Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

Rozputas tu debatu a ja ju mam presunut. 😁😀😁
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Samozřejmě .... ale bál jsem tě jmenovat tak napřímo! :blackeye: ;)
Avatar uživatele
gwynbleidd
Sponzor Brodce
Příspěvky: 138
Registrován: 03 Říj 2015, 15:07

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od gwynbleidd »

Krasne Luky Dave.
"A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!"
- The Song of the Bosonian Archers
Herodes
Příspěvky: 3
Registrován: 17 Bře 2020, 00:31

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Herodes »

Zdravim :wave: predem se omlouvam ale nemam ceskou klavesnici takze netusim kde co je ale priste uz budu psat z mobilu prisaham :D Abych se predstavil jmenuju se Lukas a jsem ze zapadnich cech, luky me bavili od detstvi prvni jsem dostal v 10 letech tusim 25lb recurve stim sem strilel do nakejch 15ti a pak motorky,holky znate to na luky uz nebyl cas :) a takhle to bylo dalsich 10 let az sem si 2 roky zpatky rekl ze bych chtel zase strilet tak jsem poridil 55lb na 28 recurve a byl sem tak pul roku nadsenej (dene 100 sipu nebyl problem)takhle asi pul roku nez sem si rekl ze bych chtel neco silnejsiho a diky tomu sem nasel tohle forum :banan: nakej cas jsem tu vsechno procital az sem si usmyslel ze chci taky ten WB :D ( Puvodne jsem zkusil i kontaktovat jednoho zdejsiho clena ale nemel bohuzel cas a timto ti chci podekovat Davide :) nebejt toho ze si nemel cas asi bych neobjevil tohle super hobby 8) ) Mesice utikali a prisel COVID a snim i spousta casu takze jsem sel taky neco zkusit no a uz je to rok a neco co si hraju v dilne :D Muj dosavadni postup sem se pokusil dnes nejak nafotit mobilem zvazil zmeril a nahral na ulozto abych nemusel orezavat xx fotek a nezasekal zbytecne forum mimochodem jsem desnej fotograf :lol: odkaz zde>>>>https://uloz.to/tamhle/jHb4Oy5aHVS0<< > heslo 1234<< Jinak vsem co sem prispivaj velky DIKY da se tu najit spousta informaci a bez vas by to tak snadno neslo :occasion5: Kazdopadne doufam ze se bude aspon neco libit a nedostanu :violent1: K tomu rezivu byla to pro me asi jedina moznost jak zacit hned neco delat a nelituju spousta zkusenosti a experimentu za par korun teda aspon doufam ze sem se neco naucil :lol: Pokud by nekdo mel otazky nebo chtel neco omerit pripadne lepe nafotit neni problem :D No a tim bych to asi ukoncil a jdu konecne spat :salute: :salute:
Naposledy upravil(a) Herodes dne 26 Led 2021, 15:17, celkem upraveno 1 x.
Kdo nekouří, nedělá nic. Kdo kouří, přemýšlí o životě
Goethe
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Zdar chlape Herodete!
jsem moc rád že tu máme nového lukaře, střelce a možná i šípaře. :thumbup: ;)

Je paráda že už tam máš wr luky, a že je i natahuješ!
U pár luků jsem viděl poměrně masivnější konce a tudíž i dosti neohebné špičky, a skoro i poslední třetinu až čtvrtinu ramen.
Jinak ale dobrá práce, až okolnosti dovolí, mohl bys dojet na střílení/turnaj někam za náma - tak se nejlíp vyměňují informace a dobře se pokecá.

Jo a u standartu (BLBS) nemusíš dělat oplet (jak před a za brkama, tak i mezi), on dokonce i snižuje dostřel.

Vítej!
Kaša
Herodes
Příspěvky: 3
Registrován: 17 Bře 2020, 00:31

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Herodes »

Díky za vřele uvítání :) no dělal sem to v jeden večer a na kladku je venku zima abych je tam trápil než to blejsknu tak sem to udělal takhle a asi to budu dělat i příště krásně vidím ty špičky o kterejch píšeš :D některý možná doladím ale třeba ten dlouhej bez má u konců ramen suky na úplně nešikovným místě a nějak nemám odvahu to tam obrat :D a na svůj už kašlu doufám že si dodělám tu lísku moc WB sem z toho dřeva nenašel tak sem zvědavej 8)

Na střílení bych na jaře nebo v létě přijel určitě rád dík za pozvání, pokecal bych s někým rád nemám kolem sebe nikoho :roll:

K tomu opletu teď sem se podíval a fakt tam je že není povinná tak nevím kde jsem to vzal ale příště už ji dělat nebudu což mě těší 8) :D neděláš ani u koncìku ?mám trošku strach aby mi to nepraskalo už sem něco zakracoval a nechápu proč destičku lepim epoxidem a nepomohlo ani dat širší :D
Kdo nekouří, nedělá nic. Kdo kouří, přemýšlí o životě
Goethe
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

U některých jsou špičky vpoho docela ohebné.
Jo a zdá se mi že máš u luků malý brace height - vzdálenost mezi lukem a tětivou.
Mělo by to být když dáš mezi luk a tětivu dlaň ve stylu "thumbs up", tětiva by měla být mezi posledním článkem palce až trochu nad palec (řekněme cenťák).

Ten oplet je vyřadovaný u šípu livery anebo welsh class.

Když máš destičku tak není třeba oplet kolem končíků, často i na wb stačí ten oplet u končíku.
A není destičku lepit epoxidem komplikované? Já to lepím sekunďákem. Epoxi maximálně tak na lepení hrotů ....

No a krom rad můžeš udělat na akcích výměny nebo obchody - dřevo na luky, tyčky na šípy, kované hroty, rohy, atd.
No a kromě toho se dodržuje na akcích pitný režim .... doufám že jsi už plnoletý?! :badgrin: :occasion5:
Herodes
Příspěvky: 3
Registrován: 17 Bře 2020, 00:31

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Herodes »

Mám BH jak to kam padlo musel sem si půjčovat tětivy z luku na luk :D normálně si to nastavuju tak cca 12-15 cm to s palcem zkusím dík :D

No nějak sem si to pomotal a to mám specifikaci staženou odsud kde je napsáno co říkáš :D

Já nvm doteď mi to nepřišlo :D lepim to vecer zároveň s hrotem stažene páskou na trubky a zatìžim i hrot stím že další den pokračuju :D práce mám furt dost tak mi nevadí že to schne min 8h...

No já můžu nabídnout akorát šlachy se dřevem mám problém něco najít :evil:
S pitným režimem problém nebude plnoletej už chvilku sem 8) :occasion5:
Kdo nekouří, nedělá nic. Kdo kouří, přemýšlí o životě
Goethe
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Když jsem si bh měřil dle moji ruky, tak optimum u mě cca 14 až 16cm .... možná máš jen malou ruku! :lol:
Opravdu na lepení destičky sekunďák úplně stačí. Sevřu to do svěráku na pár minut a pak brousím.

No dřeva je všude plná pr*el, ale problém je že to bude schnou rok a více.

Poslední dobou jsme objednávali pár věcí, jako cvičební gumy, brka, rohy, mat. na tětivy, atd., a taky je dobré že každý má různé výhodné kontakty!
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

dobra robota,ale uz som zopar koncikov aj na novych sipoch videl rozstrelenych, epoxid iste neuskodi.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Jurinko
Příspěvky: 7
Registrován: 28 Led 2021, 16:51

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Jurinko »

Zdar, zopar mojich zaciatkov. 2x anglicky longbow cca 72" dlhy, 50lb na 28", svetly je javor a tmavy dub, ramena v pomere 5/8 silne zaoblene s plochsim belly. Fake horn nocks z cierneho epoxidu. Povrchova uprava je lazura od Chemolaku pre farbu, 2x selak a navrch alkydovy sprej na drevo. Tetiva Dacron B50.

Dub ma polovicny string follow oproti javoru. Javorovy ma set 1,75".
Přílohy
20210109_120602-01.jpeg
20210109_120602-01.jpeg (6.21 MiB) Zobrazeno 5411 x
20210109_120941-02.jpeg
20210109_120941-02.jpeg (5.86 MiB) Zobrazeno 5411 x
20210105_170304.jpg
20210105_170304.jpg (1.81 MiB) Zobrazeno 5411 x
20210105_170418.jpg
20210105_170418.jpg (2.41 MiB) Zobrazeno 5411 x
Jurinko
Příspěvky: 7
Registrován: 28 Led 2021, 16:51

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Jurinko »

Dansky artifakt Holmegaard spred 8000 rokov a indiansky Sudbury bow kmena Wampanoag z r.1660. Javor a dub, olejovane a voskovane, tetiva Dacron B50, dlzka cca 68" a sila 50lb na 28".
Přílohy
20210124_115412.jpg
20210124_115412.jpg (4.93 MiB) Zobrazeno 5411 x
20210124_115211.jpg
20210124_115211.jpg (4.9 MiB) Zobrazeno 5411 x
20210124_125915.jpg
20210124_125915.jpg (5.39 MiB) Zobrazeno 5411 x
20210124_125738.jpg
20210124_125738.jpg (5.53 MiB) Zobrazeno 5411 x
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Máš to dobrý, ale pár připomínek .... ;)
U některých luků máš o dost slabší horní rameno ke středu, takže se ti moc "vybouluje" tiler horního ramene dopředu,
a někde máš celé horní rameno celkově slabší.
A taky se mi (možná pro výše zmíněné) zdá že más nízko nocking point.

No a pak název Holmegaard nepoužívej pro ty luky co tam máš, to jsou flatbow, a Holmegaard není flatbow.
Škoda končíků z epoxidu, sežeň si rohy, není to tak moc drahé ....
A tětivu radši dělej z modernějšího materiálu než je dacron, ten se moc protahuje a luk nestřílí tak dobře.

Jo a proč děláš tu omotávku u očka, ta tam nemusí být, ne?

Jinak dobrá práce. :thumbup:
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Herodes napsal:
18 Led 2021, 03:14
...Puvodne jsem zkusil i kontaktovat jednoho zdejsiho clena ale nemel bohuzel cas a timto ti chci podekovat Davide :) nebejt toho ze si nemel cas asi bych neobjevil tohle super hobby 8) ...
Som rád, že to bolo k niečomu prospešné :D . Pri pohľade na luky som sa vrátil do svojich začiatkov... takže si asi na správnej ceste :D . Luky by chcelo hodne vyladiť, ale na začiatok celkom dobré, hlavne že fungujú a máš s čím strieľať.
Brace na takýchto lukoch sa bežne pohybuje 14-16cm ako píše Kaša, min. 13cm. Odporúčam ho tak držať.
Ak by si chcel, môžem nejaké drevo na luky zameniť, mám toho dosť. Ponúkal som i v drevoshope. Šľachy by som kľudne bral ak máš na výmenu.
Rohovinové doštičky do šípov lepím aj ja sekundovým lepidlom. To lepidlo slúži hlavne nato, aby so šípu doštička nevypadla. Použij zelený Locktide, ten drží veľmi dobre. Ak sa doštička rozštiepi, je to zväčša kvôli tomu, že strelec šíp držal pevne medzi prstami a vypustenie nebolo "hladké". Mne sa to už tiež stalo...
Jurinko napsal:
28 Led 2021, 16:58
Zdar, zopar mojich zaciatkov...
Na začiatok veľmi slušné :thumbup: . Iba tá lazúra sa mi nepáči :doubt: .
Na tom holmegaarde mi konce ramien prídu ešte dosť tuhé. A prečo má tie omotávky v strede ramien? Inak súhlas s Kašom, že by som luk radšej nazval "flatbow", alebo "american flatbow". Holmegaard je tiež flatbow, ale väčšina ľudí si pod tým predstaví niečo iné.
Ten Sudbury vyzerá trochu "whip tillered", ale on tak naozaj bol, takže ok :)
Kaša napsal:
28 Led 2021, 16:58
...a Holmegaard není flatbow....
Čo tým myslíš? :wtf:
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Jurinko
Příspěvky: 7
Registrován: 28 Led 2021, 16:51

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Jurinko »

Ludia si zamienaju Holmegaard a Mollegabet s uzkymi a hrubymi koncami, no H. bol flatbow z mensieho kmena s okruhlym chrbatom a plochym bruchom, de facto totozny so Sudbury lukom. Ale nalezov v Holmegaarde bolo viacero, tento je inspirovany tym kuskom z muzea. Namotana jutova snura na ramenach je pre paradu ;) viete ako vyzeral Meare Heath.

Okrem symetrickeho Holmegaardu som vsetky robil s dlhsim hornym ramenom a 1/4" pozitivnym tillerom, ako pise Saxton Pope alebo kdekto iny, medzicasom som presiel z three fingers under na anglicky uchop 1:2 a tusim to nie je potrebne.

Co sa povrchovej upravy tyka som vyskusal vselico, od tungoveho oleja, fermeze a vosku cez selak, lak, tenkovrstvovu lazuru. Robim aj padla na kanoe a mam vlastnorucne spravene cedrove kanoe, luk som skusil pred rokom z nejakeho zvysku jasena a celkom ma to chytilo. Chcem este spravit mikulcicky longbow, klasicky americky longbow a indiansky kratsi D bow. Lukov hentych typov som uz spravil dost, len tieto posledne zacinaju byt lepsie, tak predosle som porozdaval.

Sipy su z kupenych smrekovych tyciek, tercovych bullet hrotov a umelych letiek a koncikov, az celkom do stredoveku/neolitu sa mi nechce ist. Ale je to fajna zabavka, aj technicka vec aj umenie a sucasne seriozna zbran, ked vidim ako 30g sip prejde skrz 40cm utlacenej slamy.
Přílohy
holmegaard orig.jpg
holmegaard orig.jpg (74.27 KiB) Zobrazeno 5394 x
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů