Dřevoshop

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

PeterL
Příspěvky: 126
Registrován: 18 Pro 2012, 11:25
Místo/Bydliště: Prešov

Re: Dřevoshop

Příspěvek od PeterL »

Honza F. napsal:odřín na tyčky? To slyším poprvé. Každopádně modřín je nádherné dřevo.
teraz robím z neho tyčky, a predtým som mal asi 20 od jedného stolára,
vyzerajú fajn, sú ťažie a radi sa krivia každá vlnka v letokruhoch znamená vlku na tyčke, a rýchlejšie sa lámu, (v miestach okolo sukov aj v takých miestach kde to na letokruhoch nevidno)
a čím hustejšie letokruhy tým sú lepšie,

toľko mojej skúsenosti
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Dřevoshop

Příspěvek od dav1dMldc »

Kaša napsal:Z modřínu jsou prý skvělé týbla na šípy ...
To som mu nahovoril ja :badgrin: . ... Podľa mňa asi najlepšie drevo na šípy. Už som mal z neho niekoľko sád. Tvrdé, trochu ťažšie než smrek alebo topoľ, no ľahšie ako napr. jaseň alebo dub. Tyčky sa rýchlo zrovnávajú za letu, podobne smrekovým, ale sú pevnejšie. Ideálne keď má letokruhy 0,5-1 mm široké. Hustejšie sa mi neosvedčili, potom je to už krehké. Redšie sa dajú použiť, no zle sa s tým robí. De fucto, vo všeobecnosti sa s tým zle robí, pretože letné drevo je veľmi tvrdé a jarné úplne naopak. Orezávatko od Veritas má taktiež problémy. U väčšiny tyčiek sa mi stalo, že sa tyčka sekla a utočila. Tak som sa na to posledne vykašlal... To sú moje skúsenosti.
PeterL napsal:... radi sa krivia každá vlnka v letokruhoch znamená vlku na tyčke ...
To sa mi práve nikdy nestalo. U osiky a jelše je to priam pravidlo, zato modřín mi vždy ostal pekne rovný.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Dřevoshop

Příspěvek od lasky »

bol by zaujem o nejake drienove tycky na tercove luky? sprava, mail. fotky budu
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Záškodník
Příspěvky: 44
Registrován: 12 Zář 2017, 10:28

Re: Dřevoshop

Příspěvek od Záškodník »

Měl by někdo teoreticky zájem o válcové 13mm 33'' dlouhé jasanové tyčky na šípy? Přes známého se mi podařilo sehnat dřevo které momentálně suším a výtěžek odhaduji tak na 300ks, což sám nezužitkuju a asi polovinu tedy nabízím. K dispozici by měly být v průběhu září.
Cena dohodou podle kvality, za rovnoleté tyčky orientačně 40 Kč. Kusy s méně rovnými léty, kde je alespoň 1 letokruh zachován v celé délce za 15 až 25 Kč.
V případě zájmu prosím pište na SZ.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Dřevoshop

Příspěvek od dav1dMldc »

Počas karantény som sa dal na mierne upratovanie... Pribudlo mi poslednou dobou dosť materiálu, tak by som sa niečoho rád zbavil až to zbytočne neskladujem. Tak skoro sa ku tomu nedostanem. Ponúkam:
- tyče na luk z drieňa, svíbu, brestu, javora príp. iné, prevažne tenšie a kratšie (nie na warbow, ale skôr na terčové luky a pod.). Mám i nejaký menší tis.
- materiál na rúčky nožov, sústruženie a iné okrasné predmety. Tu mám hlavne očkové nádory z agátu, brezy a bazy. Potom mám ešte mramorový olivový jaseň, nádor z rakyty a plno odrezkov z tisu, osage, wengé, ipe, atď.

Všetko drevo už pár rokov sušené.
Cena dohodou, fotky pošlem príp. záujemcom. Kontaktovať prosím na mail d.matejov@gmail.com. Som ochotný materiál predať za dobrú cenu (pre kupujúceho), príp. za niečo vymeniť (napr. parohy).
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Dřevoshop

Příspěvek od Kaša »

Zdar, přeposlal jsem to kámošovi kterému se možná něco bude hodit, a kdyžtak já mám porohů docela dost :badgrin:,
tak můžem potom něco povyměňovat.
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Dřevoshop

Příspěvek od Deadguy »

Kmen je to celkem pěkný bez vad. Ale ta hustota letokruhů pod sapem... :roll: Koupit nekoupit co myslíte? Ještě možná celojádro nebo backing. Ale do toho se mi nechce.
Přílohy
IMG_20200426_101650_367.jpg
IMG_20200426_101650_367.jpg (97.39 KiB) Zobrazeno 7192 x
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Dřevoshop

Příspěvek od Kaša »

No, .... záleží na ceně.
I z takového dřeva byly dobré luky.
Jestli v tom není moc vad a suků, šel bych do toho dle ceny.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Dřevoshop

Příspěvek od dav1dMldc »

Update: Pripájam foto nejakých menších tyčí. Je tam (zľava): laburnum, tis, 3x svíb, 3x drieň a jedna tyč svíbu na wb. Laburnum bolo rovné než uschlo... iba ak by niekto chcel skúsiť. Cena 5e/ks okrem tyčky úplne vpravo. Tá je lepšej sorty na ukážku, keby mal niekto záujem i o takéto. Lepšie a väčšie tyče dohodou. Mám i iné dreviny.
Pre predstavu: tá tisová tyč má niečo cez 180cm a tá svíbová na wb 210cm.
IMG_20200428_181323.jpg
IMG_20200428_181323.jpg (1.18 MiB) Zobrazeno 7102 x
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Dřevoshop

Příspěvek od Kaša »

Když tak přemýšlím, tak bych rád laburnum, ale spíš na wb než to co nabízíš ....
máš nějaké jiné třeba za ty parohy? ale hodně těch parohů má na vhodných místech vyřezané díry (kámoš si z nich bral mat. na ořechy do kuší),
tak jestli to chceš na to tak to asi nepůjde. :doubt:
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Dřevoshop

Příspěvek od Deadguy »

dav1dMldc napsal:
26 Dub 2020, 13:37
Angličania nazývajú takýto tis "firewood" :badgrin: . Osobne odporúčam nebrať na self luky. Vidím, že to je riedke ako špongia. Robil som Laskymu luk z jeho tisu, ktorý vyzeral trochu lepšie ako tamto na fotke a za 1/2 roka bol zlomený... Už pri výrobe mi prišiel mäkký a krehký, na čo som teda Laskyho upozornil, no skúsil som to. A musel som robiť reklamáciu... takže nikdy viac....
Na slabšie luky s backingom by to bolo ok.
Nechceš radšej dáke drevo odo mňa? :D
Nekoupil jsem to. Co muzes nabidnout? Minimalni pozadavky tis 195cm 90lb :D
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Dřevoshop

Příspěvek od dav1dMldc »

Kašo, chcel som tie parohy práve na kuše. Ak je to prebraté a vyrezané to asi nemá pre mňa cenu. Naviac ja mám, nepotrebujem nutne i keď by sa hodilo pár naviac. Laburnových tyčí na wb mám 5 a stály ma hodne úsilia, takže vymieňať za kdečo ich určite nebudem. Zohnať vhodné laburnum je veľký problém.
Deadguy: Mám, akurát či si za neho ochotný ponúknuť adekvátnu cenu ;) .
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Dřevoshop

Příspěvek od Tibor »

dav1dMldc napsal:
28 Dub 2020, 23:33
Update: Pripájam foto nejakých menších tyčí. Je tam (zľava): laburnum, tis, 3x svíb, 3x drieň a jedna tyč svíbu na wb. Laburnum bolo rovné než uschlo... iba ak by niekto chcel skúsiť. Cena 5e/ks okrem tyčky úplne vpravo. Tá je lepšej sorty na ukážku, keby mal niekto záujem i o takéto. Lepšie a väčšie tyče dohodou. Mám i iné dreviny.
Pre predstavu: tá tisová tyč má niečo cez 180cm a tá svíbová na wb 210cm.

IMG_20200428_181323.jpg
Ahoj , mozno by som mal zaujem o ten tis a laburnum z fotky. Da sa to prist pozriet ? Odkial si ?
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Dřevoshop

Příspěvek od dav1dMldc »

Bývam v Ladcoch, okres Ilava. Väčšinou som v Prahe, kde študujem mff, ale teraz som doma. Pozrieť sa samozrejme prísť môžeš, otázkou je či sa ti to oplatí. Keď tak by som ti mohol ponúknuť aj iné tyče v prípade záujmu. To laburnum je fakt iba na skúšku. Ja by som z neho niečo spravil, no mám veľa iného. Ten tis je odrezok z tyče na wb, opäť na nejaký slabší luk alebo šľachový recurve a pod.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Dřevoshop

Příspěvek od Tibor »

Aj moj syn je na mff v Prahe 😉 . Ja som z Kysuckeho Noveho Mesta cize Ladce je pre mna kusok a cesta by mi stala za to nakolko mam rozrobeny jeden hornbow a rad by som par veci odkonzultoval ak by si bol ochotny. Videl som ten tvoj, vyzera byt super...Mam aj jeden celkom pekny jeleni paroh ak by si chcel na vymenu. Tis by som chcel asi na nejaky flat pre seba cca do 50 lb a laburnum vyslivene len na skusku... je to krasne drevo
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů