Kuše

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Pappi »

[quote="Honza F."]Chceš dělat jasanové šípy s dřevěnými letkami a na to dát odlévané hroty, abys ušetřil? Nepřijde ti to tak trochu jako maření celé práce?

Nelze než souhlasit. Nic neodlévej, nejsme někde u indiánů.Můj návrh by byl takový. Chápu, že se těšíš na střelbu a peníz na kvalitní hroty zatím chybí.Tudíž než si doděláš echtovní šipky ti bude na zastřílení stačit si udělat plitky osazené koženými či papírovými křidélky a osaď to bodkynem. Ten jde udělat snadno a jde udělat i váhově jeden jak druhý.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Strakáč!
Příspěvky: 22
Registrován: 25 Lis 2014, 02:08
Místo/Bydliště: Č.Budějovice

Re: Kuše

Příspěvek od Strakáč! »

OK. Tak já vás poslechnu. Táta mi slíbil, že když nevím co bych chtěl k Vánocům, že mi zaplatí materiál na kuši i s lučištěm. K tomu mám našetříno něco málo za to bych si koupil dost těch hrotů. No když seženu kovaný hroty okolo 100kč koupím si jich teda okolo 12ti kousků na krámě, kde budu objednávat vše ostatní.


Tím pádem mám další problém. Nebudu mít kovaou páku. Strejda (zámečník) mi to posvařuje, já to pobouchám aby to vypadalo jako kovaný a strejda mi to zakalí v oleji. Ten materiál, kterej bude svařovanej, je starý kovaný železo, bylo rezavý a je očištěný. Jako je to blbý, ale je to 6 let, co u nás ve vesnici jedinej kovář už není na světě :( Kdyby se tak nestalo mám všechno kovaný. (ale jen kdyby). Někde sehnat kováře, co mi to vykove je docela těžký. Ani se kovaná páka nedá na internetu koupit. Určitě svár nemá takovou pevnost, ale strejda to dělá několik let a snad to svaří dost pevně.
Za tento odstavec mě prosím hned nežeňte na šibenici nebo pod gelotinu, protože kdyby to šlo, tak jí mám kovanou(kdyžtak poraďte kde co a jak sehnat).
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Kuše

Příspěvek od markus »

Keď budeš u Laskyho kupovať hroty, urobí Ti určite aj páku. Opýtaj sa ho. Videl som ho robiť všeličo ...
Strakáč!
Příspěvky: 22
Registrován: 25 Lis 2014, 02:08
Místo/Bydliště: Č.Budějovice

Re: Kuše

Příspěvek od Strakáč! »

markus napsal:Keď budeš u Laskyho kupovať hroty, urobí Ti určite aj páku. Opýtaj sa ho. Videl som ho robiť všeličo ...
Všecko stojí peníze..... Zadarmo to nebude, hroty si pro začátek někde koupím tak 3-4hroty, to zatim stačí, pak časem zase dokoupím.
Na Laskyho kontakt nemám. Domlouvat to všechno, co a jak velký atd. Je to těžký v dnešní době. Pěkná kovaná páka nebude jen za 500 Kč... Kdyžtak časem si někde nechám vyrobit. Třeba seženu nějakýho kováře poblíž nás,
Bohužel laskyho neznám, ani nevím kolik taková práce stojí.
Jestli jste si někdo nechal dělat od laskyho páku ke kuši, kolem kolika se pohybovala cena?? Je to čistá ruční práce a namáhavá. Takže nepočítám, že to bude levné, ale abych byl v obraze.

Teď jsem sehnal 5-6metrů koženýho řemenu z katru šířka od 6-10cm (nevím přesně) tl.:1,3cm (jsem něvěděl že existujou tak silné kůže)
Použiju to na vycpání toho lučiště. Mám ho vycpávat z obou stran to lučiště, nebo z jedné strany, popřípadě jaké strany ?
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Kuše

Příspěvek od markus »

... Ty trúba. Lasky je tu na fóre a veľmi aktívny. Dokonca sa predstavil v samostatnom vlákne. Stačí mu napísať SZ. Z toho je vidieť, ako si si vzal k srdcu to, čo Ti všetci hovoria, aby si si to tu konečne prečítal ...
Strakáč!
Příspěvky: 22
Registrován: 25 Lis 2014, 02:08
Místo/Bydliště: Č.Budějovice

Re: Kuše

Příspěvek od Strakáč! »

markus napsal:... Ty trúba. Lasky je tu na fóre a veľmi aktívny. Dokonca sa predstavil v samostatnom vlákne. Stačí mu napísať SZ. Z toho je vidieť, ako si si vzal k srdcu to, čo Ti všetci hovoria, aby si si to tu konečne prečítal ...
Forum jsem si pročítal celé a některé věci třeba i 3krát
Omluvte mě. Já si splet jeho jméno. Já četl vždy Lakys :roll: ,už vím kdo to je ;)
Ježiši problém je v tom, že neumím číst. :( :roll:
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Kuše

Příspěvek od lasky »

Pája1111 napsal:Dotaz na odborníka: Na co můžou být takovéto hroty do kuše? Můj názor je, že je to levné terčové střelivo na prkenné terče, aby to do nich nevjelo moc hluboko....

http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=s ... &xb=1&vd=1
ospravedlnujem sa , nemam moc casu sem chodit , skapal mi pocitac, a nejak sa mi menia veci a nestiham to tu pozerat... tie hroty som uz riesil s majitelom na fb.. jedine co mi z toho vychadza ze su to nejake ozdoby z plota.. tulajky su tak okolo 11mm , uz to vyhrabali nejaky iny detektoraci.. su to odliatky, nachadzaju sa casto na poli a v lese, ked som ho zbadal prvy raz ,bol som nadseny ze mame cesky nalez hrotu s erbom, jedine co mi z toho vychadza ze to nejake deti davali na kopije alebo sipy a stratili to v lese..
Naposledy upravil(a) lasky dne 05 Pro 2014, 23:33, celkem upraveno 1 x.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Kuše

Příspěvek od lasky »

Strakáč! napsal:
markus napsal:... Ty trúba. Lasky je tu na fóre a veľmi aktívny. Dokonca sa predstavil v samostatnom vlákne. Stačí mu napísať SZ. Z toho je vidieť, ako si si vzal k srdcu to, čo Ti všetci hovoria, aby si si to tu konečne prečítal ...
Forum jsem si pročítal celé a některé věci třeba i 3krát
Omluvte mě. Já si splet jeho jméno. Já četl vždy Lakys :roll: ,už vím kdo to je ;)
Ježiši problém je v tom, že neumím číst. :( :roll:[/quo

si drsny..casom sa naucis aj citat aj robit.. zaklady mas lepsie ako ja ked som zacinal.... citujem hawkvinda... jezisi.. jak muze tak sikovnej chlap co kove hroty , byt tak nesikovnej, ....

ukazoval mi ako robit tetivu.. :D
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Kuše

Příspěvek od lasky »

Obrázek[/quote]

krasny prerazaci zvarany hrot... nejaka linka odkial to je alebo lepsia fotka toho hrotu s zlatom? mosadzou okolo? uplne hore by nebola?
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Kuše

Příspěvek od lasky »

Strakáč! napsal:
Pájo u nás na praxi přišel chlápek na rekvalifikaci. Pracoval v čalounictví. Bavil jsem se s ním hodně a říkal, že se zajímá o indiánské věci atd.... Povídal mi, že indiáni dělali hroty z cínu a ještě něčeho k tomu. Určitě je to hrot starý pár let z ameriky, kdy už tam byli lidé. Prý tavily prechovky a různý cínové věci, co našli po lidech jako bordel.
som rad ze si stretol toho odbornika.. dufam ze dal aj nejaku linku s nalezmi a a tiez ze ti nepovedal ze pouzivali pazurik, ale to iste vies na lukostrelcovi sa to riesilo.. a ked porozmyslam,, tak indian musis zobrat plechovky ,dat do nejakej nadoby, tavit cin, vyrobit trojdielnu formu roztavit ten cin.. naliat to do tej formy potom vybrat a potom opat.. pritom vedomost stiepania pazurika je u nich taka ako ked ja hladam potme doma vypinac.. takze technologiu vyrobu cinoveho hrou zavrhujem ako prilis strojarensky narocny proces..a ze to robili ma presvedci len nejaka linka...rekvalifikant je taraj...
pazurikovy hrot zabije divoke 100kg prasa prereze mu kozu a zasiahne aj srdce.. vidim ako cinovy odlievany hrot, ktory potrebuje kazdz kusok ostrosti pojde lahko do zvierata alebo cloveka..a ak si na lukostrelcovi sledoval debatu o indianskych hrotoch tak si si iste precital ze robili zelezne plechove hroty.. ktore robia aj dnes pretoze uz zabudli stiepat pazuriky.. a praca s flexou je im jednoduchsia..
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Kuše

Příspěvek od lasky »

http://www.vikingsword.com/vb/showthrea ... ge=3&pp=30 v tomto vlakne pomalovane sipy do kuse aj luciste.. tak sa snazte nech ste pekny kusnici..
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Strakáč!
Příspěvky: 22
Registrován: 25 Lis 2014, 02:08
Místo/Bydliště: Č.Budějovice

Re: Kuše

Příspěvek od Strakáč! »

zaklady mas lepsie ako ja ked som zacinal....
Díky vám a fóru vikingsword...
Naposledy upravil(a) Strakáč! dne 06 Pro 2014, 02:28, celkem upraveno 1 x.
Raďas
Příspěvky: 51
Registrován: 22 Črv 2010, 23:18

Re: Kuše

Příspěvek od Raďas »

Já vám to říkal hned na začátku. Budete tady mít hromadu jeho blbejch keců. Ten kluk nemá zábrany a zasvěceně mele i když o tom ví hovno. Stačí se podívat na lukostřelce na vlákno Historická kuše, nemá to s historií nic společnýho. Čtyři stránky keců. Nechápu čím Vás tak ohromil že mu hledáte odkazy na všechno možný. Tou jeho kuší? Popravdě, ani moc nevěřím že ji sám vyrobil. Ale když Vás to baví
Všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka . . .
Strakáč!
Příspěvky: 22
Registrován: 25 Lis 2014, 02:08
Místo/Bydliště: Č.Budějovice

Re: Kuše

Příspěvek od Strakáč! »

Raďas napsal:Já vám to říkal hned na začátku. Budete tady mít hromadu jeho blbejch keců. Ten kluk nemá zábrany a zasvěceně mele i když o tom ví hovno. Stačí se podívat na lukostřelce na vlákno Historická kuše, nemá to s historií nic společnýho. Čtyři stránky keců. Nechápu čím Vás tak ohromil že mu hledáte odkazy na všechno možný. Tou jeho kuší? Popravdě, ani moc nevěřím že ji sám vyrobil. Ale když Vás to baví
Promiň, ale tu kuši sem fakt vyrobil, nevím jakej důakz bych ti měl ukázat. :|
Dokážu vyrobit ledacos, tady mám ještě něco na rajčeti, ale většinu sem smazal ... http://strakac9.rajce.idnes.cz/
Už se těším až bude hotová, když se povede tak budu rád. :D
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Broďan »

Honza F. napsal:Jak je vidět, tak se žlábek dělal a dokonce byl i zakřivený, aby se dosáhlo rotace šípu, protože samotné letky nezajišťovaly dostatečnou rotaci a stabilitu střely.
U dochovaných originálů se vyskytují jak drážky zakřivené, tak i rovné:
Obrázek

Zdali rotující šipka z kuše trefuje lépe, stěží posuzovat, protože nejlepší střelci, co jsem viděl u nás, mívají křidélka nalepená rovně: http://www.strelci.webzdarma.cz/Landste ... 150048.jpg
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů