Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Indy »

No, jsem vtipkoval, nebylo to myšleno jako rýpání do kohokoli. Prostě na udělání šněrovacího nátepníku mi nepřijde složité vůbec nic, vesměs je ani nedělám, moc kůže, za málo peněz. I když je za 10 minut hotovej.
Proč jsem začal dělat z kože....no kamarád měl dílnu, já přišel o práci a on mi nabíd zaměstnání. Ale to už je dávno, to byla tráva zelená, nebe modré, bizoni se volně popásali a MCE vystupovalo s Geňou v Olomouci na posáďáku.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

No, já měl na mysli, že když chci něco pořádného, nenechám si u tebe dělat za pár kaček šněrovací šprcku na předloktí :badgrin: , ale nechám si u tebe udělat opravdu pořádný kousek....

Třebas něco takovéhoto, ale od Indyho to bude lepší :D ( Taky to neber jako rýpání ;) )
Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

A tady je pro představu foto originálu.... Díry jsou v něm dodělané později, původně byl osazen Y řemínky....

Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

Myslíš rok výroby, nebo jak je starý originál? :badgrin: Je to počátek 16.stol.
Ještě k tomu zdobení... Já to zdobím ručně, tzn. že kontury naříznu, pak to celé namočím a zamačkávám předělanými zubařskými nástroji...
Původní technologie používaná přímo na tento bracer je tlačení. Tzn. dřevěný model ( negativní forma ) se přitlačí na namočenou kůži.
Teď dělám jeden bracer touto technologií.... Je to děsná drbačka, ale můžu je teď sypat ve velkém :badgrin: Ale to by mě zákazník asi zabil..... :idea:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od hawkwind »

Argon - mě se to líbí - předpokládám, že jsi použil tu šablonu co jsem Ti dal, a funguje to dobře. To je na tom chrániči hlavní, aby seděl na ruce jako rukavice a ani se nehnul a nikam neklouzal.

Indy - šněrovací chrániče nemáme ze středověku v evropě vlbec doložené, typické jsou ty Y pásky. Upřímě většina lidí co dělá pomůcky pro lukostřelbu sama nestřílí a taky to podle toho vypadá, protože ty věci ač pěkně provedené nejsou funkční tak jak by měly.
Obzvlášt´jsou hnusné chrániče jak kráva, různé rukavice na ruku s lukem a kombinace téhož, obrovské rukavice na tahací ruku atd... Jako kdyby se ten člověk toho luku bál a potřeboval se nějak zapancéřovat.
Ty středověké chrániče jsou malé, spíš aby přimáčkly rukáv, než cokoli jiného.

Takže mi ukaž kdo jinak dělá autentickej a použitělnej chránič. Ten Argonův má alespon´ tvar dobře aby seděl pěkně na předloktí.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Kain »

Indy napsal:Ale to už je dávno, to byla tráva zelená, nebe modré, bizoni se volně popásali a MCE vystupovalo s Geňou v Olomouci na posáďáku.
Indy... MCE, Genoske...já začínal u Harryho bráchy u Lovců, pak i u Hadžiho, Genoskemu jsem málem ztratil šachy na Postřelmově, sem tam jsme si zajeli za Méďou do Zábřehu...Indy, my ale nejsme staří, to nebylo dávno :D

Jinak, Jardo, je tady článek, co by tě mohl zajímat, není tady na to asi lepší debata, dal jsem to tedy sem, tak to pak kdyžtak jako OT smaž:
http://www.novinky.cz/clanek/149035-pre ... -luku.html
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Romikov »

Na toto jsem narazil náhodou ve Vojenských Ďějinách Československa tak to dávám k dobru, snad nebudu ukamenován :)
Přílohy
Snímek 2.jpg
Snímek 2.jpg (2.02 MiB) Zobrazeno 8327 x
Snímek 001.jpg
Snímek 001.jpg (823.11 KiB) Zobrazeno 8321 x
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

Kain: Mno, trošku to vypadá jako linoryt :D Ta fleur de lys má takový zajímavý tvar....To je z ABC?
Jinak to není špatné, jen zdobení na nátepnících bývalo menší a jemnější. Neboj se vyzkoušet nazdobit i něco drobnějšího, je to sice o hodně pracnější, ale vypadá to líp. Vyzkoušej udělat třeba tudorovskou růži, ale aby byla plastická a ne jenom vyřezaná kontura.A nebo klidně i tu lilii, ale plasticky....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Kain »

Z ABC to jistě není :-)
Menší a pracnější - máš pravdu v tom, že to byl jeden večer, když se přítelkyně dívala na Friends a nějakou blbinu v TV a já náhodou našel kus kůže adekvátní velikosti. Jenže jsem nenašel žádné plastické ztvárnění lilie, narozdíl od růží atd. jak bys to udělal, linku středem a vytlačit jakoby stínování? Středem nebo naopak krajem lístků? Já fakt nemám inspiraci, ne že bych to nezvládl...

Hawk: tak že bych udělal modrý podklad a lili vyzlatil? Tak příště udělám něco anglického, třeba tři lvy a hromadu malých lilií v modrém poli:-)
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

Však nemusíš mít žádné plastické ztvárnění, jde o to ho udělat do kůže.... Plasticky je to tak, jak je na předešlých obrázcích, které jsem postnul.
Nepochybuji o tom, že to zvládneš. Pak to vyfoť a postni....
P.S. V této debatě je i z lehka v předchozím nastíněno, jak se to dělá. Pokud budeš chtít podrobnější info. ozvi se.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Kain »

hawkwind napsal:Kain : řada malých lilií křížených s anglickými lvy představuje samozřejmě na anglické kontinentální državy, na kterých se roztahují žabožrouti! :p :badgrin:
To jsou takzvané "lvilie" :D A neboj, taky nemám rád francouze a mám rád anglány. I když, jestli jsou francouzští vojáci dlouhodobě druzí nejhorší na světě, pak jejich zemi asi fakt musí chránit bůh :-)
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Dášenka »

Přezky má Kuba Malovanej, mosazný, litý...
http://www.armabohemia.cz/Novestr/leatherA.htm
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Random »

Pro Páju: nátepníček pro kluka jsem spáchal a tohle z toho vylezlo:
Obrázek

Podle očekávání se objevil problém příliš hubeného zápěstí, od toho jsou odvozené rozměry - aby nebránil v pohybu. Krabička od sirek je "velká". Ražba dřevěnými patricemi za mokra, dosušeno ve tvaru v troubě, takže to celkem drží prohnuté. Jak tak koukám na ten náhled, obrázky se jaksi nezobrazují, takže raději adresu: http://random.rajce.idnes.cz/originaly/
Naposledy upravil(a) Random dne 29 Zář 2008, 10:42, celkem upraveno 2 x.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

S hubenýma rukama je problém....Ať už je to dítě, nebo holka ;) I na chlapa je bracer docela titěrná záležitost.
K tvé práci: Y řemínky byly nýtované nebo přišité, alespoň na všech dochovaných kusech, které jsem viděl. ( Neznamená to, že to nemůže být i jinak ). Doporučuji vybírat materiál ( v tomto případě hovězí useň ), který nebude tak řídký, nebudeš mít problém s "chlupatými" okraji a spodní stranou. Taky by to chtělo ošetřit kraje zakrojením kozí nohou a zahlazením.
Taky nějaká povrchovka by se šikla.... Jinak to není špatné, je to lepší, než většina věcí co jsem viděl na akcích....
Tady jeden malý nátepník na dívčinu od Romikova.
Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

Do silného luku patří pořádný šíp... Tento je na nátah 32" a v nejsilnějším místě má 12mm průměr.Materiál je topol,peří je z páva( letky). Váha 65gr. Střílím to ze 100# luku tak 170m....
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů