Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od trener »

Mám také jeden dotaz: Barvily se v evropském středověku (1300 - 1450) šípy a šipky z důvodů snazší dohledatelnosti v terénu? Děkuji!
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Pája1111 »

trener napsal:Mám také jeden dotaz: Barvily se v evropském středověku (1300 - 1450) šípy a šipky z důvodů snazší dohledatelnosti v terénu? Děkuji!
Podívej se do vlákna o iluminacích. Je tam pár obrázků, kde mají letky na šípech barvené, ale nebude to pro snadné dohledání, ale aby si je majitel poznal. U masově vyráběných šípů pro vojenské účely se s barvením určitě nesrali....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

trener napsal:Mám také jeden dotaz: Barvily se v evropském středověku (1300 - 1450) šípy a šipky z důvodů snazší dohledatelnosti v terénu? Děkuji!
jedine co ti pomoze v trave vyssej ako 40cm je stastie...alebo kosacka...nejake malovanie si tam nazaj sprav ale len kvoli tomu aby si to spoznal ked budes strielat s viacerymi ludmi..
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

konciky maju 25mm a rozmery luku v strede su 50 na 55 je to jasen 155# na 30"
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Končíky mají 13 mm :)
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

ja ho mam doma presne viem kolko to ma.... :D
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Honza F. »

50x55 to už je hodně slušná noha od stolu. A končíky 13mm jsou masakr.
Zatím tedy ještě nejsem přihlášen, ale doufám že mi to vyjde a budu moct jet na jarní střílení a tam si ten luk aspoň pochovat. :-)
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
jiljovský
Příspěvky: 146
Registrován: 12 Pro 2006, 19:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od jiljovský »

Pěknej luk se sympatickým středovým průřezem, podobným silnému kompozitnímu lučišti kuše.
Nic není takové, jak se zdá...
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

s vami nieje ziadna sranda... stred luku je 41mm na 36mm, :D konciky 13mm ostatne rozmery ako som uz uvadzal...
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
jiljovský
Příspěvky: 146
Registrován: 12 Pro 2006, 19:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od jiljovský »

Prostě tomu prd rozumim. :D I tak je to průřez slušnej......
Nic není takové, jak se zdá...
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

http://laskyy.rajce.idnes.cz/jasen_155_na_30 este tu je majster pri praci...
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Galder
Příspěvky: 12
Registrován: 27 Led 2013, 02:37
SHŠ: Wulfgard

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Galder »

ahoj chlapi, měl bych na vás prosbu. podědil jsem po pradědovi LB, cca kolem 60- 80 lbs (ale vůbec to nevím jistě, nejspíš to bude úplně jinak :-D) nevím ani materiál. jediné co vím, tak že je z r. 1917.
našel by se někdo ochotný z prahy, s kým bych se mohl sejít a kdo by mi mohl změřit jeho nátah?nemám závěsnou váhu a kvůli jednomu měření se mi jí nechce kupovat. jediné co vím, tak je o dost silnější než můj druhý luk, který je 40 lbs jasan na 28, který tahám na 32.. a pokud by mi o něm dokázal udělat přednášku, nebo mi o něm něco říci, jaké šípy atd jsou pro něj vhodné, vhodný nátah atd, byl bych mu moc vděčný. časově se přizpůsobím, dorazím kamkoliv :-)
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

Zaujíma ma tak starý luk. Bolo by možné zverejniť nejaké fotky?
Galder
Příspěvky: 12
Registrován: 27 Led 2013, 02:37
SHŠ: Wulfgard

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Galder »

není na něm nic moc k vidění, ale určitě nafotim. během zejtřka odpoledne to sem hodim :-)
jinak, přes známýho jsem si nechal udělat darkonovou tětivu, tak se nelekni, co to na tom je :-D

ještě jedna věc luk je dělanej tak, že má pevný tělo a k němu je z vnitřní strany dolepovanej kus dřeva, podle mě kvůli tomu, aby byl silnější. to dolepovaný mi v létě zůstalo v ruce a bylo to tam lukařem (tim samym co mi tam dával tu tětivu) dolepovaný zpátky. a to dřívko, co je na středu luku tam bylo původně a jeho účel mi zůstává záhadou. luk se, i když nevim, jak to na fotkách bude vidět, dost zužuje směr střed a směr konce a má výrazný vybočení do strany (asi kvůli uložení šípu, aby nemlátil do těla luku??)
tak tady jsou ty fotky, snad je uvidíš:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 062&type=3

kdybys chtěl nafotit ještě něco, tak dej vědět..
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Je to řezaný jasan celkem běžné konstrukce, jedinou hodnotu má sentimentální, upřimně bych ho pověsil na zed´a na střílení si pořídil něco novějšího.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů