Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Deadguy napsal:
11 Říj 2019, 23:17
earendil napsal:
11 Říj 2019, 20:42
Opět dost tuhý luk při těch rozměrech, ale nemůžu si pomoct, nelíbí se mi tiler. otočil jsem si to a prohlížel a jde to hodně středem. To je záměr?
Když se podíváš na fotku vypnutého luku
Nevidím to tam, respektive na vypnutém luku nevidím dost deflexu ve středu luku a reflexu ke koncům, aby to muselo dát takovýhle oblouk v ohnutém stavu. Nemyslím to zle, jen mám jinou představu. Dokud ti ale ten prostředek nefretí, tak to samozřejmě není špatně vyrobené. A ta síla je super.
Deadguy napsal:
11 Říj 2019, 19:12
a stejně ta špice nepracuje :lol:
To je právě ono ;)
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Deadguy »

Earendil Nevidíš to a o tom to je :D
Střed a začátky ramen tvoří celkový deflex luku cca 6cm. A výsledek vidíš. Navíc myslím žes psal že máš rád elipsovité tilery. Zkus si nakreslit opravdovou kružnici a udělej z ní luk s tětivou. Řekneš si slabý střed. Mě teda tak fullcompass na první dojem přijde. Taky mám radši elipsy.

S tou špicí to byl samozřejmě vtip 8) To je opět to, co se marně pokoušíme vyčíst z fotek. Jak luk opravdu pracuje v pohybu. A to je samozřejmě nemožné. :occasion5:
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Deadguy »

earendil napsal:
11 Říj 2019, 20:42
nelíbí se mi tiler. otočil jsem si to a prohlížel a jde to hodně středem. To je záměr?
Tady je názorně co mám na mysli. Zas tak hodně to středem nejde ne? Celkem elipsa :compress:
Přílohy
tiller1111111.JPG
tiller1111111.JPG (32.72 KiB) Zobrazeno 20853 x
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Deadguy napsal:
15 Říj 2019, 08:21
Tady je názorně co mám na mysli. Zas tak hodně to středem nejde ne? Celkem elipsa :compress:
No, ono na jeden luk jde těch křivek vložit hodně. Tady jsem tam dal kruh a taky to odpovídá. http://wolf.clanweb.eu/deadguy_luk.jpg.

Ale nezlob se, asi je to vše jen závist, že máš tak dobrý matroš :badgrin:
Naposledy upravil(a) earendil dne 15 Říj 2019, 15:18, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Deadguy »

earendil napsal:
15 Říj 2019, 09:44
No, ono na jeden luk je těch křivek vložit hodně..
Ale nezlob se, asi je to vše jen závist, že máš tak dobrý matroš :badgrin:
No pěkné! Hele za mě v pohodě,debatujem ne
:occasion5:
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Deadguy napsal:
11 Říj 2019, 16:53
Zatím poslední Švýcar.
A zatím asi najtuhší :D . To je tuhé asi ako môj svíb :wtf: . Tiler nevyzerá úplne zle, ale tiež by som preferoval priškrábnuť vonkajšie 1/2 ramien. Potom by luk vyšiel i niečo slabší ako ho máš teraz. Inak tie elipsy sú úplne k ničomu, je to hrozne nejednoznačné...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Po dlhšom čase zase niečo nové odo mňa. Tento krát dva bresty.
PA296044.JPG
PA296044.JPG (196.28 KiB) Zobrazeno 20646 x
PA296045.JPG
PA296045.JPG (268.31 KiB) Zobrazeno 20646 x
PA296047.JPG
PA296047.JPG (205.7 KiB) Zobrazeno 20646 x

1) Brest 110-115lb 32", rozmery: 206cm ntn, 38x31mm v strede, špice 12mm. Povrchovka iba olej. Luk má dve psie nohy :badgrin: .
Foto:
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... ltYmsxdlVB

2) Brest 95-100lb 32", rozmery: 205.5cm ntn, 39.5x28mm v strede, špice 12mm. Povrchovka olej, ale ešte ho nalakujem.
Foto:
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... ltYmsxdlVB

Stromy rástli asi 20m od seba, ale majú pomerne odlišné drevo ako je patrné už z fotiek. Silnejší má svetlejšie hnedo-šedé jadro s nažĺtlou beľou, slabší má tmavo hnedé jadro a bielu beľ. Oba sú pomerné tvrdé a povedal by som, že oba sú dobrý materiál. Naviac oba luky majú minimálny set.
dav1dMldc napsal:
24 Říj 2019, 15:18
Ja som tipoval že vyjde na 130-140lb, nakoniec dal po zastrieľaní a nejakom dolaďovaní "iba" 125lb. Meral som to keď bolo v tieni 33st. tak ho musím odmerať ešte raz. Príde mi to totiž strašne tuhé, takže je možné, že bude mať ku 130lb.
Ešte dodatok ku predošlému luku. Premeral som si ho konečne znova. Bolo v tieni 15st a luk mal 135lb... takže už viem prečo sa mi to javilo tak tuhé :D . Skúšal som ho a s vypätím všetkých síl ho natiahnem, ale je to boj :crazy: . Ono je to asi ako 150lb 32"... Trocha ešte potrénujem :badgrin:
Tiež som skúsil prepočítať koľko by mal pri priemerných rozmeroch z MR a vyšlo to na nejakých 100lb, čiže za mňa odpovedajúce :drunken: .
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Pěkné, pěkné! Ta rozdílnost je zajímavá. Podle listu by šlo možná poznat, zda je to stejný druh, nebo ne. Moje jilmy jsou asi všechny ten tmavší, ale jeden kmínek jsem měl i s přesně takto světlejším dřevem.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

dav1dMldc napsal:
29 Říj 2019, 23:56
dav1dMldc napsal:
24 Říj 2019, 15:18
Ja som tipoval že vyjde na 130-140lb, nakoniec dal po zastrieľaní a nejakom dolaďovaní "iba" 125lb. Meral som to keď bolo v tieni 33st. tak ho musím odmerať ešte raz. Príde mi to totiž strašne tuhé, takže je možné, že bude mať ku 130lb.
Ešte dodatok ku predošlému luku. Premeral som si ho konečne znova. Bolo v tieni 15st a luk mal 135lb... takže už viem prečo sa mi to javilo tak tuhé :D . Skúšal som ho a s vypätím všetkých síl ho natiahnem, ale je to boj :crazy: . Ono je to asi ako 150lb 32"... Trocha ešte potrénujem :badgrin:
Tiež som skúsil prepočítať koľko by mal pri priemerných rozmeroch z MR a vyšlo to na nejakých 100lb, čiže za mňa odpovedajúce :drunken: .
Tak nakonec má těch "slabých" stopadesát co jsem tipoval, .... já jsem věděl že budu mít zade pravdu! ;) 8)
Ikdyž je třeba uznat že jsem říkal 150@30", a ono to má asi těch 150@32" když to má okolo 135@30", .... ale ono to určitě ještě vyschne na těch 150@30". :drunken:


No a prý že odpovídajících 100lb na průměrný MR luk = hahaha .... no ještě se uvidí jak to je s tím průměrným MR lukem . :badgrin:
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

earendil napsal:
30 Říj 2019, 09:19
Pěkné, pěkné! Ta rozdílnost je zajímavá....
Dík :) . Oba sú brest horský. V lokalite je i brest hrabolistý, ale ten som nenašiel vhodný na luky. Potom som našiel i pár brestov väzových, no tie som nerezal. Podobne svetlé drevo som mal z brestov rastúcich na severe Slovenska (Kysuce) vo vyššej nadmorskej výške. Akurát oproti tomuto bolo aj ľahšie.
Kaša napsal:
30 Říj 2019, 10:47
...ale ono to určitě ještě vyschne na těch 150@30".
No to už práve doschlo :D . Ale nie, som zvedavý, či v lete bude mať zase o 10lb menej. Hádam nie. :glasses7:
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Záškodník
Příspěvky: 44
Registrován: 12 Zář 2017, 10:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Záškodník »

Ty jilmy vypadají hodně dobře, akorát mě celkem děsí ta velká psí noha. Neobvyklé zbarvení dřeva věšinou nevěstí nic dobrého, ale snad to fretovat nebude. :thumbup:
Tady v nížíně jsem nacházel převážně vazy nebo asi křížence vaz x horský. Jilm habrolistý tu neroste vůbec. Řízl jsem asi křížence, dřevo je lehké, ale slušně tuhé. Běl má docela silnou žlutobílou, jádro hodně světlé šedohnědé, asi jako ten světlejší luk od Davida.
Lučiště kuše z toho vyšlo hezky, odhaduju tak 180lb, ale nejsem si jistý na kolik to mám vlastně tahat. Uvažiji o 27 až 30cm nátahu.
edit: To nejpodstatnější jsem si smazal, ntn je 1m. Omlouvám se za spam.
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Záškodník napsal:
01 Lis 2019, 12:27
Ty jilmy vypadají hodně dobře, akorát mě celkem děsí ta velká psí noha. Neobvyklé zbarvení dřeva věšinou nevěstí nic dobrého, ale snad to fretovat nebude. :thumbup:
Podle mě je to tvrdá hniloba, která nemusí zhoršovat vlastnosti dřeva. Na Woblerově jilmovém luku je podobné místo, kde vyhnilý suk úplně zpráchnivěl a zbyla tam na břiše jen díra. Nechal jsem tam rezervu materiálu. Luk fretí všude jinde, jen ne tam :badgrin: :badgrin: Myslím si, že tady to bude v pohodě
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Záškodník napsal:
01 Lis 2019, 12:27
...Neobvyklé zbarvení dřeva věšinou nevěstí nic dobrého, ale snad to fretovat nebude....
To je obecne pravda, ale v tomto prípade ide proste o odumretý konár. Nemyslím, že to bude robiť problémy, kľudne by tam mohla byť namiesto neho i diera. Už som to na jednom luku mal. Jaseň, jeden z prvých wb čo som spravil. Tiler dosť zlý, ale drevo dobré. Používal som ho pomerne dlho a drží úplne v pohode. A vôbec som ho nešetril. Foto:
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... ltYmsxdlVB
Záškodník napsal:
01 Lis 2019, 12:27
Uvažiji o 27 až 30cm nátahu... ntn je 1m...
Záleží na tileri a hrúbke luku. Ak je ok, náťah 30cm by to lučište malo zvládnuť.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Deadguy »

Paráda :thumbup: Krásné luky!
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

woodan napsal:
08 Črc 2019, 19:57
kompozit (agátové drevo/jelenie šľachy/kožný glej) 55"/28"/32lb - po aktuálnom premeraní 38lb

set 1", povrchová úprava tung oil, tetiva FF

Na tomto luku som si skúsil techniku lepenia šliach. Luk má jednu vrstvu šliach, čo sa neprejavilo na sile ale predovšetkým na rýchlosti. S primeraným šípom je to rýchly a presný luk.

https://photos.app.goo.gl/4489aaLzycozARJSA
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů