Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

1520 AD - Henry VIII demonstrates his skill with the longbow at a summit meeting hosted by the French King, where he repeatedly shot into the centre of a target at a distance of 220 metres ( 240 yards ).
Borec.
informácia z :
http://www.centenaryarchers.gil.com.au/history.htm#Pre 25,000 BC
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Vzhledem k Tudorovskému počítání délek divné a navíc bez zdroje. My samozřejmě máme víc popisů toho jak Henry VIII. osobně střílel a eventuelně vyhrával i soutěže, ale tudoři počítali vzdálenosti na "kroky" kde ke všemu to není náš krok, ale pravděpodobně římský krok, takže klidně kolem 1,3 metru. Navíc je ta vzdálenost podezdřele podobná těm statutám proti sporterizaci vybavení (item that no man over 21 shoots flighting or prickling arrow at any mark closer than 20 score paces).

Nicméně Henryho osbní luk je v Toweru, odhaduje se asi na 180#, ale od MR luků se liší tím, že má zesílený střed.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Kain »

To máte tak, když čistíte luk a nevšimnete si, že je nabitý.

Jinak střílelo se hodně. Vyzkoušel jsem si, co se stane, když silným lukem zapasujete šíp do docela ztrouchnivělého pařezu. Vysekával jsem je dýkou asi 10 minut z hloubky cca skoro 10cm...

http://posadow.rajce.idnes.cz/Lovecka_k ... 18.7.2010/
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Já z něj taky dělal. Ale aspon´tam bude příspěvek. V tom případě udržuj prosím formát v jakém byly dřeviny popisované od začátku. Díky.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Kaša »

Zdar, tak jak bylo na WB? Co střelecký turnaj a bitva?
Rád bych viděl nějaké fotky, tak jestli jste něco nafotili, tak šup sem s tím.
...........
Viděl jsem z turnaje jen tak 4 fotky, takže to zase nikdo nefotil,co? :?

Tady přidávám galerie fotek z Chřibského Krkavce, který byl bohužel ve stejném termínu
jako WB, pro příští rok to budem měnit. I počasí nevyšlo a docela pršelo.
http://kralikroman.rajce.idnes.cz/Chrib ... avec_2010/
http://doenny.rajce.idnes.cz/Chribsky_K ... ligy_2010/

Kaša
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Kaša »

Tak když se Pájovi fotky tak líbily, dávám sem i videa.
Od Donnyho: http://www.youtube.com/watch?v=NuMzsan_96o
z televize: http://www.youtube.com/watch?v=9IRqYWZS ... re=related

Kaša
Avatar uživatele
chano
Příspěvky: 168
Registrován: 03 Říj 2009, 20:16
Místo/Bydliště: Vyškov

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od chano »

Tak sem nějak brouzdal po netu a našel na finských stránkách hawkvinda. Ale možná je to někdo jiný. Finská stránka: http://www.perinnejousi.fi/keskustelu/v ... 11&start=0 Já si tam moc nepočtu, ani překladačem, ale někdo třeba jo.
Přílohy
video_829_2_256.jpg
video_829_2_256.jpg (294.65 KiB) Zobrazeno 6205 x
Avatar uživatele
chano
Příspěvky: 168
Registrován: 03 Říj 2009, 20:16
Místo/Bydliště: Vyškov

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od chano »

Tak se skřítkama jsem se domluvil a dali mi nabíječku výměnou za baterky :lol: . Tak sem si šel koupit nové. Poslední hroty jsou to nejlepší zatím co jsem udělal. Váha cca do 10g, měřeno kuchyňskou váhou. Jsou kupodivu souosé, možná stačí malinko přibrousit. Dohromady mi trvaly cca 1,5h práce. A výsledek je tady: http://picasaweb.google.cz/114724972694 ... ovaneHroty#
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od dav1dMldc »

ja sa tiež pokúšam o hroty. zatím ich mám 10 a sú celkom použiteľné len tá váha. cez 30g nebrúsené. potom sa pochválim.
mám dotaz na nejakého šikovného warbowistu (pája,hawkind). robím silný luk lepený z javor(chrbát), agát (stred) a jaseň. má v rúčke 3,6*3,35cm a MR profil. dľžka bola 210cm, ale musel som ho o 17cm skrátiť kvôly tomu že mi špice chitli set a moc sa ohýbali. dal som ich 1,7*1,7cm hrubé. sila bola asi 130lbs. aké majú byť hrubé na začiatok. aj tých 1,7 sa mi zdalo moc(teraz som zvyknutý na 7mm pri 50lbs :D ). prosil by som o rozmery a radu
vďaka
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Pokud už je to dlouhé jen 193 cm, tak s tou kombinací dřev nejspíš nedostaneš víc než 70# a budeš rád. Imho v tomhle případě je lepší mít jasan jako backing a javor na břiše luku, mám trochu strach, že ti to půjde na tahové straně. Nechal bych to klidně 35 mm široké a předpokládám, že se to začne ohýbat když to bude mít tlouštku tak 20 mm.

Když děláš z bílých dřev tak je lepší držet se toho minimálního blbs povoleného poměru šířky/tlouštce profilu, tj asi 1.6 než se snažit mít to jako MR luk 1.1 .

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cheung
Příspěvky: 54
Registrován: 01 Črv 2010, 23:14

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cheung »

Díky Cornusi, (viz pozn. v galerii) taková pochvala opravdu hřeje.
Na tohle fórum se totiž nedá postnout jen tak ledacos, člověk se musí snažit aby mezi váma nevypadal jako babral.
Jsem rád, že každý můj další luk je lepší než ten předchozí (kde se to asi zastaví? :) )
Prolezl jsem sklep a půdu a našel ještě lísku, dva bezy a suší se mi dva kousky jeřabiny (z jedné bude další holmegabet), tak až budu mít pár dní volno, začnu makat.

Ten dřín, na jaký to bude nátah? Myslím kvůli 66 délce. To dřevo je taková třída, že to udrží třeba 28/29" ? To abych se po nějakém poohlídl.
Už se těším, až to budeš mít hotové, vyfoť to pak na full draw, krátký ušák v takovém nátahu asi bude vypadat zajímavě. Tak přeju hodně lukařskýho štěstí, i když zrovna ty ho nepotřebuješ :badgrin:

J.
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

Drín je extra trieda podľa mojich skúseností. Dosahuje aj SG 0.9 a vydrží hodne v tlaku.
Chcem z toho dostať 50@28 pre seba na terčovku. Netvrdím, že sa to podarí.
Avatar uživatele
cheung
Příspěvky: 54
Registrován: 01 Črv 2010, 23:14

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cheung »

Když se tak zamýšlím, připadá mi, že dřevo by mělo být nejmíň stresované jako LB, ale přitom ty se dělají většinou delší než FB. Na ušáku (u tebe 50:50) pracuje relativně nejkratší část ramene oproti všem ostatním typům celodřev - teoreticky by to měl být nejmíň vhodný tvar pro krátký luk, ale když jsem dělal svůj ušák, ten pocit jsem tak nějak vnitřně neměl. A ty určitě víš, co děláš...
Nebo je to tak, že pro FB je prostě třeba kvalitnější dřevo, než na LB o stejné délce?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

Pracuje krátka časť no je to zas sprevodované tou tuhou pákou preto sa to nemusí veľa ohýbať.
Plochý prierez menej zaťažuje drevo preto je možné urobiť luk kratší. Lb musí byť dlhší a pracuje aj madlo.
Avatar uživatele
cheung
Příspěvky: 54
Registrován: 01 Črv 2010, 23:14

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cheung »

Pravda! Vůbec jsem neuvažoval nad průřezem ramene. Měl bych víc myslet, než se zeptám :)
Aspoň že mě neklamala intuice při výrobě.
Děkuju za odpověď, J.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů