Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: Pája1111, hawkwind, lasky

Drak
Dietolog
Dietolog
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Příspěvek od Drak » 06 Bře 2009, 19:03

Panové vyplatí se trnka použít na bilety ? Děkuju za odpověď
Drak

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 » 06 Bře 2009, 19:07

Draku, jestli je pěkná, bez vad, tak proč ne. Trnka je velice dobré dřevo na luk..
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik

Příspěvek od Pája1111 » 06 Bře 2009, 19:16

Pokud máš nějaký přebytek dřeva, šup s ním do dřevoshopu!
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“

Drak
Dietolog
Dietolog
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drak » 06 Bře 2009, 19:27

Mám to vybraný na stojáka, uvidíme co z toho bude nakonec. Kácel sem tam dvoumetrovej kmen, a byl dobrej.
Drak

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik

Příspěvek od Pája1111 » 09 Bře 2009, 07:45

Cornus, kolik bys dal vláken Dyneemy na tětivu na 100# luk? Mám teď špulku a chci udělat nějaké nové tětivy, tak ať toho nedávám moc nebo málo ;) Díky....

cornus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cornus » 09 Bře 2009, 09:06

Nosnosť je obrovská, daj toľko aby si dostal požadovaný priemer tetivy.
16 vlákien s omotávkou má priemer presne 3 mm. Používam na všetko do 80 lb.
Na 100 by som dal 18-20.

huron

Příspěvek od huron » 26 Črc 2009, 20:05

Dneska jsem zkoušel dělat polotovar z lísky a prdlo mi to hned jak sem to trochu zkusil ohnout!!
mohl by jste mi někdo poslat přesný návod jak ten luk udělat(vlastními slovy to na internetu nechápu :D)

hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost

Příspěvek od hawkwind » 26 Črc 2009, 21:25

Vzhledem k faktu že nevíme proč ti to prasklo, tedy co jsi s tím dělal, a jak a nemáme fotku, těžko říct proč. Návody na internetu jsou už dneska docela podrobné - a nechce se mi odpovídat na "řekněte mi úplně všechno".
Sežen´si kus suchýho jasanu, štípého ze stromu, a budeme mluvit dál.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?

huron

Příspěvek od huron » 26 Črc 2009, 21:37

No sehnat jasan je zásadní problém tedy jestli bych měl kácet vztostlý strom!!nechápu to na těch návodech kde píšou že máš mít 2m kmen!!

Honza F.
Sponzor Brodce

Příspěvek od Honza F. » 27 Črc 2009, 05:48

Ty 2m jsou délka. To aby si měl dostatek materiálu a případně mohl odřezat prasklé konce.
Sehnat jasan není až takový problém. Je jich všude dost, stačí hledat. Průměr kmene stačí +-20 cm.
A nebo se poptat na nějaké pile (na lukostrelci.cz někdo psal, že v Praze je jedna pila a tam není problém sehnat silnější jasanové fošny).
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský

Veleš

Příspěvek od Veleš » 27 Črc 2009, 06:46

No nechce se mi radit na foru kde vládnou takoví velikáni .Pěknej návod http://www.woodcraft.cz/files/infostudn ... uk/luk.php
Jinak pro první luk a na naučení se, bych volil fošnu z pily má 32mm tloušťku jsou 3m a nebo 4m dlouhý
dá se tam vybrat pěkný středový prkno pak nařezat hranolky 32x32 a můžeš začít, ze 4m prkna za 400kč máš minimálně 8 luků tak to ba v tom byl čert aby aspoň jeden střílel.Hodně štěstí

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik

Příspěvek od Pája1111 » 03 Srp 2009, 09:53

Oprava habrového luku, kterému se roztrhnul back. Je slepen PU lepidlem, opatřen backingem z lněného plátna napuštěného epoxidem a pojištěn ovázkami ze lnu. I ty jsou zataženy epoxidem. Luk má 115#.
Na tileru zatím drží, tak uvidím, jak to dopadne při střelbě. Budu referovat....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

huron

Příspěvek od huron » 03 Srp 2009, 13:46

ahoj
mužu se zeptat jde ten luk udělat i z Buku??toho bych měl k dispozici až až!!docela by mě také zajímalo jak se udělá např.tento luk
Přílohy
30031_a.jpg
30031_a.jpg (20.61 KiB) Zobrazeno 5308 x

hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost

Příspěvek od hawkwind » 03 Srp 2009, 14:12

Luk se z buku udělat nechá, teřba flatbow, ale buk má nízkou rázovou toleranci, takže to není nejlepší materiál. Luk na obrázku se udělá tak, že se sklíží laminát na javorové dýhy a to tu nebudeme řešit.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?

Honza F.
Sponzor Brodce

Příspěvek od Honza F. » 03 Srp 2009, 14:21

Jasan není nejlepší, ale je asi nejdostupnější. Jilm je lepší než jasan, ale špatně se shání. No a s jinými materiály jsem neměl zatím tu čest.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský

Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”