Stránka 1 z 1

Re: Dřevoshop

Odeslal: 26 Dub 2016, 10:22
od PeterL
Honza F. napsal:odřín na tyčky? To slyším poprvé. Každopádně modřín je nádherné dřevo.
teraz robím z neho tyčky, a predtým som mal asi 20 od jedného stolára,
vyzerajú fajn, sú ťažie a radi sa krivia každá vlnka v letokruhoch znamená vlku na tyčke, a rýchlejšie sa lámu, (v miestach okolo sukov aj v takých miestach kde to na letokruhoch nevidno)
a čím hustejšie letokruhy tým sú lepšie,

toľko mojej skúsenosti

Re: Dřevoshop

Odeslal: 26 Dub 2016, 11:40
od dav1dMldc
Kaša napsal:Z modřínu jsou prý skvělé týbla na šípy ...
To som mu nahovoril ja :badgrin: . ... Podľa mňa asi najlepšie drevo na šípy. Už som mal z neho niekoľko sád. Tvrdé, trochu ťažšie než smrek alebo topoľ, no ľahšie ako napr. jaseň alebo dub. Tyčky sa rýchlo zrovnávajú za letu, podobne smrekovým, ale sú pevnejšie. Ideálne keď má letokruhy 0,5-1 mm široké. Hustejšie sa mi neosvedčili, potom je to už krehké. Redšie sa dajú použiť, no zle sa s tým robí. De fucto, vo všeobecnosti sa s tým zle robí, pretože letné drevo je veľmi tvrdé a jarné úplne naopak. Orezávatko od Veritas má taktiež problémy. U väčšiny tyčiek sa mi stalo, že sa tyčka sekla a utočila. Tak som sa na to posledne vykašlal... To sú moje skúsenosti.
PeterL napsal:... radi sa krivia každá vlnka v letokruhoch znamená vlku na tyčke ...
To sa mi práve nikdy nestalo. U osiky a jelše je to priam pravidlo, zato modřín mi vždy ostal pekne rovný.

Re: Dřevoshop

Odeslal: 23 Pro 2018, 14:53
od lasky
bol by zaujem o nejake drienove tycky na tercove luky? sprava, mail. fotky budu

Re: Dřevoshop

Odeslal: 06 Dub 2019, 19:21
od Záškodník
Měl by někdo teoreticky zájem o válcové 13mm 33'' dlouhé jasanové tyčky na šípy? Přes známého se mi podařilo sehnat dřevo které momentálně suším a výtěžek odhaduji tak na 300ks, což sám nezužitkuju a asi polovinu tedy nabízím. K dispozici by měly být v průběhu září.
Cena dohodou podle kvality, za rovnoleté tyčky orientačně 40 Kč. Kusy s méně rovnými léty, kde je alespoň 1 letokruh zachován v celé délce za 15 až 25 Kč.
V případě zájmu prosím pište na SZ.