Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Odpovědět
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

O.K. povídání o meritu určitých dřev, co a koho jste střelili, všechno tady.....

J.

premazavane.... :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: lasky. 01 Ún 2012, 00:23
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

Vidím rozdiel medzi Cornus sanguinea a Cornus mas pričom druhý preferujem.
Svída je super, ale drieň je bomba.
Tento je od nás z vápencového kopca, inde to nerastie. Letokruhy tak pol milimetra.
Je to tvrdé a kompresne veľmi pevné.
Mám ešte zbytok dlhý na lučište kuše.

Obrázek
Naposledy upravil(a) cornus dne 06 Bře 2009, 00:01, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Hmm.. já pořád lovím pěkný kus hlohu ale problém je, že bejvá hnusně chycenej a nažranej od škůdců. Až se ted´trochu vzpamatuju, bude nějaké kácení nukleárních jasanů...Pořádný maso...

J.

----------------------- čtv bře 05, 2009 11:03 pm ---------------------

Jinak to moje superhusté dřevo je taky z opuky -což jsou vápence, severozápadní stráně nad řekou. Jediný drawback je, že to občas trochu roste do vrtule.....
Ale třeba ty jasany rostou jako oholená štangle, 25 metrů která nemá z té jedé strany ani větvičku...

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

Hloh vypadá byť super. Mal som doma vzorky. Zastie ho tu mraky, ale nenašiel som nič použiteľné, maximálne na bilety. Musím prekonať lenosť a niečo spojiť.

----------------------- 05 bře 2009, 23:14 ---------------------

Jasany u nás, ktoré som zložil čo kus to originál. Každý iný akoby to nebol jeden druh. :D
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Upřímě tyhle lepší dřeva mi přijdou na cokoli pod 75# jako plýtvání.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

To je pravda, ale záujemcov nad 75# veľa nieje. Väčšinou je to do 50#
50ka z dobrej svídy čo som nedávno postoval vypadá jak páratko. :D
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

cornus napsal:To je pravda, ale záujemcov nad 75# veľa nieje. Väčšinou je to do 50#
50ka z dobrej svídy čo som nedávno postoval vypadá jak páratko. :D

Bohužel, jsou to všechno líné flundry. Ale měl by sis z toho dříku konečně udělat něco kolem 110# pro sebe. :evil: :badgrin:

Poslyš, já vím, že je to dlouá cesta, ale nepojede někdo od vás, olaf nebo tak na Rogar nebo na wothanburg? Že by ses s nima svezl!

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

Dnes niečo začnem zo svíbu, 100 to asi nebude.
90 utiahnem aj keď mám pri tom divnú grimasu. Mám v pláne trochu potrénovať.
Wothanburg v živote určite navštívim. S diaľkou máš pravdu, Olaff tam musí snáď lietať. :D
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Pája1111 »

hawkwind napsal:Hmm.. já pořád lovím pěkný kus hlohu
Jeden kousek hlohu mám,ale je docela dost křivej. Roste ho tady hodně, ale najít vhodný kus na luk je megaproblém...
Dřevo je to ale excelentní.
Mám vytypovaný jeden kmínek, tak ti ho když tak říznu....

----------------------- pon bře 09, 2009 8:58 am ---------------------

Včera odpoledne jsem omrknul ty hlohy. Jsou tam dva rovné, tak akorát na luk... Snad se mi podaří něco říznout.

----------------------- pát bře 13, 2009 12:57 pm ---------------------

Tak jsem včera dělal tětivu z Dyneemy a musím říct, že se dělá mnohem lépe, než z Dacronu.Na 80# jsem dal 15 vláken... Také seřízení luku je příjemné, protože se nevytahuje.Je to super materiál....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Drak »

Je to jasan. Kácel jsem to ve Velaticích. Roste to tam na skalním podloží.
Drak
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Pája1111 »

Tak jsem byl dneska střílet.Otestoval jsem ten flastrovaný tisák 80#@30".Po pár výstřelech jsem to natáhnul na 32" a v pohodě to drží.Dal jsem z něj tak 50 střel. Je to super dělo!!! 200m 55g šípem! Dostřelí to dál, než můj 100# tisák.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Pája1111 »

Tak si dneska musím postěžovat!!! Byl jsem dopoledne střílet a BUM!!! Ten tisák z kterého jsem měl takovou radost se mi hned při prvním nátahu rozletěl na kusy.Naštěstí ruplo spodní rameno,tak to schytaly jen prsty, do kterých mi praštil jeden odlétnuvší kus. Podle všeho se utrhl končík a jak šlo to spodní rameno dopředu, tak se to rozletělo na další kusy.... Byla to rána jako z děla!Jdu si chladit prsty a ego :cry:

Ještě jsem zkoumal trosky toho luku....Je to tak, jak jsem už napsal. První se zlomil konec luku na hraně končíku....
Obrázek
Obrázek

a potom došlo k destrukci ramene....
Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1693
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Kaša »

Pájo, to je veliká škoda. Viděl jsem ho na vlastní oči a byl parádní.
Ta 80# ze stejného dřeva ti drží i s pekelnýma opravama,ne?

Já jsem se taky zapotil, když jsem si dal soutěž s kámošem tak na 130m. Ikdyž jsem
ho úplně sfouknul, jednou jsem přehnal nátah, dostal šíp mezi luk a tětivu a pustil.......
..bum :blackeye: . Naštěstí se šíp prohnul na druhou stranu a trosky odletěly tak 10m.
Lucky me. :banan:

Kaša
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Pája1111 »

Kašo, rupla mi ta flastrovaná 80#, ten 125 drží....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Siegfried »

čus,
hele Hawku, nechceš sem někam pověsit takový ty věci jak už si je asi 10x psal na ty servery co sou na hovno. Tedy slovníček termínů kolem luků - back, belly, reflex, deflex, follow string, tiler, míry, váhy atd....
Plus nějaký základní popisy kostrukcí a tak. Abys to už nemusel víckrát psát jen bys postoval odkaz :-)
Ono je tu dost nováčků co to jen čtou a nechytaj se... dost by to asi pomohlo.
SiG

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti