Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Pája1111 »

Mám nákres vlámského luku s téměř plochým břichem, to by z akátu šlo....jen ten tvar je problém.....Mám jeden rozdělaný s tisu, ale nedaří se mi na něm srovnat jednu špici, která hodně uhýbá stranou....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Pájo já mám pocit, že takhle se ten vlámskej luk degraduje na recurve s plochejma ramenama, což ale nemá bejt. Ve skutečnosti je to longbow derivative, u ktyrýho se zploštily ramena kvůli stabilitě a to všechno vzniklo díky velkému setbacku v rukojeti atd.
Ani ty modely co vymýšlel a překresloval ze starších Richard Galloway ani ty od Boytona nevypadají nikde poblíž - viz, pokud si vzpomínáš na obrázek luku od Galloway, který má Hugh Soar v Artemis collection a ten jsem ti kdysi posílal.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

To je právě dobře. On to podle mě není "Vlámský" nebo "Švýcarský" luk per se, ale v tomhle případě jde o varianty sportovního luku pro gentlemany odpovídajícího zhruba těm anglickým viktoriánským lukům.
Krom těchhle, které jsou už z 19 století jsou zachované i ty z 17. stol z Rue dÁrc z Loussane - který taky ještě vypadají malinko jinak, ale jinak je máme v Ikonografii docela hojně zastoupené ze "salóního" prostředí už od 16. stol a těch je docela dost a Pája a já jsme si dali docela velkou práci když jsme hledali ty příklady a já o tom napsal část mé nepublikované kapitoly pro TTBB 4.
IMHO je geneze toho luku od longbow/recurve špičky+setback+ zploštění ramen kvůli stabilitě, nikoli flatbow+recurve špičky+ neznatelný setback. Taky u těch nejstarších příkladů není vidět jako že by ty ramena byly širší.
Ty luky z Loussane jsou dělané z biletů tak aby tam ten setback vzniknul, většinou s jedním dost dlouhým (6") V spojem v rukojeti a z těch asi 15 co jsou k dispozici jsou všechny z laburna, jeden ale podle váhy vypadá že je z jasanu.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

Ocenil by som nejaké praktické rady ohľadne spájania biletov na longbow.
Chcel by som ho urobiť z dvoch častí z jedného špalku drínu. Doteraz som robil iba spoje v tuhom madle na plocháči formou Z spoja kde sa spoj neohýbal. Je možné aby sa to v tom spoji mierne prehýbalo?
Ďakujem
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Můžeš zkusit tentýž spoj udělat velice dlouhý. Ale je to potřeba přes tak 20 cm a narýhovat všechny plochy.
Ale ani tak není nic zaručeno.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Pája1111 »

Cornus: Průhyb, i když jen mírný, možný je. Musíš však spoj udělat poměrně dlouhý. Vhodný je W spoj. Při plánovaném průhybu ve spoji bych volil délku spoje kolem 18cm. Také by bylo dobré plochy spoje odrážkovat.
Výsledný spoj bych ještě pojistil ovázkou v místech, kde spoje končí.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Můj parták Joe Gibs v minulosti udělal takové spojené luky, tedy s tisem. Na 125# použil 12" dlouhý a na 100# 10" dlouhý W spoj.
Rýhuje to jedním typem pilníku "checkering file".

Pěkný kus dřeva!

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Drak »

Tak to je v pr.... tak třeba se nějaká objeví.

----------------------- ned srp 02, 2009 2:48 pm ---------------------

Obrázek

Nález luku z Mikulčic. Mohl bych tě Hawkwinde poprosit, abys k tomu něco napsal ? eventuelně postnul svoji repliku ?
Drak
Avatar uživatele
Nicolas77
Příspěvky: 9
Registrován: 29 Črc 2009, 13:20

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Nicolas77 »

Pro Hókinda :-). Čau Jardo. Nastraž ovary kemo mám na tebe votázečku. Posledně když's byl na čučce ve Štatlu u Páji, taks hlásil, že už gómeš jak ufachčit ten silňéší Vlámskej voblók. Pájoslav tam sice něco zkóší jako self s tisu, ale zatím na to háže kakáč, páč mu nende zvohnót jedno rameno (aspoň to mně hlásil posledně). Tak se chcu zeptat jak to vidíš? A esli to bude ze dvó biletů nebo ten lepené jak sme se házeli řeč už kdysi. Měl bych enormní zájem, vo takové šikovné voblók. Hoď sem cunt jak to vidíš. Díkes jak sviňa.
Zdar jak Brno, ahoj.

Jo slovník kdyby náhodó:
Ovary - uši
čučka - dívat se, podívat atd.
Štatl - Brno
Hlásit - říkat
gómat - vědět, rozumět
ufachčit - udělat
voblók - luk (neúplně hantecky :-) )
házet kakáč - kašlat na něco
cunt - zpráva, dát vědět
"Jen mrtví viděli konec války." Platon
Obrázek
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Drak »

Komentoval aji nějaké moje videa. Taky sem mu odpoveděl.

http://www.youtube.com/watch?v=gIXBQSVhvuo
Drak
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Honza F. »

Alwarez - někdo takový teď hodně přispívá do lukostrelec.cz. Na otázky ale neodpovídá a zdá se, že v tom všem má trošičku zmatek.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

To sa pravdepodobne mýliš. Alwarez by to napísal na pol strany s 50 výkričníkmi.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Styl psaní jakože neinformovanej blábol typu výkřik do tmy ano, ale např. komentář cornusova luku připomíná jiné úchylné psychopatické individum. Ale jinak to na youtube není nic neobvyklého....
Alwarez není jen "trošku popletenej" on blábolí kontinuálně, co mě ovšem dostalo, že mu tam nějaký ubohý začátečník ještě děkuje za poskytnuté informace. Ono se jich tam vůbec ted´vyrojilo.....


J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od cornus »

Toto som dnes našiel snáď to bude k niečomu.
Vyzerá to lepšie ako ten posledný.
http://picasaweb.google.com/cornus2/Jas ... 2003456706
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Honza F. »

Tohle asi znáte:
Denis Mairine
Nevíte někdo, jak se přesně jmenuje ta "motyčka", kterou začíná otesávat? Také je zajímavý způsob, jakým plete očko na tětivě - připadá mi takové moc zašmodrchané.

Celestino poletti
Na stránkách tohoto pána jsem prvně viděl někoho nabízet 170# tisové luky.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů