Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Z mojej praxe môžem potvrdiť čo píše Jaro.
Biele drevo je rastlinný polysacharid , ľahko podlieha baktériam a hubám. Dlhší čas vo vlhku, nepriaznivé podmienky ho môžu ľahko znehodnotiť. Jadrové drevo je niečo iné, má vlastnú impregnáciu.
Jilm môžeš klidne nechať teraz vonku v aute na slnku, je tam 50 stupňov a niekoľko dní robí divy.
Sušil som tak práve agát a je krásne zvonivý.

Test toho plochého longbowu.
Berte to z rezervou, pretože som mal na 65 librový luk tuhé šípy a lietali naozaj blbo, počiatočných 50 metrov mi mávali chvostom.
Šíp 40 gramov, tetiva dineema
Dostrel 160 metrov
Material luku sa ukázal perfektný, po 100 výstreloch žiadny set.


http://www.youtube.com/watch?v=vdviyGxJNJc
Obrázek
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Pre potešenie oka.
Nový 60 libráčik
70 ntn
35 mm široký, 10 mm špičky.
ObrázekObrázekObrázek
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Prierez v strede je placatý ovál 34X17 mm.
Je to voskované a oblesknuté foťákom, v reále je to tmavšie.
Farba agátového dreva býva od citronovej cez žltozelenú po tmalo hnedú. Drevo časom na svetle tmavne. Niekoľkoročný luk už je hnedý.

----------------------- 04 čer 2009, 18:01 ---------------------

ObrázekObrázekObrázek
Ešte jeden z rovnakého stromu. 60@28
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Honza F. »

ObrázekObrázek
Střed zůstal stejný, konce zúženy na 12x12mm. Nátah se zvedl na 70cm/30kg a 80cm/38kg.
Teď jsem si to pořádně prohlédl a koukám, že to neumím ani kloudně vyfotit. Možná bych se na to měl... dělat něco jiného.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Asi tak v první třetině ramen od špiček na obou ramenou máš slabé místo. Jinak je to oblouk na začátečníka slušný, pokud to drží, tak ted´by to mělo i trochu střílet. Šířka špičky 12 mm pro takhle silný luk je už ok, pro 50 lbs a kolem můžeš klidně 10.
Ještě jde o to odkud jsi natáhl ten taper kterým se na tu špičku dostaneš. Viděl jsem spoustu lidí který udělají velice malou špičku, pak mají problém do ní udělat ty zářezy, ale 10 cm od špičky už je to buřt. Tak to ne.
Tady na tom obrázku třeba je vidět, že na levé straně v první třetině je to rameno tužší, pak se ohýbá, pak je slabé místo a pak špička která je v délce asi 15- 20 cm zase neohebná.

Ale takhle - už bych to netrápil, střílel bych a poučil se z toho na další luk. Ono je někdy lepší to v určité chvíli odložit, protože když se na tom furt něco upravuje, taks e nakonec něco zkurví.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Pozri na to z väčšej vzdialenosti pri plnom náťahu či je to plynulý kruhový oblúk.
Ako Hawk píše pomáha vrátiť sa k tomu s časovým odstupom, skontrolovať a doladiť tiler.
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Drak »

Longbow co sem dělal pro Narveka. Má to 55# na 32". Materíál je jasan SG 0.85. Původní tvar dřeva byl 1cm refex, po tileru to nabralo 1cm set. Po pár nátazích to má tak 5cm set který se zase srovná. Délka je něco přes 193cm. zářez byl boj má to špičky pod 10mm.


Obrázek
Obrázek

Fotku nátahu a bez tětivy už může akorát dodat Narvek.
Naposledy upravil(a) Drak dne 21 Črv 2009, 21:26, celkem upraveno 3 x.
Drak
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Pěknej oblouk draku, příště nedělej ten horní zářez v tak tupém úhlu, aby se ti v něm ta tětiva nelámala.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Veľmi pekné.
Zárez rob pod uhlom 45 stupňov k chrbtu luka aby sa tetiva na brace nelomila. Inak nemá chybu.
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Čo poviete na takýto oblúk? Je to ešte rozpracované, privítam prípadné pripomienky na úpravy.
Material je veľmi hustý svíb, dĺžka 72´´, stred má teraz 31x24 mm, sila od oka hodne cez 70 lbs.Pravá strana má prirodzené jemne deflexné miesto.
Naposledy upravil(a) cornus dne 08 Črc 2009, 14:54, celkem upraveno 4 x.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Pája1111 »

Cornus, pěkné. To je takový ten oblouk, který hodně preferuji já. Tužší střed, který pracuje až v posledních dvou palcích nátahu.
Nepraská ti svída při nahřívání? Já jsem o víkendu zápasil s jednou tyčí. Chtěl jsem ji srovnat teplem. V podstatě to nešlo. Pohnul jsem s tím tak o 1 cm. Zkoušel jsem i napařit, 45 min a pořád to nešlo ohýbat. Máš s tím u svídy nějakou zkušenost?
Díky.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

U svídy de srovnat párou ale jen malé nerovnosti, musíš hladat čo najrovnejší kus.
Žíhaním praská, ale jen drobné vlasové praskliny pozdĺž vlákienbez efektu na funkciu. Vyžíhanie zato stojí. Teraz to nemá žiadny set, zatiaľ.
Tento mi praskol u suku 2 cm na každú stranu, vľavo od madla.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Pája1111 »

Siegfried napsal:
Drak(Drakobijec) napsal:No ono se to nezdá, ale vem si že ten luk je 3x déle natažený.
Zajímavá úvaha :) takže borec co udrží při mířen déle natažený luk ho vlastně likviduje?
To si piš! U laminátových to příliš nevadí, ale u dřeva ano. Prostě a jednoduše. Čím déle zůstává luk napnutý, tím víc se dřevo oslabuje a ztrácí na síle. Se silným lukem to ale moc nehrozí, tam je člověk rád, že to hned pustí ( někdy i do kalhot :badgrin: )

Proto mají luky začátečníků po tileru brutální set. Když tilerují tak na to čumí jak husa do flašky. :D

První co mi bylo řečeno když jsem dostal luk, bylo ať s tím nemířím moc dlouho
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Drak »

Proto mají luky začátečníků po tileru brutální set. Když tilerují tak na to čumí jak husa do flašky. :D

První co mi bylo řečeno když jsem dostal luk, bylo ať s tím nemířím moc dlouho.
Drak
Tristan
Příspěvky: 1
Registrován: 20 Črc 2009, 16:09

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tristan »

Zdravím,



Takto luk vypadal v zimě a na jaře:
Délka: 76"
Nátah síla: 78lbs/28"
Max. nátah: 31,5"
Rozměry středu: 3,6 x 3,5 cm
Rozměry končíků: 1,9 x 2 cm
SF: 3"



délka ntn: 72"
nátahová síla: 76lbs/28"
max nátah: 30,5"
rozměry středu: 32 x 31 mm
rozměry končíků: 13 x 12 mm
SF: 2"
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů