Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

Zdravim, jsem tu novej a budu sem dávat věci, který se vám nebudou líbit.
Dělam v továrně na nábytek a proto zkoušim dělat luky z truhlářskýho řeziva. Sice to popírá klasickou lukařinu a někdo mi možná řekne že to z toho dělat nejde, ale věřte že jde. Během několika dní sem dam fotky až to dodělam.

Vyrobit z toho materiálu (rozřezaný velký stromy) kvalitní funkční luk (slaboučkej 20 lb březovej luk nepočítam) mi trvalo asi 5 let různejch pokusů, samozřejmě s přestávkama, vždycky když jsem zlámal pár luků, tak jsem se na to třeba na rok vykašlal. Nevim jestli tady na těch 77 stránkách někdo zmínil břízu, pokud ne, tak je to dobrý dřevo na luk, aspoň pokud musíte vybírat z toho řeziva pro nábytkovou výrobu, při klasický výrobě z malýho stormu by to asi nebylo to pravý, má to hodně vad, ale na zahraničních fórech jsem několik březovejch longbow nebo flatbow, který byly dělaný klasickou metodou, viděl, takže to jde.

Teď dělam na dubo březovym luku kterej má zajímavou historii, neměl totiž vubec fungovat. Zkoušel jsem dělat v práci na CNC program na základní tvar luku a vzal jsem první kus dřeva co mi přišel pod ruku abych to vyzkoušel, byl to zrovna hnusnej přeschlej a napadenej kus dubu, bylo to na otestování programu, no a světe div se, zrovna tenhle kus dubu přežil (při stejný metodě a při naprosto stejnym tvaru mi jasanovej luk prasknul, ale jak se po pár dnech ukázalo, byl v něm červotoč), což mě fakt překvapilo, dub je docela křehkej a hlavně dost mizernej v tlaku, ale při délce 180 cm a síle nátahu kolem 40lb by snad drcení dřeva na tlakový straně nemělo hrozit. To dřevo bylo fakt špatný, na tahový straně se začaly dělat prasklinky, tak jsem řešil co s tim, nakonec jsem tam přilepil 2 mm silnou lištu z břízy a vypadá to dobře, zkoušel jsem nátah až 80 cm a vydrželo to 10 minut na tilerovací tyči, takže to vypadá že to asi přežije. Během tak 2, 3 dní dam fotky. Bohužel má ten luk docela velkej nezatíženej průhyb, přibližně 5 cm, myslim že to neni taková katastrofa vzhledem k použitýmu materiálu.

Ještě dělam na skládacim luku, jsem ve fázi experimentů s tvarama ramen a zkoušení různejch kombinací materiálů. Zatim se mi jako nejlepší volba jeví kombinace jasan na tahovou stranu, bříza doprostřed a ořech na tlakovou stranu. Přísaham, že to nejde zlomit!!! Ořech a bříza maj taky menší hmotnost, takže takovej luk je pak asi i o něco efektivnější. Zkusil jsem takhle udělat uplně malinkatej lučík asi 140 cm a dá to i nátah 85cm, na ořechu se začala na jednom místě objevovat tlaková vada a těsně za madlem je nepříjemně vypadající pant (nebo jak tomu tady řikáte) ale prostě to neprdne. ;-) A to podotíkam že ten luk neviděl tillerování ani z letadla, byl to fakt jenom experiment.

Během těch pár let experimentování jsem zjistil že konce můžou bejt opravdu štíhlý a vydrží to, co jsem tady tak projížděl tu galerii, tak spousta luků od začátečníků tady vypadala spíš jak ohnutá větev, pevně doufam že tuhle fázi už jsem překonal. :-)

PS: Čumim jako puk na ty vaše tisový luky, to je fakt bomba, nechápu jak můžete tahat takový síly, ten luk na kterym teď dělam má tak 40 - 45 a to už mi to připadá že je to poměrně silnej luk, rozhodně nevydržim ho držet delší dobu napnutej. Ale překvapilo mě že ségra natáhne v podstatě to samý co já, přitom má zkušenosti jenom z 25lb luku. ;-)
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

pidalin napsal:
13 Dub 2018, 16:47
Zdravim, jsem tu novej a budu sem dávat věci, který se vám nebudou líbit.
...
To si trafil :badgrin: .

Vtip, ukáž čo máš :) . Prinajhoršom poradíme...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

pidalin napsal:
13 Dub 2018, 16:47
Zdravim, jsem tu novej a budu sem dávat věci, který se vám nebudou líbit.


PS: Čumim jako puk na ty vaše tisový luky, to je fakt bomba, nechápu jak můžete tahat takový síly, ten luk na kterym teď dělam má tak 40 - 45 a to už mi to připadá že je to poměrně silnej luk, rozhodně nevydržim ho držet delší dobu napnutej. Ale překvapilo mě že ségra natáhne v podstatě to samý co já, přitom má zkušenosti jenom z 25lb luku. ;-)
ahoj som tu admin a ked sa nam to nebude pacit tak ta zmazem... vtip...

tiez sme zacinali na slabych lukoch.. ja konkretne na 18librovom lepenaku. a nevedel som trafit terc na 5 metrov.. aj teraz s tym mam problem.. potom som sa potil na 60lbs.. vacsina ceskoslovenskych lukostrelcov striela na 40..45 lbs, riesia spiny a podobne..ale v podstate pouzivaju luky pre stredoveke deti.. aj pre dnesne deti..


ak chces koncom mesiaca budeme v brne na letisku mat turnaj, divaci a zvedavci su vitany..
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

Díky, určitě všechny rady ocenim. Předtim jsem řekl že to sem dam během dvou dní, bohužel se mi to trochu zkomplikovalo, při tilerování jsem ten luk oslabil víc než se mi líbilo (odhadem tak 30 liber) takže jsem ho zkrátil a můžu začít znova. ;-) Ale už jsem ve fázi kdy už to můžu natáhnout na plnej nátah, neohejbá se to sice dokonale a obě ramena se neobejbaj naprosto stejně, ale už na to nemam nervy, hlavní je pro mě teď že ten luk funguje a neprasknul. Musim ještě dodělat konce, teď jsem tam lepil na konce špalky z ořechu a zbejvá mi to teda ještě opracovat. Zejtra mam ještě volno (dělam v práci dvoudenní turnusy), tak pevně věřim že to zejtra dodělam a ukážu vám to abyste mě mohli rozcupovat na atomy. ;-) Předtim než jsem ho zkrátil tak jsem si s tim lukem trochu klepnul o podlahu a ten svuj ořechovej konec jsem si zničil, takže to teď musim udělat ňák líp než předtim, musim ještě pořádně prolézt fotky tady v galerii. Přemejšlel jsem o nasazení ňáký třeba hliníkový nebo měďený trubičky kterou bych rozklepal do kónickýho tvaru, nevim jestli je možný něco takovýho udělat, nevim jestli pak nebude hmotnost na konci ramen moc velká.
To tilerování se mi moc nepovedlo, furt se mi to ohejbá trochu nezdravě moc na začátku ramen hned za madlem, ale jak jsem řekl, už na to nemam nervy, buďto to prdne, nebo to neprdne. :lol:

PS: Už to tady nebudu spamovat, další příspěvek bude už s fotkama. ;-)
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

pidalin napsal:
18 Dub 2018, 20:22
Přemejšlel jsem o nasazení ňáký třeba hliníkový nebo měďený trubičky kterou bych rozklepal do kónickýho tvaru, nevim jestli je možný něco takovýho udělat, nevim jestli pak nebude hmotnost na konci ramen moc velká.
uz si niekde videl na nejakom luku to co pises?
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

Právě že neviděl, o to mi jde. Nevim teď jaká je hustota rohoviny v porovnání třeba s mědí, ale předpokládam že ten kov bude mnohem hmotnější, tak proto je to asi blbost, ale jenom mě to tak napadlo. Ale zustanu u osvědčenejch ořechovejch koncovek se zářezem pro tětivu. Přecejenom neplánuju s tim jít do bitvy, tak nepotřebuju aby konce vydržely mlácení o zem. ;-)

Hele nevim kdy to dodělam, tak abych zbytečně nepsal bez fotek, tak přikládam pár fotek ještě nehotovýho luku. Tiller budu možná ještě trochu ladit, vim že mi řeknete že je to katastrofa, ale já jsem rád že mi to neprdlo, to je pro mě velkej úspěch. ;-) Ty konce jsou zatim neopracovaný, jsou tam jenom provizorní zářezy na tětivu, tak mi za to prosim nenadávejte, samozřejmě to tak nezustane. Tětiva je taky provizorní a neumim dělat ty lukařský uzly, tětivu mam v plánu koupit až budu vědět že je ten luk opravdu funkční, stejně tak šípy. Šípy co jsem měl jsem dal ségře, takže teď u sebe žádný nemam. Zkoušel jsem jenom vystřelit ňákou bukovou kulatinu co jsem našel v práci abych věděl že luk výstřel přežije, ale těžko to nazývat šípem. ;-)

Až to bude hotový tak udělam kvalitní fotky u táty ve foto studiu.

Trocha parametrů: Šířka luku v nejširšim místě (za madlem) je 40 mm, na konci ramen 15 mm. Tloušťka ramen je 15 mm u madla a 10 mm u konců. To byly původní parametry před tillerovánim, teď to bude o něco míň, nemam teď u sebe šupleru abych to změřil přesně. Délka luku se z původních plánovanejch 180 cm zmenšila až na 165 cm. :lol:
Hmotnost luku je přibližně 500g jestli můžu věřit tomu co ukazuje obyčejná digitální váha na vážení člověka, když na ní dam dvě 4kg činky aby se zapla, tak ukazuje 7,9 a když přihodim luk, tak ukazuje 8,4 ale někdy taky 8,3 takže dejme tomu 450 g ale fakt nevim jestli se tomu dá věřit, zatim to nemam čim zvážit přesnějc.

Nemam siloměr ani závěsnou váhu, ale odhadem tipuju že síla nátahu je tak 35lb. Původní plán byl 40.

Materiál je dub/bříza. Vim že dub na tlakovou stranu neni ideální, ale proč to tak vzniklo můžete zjistit v předchozích příspěvcích.

Upozorňuju že je to opravdu muj první funkční luk (kromě dřív zmíněnýho uplně slabýho luku co jsem měl před pár lety), takže ocenim rady, ale proboha vás prosim, nechte si ty nekonstruktivní hejty, já vim že to je hrůza. 8)

PS: Kočičky a srdíčka na zdi dělejte že nevidíte. :salute:
Přílohy
P1130333.JPG
P1130333.JPG (2.64 MiB) Zobrazeno 6154 x
P1130332.JPG
P1130332.JPG (826.35 KiB) Zobrazeno 6154 x
P1130331.JPG
P1130331.JPG (1.66 MiB) Zobrazeno 6154 x
P1130330.JPG
P1130330.JPG (2.02 MiB) Zobrazeno 6154 x
P1130325.JPG
P1130325.JPG (2.94 MiB) Zobrazeno 6154 x
P1130322.JPG
P1130322.JPG (1.79 MiB) Zobrazeno 6154 x
Naposledy upravil(a) pidalin dne 19 Dub 2018, 18:06, celkem upraveno 2 x.
pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

Ještě by vás mohl zajímat na CNC dělanej tiler klacek ;-) Ze začátku po 5 cm, ke konci po 3.
Přílohy
P1130334.JPG
P1130334.JPG (2.33 MiB) Zobrazeno 6145 x
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Neboj se, já tě zas tak nezjebu. :D
Luk nevypadá špatně a ani tiler není vůbec špatný, ... spíš dost dobrý na to že je to druhý luk. :thumbup:
Až ho dokončíš, klidně sem hoď zase fotky.

Ale klasika u začátečníků, špičky 15mm jsou zbytečně tlusté.
Jinak :clap:

Kaša
pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

15 mm jsem myslel předtim než jsem luk začal opracovávat, to byl výchozí tvar, ono to teď bude o něco míň a ještě jsem je tam trochu brousil. Než jsem luk zkracoval tak jsem je zase ztenčil až moc že jsem se bál na to i podívat. :lol: Původně jsem se snažil v práci na CNC vymyslet tvar tak aby se to už nemuselo vubec tilerovat ale zjistil jsem že je to prostě nesmysl, můžu mít ten tvar dokonale navrženej a stačí aby se lišila hustota, léta atd... a už se to někde ohejbá jinak. Mimochodem reflexní luk co jsem kupoval ségře se taky ohejbal dost prapodivně a na sklolaminátu byla nalepená dýha aby to vypadalo jakože dřevěně a po pár nataženích to popraskalo a musel jsem jí to zbrousit až na to sklo. A pochybuju že jsme ho přetáhli, ségra nenatáhne víc než asi 65 cm a já mam limit někde kolem těch 75 cm (měřim 167). Kupováno na lučištnici.cz za asi 2 litry, jeden z nejlevnějších luků. A z luky lazecký mi zase poslali smrkovej šíp kterej měl v sobě smolák, naštěstí jsem si toho všimnul a nestřílel jsem ho, hned jsem ho zlomil jak jsem to zkoušel jestli vydrží. Já už se fakt bojim koupit něco s nálepkou MADE IN CZECH REPUBLIC :lol:

Hele máte někdo zkušenosti s ohejbánim luku kterej je lepenej z více kusů? Nechci se snažit o ňákej reflex, ale je docela prohlej i bez napnutí a chtěl bych mu vrátit původní tvar. Bohužel jsem to lepil obyčejnym truhlářskym lepidlem na spárovku (tzv. mrdka) a když jsem to zkoušel v páře na vzorku, tak se to rozpadlo. :violent1:
Ten velkej konec tilerovací tyče je protože když s tim manipuluju tak mam vždycky strach že mi to ňák vyklouzne a stane se z toho klacku projektil kterej mi vletí do břicha. Už jsem v ňákym fóru viděl že lidi při tilerování tahaj luk obráceně, že zaháknou tětivu a tahaj luk k sobě, to jsou dost odvážlivci, vim co to dokáže když to prdne a nechci mít hubu zrovna u tý strany. Ze strany kde se tahá za tětivu se mi nikdy nic nestalo a to jsem těch luků zlámal fakt hodně.

A co si myslíte o tý výrobě z nábytkářskýho řeziva? Neuráží vás to? :banan:

PS: Ty ořechový konce jsem samozřejmě takzvaně zkurvil, ale neni to tak hrozný, holt jsem to udělal trochu jinak než bylo v plánu. Ale aspoň mě napadlo je přilepit lepšim lepidlem, místo mrdky jsem použil hrnečku vař, neboli vypěňovák. :-D
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

aj za mna vyzera dobre..z reziva asi warbow neurobis ale preco by to malo urazit?
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

pidalin napsal:
20 Dub 2018, 00:05
A co si myslíte o tý výrobě z nábytkářskýho řeziva? Neuráží vás to? :banan:
Proč ne?
My jsme taky koupili na pile jasanovou desku a z té jsme dělali luky "po létech", ... takže vpoho.
Lepené luky se lepí co nejsilnějším lepidlem, tzn. třeba epoxidové vysokopevnostní. Taky se ty nejnamáhanější spoje drážkujou.
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Dost dobrý tiler :thumbup: dolní rameno na konci tužší
pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

Vim že se to normálně lepí různejma epoxidama, ale myslim že to bude důležitý až při silnějších librážích. Jak jsem psal, experimentuju už několik let a nikdy mi luk neselhal kvůli lepidlu, takže za mě můžu říct že u slabších luků do těch asi 40 lb nábytkářský lepidlo bohatě stačí. A pokud to necham někde na dešti tak je to stejně jedno čim je to lepený. ;) A stejně, ve středověku a ještě dřív epoxidy neměli a taky jim to drželo. ;-)
Hele když to lepidlo udrží pohromadě spárovku o rozměrech 320x130x4 cm s váhou přes 100 kg, tak to musí zvládnout i takovejhle sranda luk. ;-) Když už ta stolová deska někomu třeba upadne, tak to většinou praská ve dřevě a ne v lepenym spoji.

S tim uráženim jsem to myslel tak jako jeslti tady nejste zaměřený čistě na ty historický postupy při výrobě, ale co jsem to tu tak projížděl, tak tu bylo i plno hodně experimentálních kousků, takže zas tak divnej nejsem.

Co se týče toho materiálu z truhlárny, pokud s tim bude někdo experimentovat, uplně brutální je kombinace jasan/bříza/ořech, jak už jsem psal vejš, když z toho nalepim zkušební placatou lištu na testování, tak to jde skoro zamotat do roličky a vydrží to, akorát na tý ořechový straně se pak dělaj ty vady vlivem vysokýho tlaku, tušim že se tomu řiká odborně ňák podobně jako když děláte hranolky ve friťáku, to názvosloví ještě pořádně neznam. :-D

Jo, to jedno rameno je trochu tuhý na konci, vidim to, ale už se bojim na to sahat, pak zas budu muset to druhý celkově oslabit po celý dýlce a už na to fakt nemam nervy. :crazy: I když možná bych se k tomu donutit měl, většinou když mi to prasklo, tak to bylo právě nedaleko od středu kvůli tuhejm koncům.

PS: Mam změřenou sílu luku, je to přesně 40lb při nátahu 75cm, zajímavý, přišlo mi to pocitově slabší. Já jsem malej a hubenej, nikdy jsem necvičil a těch 40lb se mi zdá docela v pohodě, ale jsem zvyklej z práce tahat těžký věci. Myslim že to bude tak akorát na takový to blbnutí abych si nevykloubil rameno. :-D A průhyb luku bez tětivy je asi 6 cm, na obou ramenech přibližně stejně, je to hodně nebo málo? Je to normální u rovnýho luku?
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

Postni fotku aj v nenapnutom stave...Ako pravdu povediac nevyzerá to zle. Ale pýtam sa sám seba...praveký človek vyrobil luk s využitím primitívnych nástrojov a ty k tomu potrebuješ CNC :/ ? Píšeš že sa luk pokúšaš vyrobiť už pár rokov... Otázny je aj ten použitý materiál, nemyslím si že je to práve ideálna kombinácia, ale to už nech posúdia iní. Pre mňa osobne je celodrevo naj a vyrobiť ho zase nie je extra kompikované. Pokračuj v práci teda, a neber tento komentár ako kritiku :)
pidalin
Příspěvky: 15
Registrován: 12 Dub 2018, 21:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od pidalin »

woodan napsal:
22 Dub 2018, 14:42
Postni fotku aj v nenapnutom stave...Ako pravdu povediac nevyzerá to zle. Ale pýtam sa sám seba...praveký človek vyrobil luk s využitím primitívnych nástrojov a ty k tomu potrebuješ CNC :/ ? Píšeš že sa luk pokúšaš vyrobiť už pár rokov... Otázny je aj ten použitý materiál, nemyslím si že je to práve ideálna kombinácia, ale to už nech posúdia iní. Pre mňa osobne je celodrevo naj a vyrobiť ho zase nie je extra kompikované. Pokračuj v práci teda, a neber tento komentár ako kritiku :)
Já věděl že mi to tu někdo napíše, samozřejmě celodřevo to je a když dělam v nábytkárně tak proč toho nevyužít. Na to opravdu nemam čas abych po večerech něco vysekával sekerou a rašploval, i když bych to strašně rád někdy zkusil, nemam na to ani potřebný nástroje, byla by to pro mě velká investice do vybavení, nemam nic, ani základní pilníky, rašple, prostě nic. A v moderní továrně na nábytek tyhle základní nástroje taky nemáme. ;-)
Luk už je hotovej, snad se donutim uělat ňáký fotky. Mam teď připravenej materiál na plánovanej plocháč, kombinace ořech/jasan, ale nevim kdy se k tomu dostanu, ten materiál vypadá tak dobře že se bojim na to jenom podívat, protože znova tako pěknej matroš těžko seženu. Z jasanu děláme hodně málo a už tu máme jenom různej odpad a zbytky. ;-)

Ale nemysli si že s tim neni hodně práce, když na CNC vyjedu ten základní tvar, tak to je furt jenom zlomek toho co je potřeba na tom udělat. Hlavně je to velký CNC na deskovinu, takže tam takovýhle věci ani moc nejdou dělat a musí se to různě ochcávat. ;-) Možná kdybych si to na to nakreslil a vyříznul to třeba na pásovce, tak to budu mít rychlejc než na CNC kde většinu času strávim přípravou programu než samotnym frézovánim. Ale vyjet ten tvar na CNC je prostě nejpřesnější možnost a pokud si nechci hrát na ňákou historii tak to za to určitě stojí. Bohužel neni moc příležitostí kdy tam takhle něco kutit. Mohl bych ten základní tvar vyříznout klidně na koleni ruční pilkou, dělal jsem už horší věci a vim že dokážu i docela složitý věci udělat klidně na zemi s nožem a pilkou, ale prostě se mi nechce, potom mam doma bordel a rozdělaný věci a celkově z toho mam pak existenčí krizi, protože když vidim ten bordel kterej musim uklidt a práci kterou musim dodělat, tak mam chuť skočit z okna. Potom doma chodim po hoblinách, tejden se nemeju a místo spánku něco kutim, s tim už jsem skončil. ;-) Obdivuju lidi co dokážu mimo zaměstnání ještě něco takhle dělat ve svym volnu, já jsem rád že se donutim si něco po práci uvařit abych nechcípnul. :-D

Tady je pár fotek, začala se mi tam otevírat prasklina na tom dubu, bohužel jsem to moc zakulatil, takže to ta bříza nejistí dokonale, tak jsem udělal omotávku a je to zatim v pohodě. Konce se zářezama jsem podělal, tak jsem to předělal a udělal jsem to tak jakože ten přilepenej ořech jenom jistí tětivu před sklouznutim, jinak jsou tam klasický zářezy ze strany.
Na závěr připravenej materiál na krátkej plochej luk, ale nevim kdy se do toho budu pouštět, ale tady ta galerie ty fotky řadí retardovaně obráceně, takže to bude na začátku. ;-) Nechtělo se mi vytahovat stativ, tak jenom pár nekvalitních cvaků.
Přílohy
P1130356.JPG
P1130356.JPG (1.96 MiB) Zobrazeno 6007 x
P1130355.JPG
P1130355.JPG (2.04 MiB) Zobrazeno 6007 x
P1130352.JPG
P1130352.JPG (2.45 MiB) Zobrazeno 6007 x
P1130351.JPG
P1130351.JPG (1.52 MiB) Zobrazeno 6007 x
P1130348.JPG
P1130348.JPG (2.31 MiB) Zobrazeno 6007 x
P1130341.JPG
P1130341.JPG (1.77 MiB) Zobrazeno 6007 x
P1130340.JPG
P1130340.JPG (3.58 MiB) Zobrazeno 6007 x
P1130339.JPG
P1130339.JPG (2.82 MiB) Zobrazeno 6007 x
P1130338.JPG
P1130338.JPG (1.67 MiB) Zobrazeno 6007 x
P1130335.JPG
P1130335.JPG (2.4 MiB) Zobrazeno 6007 x
Naposledy upravil(a) pidalin dne 22 Dub 2018, 21:17, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů