Jarní turnaj Medlánky 2017

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Odpovědět
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od Pája1111 »

Ahoj všem.

V termínu 22.-23.4. 2016 se v Brně medlánkách uskuteční již tradiční Jarní turnaj.

Stříleny budou tyto kategorie:

1. Mary Rose WB od 70#
2.Meane woods WB od 70#
3.Non historical bows od 70#
4.Ženy a junioři bez limitu #

Tyto kategorie budou střílet již klasické disciplíny: Clouth, flight a target dle předchozích turnajů,pouze flight dle EWBS.
Pokud vlastníte více luků a chcete se zůčastnit více kategorií, tak není problém. Je možné odstřílet turnaj např. v Mary Rose kategorii a flight ve všech kategoriích. Výsledek do turnaje se bude počítat v primární kategorii, výsledky flight se však objeví v celkové tabulce dostřelů.


Pro střelbu v těchto kategoriích jsou potřeba min. 2x BLBS šíp, 2x livery, 2x quarter pound (budou kontrolovány dle pravidel EWBS)
Dále min.6x libovolný šíp s dřevěným týblem,s vyztuženým končíkem rohovinou, kovaným hrotem a letkami z přírodního peří na disciplíny target a clouth (je lepší mít větší počet)

Hlavní soutěž proběhne v sobotu od 10:30, v neděli se budeme věnovat volným disciplínám a ladění střelecké techniky.

V sobotu večer by měla proběhnout valná hromada. jejím programem budou volby do funkcí CSWBS, takže by bylo dobré, kdyby účast členů CSWBS byla co největší.

Ubytování je možné po domluvě se mnou v letištní ubytovně za 150,-Kč/noc, nebo přímo na letišti ve vlastních stanech.
Sobotní oběd bude společný pro všechny účastníky a jeho cena bude zahrnuta ve startovném.
Startovné činí 300,-Kč/osoba.( V ceně startovného není započítáno ubytování )
Pro členy CSWBS je sleva 50,-Kč. Startovné bude vybíráno na místě.

Přihlášky zasílejte na mail: paja.warbow@gmail.com.. V přihlášce uveďte kolik vás dorazí, jestli budete spát ve stanu či chcete ubytovnu a jestli budete chtít společný oběd i pro toho, kdo přijede s vámi. Uzávěrka přihlášek do 18.4.2016!!!


Případné dotazy piště sem. Děkuji a těším se na Vaši účast.

Přihlášení:
1. Blue
2. Mazlik - nepřijede
3.Hana
4.Miloš
5.Lasky
6.Pája
7. Donney
8.Honza F.
9.Kaša
10.Míra
11.David M.
12.Šimon
13.J.Funk
14.Frea
15.Rivan
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od Pája1111 »

Takže: Počítejte s tím, že bude hnusně!! Déšť, zima, vítr... Přizpůsobte proto vybavení.... (hlavně boty)

Jídlo je domluvené společné (sobotní oběd). Spaní: Jak jsem už psal, z pátku na sobotu jsou volné pouze 4 postele. Takže, vemte s sebou spacáky, karimatky atd. ať můžeme improvizovat, kdyby někdo kvůli zimě chtěl do tepla... Nějaké místo bude v kanclu a na zemi mezi postelemi...
V pátek nachystáme trať, v sobotu začneme střílet cca v 11 dopoledne. Je nás málo a střílíme jen klasika turnaj, takže za chvíli odstříleno :thumbup:
Ti, co dojedou až v sobotu, buďte, prosím, do 10:30 na místě, kvůli kontrole šípů.
Domlouval jsem i posečení, ale po dnešním přívalu sněhu, jsem měl domluvit spíš odhrnutí :badgrin:

No, uvidíme.... Na všechny se moc těším!!! :occasion5:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od Pája1111 »

Kaša napsal:
21 Dub 2017, 06:48
To bych neřekl že vydrží víc v zimě, ale lepeňáku je asi míň škoda než tisáku. :badgrin:
U lepeňáku zase může být náchylný právě ten lepený spoj ... a Pája asi myslí svého starého Mozkomora,
který už je přeci jenom vysloužilec.
Dle mého,lepeňák snese chladno lépe než tisák.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od lasky »

moja svadba prebehne tu https://www.villa-bork.com/blank-c102q 20 maja 2017 a 16h 30m. ak by sa niekto chcel prist pozriet ako vyzeram v obleku.. do stareho mesta donesiem medovinu, tu dobru , dakujem organizatorovi za zorganizovanie turnaja, sem vlozim linky na videa..
1 video flight. https://youtu.be/5kYUjujCftI
2 video flight https://youtu.be/7wCnTBGdsK0
3 video clout https://youtu.be/OsBbbcyUjPA
4video clout https://youtu.be/J8uZEY4t_Hk

fotky na rajceti, vsetky http://laskyy.rajce.idnes.cz/medlanky_jar_2017/ ak este niekto ma nech da linku,
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
Donny
Příspěvky: 103
Registrován: 11 Dub 2011, 17:32
SHŠ: Lukostřelecká liga

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od Donny »

Drazí přátelé, kamarádi, partáci a lučištníci,

letošní Medlánky byly opět unikátní, něčím nové a zajímavé. Dalo by se říci až pohádkové místy i s nádechem "lásky", to jistě s blížícím se 1. májem.

Neustále se mi ve vzpomínkách vrací situace a hesla je provázející, která mě vždy donutí se usmát a zvednout si tak náladu, děkuji za ně!

Příkladem jsou:
"Co je to velké tmavé hnusné"
"Strejda žába"
"S Tebou ani s nikym jiným tady š...t nebudu"
"Já Tě mám rád" - To se s brzkými ranními hodinami ozývalo čím dál častěji:)
"Jestli sem vlezeš, skočím dolů, zlomím si kotník a zabiju se"!
"Jdu stavět stan" - zni jako něco běžného, pokud to ale není realizováno ve 3 ráno:)
"To je Mordor"
"Neprojdeš dál"
"Nechceš masáž...mlask mlask"
a naše neotřelé "kde jsou k...a klíče"
a mnoho dalších!:)

Děkuji tedy všem účastníkům za to, že tyto okamžiky mohli vzniknout a samozřejmě organizátorům za realizaci turnaje. Odměnou bylo organizátorům skvělé počasí se všemi doprovodnymi stavy jako jak jinak tématicky u Azincourt (porek)

dokonáno jest, dobrou D :salute:
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od Honza F. »

Byla to dobrá akce, i když počasí nám moc nepřálo. Oproti původnímu plánu lámat luky se tentokrát lámaly šípy a to v počtu hned několika kousků (3 při výmětu - Markus, Blue a Jirka a minimálně 3 při dopadu - Jirka 2x a Kašík).
Až budou zveřejněny výsledky turnaje, o které bych chtěl poprosit Davida, a ofiko flightu, které dodám během dneška já, uvidíte, že vzhledem k tomu, že to byl první letošní turnaj (a že bylo kolem +10°C a občas pršelo a foukalo ze všech stran), jsou výsledky překvapivě dobré.
Ještě jednou gratulace všem vítězům.

Jsem velice rád, že se klíče našly. :D
Jo a pravděpodobně jsem si konečně vystřílel začátečníka. :D :D :D
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od Honza F. »

Výsledky oficiálního flightu.
Obrázek
Markus pokořil 7 rekordů, to jsou ty žlutě podbarvené. :clap:
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od dav1dMldc »

Vďaka Pájovi za organizáciu a i keď sa mi na turnaj vôbec nechcelo, tak som nakoniec rád, že som bol a hlavne, že nie som prechladnutý z tej zimy a hlavne vetru. Výsledky by som povedal, že až tak svetoborné nie sú, skôr priemer o čom ma presviedča najmä fakt, že som nastrieľal kulový a skončil som tretí :) . Flightu pomohol dosť silný vietor, ale tak super, že bola prekonaná hranica 300m.

Výsledky turnaja v pdf:
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od Honza F. »

Když už tu probíráme výsledky turnaje, musím zmínit jednu věc. Lasky si při turnajovém flightu nenechal změřit a započítat délku střelenou 1/4 librákem. Tvrdil, že 148m (odhadem) mu přišlo málo.
Já jsem to zadal do tabulky a vyšlo mi tohle:
Takhle byl ve flightu 7 a celkově 9.
Kdyby to nechal změřit a zapsat, tak by byl ve flightu 5 a celkově 8.
Je to zajímavé, ale tenhle jeho výsledek měl vliv i na Pájovo umístění. Skončil celkově 4, ale kdyby to nechal zapsat, skončil by Pája 6. Ke změně by došlo i u Miloše, který byl celkově 7 a po zapsání by byl 6.

Bylo by dobré, kdyby tyhle údaje ještě ověřil David, on má tu tabulku na výpočet výsledků lépe zvládnutou než já.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od Kaša »

Všeobecně tento (Laskyho) přístup je dost kontraproduktivní. Prostě zapsat co máš a pak se třeba stydět a příště nastřílet líp.

Mnohem víc by ale ovlivňovalo pořadí to, kdyby se jen sčítaly vzdálenosti flightu ... v případě vynechání šípu by to byl mnohem drtivější dopad
na výsledné pořadí.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od lasky »

mne sa nejak v hlave spojilo ze sa rata lepsi vysledok, a kedze som mal lepsi z flightu predtym.. a to mi nejak nedoslo ze ten sa pocita inam.. tak som to tak zhodnotil z netreba, , a nebudem zdrzovat, mavam v poslednej dobe toho vela, a tak som mal vypadok.. kym nemam vypadok na krizovatke tak tak je to dobre..
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od Kaša »

Vpohodě Lasky ... nic se neděje.

Poslední roky střílíme jeden flight co se uveřejňujeme jako ofiko flight CSWBS s libovolnými luky (možnost 2 luků + welsh class) dle pravidel,
a druhý střílený flight je počítám do turnaje a musí být střílen stejným lukem jako zbytek turnaje.

... zdá se mi, že to ještě všichni neznají tak to opakuji (ve zkrácené verzi).


Update: Tak opravdu to výsledky posunulo - Pája odsunut z 4. na 6. místo. Lasky poskočil na ze 9. na 8. místo.
Naposledy upravil(a) Kaša dne 02 Kvě 2017, 07:49, celkem upraveno 2 x.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Jarní turnaj Medlánky 2017

Příspěvek od dav1dMldc »

Tabuľka výsledkov s Laskyho hodnotou flightu pre 1/4lb šíp na zrovnanie:
Tabuľka výsledkov - porovnanie.pdf
(281.29 KiB) Staženo 226 x
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů