Eurošíp návod (vzor Hawkwind)

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Eurošíp návod (vzor Hawkwind)

Příspěvek od trener »

Tohle po nás létalo na letošní jarní Panské bitvě a zabodávalo se to do země! (Vlhká louka na břehu řeky.) Krásně přímá dráha letu je samozřejmě výhodou. Při představě, že něčím takovým dostanu do oka jsem upozornil organizátory na pravidla a poprosil o zabavení těchto šípů do konce bitvy, což se také naštěstí stalo. Takže za mne je použití takových hrotů důvodem k odchodu z akce (mám svůj zrak rád, i když jsem už byl v několika bitvách s klípcem na levém oku :lol: ). Nemluvě o tom, že je to cesta ke snížení bezpečnosti za vyšší cenu :badgrin:
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Eurošíp návod (vzor Hawkwind)

Příspěvek od Kaša »

Souhlasím s trenérem Lasky, "náš" eurošíp je mnohem bezpečnější než tento gumídek.
Ikdyž vypadá lépe a určitě i líp letí, bezpečnost je na prvním místě.

Ono to prý hodně používají na západě, ale tam mají odlišný styl střílení - jen na povel a na jednotky připravené přijmout salvu :badgrin: .

Ikdyž je škoda, že občas organizátoři ustrnou na (sice) osvedčené, ale ne určitě dokonalé konstrukci eurošípu. Viděl jsem i konstrukci lehčí a s větším průměrem, která ale byla organizátorem odmítnuta.
Chápu že je bezpečnější přijmout jen vyzkoušenou věc a nejít do rizika, riskovat něco nového o čem nevím že bude fungovat (a budu riskovat zdraví lidí okolo).
Toto je ale na delší debatu.

Kaša
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Eurošíp návod (vzor Hawkwind)

Příspěvek od trener »

Mohu poprosit o předvedení vylepšené verze? Děkuji
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Eurošíp návod (vzor Hawkwind)

Příspěvek od Kaša »

Já ji moc nepředvedu.
Jestli máš zájem, zkus Ozzyho od Zábřehu.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů