Poboční zbraně

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Poboční zbraně

Příspěvek od hawkwind »

Švýcarská dýka, co jsem dělal.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od hawkwind »

Je to tis, jakože odřezek od luku a řap je roznejtovanej - Ale šlo mi to ne moc dobře, ocel je to 19191 a i když jsem konec řapu vyhřál, tak se mi to blbě rozklepávalo a je tam trochu mezírka. Tlouštka čepele hned u rukojeti je cca 9 mm (!).

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od Kain »

Jen jsem to viděl a bylo mi jasné, že to dělal Jarda. Podle rukojeti. Dřevo, hezké vzorování, vyleštěno dohladka, línej olej, to je jeho značka:) A dobrý :)
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od hawkwind »

Tady to je vikingskej longknife (sax) co jsem dělal podle nálezu z Hedaby. Rukojet´je jasan a paroh z losa. Čepel koval Tomáš Lebduška, ale já jí ručně předělal podle návodu "Gaidžin brousí japonské meče" - což mi zabralo asi 10 hodin. Celková délka asi 53 cm.
V současnosti ve spojených státech.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od cornus »

Krásna práca s oceľou a drevom. :thumbright:
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od hawkwind »

Díky! :)


J.

----------------------- stř bře 11, 2009 6:03 am ---------------------

Tady je sax co jsem dělal, čepel jsem kdysi koval u dědy Lebedy v dílně, rukojet´je vyřezávaná kost. Čepel je diferenciálně kalená.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od cornus »

Kostička parádna. :thumbright: :thumbright:
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od hawkwind »

Tak tady je damaškovej nůž co jsem udělal, rukojet´je finská bříza a čepel jsem udělal z koupené damaškové placky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od Pája1111 »

Tady je futýrko k té kudličce od Hawka.... Materiál je hovězina, zdobená rýhováním, mořením a šelakem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od noxter »

Pája1111 napsal:Tady je futýrko k té kudličce od Hawka.... Materiál je hovězina, zdobená rýhováním, mořením a šelakem.
Prosímtě, čím si namořil tu kůži...........momentálně řeším čím ztmavit kůži na pásku.
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od Pappi »

Kůže jde velice dobře tónovat či barvit lihovým mořidlem. Po napuštění ještě kůži ošetřím krémem.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od Pája1111 »

Jak píše Pappi, je to lihové mořidlo. Tady byl ale trošku složitější postup v nanášení společně s šelakem, aby to rýhování vyniklo. Jinak na pásek ti stačí štětcem rovnoměrně nanést pár vrstev mořidla. Potom klidně přejet nějakým bezbarvým krémem, nebo jiným prostředkem k ošetření kůží.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od cornus »

http://picasaweb.google.com/Jesenius200 ... Bushcraft1#
Mrknite na Jeseniove nožíky. Čo poviete?
Robí aj luky.
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od LosPedros »

Čistě ze zvědavosti. Pavel Moc nabízí na svých stránkách "Lučištnický meč"
Obrázek
Nepodařilo se mi o téhle zbrani sehnat zrovna moc informací. Někde jsem četl, že výskyt tohohle kousku byl víceméně ojedinělý. Originál se mi nepodařilo nalézt vůbec. Podle hlavice bych ho zařadil do pozdějšího středověku, ale to je tak vše. Podle Oakeshottovy typologie ho zařadit taky neumím. Takže zná někdo originál? A nosil středověký lučištník něco takového u pasu? Popřípadě v jakých krajích?
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Poboční zbraně

Příspěvek od noxter »

Nějaké vyobrazení si vybavuju od JEAN FROISSART např: http://www.powellhistory.com/art/Painti ... issart.jpg lučišník v pravo
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů