Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Peter to je z té tyče co jsem ti tehdy poslal? Bulletwood/hickory/ipe ? Je to pěkný luk, v tom stylu jako dělám, když to zrovna neflákám. I overlay pěkné, ale já je mám trochu jinak konstrukčně řešené. Pěkné špičky.
Rukojet´taková hranatější, takhle je dělá Pip Bickerstaffe.

Jaro
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Jo, toje ono. Owerlaye sú agát.
Ipe je skutočne super excelent material.
Tlakovo neuveriteľne pevné.
Luk je na svoju silu ľahký a rýchly.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Aaano, proto to dřevo mám tak rád. :D
Můj her bruder má ode mě z toho samého luk cca 50#/28 a snadno dělá 170-180 metrů se sportovním šípem, což je velmi pěkné. :)

Udělals to hezky. Když tam dáváš tu overlay, tak obvykle není třeba už dělat zářez do boku té špičky - malý zářez do té overlaye v předu stačí - tak člověk může udělat celou špičku užší a nemusí se bát, že ji později nepřiměřeně zeslabí tím, že do ní řízne.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Najprv som urobil bočné zárezy, potom som špičky ešte zúžil a pridal owerlays. :idea:
Ľahko som ním dostrelil cez 200.
Inak ale na opracovanie je ipe celkom makačka.



Dovolil by som si ukázať ešte jeden kousek.
Dnes som dorobil bazovec na zakázku.
Je to plocháč s polotuhým zúženým madlom.
44@28, 68 ntn, šírka 37 mm , set 0, spodné rameno si nechalo mierny reflex od prírody.
Nažltlá farba je včelý vosk s ľanovým olejom.
http://picasaweb.google.com/cornus2/SmbucusNigra#
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Pája1111 »

Cornus: Moc pěkné. Mám doma pěkný kousek bezu, tak ho asi také zpracuji... Teď dělám pokus na čimišníku, tak uvidím, co z toho vyleze..... :?:
Zkoušel jsi ho už střílet?

Je to příbuzný akátu a laburna.... http://botanika.wendys.cz/kytky/K526.php

Tak první poznatky o čimišníku: Vysušené dřevo má citronově žlutou barvu a strukturu stejnou, jako běl laburna.Výborně se opracovává vlaštovkou. Ještě vlhké dřevo má barvu slonové kosti. Skoro v každé tyči co mám je hniloba, která začíná od kořenů jít směrem vzhůru....
Pod tenkou kůrou je spousta lýka, které se velmi špatně sundává dolů... Pod lýkem je svrchní dřevo šedavé, místy zbarvené rudohnědě. Čimišník není jádrové dřevo, jako jeho příbuzní akát a laburnum. Až dodělám luk a otestuju, přidám info do herbáře.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

http://picasaweb.google.com/cornus2/Cor ... 9044526002
Robil som z drieňu malý paleo lučík 30 lb, 62 ntn, stred 34X15 mm.
Je to naozaj náramne dobré drevko.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Jednoduché jako vždy, ale ta Picasa mi nefunguje dobře. Až na ty paleo modré a zelené koule na obrázku :D Nedával jsem ti náhodou malůvku toho paleolitické luku z dřínu, který se našel na území dnešní itálie? Je to takovej transitionální typ - něco co spousta lidí nebere ne vědomí - že můžou existovat luky, které mají znaky jak flatbow, tak longbow.

Jaro
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Drak »

http://picasaweb.google.com/drakobijec2/Laburnumbow#

Jeden ze starších luků... bohužel praskl.

45lbs na 28"
Drak
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Moc pěkný. Já mám radši o něco nižší brace, ale pěkný. Zkus zakulatit tu špičku za tím zářezem. Jednak to celé bude vypadat lépe, a druhak to má i praktický význam - protože to omezuje možnost, že by se ta špička rozštípla.....


Jaro
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Cornusi, koukám, že svídu žíháš. Je to potřeba? Je to tvrdý jako šutr, nejsem si jistý, jestli to u tohoto dřeva má smysl...
Poraď.... Díky.


Naozaj to nieje treba. V tomto prípade som to žíhaním ešte dosušoval a v druhom rade to lepšie vyzerá ako úplne biele na brušnej strane. Na efekt som nechal aj trochu kambia na povrchu.

----------------------- 24 úno 2009, 12:48 ---------------------

Dnešný počin:
http://picasaweb.google.com/cornus2/AshFlatbow02#
Spodné rameno je zámerne máličko silnejšie.
Môžete ma virtuálne poplácať. :D

Podarilo sa mi nájsť stratený silomer tak som ho prevážil. Je to 55#@28´´.

Dyneema striela o poznanie svižnejšie, uvidíme čo to urobí s lukom .Napustil som to lihovým moridlom. Ešte tam príde vosk. Origo to bolo bielošedé.
Je to krivé jak do bokov tak predozadne, prezto to má prima nátah. Tileroval som to dve hodky. Z niečim iným by som sa tak nesral.
Pôvodne som to nechcel robiť, nebyť tej extra hustoty dreva tak to vyhodím.
Je to druhý kus z drínu a super skúsenosť. Idem hľadať ďaľší kým nezačne rašit míza
Naposledy upravil(a) cornus dne 24 Ún 2009, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Já jsem si tedka střihnul takovej dětskej tis. Je to 175 cm dlouhé a má asi 30# na 60 cm i když jde natáhnout dál.

Obrázek

Fotka je mizerná z mobilu, ale co naděláš

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Pája1111 »

Také poklízím :D A jsem zdrcen,jak mám málo luků doma.... Nafotil jsem jenom ty,co jsem dělal, ty od Jardy jsem do toho nemíchal.
Z leva: Laburnum-35#,skládací tis 45#,laburnum 75#,svída 80#,tis 100#,cipřišek 110#,tis 125#

Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Drak »

Máte to moc pěkný.

Tady je pár mých kousků znova nafocených, ale nemám foťák a mobil má málo pixelu :( :evil:

Obrázek

Tak jedem z leva, můj první silnej luk bojím se z něho střelit 110lb na 30", tenhle luk sem dostal od Hawkwinda 60lb na 32", trnkovej ELB 90lb na 30", jalovcovej luk na tu délku ultra dlouhej nátah cca 35lb, svídovej lučík, tyčka sušená nejmíň 10let ale možná až 30let 60lb na 28", akátovej flat 80lb na 30" sweet nátah, můj miláček tisovej lučík ultra hnusná tyč luk tu je nafocenej aji na tileru.

Já mám nátah 30" dál mi to nedělá dobře. :)
Drak
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Já jsem vyhrabal opravdu něco starého - tohle je můj luk nr. 5 který jsem dělal kdysi dávno před 8 lety pro kováře Lebdušku. Je to 78" dlouhé a tehdy jsem to projektoval asi na 90#, což někde poblíž vyšlo. Děda Lebeda mi později řekl : "že není příliš zábavné když si s tím prostřelí stěnu u kovárny". :D

Obrázek

Taky jsem tehdy ještě neměl kladku na tilerování. Muselo to být opravdu někdy v r 2001 po tom co jsem se vrátil z vojny, podle sestřihu a nesepraného vojenského trička

Obrázek

----------------------- stř bře 04, 2009 1:48 am ---------------------

Tady ten luk a obleček k sobě moc nepatří, je to už taky dávná minulost - takovej malej tis, kterej jsem udělal z biletů a ted´je někde v polsku..

Obrázek

Enjoy.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Ještě Tony, takovej anglickej pán má ode mě podobný na malém tisovém luku, ale je pravda, že je ted´obvykle dělám jinak, ale to ty bys měl vědět nejlíp! :evil: :evil: :evil:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů