Heavy metal

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

jiljovský
Příspěvky: 146
Registrován: 12 Pro 2006, 19:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavy metal

Příspěvek od jiljovský »

Ty masivní dříky o průměru kolem 20mm sportovní užití nevyvracejí, protože téměř stejné šipky s korunkovými hroty se používaly ještě koncem 19.stol na spolkových terčových kuších "Ku ptáku".Tyto šipky s korunkou a velmi silným dříkem neměly stabilizační křidélka. Pěkné korunkové šipky, k nim patřící kuše, terče a napínací páky jsou k vidění např. v muzeu v Krupce.
Nic není takové, jak se zdá...
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

Pajo, hroty s podobným účelem, i když ne tak robustní - totiž třeba aby se nezapíchly, nebo aby nejeli v trávě a pak nezajely pod drn se dělají i moderní, i když jsou mnohem sofistikovanější. Najdi si "Judo point". Ty se prostě mimo terč nezapíchnou a nikam neskáčou a do terče jen trochu.

Brodan - člověče jak koukám na ten pancerštecher s tou značkou výrobce, tak je tutově kovanej do zápustky.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavy metal

Příspěvek od Broďan »

hawkwind napsal:Brodan - člověče jak koukám na ten pancerštecher s tou značkou výrobce, tak je tutově kovanej do zápustky. J.
To bude dělaný do zápustky, ale něco takového vidím poprvé. Prošel jsem si víc diskuzí na tom fóru a je tam spousta věcí, které nadchnou. Je to úplně jiný typ diskuzí, než jaké znám od nás.
Jedna diskuze se třeba zabývá prvotními patrontaškami a pouzdry na papírové náboje ze 16. stol. Předtím jsem o tomhle neměl ani tušení.
http://www.vikingsword.com/vb/showthrea ... nextnewest
Tak se zdá, že kdejakej mušketýr měl kromě odměrek na bandalíru i pár nábojů nabalených v papíru s přidělanou koulí jako pohotovostní zásobu, jezdec pak malou sumku, která je dokonce vidět na jednom náhrobku nebo pouzdro na pár nábojů v holsteru s pistolí.
http://www.vikingsword.com/vb/attachmen ... 4047&stc=1

Nebo meče ze Stockholmu: http://www.vikingsword.com/vb/showthrea ... nextoldest

Tyhle diskuze by si měl projít každý, kdo se zajímá o historické reálie. Naše diskuzní fóra zasírají hlavně borci, kteří se nudí v práci, ale informační hodnota je skoro nulová. Jak může pořád žít na ČŠ třeba tak debilní diskuze jakou je "Sběrna keckařů", tak to opravdu nechápu :drunken:.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavy metal

Příspěvek od Pappi »

Tak jsem si včera prošel archiv a díval se na dobové kresby, malby a různá vyobrazení, které zobrazující lov a střelby kuší na terč. Na těch loveckých jsou v drtivé většině případů zobrazovány typy na fotce zobrazené jako čtvrtý a pátý. Tedy Swallow tail a jelito. Na vyobrazeních Maxmiliána I. dokonce sám Max. střílí jelitem na lesní zvěř a nikoliv pouze na ptactvo. Jako druhý nejčastější je zobrazován ten mohutný "křídlatý" hrot, ale třeba jsem pouze objevil Ameriku. Ovšem u těch terčových střeleb jsem našel takřka všechno, krom těch shora komentovaných hrotů (logicky), ale neměl jsem štěstí narazit na dobré vyobrazení šipky s korunkou. Na některých kresbách můžeme vidět vloženou šipku, která je na konci místo hrotu tupá, možná, že by se mohlo jednat právě o typ s korunkou, ale není vidět to charakteristické "roztřepení" na konci.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

Martin : člověče, já už právě šipku na kuši s tím žebrem až na tulej viděl a vrtalo mi hlavou proč a jak a pokud je to v zápustce tak to dává smysl. Taky když jí vidím tak mi to nedá, vypadá jako že má tu tulej poměrně hluboko, jen vepředu v té průrazné části je matroš.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavy metal

Příspěvek od Broďan »

Pappi napsal:Ovšem u těch terčových střeleb jsem našel takřka všechno, krom těch shora komentovaných hrotů (logicky), ale neměl jsem štěstí narazit na dobré vyobrazení šipky s korunkou. Na některých kresbách můžeme vidět vloženou šipku, která je na konci místo hrotu tupá, možná, že by se mohlo jednat právě o typ s korunkou, ale není vidět to charakteristické "roztřepení" na konci.
U těch s korunkou to asi bude jejich datací. Jsou zřejmě mladšího data, než si myslíme.
http://www.hermann-historica-ohg.de/auk ... 46_1_D.txt

Tady z tohohle obrázku není jasné, co přesně za hrot to je, ale každopádně jde o střelbu do terče (Schachzabelbuch, Vídeň, 1479):
http://tarvos.imareal.oeaw.ac.at/server ... 008596.JPG
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Heavy metal

Příspěvek od Pája1111 »

Tak nový luk od Marca St. Louse je hotový a co nevidět ho pošle....
Malá ochutnávka. Jilm 125#.....

Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Heavy metal

Příspěvek od Pája1111 »

Mno, takto jsem to nechtěl.... Tisový WB 78" 150#@32". Špičky 14mm, střed 38x33mm.
V nátahu to nejde nafotit, protože už při 24" mě to vyzouvá z bot a táhne k tileru :cry:
Určitě ho budu zeslabovat.....

Obrázek

Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Heavy metal

Příspěvek od hawkwind »

Skoro škoda to ubrat, ale kdo by s tím střílel žejo :D
Už abys měl ten tréningovej luk ode mě.

A ted´si vem, že narazíš na pitomce, který ti budou vyprávět, že luky z MR měly 80 liber.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Heavy metal

Příspěvek od Kaša »

Sákriš, 150#....hmmm. Škoda že to musíš ubrat.
Mark by to asi na podzim natáhl,ne? ;)
A fotit jsi to měl stylem tahání řepy,...tahá celá rodinka, pes, i krysu tam myslím máte
a sousedi pak fotí. :badgrin:
Opravdu se mi libí. Končíky hádherný tvar, luk z boku taky super.

Kaša
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Heavy metal

Příspěvek od Kaša »

Zdar, myslím že tato zpráva patří zrovna sem ;) .
Mrzí mě, že jsem vrcholu (lučištnického :badgrin: ) dosáhnul tak brzo.
Přemýšlím o změně přezdívky na Myšobijec (popř. Mouseslayer)- nic proti Myšovi.
Na cca 50m bez míření a na první ránu. :banan:
http://picasaweb.google.cz/113151097706 ... 2979365874
Povšimněte si lehce překvapeného výrazu a mrzutosti.
Na vyžádání můžu poskytnout i skupinové fotky nebo také
plakáty s myší i bijcem s podpisem (ten bohužel jen od bijce). :wave:

A to mi nechtěli dát ani cenu za loveckou nebo 3Dčko, krkouni a závistivci.

"Mouseslayer" Kaša
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Heavy metal

Příspěvek od Kaša »

Tak pro velký ohlas tady dávám ještě další fotky.
Myš je snad lépe zachycena i se střelcem, jinak jsem ale střelbu na
republice totálně posr*l, jak už bývá mým zvykem. :thumbdown:
http://perdita.rajce.idnes.cz/MCR_Licom ... re_093.jpg

A aspoň něco k tomu heavy metalu, tak teď dokončuju bulletwood/ipe,
který vypadá na takových 115-125#. Kdyžtak dodám fotky, a většina snad
uvidí na Medlánkách.

Zdar
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavy metal

Příspěvek od cornus »

http://picasaweb.google.com/lh/photo/ql ... directlink
Mám pripravený tento habr stick na solídny heavy metal.
77´´, 33 X 27 stred, 12 mm konce, 850 g.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Heavy metal

Příspěvek od Kaša »

Zdar, tady jsou moje nové pancry od Dráčka Pomaláčka - po dlouhém čase a dosti konzultacích to vyšlo supr. :thumbup:

Loosenge
Obrázek
Obrázek

Crecy
Obrázek
Obrázek

..a konečně moje kouzelná skříňka (že neuhádnete, které jsem dělal já :badgrin: )
Obrázek
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Heavy metal

Příspěvek od Kaša »

Janku, ...ty mi taky můžeš.. :badgrin:

Hroty sem ještě nevážil, váha mi má teď někdy přijít.
Odhad: loosenge 32-35g, crecy 22-25g.
Tvary hrotů jsem (hlavně u loosenga) trochu upravil podle sebe.

upravene vlakno lasky.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů