Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Dominus
Příspěvky: 8
Registrován: 25 Črc 2013, 17:50

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Dominus »

Ďakujem pekne všetkým za rady.Ináč som z okolia Nového mesta nad Váhom,mám 18 asi vás nezaujíma kolko mám súrodencov ale dosť ma začala zaujímať lukostrelba-asi pozostatok z dôb keď som sa hrával na indiánov.S tým mojím lukom to vyzerá dosť zle a kedže musím asi dva roky čakať na vysušenie dreva tak uvažujem že si niaký kúpim.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

dominius sme skoro susedia, melcice lieskove...
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
snorkis
Příspěvky: 15
Registrován: 27 Kvě 2013, 15:13
SHŠ: Militia Decadentis
Místo/Bydliště: Plzeň, město piva

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od snorkis »

Zdravím, chtěl bych se věnovat historické lukostřelbě a k tomu samozřejmě patří i vyrobit si nějaký ten luk (jako takový náhled do historie). Forum jsem projel a už mam vyhlídnutých pár bezů, jasanů a slivek na podřez :badgrin: . Chtěl bych se zeptat, jestli je tu někdo z okolí Plzně, jenž by mě zasvětil do tajů opracování klacků, tak aby s nich vzešel nástroj hodný pojmenování longbow. :lol:
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Dominus - no ono to nemusí schnout 2 roky, pokud to stáhneš na nějakou tyč řekněme 4X4 cm na luk, tak to doschne mnohem rychleji. Obzvlášt´jasan se nechá za 2-3 měsíce v klidu usušit na slušné parametry. Kdybys dělal flatbow vyplatí se to opracovat takřka do rozměrů luku a to zase uschne mnohem rychlejc.

Snorkis - bylo by dobré kdyby ses někde představil. Tvojím směrem někde je HonzaF. Jinak si můžeš udělat výlet ke mě, což je sice dál, ale záleží na tom jak moc to chceš.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Honza F. »

Abych navázal na Jardu - nejlepší by bylo, kdyby si zajel k němu. Já bych ti ještě tak poradil se šípama, ale o výrobě luku raději nikomu radit nebudu, sám to ještě moc neumím.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
snorkis
Příspěvky: 15
Registrován: 27 Kvě 2013, 15:13
SHŠ: Militia Decadentis
Místo/Bydliště: Plzeň, město piva

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od snorkis »

Hawk: jsem já to ale nezdvořák... :(

Jmenuji se Jakub, avšak na přezdívku Snorkis slyším spíš, momentálně v Plzni přebývám (a ještě asi dlouho budu), 24 let stár, 2 metry, 115kg :lol: jest tomu rok co do skupiny šermu historického jsem se dostal, avšak šerm mečem mě nebaví tak moc, tudíž se věnuji ringenu, tesákům a lukostřelbě (mám 30lbs přímý luk z ratanu)...

Hawku, rád přijedu, jestli budeš mít čas někdy za měsíc... :lol:
snorkis
Příspěvky: 15
Registrován: 27 Kvě 2013, 15:13
SHŠ: Militia Decadentis
Místo/Bydliště: Plzeň, město piva

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od snorkis »

Honza F. napsal:Abych navázal na Jardu - nejlepší by bylo, kdyby si zajel k němu. Já bych ti ještě tak poradil se šípama, ale o výrobě luku raději nikomu radit nebudu, sám to ještě moc neumím.
Se šípama budu taky potřebovat pomoci... až bude pořádnej luk... :lol:
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Snorkis : A jestli budeš psát takhle tak tě kopnu pod koleno.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
chano
Příspěvky: 168
Registrován: 03 Říj 2009, 20:16
Místo/Bydliště: Vyškov

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od chano »

Tak když žvanit, tak žvanit. Zatím nejzdařilejší historický film, který jsem viděl: Království nebeské (2005). Ač je to skoro nemožné, ve filmu jsem nezahlédl sklolaminátový luk. A pokud, tak jsou to velice zdařilé repliky. Co se týče historických souvislostí, to jsem nějak nesledoval.
snorkis
Příspěvky: 15
Registrován: 27 Kvě 2013, 15:13
SHŠ: Militia Decadentis
Místo/Bydliště: Plzeň, město piva

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od snorkis »

chano napsal:Tak když žvanit, tak žvanit. Zatím nejzdařilejší historický film, který jsem viděl: Království nebeské (2005). Ač je to skoro nemožné, ve filmu jsem nezahlédl sklolaminátový luk. A pokud, tak jsou to velice zdařilé repliky. Co se týče historických souvislostí, to jsem nějak nesledoval.
Dovolil bych si nesouhlasit, nejlepší historický film z pohledu lukostřelce je dle mého: Bláznivý příběh robina hooda, střela PATRIOT nemá chybu... :D
Dominus
Příspěvky: 8
Registrován: 25 Črc 2013, 17:50

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Dominus »

Nazdar ľudia mal by som na vás otázočku kedy možem rúbať stromy na luky je na to teraz vhodná doba?Ináč luk mám hotový, tento týždeň ho nafotím ale trochu sa hanbím lebo má tak trochu olepenú rúčku-nedržala.No ale je to moj prvý výtvor takže uvidíte.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

snorkis napsal:
chano napsal:Tak když žvanit, tak žvanit. Zatím nejzdařilejší historický film, který jsem viděl: Království nebeské (2005). Ač je to skoro nemožné, ve filmu jsem nezahlédl sklolaminátový luk. A pokud, tak jsou to velice zdařilé repliky. Co se týče historických souvislostí, to jsem nějak nesledoval.
Dovolil bych si nesouhlasit, nejlepší historický film z pohledu lukostřelce je dle mého: Bláznivý příběh robina hooda, střela PATRIOT nemá chybu... :D
najlepsi historicky film je pre mna zahadou...ale rad si pozriem 13 bojovnika..alebo serial rim..
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

Dominus napsal:Nazdar ľudia mal by som na vás otázočku kedy možem rúbať stromy na luky je na to teraz vhodná doba?Ináč luk mám hotový, tento týždeň ho nafotím ale trochu sa hanbím lebo má tak trochu olepenú rúčku-nedržala.No ale je to moj prvý výtvor takže uvidíte.
ty si nestudoval tie vlakna? najlepsia doba na rubanie je v zime ked tvoj ciel spi... najhorsia je v jari pretoze sa prebudza...a teraz jedna testovacia otazka? do kolko hodin po zrezani mas zatriet konce farbou
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Pája1111 »

Dá se kácet i v létě, když je dlouhodobě sucho, ale leden, únor je nejlepší....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od blue »

jj, byl jsem rezat asi pred 14ti dnama a vypada to dobre.
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů