Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Drak »

Obrázek

Trnkový ELB... cca 90lbs na 30" Průměr kmínku byl 10cm.Má to 8cm deflexu. Při výrobě to chytlo cca 0,5-1cm SF.
Drak
Drak
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

8 cm deflex to je zlo. Ale jinak moc pěkný.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Ano ano, takhle to vypadá, když má někdo přijet na kurz a ty slepíš tyč jako pro normálního člověka!

Obrázek
Obrázek
Obrázek

J. :badgrin: :evil:
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Lumir
Příspěvky: 32
Registrován: 16 Bře 2009, 14:40
Místo/Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Lumir »

Jé, to jsem já před třema rokama, hehe. Ale neměřím 206 ale 203, teď jsem se totiž nechal ostříhat.

To lepidlo od Henkela jsem nesehnal, lepil jsem polyuretanovým D4 od Den braven.
Backing má 6mm.

Takhle to vypadá když Lumča tahá na full. Jsou k tomu potřeba 36" šípy. :badgrin:

Obrázek
Tuez cette merdaille!
Avatar uživatele
Lumir
Příspěvky: 32
Registrován: 16 Bře 2009, 14:40
Místo/Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Lumir »

Zdar Kašo,
luk pro mě není, na mě je maličký. Jen co dodělám to co mám rozděláno, tak si udělám dlouhý trojbarevný lepený (uvažuju bubingo-habr-masarunduba nebo jasan-bubingo-habr), nebo uvažuju o akátovém holmegaardu pač ten by mohl dobře zvládat ten můj veliký nátah, a kdyby se mu ještě udělaly recurves na koncích... Ale uvidíme co mi Hawk předepíše :D

Basket jsem hrával, ale víc mě baví podvodní rugby :drunken:
Tuez cette merdaille!
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Lumíre, zahod´bubingo, má příliš divoká léta a co do pevnosti v tlaku je na tom jen o něco líp než jasan. Na backingy k silnějším nebo více namáhaným lukům se nehodí. Jeden z nejlíp střílejících luků co jsem udělal má bulletwood belly, jádro ubírané z hickory a bulletwood backing.
Udělej to (na silnější luk) tak 35 mm čisté šířky široké jako polotovar (slep laminace kolem 40 mm) a udělej bullewtood backing 3.5-4 mm (musí být slabší) a habrové jádro které bude 20 cm uprostřed paralelně silné 5.5-6 mm a pak ubrané ke konci na 3-2.5 mm Když tohle podlepíš belly kusem který půjde cca 20 mm tlustý ubraný na 10-12 mm na konci, tak se ti to bude slušně lepit. Dej tomu kolem 1" reflexu, nebo trochu víc ale jen v poslední třetině aby ti vyšla celkově lehčí.

Šířkovej taper tyče k hoblování udělej z 10 a 10 cm od středu 35 mm a od toho ubrání na špičky 20 mm a 20 cm od konců udělej druhej taper na konce 10 mm.

Tohle ti snadno vystačí na luk 80-110 lbs.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

A kecáš jenom trošku :) Ne draku, je tam vidět pokrok, ale doporučoval bych ti ty rohové špičky zatím nechat, nakonec to tomu víc uškodí než pomůže. (než se to naučíš) Taky si pořid´bílej dacron, nebudeš mít ty konce tak oblemtané. Zkus si udělat nějaké overlaye na špičkách a zaměř se na to abys to měl celkově úhledné. Rozumíš dokonce i ty středověké luky na kterých je vidět kudy prošel škrabák (nebo něco podobného spokeshave) jsou úhledně zpracované, nejsou ublemcané, ožvýkané apod. Tak to zkus. Proporčně je to na 50# luk pěkné, musí to být hustší dřevo když to vyšlo tak gracilní.


J.

----------------------- pát bře 20, 2009 7:18 pm ---------------------

Co nemám dílnu moc nedělám, příští víkend budu dělat na kurzu s loutnaři laburnový vlámský luk. Tohle je ale něco co jsem dělal kdysi dávno. Špičky jsou kerfované. Kdybyste o dělali, tak přes lamelu dobře utáhněte začítek toho kerfu, má tendenci praskat. Tohle byl kus dřeva kde mi chybělo, tak jsem to nastavil padoukem. Je to ale měkčí dřevo na overlayi se trochu trhal.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

No nakonec si to vzala nějaká slečna. Takže to bylo někde mezi 35#-40# /28" nebo tak něco - taky si všimni že je to jen asi 40 mm široké. Byla to taková štěpina k ničemu.
Kerf - když máš dřevo které se nedá nahřát pro ohýbání, (např Ipe) nebo nemáš jak ten kus prohřát, nebo to nechceš napařovat a namáčet (můj případ). Pilkou nařízneš celou tu plánovanou špičku, pak si napatláš lepidlem dýhu o tlouštce toho řezu, nacpeš tam a celé to ohneš na formě, jako kdyby to bylo napařené. Tím proříznutím si tam místo jednoho kopyta o tlouštce řekněme 15 mm vyrobíš dvě relativně tenké laminace o tlouštce 6 mm + 3 mm průřez (hypoteticky). Pokud je to náročnější dřevo, jako Ipe, které se nerado ohýbá, tak to prořízneš nadvakrát, abys měl ještě slabší pruhy a použiješ kontrastní dýhu aby to bylo pěkné. Nechá se to udělat bez přidaného dřeva, ale je třeba rovný tenký řez a to je tak na ty japonské pilky (ketré nemám). Doporučuji to stáhnout přes ocelovou lamelu a použít vysokopevnostní lepidlo.

Je potřeba si to dobře spočítat jak ty tlouštky vyjdou aby se pak dalo tu špičku zeslabit a nevypadalo to blbě. Jinak je to ale dobrý a rychlý způsob jak udělat recurve špičku. Tady jsem použil bubingo dýhu a dopadlo to ještě dobře.

Obrázek

Tohle je jiný luk který má navíc profil racčího křídla je dělaný takhle. Je to trochu noční můra, protože první byly nakerfované špičky na javorovém jádru, pak byl prostředek stažen na prorašplovaný polotovar rukojeti aby dosáhl setback a pak na to celé byl rozbalený velice tenký habrový backing. (Asi 2,5 mm). Střílí ale krásně přes velmi malý nátah a v ruce to neváží prakticky nic.



Jarda
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

O použití na nábytek nevím, já to znám jen na luky. Ta středověká metoda by ovšem byla to napařit a pak to naohýbat pomocí provazu a vratidla, ale tohle taky jde, když člověk nekopíruje konkrétní luk :)

Jarda
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Neni robustný. Je to ľahký plocháčik 72 ntn, v strede 33X19 mm, konce 12X10 mm
Opekal som ho naolejovaný lanovým olejom, dostalo to peknú farbu a prehreje sa to hlbšie.
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Teraz pečiem pistolí na vyšší stupeň, nejakých okolo 500 stupňov. Piekol som aj doma na plynovom horáku sporáka cez oceľovú platňu.
Takto opálený vypadá aj jasan pekne.
Tu ma zaujal ten čelný nock. Drží to spoľahlivo?
Inak toto drevo a moje na luku čo som postol vyššie vyzerajú úplne rovnako, ako z jedného stromu.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Z jednoho stromu :) Ale jo ty jasany jsou takový. Já mám rád když to opeční nemá tak ostrej náběh, když je to víc takový kouřový, občas se to povede, občas ne. Normální luky pro lidi ted´moc neopejkám. pro mě je to asi tak den práce navíc - protože většinou přetilerovávám a dopékám znova a obzvlášt´u silného luku to znamená spoustu páčení a wrestlení s něčím co se nechce ohnout - což ovšem nikdo neocení.
Kainův luk je připečenej a tilerovanej 2X a taky je to na něm poznat. Ten čelní končík není moc hlubokej a je to dřevo z toho nukleárního jasanu, spíš jako hickory co do hustoty - jinak bych to nedělal. Akorát to byla zrovna tyč mezi severní/jižní stranou a jak má léta z jedný strany na druhou hustší a řidší, tak se mrcha furt někam kroutila.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Pája1111 »

Dnešní končíky na ipe/hickory z buvola.....

Obrázek
Obrázek
Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Hmm je to pěkná práce. Imho, ten deflex by mě být spíš v rukojeti než v těch ramenou. Tvary na tileru super. - No ten jasan, prostě se to stalo. Oprava - oškrábej, odrbej z toho jasan dolů, nalep jinej.
Jinak můžeš zkusit do té praskliny nalít loctite, zatáhnout jí a pak přes ní přelepit kus silnějšího plátna. Pak to celé ovaž nití. To sice vypadá hnusně, ale může to držet i v takovémhle případě.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Prasklinu skús roztiahnuť hrotom noža nech tam zatečie sekundové lepidlo. Je to pevnejšie ako drevo a mohlo by to držať aj bez záplaty.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů