Heavy metal

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Odpovědět
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

Máte silný luk? Zajímá vás destrukce a ničení? Ne? Ale určitě byste jeden chtěli! Postujte zde :bom:
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

Pro začátek fotka Siegfrieda se 120# lukem.

Obrázek

Enjoy!

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Heavy metal

Příspěvek od Pája1111 »

110#@33" Materiál cypřišek nutkajský - není to moc dobré dřevo na luky, je sice hodně elastické, ale není dostatečně tuhé.Proto jsou rozměry luku dost olbřímí. Šířka v rukojeti 42mm!
Konce jsou naohýbané teplem do reflexu, spodní špice se hůř tvarovala a má o trošku menší úhel zahnutí. Břicho luku je ožíhané.
Dřevo při opracování výrazně voní, spíš smrdí, při žíhání břicha je to úplně k nevydržení...
Základka z slonové kosti ve tvaru lilie ( tu si ovšem dodělal nový majitel )
Dostřel s 55g šípem cca 170m.
První foto, je hrubý polotovar.....
Obrázek
Obrázek
Fulldraw
Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

Tak tady je Janek střílející lukem 105#/30" materiál je zase jednou nukleární jasan....

Obrázek
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

A série jasanových luků z téhož materiálu.
85/33"

Obrázek
Obrázek

120#/32" (Siegfriedův luk)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

(Vyfocenou po té, co jsem po lineoleu neustále klouzal tažen k luku) :badgrin:

90#/32" s rohovýma končíkama
Obrázek
Obrázek

Enjoy!

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

A ještě moje maličkost střílející mým prvním velkým lukem od Pipa Bickerstaffa, Osage backed hickory 90#/28" zde nataženo na cca 31".

Obrázek

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Heavy metal

Příspěvek od Romikov »

Ohledně silných luků mne zaujala debata o tureckých jízdních lucích a jejich dostřelu kde překonávají v některých připadech i luky dlouhé anglické, doposud jsem žil v domění že jízdní luky neměli takovou ůčinost a vyznačovali se o hodně nižžší razancí. zdroj- Viz...
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?n ... cle&sid=71
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Heavy metal

Příspěvek od Kaša »

No já slyšel že ten velký dostřel je hlavně tím, že jezdeckými reflexáky střílely
lehké šípy,které jsou na tento typ luku optimální.
Dlouhé luky pracují dobře s težšími šípy.

Kaša
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

Ono to je tak, že ty lidi co tak onanujou nad těma rohovejma lukama nedělaj absolutně rozdíl mezi typem (kterých je spousta) a mezi tím jestli jde o luk sportovní, nebo vojenský. Často používají výkony střelené speciálním sportovním náčiním jako doklad superiority těchhle luků.
Adam Karpowitz dělal nějaké testy s tureckýma, ale turecké a korejské (které vychází z tureckých) jsou právě ty dva typy které jsou mechanicky nejúčinnější.
Ty mongolský nebo madarský a sino-manchu luky vůbech jsou líné flundry stavěné na střílení těžkých šípů a mají podobný výkon (nebo horší) než dřevěné.
Jinak ale nejsou hard data, takže honičům nezbývá než honit a my co máme alespon´půl mozku rozumíme tomu jakej je rozdíl mezi flight lukem a lukem na válčení.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Heavy metal

Příspěvek od Romikov »

Siegfried napsal:Nevím teda kdo to promazal, ale protože to obsahovalo spoust perel ikdyž ve svinstvu, je to škoda. stačilo smazat nadávky a flame .) A nechat věcné části příspěvků...
Nevím co bylo máznuto, jinak Hawkwind a Pája vedou toto oddělení a vedou si dobře. Pokud nedělal úpravy Radim tak to jsou oni kdo spravuje toto téma. Navíc chápej že každý si nemůže hrát na popelku a přebírat hrách.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

Smazal jsem to já. Mr. Mergen je podle mě jeden trotl z lukostřelce, který zatím udělal jeden nebo dva hnusné flatáky a měl tu drzost se tam srát do mě, až do bodu, kdy jsem odtamtud odešel. Nicméně, normální člověk by se do mě nesral na mém vlastním trávníku - když je nahoře napsáno "moderátor - hawkwind".
Ergo at´vyfakuje tam odkud přišel.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Heavy metal

Příspěvek od Pája1111 »

Poslední počin,který jsem dodělal.Tisový LB 125#@32". N/N 80". Střed 38mm/34mm.Celková hmotnost 900 gr.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Až ho natáhnu,jestli vůbec, dám sem foto plného nátahu. :D
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Grum
Příspěvky: 155
Registrován: 10 Zář 2008, 17:05

Re: Heavy metal

Příspěvek od Grum »

teď jsi to trochu napravil, je to tak, k jádru jde spodek botky, jak je tam ten tmavý pruh. a už ti to tu nebudu zasírat.
Ještě můžu vyfotit starý "kyrys" (mé první veledílo asi 8let staré :D ), do kterého jsem udělal krásnou dírku, přestože jsem trefil přední hranu, kde je nanýtován 2mm pruh na 2mm podklad. Následná 30mm kule z hákovnice tu dvojku neprostřelila, ale kyrys se prohnul celkově tak, že bych v něm být nechtěl. Překvapivě to neprostřelí starý monitor čelně, je tam moc bordelu :) .
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

Když střílel Papi s Brodanem na ten starej kyrys co jsem dělal asi tak před stejnou dobou, ten byl z kotlářského tvrzeného plechu, cca 1.6-1.8 mm - tak píštala na tom udělala jenom nástřel, ale arkebuza to pěkně zmasakrovala. Nicméně, to je s moderním prachem. Oni měli k dispozici velice pomalý černý prach, pravděpodobně 3X méně výkonný než moderní černé prachy. Každopádně by v tom člověk nechtěl bejt.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Grum
Příspěvky: 155
Registrován: 10 Zář 2008, 17:05

Re: Heavy metal

Příspěvek od Grum »

S tím prachem známá věc, ani to naše střílení neberu jako experiment, spíš potřebu se vyřádit. Proto ten 19" monitor :D Taky jsme stříleli cínovými kulemi.

Jinak, pokud se podaří zbraň schválit, bude na prodej, už mám připravenou další hlaveň, tentokrát kruhového průřezu a s pánvičkou na boku. Takže se objevovat můžou, záleží na zájmu a koupěschopnosti ;)
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů