Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

Hlavné je že skúšaš, tvoríš. Som osobne rád za každý nový prírastok ;)
pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

Díky. Já zastávam názor že je 21. století a je uplně jedno jestli ten základní tvar toho luku vyjedu na CNC, vyřežu, nebo vysekam. Ta práce s tillerovánim a dokončenim je furt stejná ve všech případech. Samozřejmě mi nejde o žádný napodobování historickejch postupů, jde mi čistě o výrobu funkčního luku jakoukoliv metodou. Těch lidí co dělaj luky klasicky je docela dost, je toho plnej internet, takže mě pak vždycky víc zaujme třeba na youtubu když někdo dělá luk tvarovánim PVC trubek a podobně, protože jsou to prostě nový experimentální postupy a je úžasný vidět z čeho všeho jde dneska vyrobit luk. Viděl jsem dokonce že týpek dělal pružinovej luk, ale moc mu to nestřílelo protože měl ty páky moc těžký. ;-) Asi se budu muset přidat do ňáký diskuze na ňákejch postapo stránkách nebo tak něco, tady je to spíš o tom středověku.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

postapo? a trubkove luky? myslim ze ty ludia maju trocha ine smery... pozeram to na fb.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Pidalin: Tiler na luku je celkom fajn, osobne by som ho robil viacej do elipsy. Ten morený dub je hnusný... mal si to nechať tak. Orech je dosť mäkké drevo, tipujem že na belly to funguje len preto, že máš tak slabé luky. Nabudúce by som použil niečo iné, orech daj skôr ako strednú vrstvu.

Pár plochých lukov odo mňa. Sila okolo 40lbs, všetky sú pre slečny (aspoň myslím). Materiál je agát, ale celkom variabilný ako možno súdiť už len podľa farby z fotiek. Strieľajú pekne, plynulý náťah, kľudný výstrel. Meral som aj rýchlosť, vyšla okolo 45-46m/s (150 ftps) s 30g šípom (cca 11,5 gr/lb), 50-52m/s (165 ftps) s 20g šípom (cca 7,8 gr/lb), čo myslím že je dobrý výsledok na tú silu. Dostrel som neskúšal.
2.jpg
2.jpg (110.18 KiB) Zobrazeno 5896 x
1.jpg
1.jpg (177.59 KiB) Zobrazeno 5896 x
3.jpg
3.jpg (145.65 KiB) Zobrazeno 5896 x
4.jpg
4.jpg (134.63 KiB) Zobrazeno 5896 x
Všetky fotky a popis tu (a ďalej doprava): https://get.google.com/albumarchive/101 ... lKq4XXo_JJ
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

parádne kúsky Dávid. Ono to ide aj bez CNC :lol:
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od blue »

Zdarec borci,
Davide, jsou to mazlici :-) Snad je dostanou do rukou stejne svizny slecny. Filmoval jsem ten muj Hedeby bow a nak se mi to polozilo na bok a neumim to otocit v tech programech, co mam v compu, takze na to seru. Vezmu ho na posouzeni/odsouzeni do Staraku. Po 200 sipech ma set tak pul palce a neco kolem 65/30.
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Vďaka :) .
woodan napsal:
10 Kvě 2018, 19:15
... Ono to ide aj bez CNC
To znie ako by som bol ja ten čo ich na tom cnc normálne robí :wtf:
blue napsal:
10 Kvě 2018, 20:22
Filmoval jsem ten muj Hedeby bow a nak se mi to polozilo na bok a neumim to otocit v tech programech, co mam v compu, takze na to seru.
Tak to tu daj aj otočené... Admin ti to (možno) otočí.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od blue »

Ten smejd mi furt pise neplatna pripona nebo co. Na tohle nemam nervy :-D
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od blue »

Zkusim to z mobilu. Zkurvena stokrat vyjebana technika! Seru na to a definitivne :violent1:
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

David: nechcel som tým povedať že ich robíš aj ty na CNC :lol: Chcel som len poukázať na to že ručná práca je naj :thumbup:
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

blue napsal:
13 Kvě 2018, 19:49
Zkusim to z mobilu. Zkurvena stokrat vyjebana technika! Seru na to a definitivne :violent1:
vsak sa pripoj na yt z mobilu a pridaj to tam tak.. vyhnes sa zlozitej technike a budes za primitiva. https://www.youtube.com/watch?v=bMtwC2w ... e=youtu.be jedno moje video.. ale natacala to moja mama a nevsimli sme si ten konar ale spravim to este raz.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Takhle jsem se tu už dlouho nepobavil :badgrin: :badgrin: :badgrin: promiň blue.
pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

dav1dMldc napsal:
10 Kvě 2018, 17:30
Pidalin: Tiler na luku je celkom fajn, osobne by som ho robil viacej do elipsy. Ten morený dub je hnusný... mal si to nechať tak. Orech je dosť mäkké drevo, tipujem že na belly to funguje len preto, že máš tak slabé luky. Nabudúce by som použil niečo iné, orech daj skôr ako strednú vrstvu.

Pár plochých lukov odo mňa. Sila okolo 40lbs, všetky sú pre slečny (aspoň myslím). Materiál je agát, ale celkom variabilný ako možno súdiť už len podľa farby z fotiek. Strieľajú pekne, plynulý náťah, kľudný výstrel. Meral som aj rýchlosť, vyšla okolo 45-46m/s (150 ftps) s 30g šípom (cca 11,5 gr/lb), 50-52m/s (165 ftps) s 20g šípom (cca 7,8 gr/lb), čo myslím že je dobrý výsledok na tú silu. Dostrel som neskúšal.

2.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

Všetky fotky a popis tu (a ďalej doprava): https://get.google.com/albumarchive/101 ... lKq4XXo_JJ
Ořech má podle tabulek nejvyšší pevnost v tlaku z u nás dostupnejch dřev a osvědčil se mi. Druhej luk co teď dělam je o dost silnější, tipuju tak 60lb a kombinace ořech/jasan funguje bez problému. To že je dřevo měký ještě neznamená že nemá pevnost, nejsem takovej blbec jak si myslíš, s tim dřevem dělam 5 let a to nepočítam brigády při škole. ;-) Ořech je sice křehkej na nárazy, ale v drcení drží dobře. A jo, ten dub je hnusnej, to máš pravdu.
pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

woodan napsal:
10 Kvě 2018, 19:15
parádne kúsky Dávid. Ono to ide aj bez CNC :lol:
Já vim že se mě tu snažíte setřít, ale on na ty luky evidentně používá taky plně vybavenou dílnu, včetně velkejch strojů. ;-) Luky jsou to pěkný, ale urážet mě kecama typu "jde to i bez cnc" a vyzdvihovat jeho "ruční práci" je uplně mimo mísu, když vidim že třeba to lepený madlo je frézovaný. :-D Tim nemyslim nic proti nikomu, jenom tady holt chcete vidět jenom to co chcete, ruční práce je tady vidět naposled na straně 77. :protest:
Kdybyste měli možnost přístupu k 5 osýmu CNC tak byste na to kutili taky. :badgrin:
Střílí to docela pěkně, trochu to "kope," ale s tim jsem počítal, to dělá každej dřevěnej luk a neni to tak hrozný, ale cejtit to je, příště udělam konce ještě tenčí.
A taky neni uplně fér moje pokusy porovnávat s lidma co vyráběj luky na zakázku a maj to jako obživu, to fakt neni fér.

PS: Příště se na CNC vyprdnu, ono je s tim ve skutečnosti víc práce než když se to udělá tzv. "ručně" jak byste tady označili řezání na pile, broušení na pásový brusce a podobně. ;-)
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

nikto z ludi co tu robia luky sa tym nezivy aj ked za to beru peniaze.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host