Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Termín akce 19.-20. září. Později přidám propozice. Jen ve zkratce... Podle počtu zájemců otevřeme loveckou kategorii. Chystáme s Romanem malé překvapení v duchu oslav 470 let od potopení Mary Rose.
Zajišťuji standardní podmínky s ubytováním a jídlem, později, až budu mít vše potvrzené, upřesním....

Přivítám Vaše nápady a připomínky, takže pište.....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od sherchan »

Bude se něco dít v neděli? V sobotu máme s dětmi celostátní turnaj na Moravě (bohužel zatím není dané kde), ale v neděli by mohlo vyjít abych se zastavil. Na jaře byl tenhle turnaj v Brně, ale takové štěstí mít tentokrát asi nebudu.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

sherchan napsal:Bude se něco dít v neděli? V sobotu máme s dětmi celostátní turnaj na Moravě (bohužel zatím není dané kde), ale v neděli by mohlo vyjít abych se zastavil. Na jaře byl tenhle turnaj v Brně, ale takové štěstí mít tentokrát asi nebudu.
Kroku, v neděli se většinou střílí už jen pro zábavu, popřípadě nějaké to srovnání techniky... Určitě budou disciplíny odstříleny v sobotu.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od sherchan »

Tušil jsem to... Ale musel jsem to zkusit. ;)
councilxvb32
Příspěvky: 1
Registrován: 05 Srp 2015, 03:13
SHŠ: yy
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od councilxvb32 »

very good :D
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Podzimní turnaj v Medlánkách proběhne v termínu 19.-20.září na medláneckém letišti v Brně. Jako vždy je možnost ubytování v přilehlé ubytovně (150,-Kč bez povlečení,200,-Kč s povlečením) a nebo ve vlastních stanech. Program bude zahájen v sobotu v 10:30. Možnost příjezdu již v pátek, nebo v sobotu ráno.
Tentokrát se turnaj ponese v duchu 470 let od potopení Mary Rose. Jako první se bude střílet oficiální flight pro bodování v EWBS. Hned po něm začne samotný turnaj složený z flight, clouth a target. Podle počtu zájemců bude otevřena i lovecká kategorie, jejíž disciplíny by se střídaly s disciplínami samotného turnaje.
Startovné bude 300,- Kč pro členy CSWBS, pro nečleny 350,-Kč. Bude vybíráno před začátkem turnaje. V ceně startovného je sobotní oběd (po domluvě s restaurací upřesním co bude k jídlu)
V sobotu bude vyhlášení výsledků a večerní "párty". V místní restauraci je možnost snídaní i ostatních jídel. V neděli dopoledne proběhne tréninkové střílení, ladění techniky a v případě zájmu i malá soutěž...

Přihlášky zasílejte co nejdříve na mail paja.warbow@gmail.com................ ,a to s následujícími informacemi.

Počet osob (všech) uveďte jména!
počet osob do turnaje či lovecké (rozlišit)
ubytování (stan/ubytovna)
luk (MR,MW,NH) a jestli bude i secondary bow(MR,MW,NH),nebo luk na loveckou (u všech uveďte dřevo a nátahovou sílu)
Termín příjezdu (pátek/sobota)
Termín odjezdu
Kostým (ano/ne)

Případné dotazy směřujte do tohoto vlákna. Těšíme se na Vás a doufáme, že se sejdeme v hojném počtu.

Seznam přihlášených:
1. Roman Kretík
2. Hana Šešulková
3. Pavel Šešulka
4. Miroslav Hlavačka
5.Martin Bláha
6. Lucie Rybová
7.Zdeněk Kabelka
8.Marek Benedik
9.Jan Kašpar
10.Jan Fiala
11.Ludmila Marešová
12.Jaromír Kyrych
13.Ivo Jarka
14.Jiří Strejček
15.Hana Paclíková
16.David Matejov
17.Dominik ?
18. Jiří Funk
19.Miloslav Lasky Križan
20.Buček
21.Jakub Benech
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Donny
Příspěvky: 103
Registrován: 11 Dub 2011, 17:32
SHŠ: Lukostřelecká liga

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Donny »

Hojte,

když jsem tím členem, rozhodl jsem se vylézt z nory a taky přidat poznámku či náměty k turnajům, tak mě prosím hned nekamenujte;)

Přijde mi, že od doby založení CSWBS se v rámci turnajů více zaměřujeme na výsledky a výkony, tedy více sportovně a mimo to i vážněji, než tomu bývalo. Co si pamatuji, turnaj probíhal stejně, ale při večerních schůzkách více řešíme fungování organizace a pravidla, nežli si povídáme o historii, lukostřelbě, kovařině, technikách, příbězích atd. Rád vzpomínám, kdy jsme seděli s Kašikem a Pájou do 4 rána a povídali si jak probíhali bitvy, hlídky, výcviky atd.

Pro mě tyto akce jsou nejen sportovní události, ale i historickou, mám možnost svléknout manažerský oblek a prožít víkend v kůži anglického lučištníka, zažít jejich příběhy, strasti bolesti a výhry a to vše v příjemné atmosféře přátel. Proto i kostým vždy hrdě nositi budu (ale při teplotě 30+ opravdu ne), aby tento prožitek byl nanejvíc hluboký a hold odevzdaný této zbrani a její památce nejváženější.

Proto jsem rád, že podzimní turnaj bude věnován výjimečně výročí Mary Rose, kde se dozvíme zajímavé informace.

Co mě však trochu mrzí je, že mnohem důležitější výročí se letošní rok slaví a my jako unikátní představitelé účastníků z této události ji v této zemi nikterak neoslavíme. Ano, mluvím o 600-tém výročí bitvy u Azincourt. Představa, že bychom turnajový večer strávili povídáním o tehdejší době, životních podmínkách a samotnému tažení, výzbroji atd. by mě učinila více šťastným.

Pokud by tohoto smýšlení bylo více členů, bylo by skvělé se tomuto tématu jakožto památce pověnovat.

Hezký večer

Đ
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Posílejte, prosím, přihlášky. Musím domluvit ubytování a jídlo. Také mám na vás dotaz. Bečka, nebo hospoda na večer?
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Kaša »

Zduř,
přihlášku pošlu z domu. Jsem pro hospodu, je to pohodlnější oproti bečce (kterou předpokládám ve stanu).

Donny, máš v něčem pravdu (třeba vyročí Azincourtu), ale např. porady CSWBS jsou nezbytné kvůli činnosti spolku. Já bych určitě radši klábosil skoro do rána a všem možném, než abychom dlouho oficírovali.
Ke kostýmům, ... je super že máš kostým udělaný tak jak máš - prošívka, falchion, atd., ale proč by to nešlo i v horku? - hodíš na sebe jen tuniku, ne?

Ohledně výročí Azincourtu (25.10.), ... i angličani (Mark) uvažují tam jet a udělat střílení přímo na místě ... nebylo by špatné v tom termínu udělat akci (střelby, pokec, chlastačku ...) u nás nebo dokonce i jet do Azincourtu.

Kaša
Naposledy upravil(a) Kaša dne 24 Srp 2015, 09:10, celkem upraveno 2 x.
Avatar uživatele
Donny
Příspěvky: 103
Registrován: 11 Dub 2011, 17:32
SHŠ: Lukostřelecká liga

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Donny »

Příspěvek byl psán v dobré víře a doufal jsem, že spíše poslouží k pozitivnímu zvážení a případně rozmyšlení, jak ještě více zpříjemnit turnaje nežli podnět k veřejnému nesmyslnemu kamenování, ale bohužel...

Đ
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od markus »

Ahojte,

páči sa mi Kašov nápad ísť do Azincourtu, ak pôjdu Angláni.


Marek
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Honza F. »

Měl bych jeden dotaz k turnaji - bude do lovecké kategorie povolený lepený luk bambus/ipe?
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Saltkrakan
Příspěvky: 2
Registrován: 30 Črc 2014, 22:00
SHŠ: Družina Medvídka z Dubčan

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Saltkrakan »

Konečně akce v Medlánkách, se kterou souběžně snad nic mít nebudu. Nehlásím se jako soutěžící, nýbrž jako čumil, bydlící kousek od letiště, co by rád hodil kus řeči. Pokud zvládnu vyprat (víkend před tím mám akci) doběhnu i v dobovým, pokud je požadováno :)

P.S. kdyby někdo chtěl můžu půjčit středně velký stan - pavillion 4m průměr :)
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Saltkrakan napsal:Konečně akce v Medlánkách, se kterou souběžně snad nic mít nebudu. Nehlásím se jako soutěžící, nýbrž jako čumil, bydlící kousek od letiště, co by rád hodil kus řeči. Pokud zvládnu vyprat (víkend před tím mám akci) doběhnu i v dobovým, pokud je požadováno :)

P.S. kdyby někdo chtěl můžu půjčit středně velký stan - pavillion 4m průměr :)
Není problém dorazit na čumendu a pokec... Kostým není povinný.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Podzimní turnaj v Medlánkách 2015

Příspěvek od Pája1111 »

Posílejte přihlášky, prosím. Uzávěrka bude 13.9.2015.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů