to dobré drevo. Posledné luky čo som robil vyšli 40lb, po dobrúsení a zastrieľaní. Z časti to bol zámer, z časti to tak vzhľadom na drevo vyšlo. Dokončujem teraz agát (môj prvý, nemal som prístup k tomuto drevu) tiež to vidím tak na 40lb. Ďalší projekt skúsim niečo silnejšie.
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

Kaša napsal:
15 Bře 2019, 12:08
Supr luk, výborná práce. :thumbup:
Jenom se mi nezdají švy na ručce .... ikdyž je to jenom detail. ;)
ďakujem, tie švy som už na ďalšom luku spravil inak, ozaj to nevyzeralo dobre
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

Agátový primitív 68"/28"/40 lb

horné rameno mierne hadovité, set < 1", povrchová úprava ľanový olej, tetiva FF

Môj prvý luk z agátu, drevo je z tejto zimy, na agát rýchly luk.

https://photos.app.goo.gl/oFxkXVANKF1CSNJK9
Naposledy upravil(a) woodan dne 07 Kvě 2019, 20:12, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

dav1dMldc napsal:
04 Kvě 2019, 15:36
Zase 40lb... :D . Komentár by som napísal presne rovnaký ako ku predošlému luku a ty by si mi dal presne rovnakú odpovedať, takže nie je potreba :) .
OK, beriem to ako pozitívny komentár :D
legolas380
Příspěvky: 72
Registrován: 16 Srp 2011, 16:12

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od legolas380 »

woodman. kolko ti dostreli ten agatovy luk? leb ja som teraz dokoncil jeden s podobnymi parametrami a striela to tak 120metrov z coho som sklamany
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

s obyčajným nespinovaným jednoduchým dreveným šípom cez 160 metrov
legolas380
Příspěvky: 72
Registrován: 16 Srp 2011, 16:12

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od legolas380 »

mozes este napisat ake mas siroke ramena? lebo sa mi zda ze to je tamer rovnake. teraz neviem ci je agat az taky rozmanity
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

nemám už ten luk doma, ale ak si dobre pamätám tak 4cm v najširšom mieste, od polovice ramena potom taper na špičku 1cm. Agát ma strašne premenlivé drevo, od kvalitného až po úplný shit.
legolas380
Příspěvky: 72
Registrován: 16 Srp 2011, 16:12

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od legolas380 »

no dobre budem verit ze som natrafil na zly kus...dik za info
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

legolas380 napsal:
25 Kvě 2019, 23:11
no dobre budem verit ze som natrafil na zly kus...dik za info
To nemusí byť tým. Woodan má pravdu, ale zlý agát sa prejavuje skôr tak, že fretuje alebo sa zlomí. Pretože má príliš ľahké drevo. Dosť záleží i na tetive, pokiaľ tam máš gumu od teplákov tak to strieľať nebude. Taktiež záleží na šípe a pod...

Mne sa podarilo teraz dokončiť ďalšiu repliku Mary Rose luku. Najprv som mal podľa obecenstva riedky tis, potom americký tis, potom zase moc hustý tis... tak teraz by to malo byť už to pravé drevo ;) . Luk som sa snažil urobiť ako úplne presnú repliku, t.j. použil som kravskú rohovinu na špice, bočné zárezy, vyhladil som iba chrbát luku a brucho som oškrábal dlhými rovnými ťahmi. Povrchovka je zmes olejov, tuku a vosku. Drevo je super kvality, velice čisté, rovnomerne husto rastené s cca 50 let/palec. Prišlo mi na tis trochu tvrdšie ako bežné drevo, i keď mám i tvrdšie drevo. Tiež je dosť tuhé. Luk je priemerne dlhý, 194cm ntn a v strede má 38mm šírku a niečo menej ako 34mm hrúbku (hrboľatý). Priemerný MR luk má (celkovú) dĺžku 197cm a stredový rozmer 35.5x33mm.

Takže by ma zaujímal názor verejnosti. Je to pre vás už dosť dobrá a presná replika MR luku? :?:
Silu a nejaké ďalšie pozorovania uvediem po vyjadrení.

Foto: https://photos.google.com/share/AF1QipO ... ltYmsxdlVB

.
P5275301.JPG
P5275301.JPG (449.38 KiB) Zobrazeno 4352 x
P5275306.JPG
P5275306.JPG (402.76 KiB) Zobrazeno 4352 x
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

dav1dMldc napsal:
28 Kvě 2019, 11:57
To nemusí byť tým. Woodan má pravdu, ale zlý agát sa prejavuje skôr tak, že fretuje alebo sa zlomí. Pretože má príliš ľahké drevo. Dosť záleží i na tetive, pokiaľ tam máš gumu od teplákov tak to strieľať nebude. Taktiež záleží na šípe a pod...

Mne sa podarilo teraz dokončiť ďalšiu repliku Mary Rose luku. Najprv som mal podľa obecenstva riedky tis, potom americký tis, potom zase moc hustý tis...

Je to pre vás už dosť dobrá a presná replika MR luku? [/b] :?:
Super Dave, moc se těším na další fotky, informace a poznatky.

Mě vycházelo na "průměrný"MR luk 192cm NTN, střed 35,8x33,1mm, váha 767g.

Můj odhad tohoto luku je 130 až 150lb na 30" ... akorát mám neblahý pocit že to bude míň. ;) :badgrin:

P.S. ... hezký tiler.
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

dav1dMldc napsal:
28 Kvě 2019, 11:57

Mne sa podarilo teraz dokončiť ďalšiu repliku Mary Rose luku. Najprv som mal podľa obecenstva riedky tis, potom americký tis, potom zase moc hustý tis... tak teraz by to malo byť už to pravé drevo ;) . Luk som sa snažil urobiť ako úplne presnú repliku, t.j. použil som kravskú rohovinu na špice, bočné zárezy, vyhladil som iba chrbát luku a brucho som oškrábal dlhými rovnými ťahmi. Povrchovka je zmes olejov, tuku a vosku. Drevo je super kvality, velice čisté, rovnomerne husto rastené s cca 50 let/palec. Prišlo mi na tis trochu tvrdšie ako bežné drevo, i keď mám i tvrdšie drevo. Tiež je dosť tuhé. Luk je priemerne dlhý, 194cm ntn a v strede má 38mm šírku a niečo menej ako 34mm hrúbku (hrboľatý). Priemerný MR luk má (celkovú) dĺžku 197cm a stredový rozmer 35.5x33mm.
To drevo vyzerá luxusne, aj samotné vyhotovenie. Nie som veľmi fanúšik longbow, ale toto je paráda :thumbup: Tetiva je upletená z čoho?
Záškodník
Příspěvky: 44
Registrován: 12 Zář 2017, 10:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Záškodník »

Excelentní zpracování jako vždy, jen musím souhlasit s Kašou. Přes 120# to snad je...
Dřevo vypadá hodně dobře, ale opravdu si netroufnu tipovat kolik lb má.
Kolik váží?
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů