Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od lasky »

hladam original a neviem najst... ani v tych kolekciach co su na flickri...nalez rimskych topanaok vam sem davat nebudem.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od lasky »

Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od Honza F. »

Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Raďas
Příspěvky: 51
Registrován: 22 Črv 2010, 23:18

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od Raďas »

Zdarec, mám teď ve výrobě takedown z moruše v profilu ELB.
Kdo ste tohle už někdy vyráběl, jak řešíte vymačkávání dřeva v té kovové spojce?
Je mi jasný že dělat z toho 150 librový hovado je nesmysl, ale aspoň těch 80 bych chtěl.
Dik, Radim
Všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka . . .
Raďas
Příspěvky: 51
Registrován: 22 Črv 2010, 23:18

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od Raďas »

Prošel sem to tady a zdá se že skládací LB dělal jen Pája a Lumír, nevzpomenete si prosím,
jestli se Vám to dřevo vymačkávalo? Připasovaný to mám docela přesně, hrana v objímce zaoblená.
Už su docela nahlodané to slepit, ale to zas přijdu o 15 cm délky dřeva na spoj.
Všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka . . .
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od Pája1111 »

Nic se mi neomačkávalo, jsou to dvě, napřesno sesazené trubky v sobě a v nich dřevo. Dělal jsem i tak, že jsem dva bilety natupo napral do jedné trubky, také bez problémů, akorát to chtělo pořádně prolepit.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od markus »

Honzo,

Ty máš skúsenosti s tým zariadením na taperovanie šípov od Nicka Birminghama. Vŕtačku s akým výkonom na to potrebuješ / odporúčaš ? Bude to stačiť aj na vŕtanie rohov na končíky ? Dík.
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od Honza F. »

Já používám BOSCH s elektronickou regulací a výkonem 1010W a to proto, že ji máme v práci a dobře se s ní dělá.
Myslím že to ale zvládne i slabší stroj, třeba 630W Narexka, jenom budeš muset postupovat pomalu, aby se ti to nekouslo. Pod pojmem "postupovat pomalu" myslím časté povytahování obráběné tyčky ven a pomalé posouvání vpřed.
Také si nastav otáčky takové, aby se ti to netočilo moc rychle, protože když se ti to moc rozkmitá, snadno se ti ta tyčka zlomí. Nevím z jakého dřeva budeš dělat, ale topol se dá velice snadno ukroutit, hlavně když máš silnější vrtačku.
Osobně jsem zkoušel topol, jasan a dub a každé dřevo chce svoje otáčky a rychlost posouvání vpřed.
Upnutí tyčky do vrtačky je další věc - já využívám upínací redukci od firmy Veritas. Používám ji při hrubém opracování v tom jejich ořezávátku, takže pak jenom tyčku přesunu k taperovacímu přípravku a nemusím tu tyčku opracovávat, aby se mi vešla do sklíčidla vrtačky.
Pokud budeš tyčku obrušovat na těch 13mm, což je asi maximum co zvládne sklíčidlo ve vrtačce, zkus si nejdřív na několika kusech správné dotažení. Když to utáhneš moc, snadno si tu tyčku můžeš rozmačkat.
Šmirgl používám 80, protože ho máme v práci v pásech a dělá docela pěkný povrch.
Na navrtání rohových končíků stačí i ta 630W Narexka (osobně vyzkoušeno), protože se používá zbroušený plochý vrták a nevrtá se nijak hluboko.

Ale takovýhle dotaz by spíš patřil do vlákna o šípech.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
časy jsou v UTC
Příspěvky: 24
Registrován: 13 Dub 2012, 12:15

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od časy jsou v UTC »

Ahoj potreboval by som opáliť jaseňový luk ale neviem ako na to vedel by mi tu neikto poradiť.
otvorený plameň alebo len nad uhlím a pod.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od hawkwind »

Joe Gibs to udělal dost dobře i na zahradním grilu, já nějaké opálil infrazářičem - ale je potřeba jen na takovou lehčí oříškovou barvu, neper to zbytečně dočerna.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
časy jsou v UTC
Příspěvky: 24
Registrován: 13 Dub 2012, 12:15

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od časy jsou v UTC »

nahrieval si luk postupne po častiach (povedzme po 8 palcoch) alebo si to nahrieval naraz napríklad preťahovaním luku ponad "plameň" ?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od hawkwind »

Vždycky je nějakej plynulej posun lepší.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od Pája1111 »

časy jsou v UTC napsal:nahrieval si luk postupne po častiach (povedzme po 8 palcoch) alebo si to nahrieval naraz napríklad preťahovaním luku ponad "plameň" ?
Horkovzduškou to jde jenom po kouscích, ale poměrně plynule. Pokud to budeš dělat nad plamenem, dej bacha, ať nečadí. Máš pak na luku saze a blbě se to dává pryč..
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Raďas
Příspěvky: 51
Registrován: 22 Črv 2010, 23:18

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od Raďas »

Tak rozhodnuto, slepím to, kašlu na trubku. Šířka je teď uprostřed 30 mm a NTN je 183 cm.
Bude stačit ten V spoj 120 mm na délku, nebo ho mám prodloužit?
Zpevnit omotávkou ten spoj samozřejmě plánuju
Všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka . . .
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od Pája1111 »

Vždycky je lepší udělat ten spoj delší. Alespoň těch 16cm. U silného bileťáku je potřeba udělat ho i 20cm.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů