Jarní střílení v Medlánkách 2015

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Ahoj všem. Po delší rozvaze a plánování jsme zvolili termín jarního turnaje. Turnaj bude 25.dubna v Medlánkách.
Samozřejmně můžete přijet už v pátek a zůstat až do neděle. Tentokrát jsme se rozhodli neotevřít loveckou kategorii, tu necháme pouze na podzimní turnaj.

Podmínky a pravidla sem ještě přihodím, ale budou stejné, jako každý rok.

Ubytování ve vlastních stanech, nebo po domluvě v ubytovně letiště. Případné dotazy dávejte do tohoto vlákna. Díky, Pája.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Zveme všechny příznivce historické a lovecké lukostřelby na letiště do Medlánek v Brně.První letošní turnaj proběhne 25.4.2015.
Stříleny budou tyto kategorie:

1. Mary Rose WB od 70#
2.Meane woods WB od 70#
3.Non historical bows od 70#


Tyto kategorie budou střílet již klasické disciplíny: Clouth, flight a target dle předchozích turnajů,pouze flight dle EWBS.
Pokud vlastníte více luků a chcete se zůčastnit více kategorií, tak není problém. Je možné odstřílet turnaj např. v Mary Rose kategorii a flight ve všech kategoriích. Výsledek do turnaje se bude počítat v primární kategorii, výsledky flight se však objeví v celkové tabulce dostřelů.
Flight výsledky budou presentovány na fóru EWBS.


Pro střelbu v těchto kategoriích jsou potřeba min. 2x BLBS šíp, 2x livery, 2x quarter pound (budou kontrolovány dle pravidel EWBS)
Dále min.6x libovolný šíp s dřevěným týblem,s vyztuženým končíkem rohovinou, kovaným hrotem a letkami z přírodního peří na disciplíny target a clouth (je lepší mít větší počet)

Hlavní soutěž proběhne v sobotu od 10:30, v neděli se budeme věnovat volným disciplínám a ladění střelecké techniky.

Ubytování je možné po domluvě se mnou v letištní ubytovně za 150,-Kč/noc, nebo přímo na letišti ve vlastních stanech.
Sobotní oběd bude společný pro všechny účastníky a jeho cena bude zahrnuta ve startovném.
Startovné činí 300,-Kč/osoba.( V ceně startovného není započítáno ubytování )
Pro členy CSWBS je sleva 50,-Kč. Startovné bude vybíráno na místě.

Přihlášky zasílejte na mail: paja.warbow@gmail.com.. Uzávěrka přihlášek do 20.4.2015!!!

Pokud s sebou berete nějakého mazlíčka (pejsek, kočička, přítelkyně, manželka, dobrý kamarád atd.) a budete chtít pro něho ubytování, či společný oběd, pište to do přihlášky!!!
Vemte s sebou foťáky, kamery, drony s kamerami atd., ať pořídíme nějaké záznamy ze střílení.

V sobotu večer proběhne valná hromada CSWBS!!!!!

Na všechny se velice těšíme!!!!
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Přihlášení: Honza Fiala
Martin Bláha
Roman Kretík
Hana Šešulková
Pavel Šešulka
Marek Benedik
Míra Hlavačka
Zdeněk Kabelka
Jan Kašpar
Jana Jelínková-Kašparová
Miloš Kodýdek
Martin Haberle
Lasky
David Matejov
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Takže pánové a dámy. Máte možnost si vybrat ze dvou jídel na sobotní oběd,a to svíčková s knedlíkem nebo vepřový řízek. Dejte co nejdříve vědět, kdo co bude chtít. Vzhledem k tomu, že v hospodě bude v sobotu večer probíhat velká svatba, budeme mít posezení ve velkém stanu, který bude postavený na příhodném místě odkud bude blízko k hospodě a k ubytovně.
Abychom nemuseli odbíhat pro pivo k hospodě, budeme mít přímo na místě chlaďák a bečku. Cena piva bude cca 15 Kč, což je asi lepší, než 36 Kč za Plzeň z hospody. Dobré by bylo, kdyby jste si s sebou donesli krýgly, pokud nechcete pivo chlemtat z kelímků.
Byl jsem ještě upozorněn na cenu ubytování. Je to 200 Kč za lůžko na jednu noc. Podařilo se mi to usmlouvat na 150 Kč na noc, ale jen v případě, že si vezmete spacáky. Pokud někdo bude trvat na povlečené posteli, musí počítat s cenou 200 Kč/noc.Dejte mi také vědět, kdo co jak....

Co se týká sobotního jídla večer, hospoda bude dělat běžná jídla. Máme však možnost se přiživit na svatbě, ale musím nahlásit do středy příštího týdne kolik čeho chceme. Budou mít tatarák, pečená žebra, řízky. Zjistím během dneška přesné menu ;)

Těšíme se na Vás!!!! :banan:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od markus »

Ahojte,

turnaj je síce o týždeň, ale podľa mňa nie je neskoro.

Keď sme boli minulý rok v Anglicku, tak Angličania na flight používali iné luky, ako na ostatné disciplíny ( ja nakoniec tiež ). Vyslovene som sa na to pred tým spýtal organizátora s kladným výsledkom. Z toho usudzujem, že to nie je zakázané. Ani v pravidlách som v tomto smere nenašiel žiadne obmedzenie, iba čo sa týka minimálnej sily luku.

U nás je zvyk používať na všetky disciplíny jeden luk. Čo má logické dôvody, to chápem.

Podľa mňa by ale bolo vhodné tento zvyk trochu zmeniť. Teda navrhujem, aby bolo dovolené použiť na flight silnejší luk, na ostatné disciplíny luk slabší, ale dajme tomu minimálne 110 - 120 lb, ak účastník zvolí možnosť zmeniť luk. Ak nie, môže použiť na všetky disciplíny rovnaký luk. Pre všetkých by platilo toto pravidlo.

Ide o to, že keď chceme konkurovať angličanom v dostreloch, tak by sme sa nemali obmedzovať nad rámec pravidiel a limitovať tým vlastné výkony, ale súťažiť za rovnakých pravidiel, ako oni. Je jasné, že strieľať so 140 - 150 lb flight na hranici možností je iné, ako s tým skúšať vlajku alebo terčovku.


Markus
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Marku, mluvíš mi z duše. Chtěl jsem toto téma probrat právě na tomto střílení. To, že angláni používají jiný luk na flight, jsem si všimnul taky....
Myslím si, že v rámci zkvalitnění dostřelů, je to výborné řešení. Jsem určitě pro. Co na to Kaša, jako šéfik přes pravidla??? ;)
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od dav1dMldc »

To by boli zvýhodnený hlavne tí, ktorí utiahnu väčšie libráže. Teda mne by to eventuálne vyhovovalo, lenže na zachovanie objektivity a férovosti turnaja by som to nedoporučoval (nie každý utiahne 150lbs...). Zmysel turnaja s jedným lukom je imho nasledovný: Človek musí zvoliť vhodný luk tak, aby mal dobré výsledky na flighte, t. j. asi nebude strieľať zo 75lb 28" lukom, no zároveň musí prihliadnúť na to, aby bol schopný dobre odstrieľať iné disciplíny, t.j. strielať terčovku so 150lbs asi nie je dobrý nápad. Samozrejme to aj lepšie odpovedá schopnosti človeka s lukom pracovať a nie iba tupo silovo ťahať (z historického aspektu - účinnosti v boji a pod.).
MInimálna silu luku je zbytočne umelý dodatok ku 70lbs pre warbow. Väčšina ľudí ani 120lbs nedá.
Keď už úprava pravidiel, navrhol by som aj iné disciplíny, furt strieľať to samé je nuda :D
Na čisto flightové výsledky sa používa sekundárny luk, ten ti nikto nezakáže a môžeš sa porovnávať s Angličanmi koľko chceš.

Inak, Pájo zapíš si ma predbežne na príchod v piatok, snáď sa dotrepem...
Bol by niekto ochotný skočiť pre mňa na vlakovú stanicu? Bol by som vďačný :)
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od markus »

David,

tiež som si myslel, že túto otázku rieši secundary bow. V Anglicku som mal tiež secundary bow v meen wood. Pýtal som sa na to, a bolo to v poriadku. Riešili sme to tu pred časom a myslím, že Kaša to zamietol ( možno by bolo dobré sa na to ešte raz pozrieť ). Podľa aktuálneho výkladu môžeš mať primary luk mean wood a secundary v mary rose, ale kto má dnes tisový luk ? Welsh class nerátam, tam je limit.

Druhá vec, nemyslím si, že snažiť sa strieľať s čoraz silnejším lukom flight je len o tupom silovom ťahaní. Nie je to len o sile. Aby si utiahol tak silný luk, aj na to musíš mať techniku. Techniku potrebuješ aj na to, aby si zo silového potenciálu vyžmýkal maximálny dostrel. A hlavne mi išlo o to, aby sme sa sami zbytočne neznevýhodňovali voči Angličanom.

Ako správne uvádzaš, väčšina nedá ani 120 lb. Preto som navrhol ako minimálnu silu 110 - 120 lb, čo je horná hranica obvyklej sily lukov. To je podľa mňa fér aj voči ostatným.

Ak keď si naznačil historický aspekt, tak po prvé, dnes je to hlavne šport, a po druhé, myslím, že aj v stredoveku išlo o to zasiahnuť nepriateľa na čo najväčšiu vzdialenosť skôr, ako sa priblíži on na účinný dostrel ( dnes to vo vojne platí rovnako ). Strieľalo sa väčšinou do "plných" a potom boli snajperi, ktorý sa trafili medzi pláty alebo do otvorenej prilby ...
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od Honza F. »

Soutěž, tak jak ji střílíme, je podle mne velice dobře sestavená a komplexně prověří střelce a jeho dovednosti.
Angličani na druhou stranu ve výsledcích nikde neuvádí kolik kdo nastřílel v targetu nebo cloutu. Alespoň já jsem si toho nevšiml.
Takže jde v podstatě pouze o jednu věc - jestli si povolíme, aby např. střelci flightu s luky např. nad 120 liber mohli mít na clout a target lehčí luk. Ono se to bude stejně týkat pouze několika lidí, protože většina z nás má jeden luk a tím střílí všechno.

Také by to šlo udělat tak, že slibní střelci se silnými luky by odstříleli flight odděleně od turnaje, zatímco by si celou soutěž odstříleli s lehčím lukem.
Tento systém by nevnášel do bodování turnaje další zmatky v podobě kdo a jakým lukem co střílel.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Myslím, že nejjednodušší řešení se nabízí v tom, zachovat turnaj tak jak je a v neděli dopoledne odstřílet oficiální flight do soutěže s anglány.
Ti, co chtějí odjet již v sobotu by mohli odstřílet po turnaji (pokkud budou mít sílu) a bude pro to prostor. Možná by šlo flight odstřílet před turnajem samotným?
Tím bychom mohli mít turnaj spravedlivý pro všechny zúčastněné a zároveň bychom podpořili maximální výsledky těch nejlepších z nás, abychom mohli konkurovat střelcům z ostatních WB společností.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Probereme to na turnaji a popřípadě hned i uskutečníme :D
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od blue »

zdarec, dovolim si souhlasit s Davidem. Zda se mi, ze pouzivani sekundarnich a v budoucnu mozna i nekolika ruznych luku, dela s historicky lukostrelby jen sportovni lukostrelbu ze silnyho luku. Jeden luk na vsechny discipliny mi prijde spravnejsi i z historickyho hlediska. Musim se tlemit pri predstave, jak za sebou tahame bagly s lukama jak tovarnici na golfu :badgrin:
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od markus »

Blue, ty si myslíš, že v boji nepoužili viac lukov, ak bolo treba ? Aj lukostreľba, čo my robíme, je šport, i keď možno historický.
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od blue »

Myslim, ze nepouzivali. Moje predstava je, ze nahradni luky byly ve zbrojnici, prip. nekde na voze pri tazeni. Neznam zadny vyobrazeni lukostrelce s dvema lukama. Klidne to muze bejt jinak, ale to ja nevim. Priznam se, ze k hlubsimu studiu historie lukostrelby jsem se nak nedostal :roll:
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
Avatar uživatele
Donny
Příspěvky: 103
Registrován: 11 Dub 2011, 17:32
SHŠ: Lukostřelecká liga

Re: Jarní střílení v Medlánkách 2015

Příspěvek od Donny »

Zajímavá rozprava. Mě osobně jde hlavně o příjemné strávené chvíle na čerstvém vzduchu se psy v okolí a větroni ve vzduchu v zaběhlém turnaji:) Ale chápu, že někteří mají ambice poměřit síly mezinárodně. V budoucnu třeba budu patřit mezi ně.

Dejte tedy vědět, kdy začne ofiko standardní turnaj, ať se nehomím z Prahy, pokud to nebude nutné:) Mě se stačí poměřit s lokálními borci:) Dva flighty stejně nedám, druhý den střílet nebudu, budu K.O. a luk mám stejně jen jeden, druhý neplánuji a ani bych těžší nenatáhl. Ale mam 115#, takže tím propálím stejně celý championship;)

Long Live The Quenn

Đ
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů