Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: Pája1111, hawkwind, lasky

Odpovědět
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost

Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od hawkwind » 01 Srp 2008, 13:15

Tady postujte jak obrázky tak dotazy co se týče šípů a ostatních věcí.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?

Siegfried
Chaos
Chaos

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Siegfried » 01 Srp 2008, 14:49

Jo hned mám jeden, jak si mi dělal ty šípy, tak mají ty končíky vyřezané do opracovaného těla šípu (oválně půlkulaté) nejprve uděláš tu drážku pro tětivu a pak to opracuješ do tohoto tvaru, nebo nejpreve uděláš tvar a pak řežeš drážku ?

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 » 01 Srp 2008, 17:37

Já dělám nejdřív ten ogival na konci šípu a do něj pak drážku pro tětivu. Když to děláš obráceně, špatně se to tvaruje do toho ogivalu a může se ti stát, že tu drážku na konci oštípeš a podbrousíš.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“

hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost

Příspěvek od hawkwind » 01 Srp 2008, 18:54

No já to nejdřív říznu a pak obrousím do toho ogiválu. Řekl bych, že je to dle vkusu každého soudruha. :D Taky trochu šmirglem projedu tu drážku.

Jarda
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?

Dášenka
..
..
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvek od Dášenka » 01 Srp 2008, 21:13

Již se na to těším (hádám, že tato práce připadne mě ;-) ).
Takže si mám zkusit, co mi půjde líp...jdu trénovat na nehtech :lol:

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik

Příspěvek od Pája1111 » 05 Srp 2008, 08:46

Toulec z kančí kožešiny. Dno z pevné hověziny, okraj obšitý štípenkou. Řemení hovězina.
Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik

Příspěvek od Pája1111 » 05 Srp 2008, 08:54

Chránič předloktí s motivem Greenmana. Mat. hovězina, jemně zdobená, mořená a napuštěná pryskyřicí.
Obrázek

Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Broďan » 05 Srp 2008, 10:15

Nic moc, na pouti jsem viděl lepší ... a takovejhle nátepník bys neuměl?
Obrázek

.... ale jsem chudej student, tak jestli by to nešlo z koženky.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik

Příspěvek od Pája1111 » 05 Srp 2008, 10:21

Pro chudé studenty nabízím koženkové nátepníky za 8000,-Kč :badgrin: Zdobím je obrázky tetování ze žvýkaček... Taky tkaničky jsou hrozně drahé.....

Siegfried
Chaos
Chaos

Příspěvek od Siegfried » 05 Srp 2008, 11:38

Pája1111 napsal:Pro chudé studenty nabízím koženkové nátepníky za 8000,-Kč :badgrin: Zdobím je obrázky tetování ze žvýkaček... Taky tkaničky jsou hrozně drahé.....
tkaničky kradu v sekáči z bot, takže i je dám se slevou :) a umím i skvelé sedlářské nejtky, bez těch si hovno šermíř... a nikdo to nekoupí

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!

deCarabas

Příspěvek od deCarabas » 15 Srp 2008, 14:39

Zdravim, zohnal som si repliku "historickej" kuse (uvodzovky kvoli tomu, ze to nie je prave prva trieda, vyrobca Zackl) a rad by som si k nej vyrobil tulec na sipky. jeden uz mam, klasicky tulec z kozusiny a ustim z koze. Jeho problemom je, ze nema dostatocnu kapacitu na viacero sipiek a hlavne sa donho nesmestia sipky s bezpecnymi hrotmi na bitky. Takze mam otazku - je mozne vyrobit tulec vacsej kapacity podobnej konstrukcie ako mavali napriklad anglicki lukostrelci - nieco na sposob vreca, resp. mesca? Ak by to bolo pripustne, viete mi odporucit nejaku konstrukciu a material? (v opacnom pripade takisto). Vdaka za odpovede.

P.S.: jo, je to na prvu polovicu 15teho storocia.
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)

Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Příspěvek od Romikov » 16 Srp 2008, 14:56

Nazdárek mněla bych dotaz, béé .. sháním nějaký hezký toulec na odumdesátkové šípy a střelecký nátepník může mi někdo udělat nabídku? Ty nátepníky jsou pro osobu menší ruky :) Nějak jsem na nic zajímavého nenarazil a když už tak bez podrobností navíc Vanesa má ručku fakt malou. Nebo stačí rada kde hledat nejlépe.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!

Siegfried
Chaos
Chaos

Příspěvek od Siegfried » 16 Srp 2008, 21:46

Romikov: napiš Indymu nebo Pájce :) Oni už sou holt mistři, tak je musíš oslovit osobně, jinak si tě nevšimnou. Když sem viděl Indyho jak je šikovněj, tak mu budem muset natáhnout červenej koberec :)) A pěkně tím vydráždíme Páju, muhehe :)

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik

Příspěvek od Pája1111 » 19 Srp 2008, 11:36

Indiho vřele doporučuji, je opravdu šikovný. Známe se osobně.... Nechte si všechno dělat u něj a mně dejte už konečně pokoj, šmejdi!!! :badgrin:

Random
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Random » 20 Srp 2008, 09:08

Dyš vydim ty vobrázky, tak to přece nemůže bejt tak těžký, ne? To zmáknu sám, ne? Teda ten nátepník, jako, že jo.

Jde jen o to, jaké mu dát zapínání. Řeším ručku nejen malou, ale i dětskou (ten by se zlobil, kdyby mě slyšel), takže netrpělivou. Konkrétně:

1. Můžu to dát na přezku?
2. Jsou nějaké doporučené obrázky, co se týče tvar či rozměru? Obecně vzato mě přijde, že je to trochu "poraď si, jak umíš".
"Ad ultimum!"

Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”