Několik marných pokusů sestřelit ve Medlánkách letatdlo

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Odpovědět
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Několik marných pokusů sestřelit ve Medlánkách letatdlo

Příspěvek od hawkwind »

V sobotu jsme byli Já, Pája a Drak střílet v Brně na letišti. Natočili jsme nějaká videa jak to kdo dělá, na kterých se pokusím vysvětlit torchu teorie natahování velmi silných luků.

První je Drak :

https://www.youtube.com/watch?v=CdIYL6rUz4s


Střílí svým lukem z habru který má cca 105/30" a který přetileroval z neohebného klacku z avydatné Pájovi pomoci a jedné nebo dvou rad ode mě. Tenhle luk dostřelí šípy kolem 60 gramů cca 170 metrů. To je docela pěkné.
Drak to dělá docela dobře, začne tím že potáhne a teprve v druhé fázi začíná napřimovat ruku s lukem. Ale - kyž zabírá, tahá to zbytečně z výšky a jaksi se vytahuje někam za lukem. Mohl by stát stabilnějc. Taky je vidět, že kdyby na závěr tu ruku s lukem dotlačit na trochu nižší elevaci, vyzískal by nějakou délku nátahu a stabilnější platformu. Šípy mu létají od záměrné doleva, jak si tu ruku s lukem strhává - z čehož je vidno, že je tam nějaký problém s koordinací - a že musí střílet a střílet.


Pája s novým lukem z Ipe+hickory :
https://www.youtube.com/watch?v=wD1zGS-6PAk


Luk je 125#/32" a má velice progresivní nátah. Dostřelí šípy 60-65 gramů na cca 190 metrů (To je kurevsky dobré).
Pája to tahá v podstatě ze zadní ruky, moc tlačení tam není. Jak je vysokej a hubenej, tak se mu ta přední prolamuje a má nevýhodné pákování, takže je tahle metoda lepší. Většina lidí kteří jsou vysocí a hubení se dostanou k podobné technice. Ale mohl by ten hrduník zapojit víc aby si odlehčil.


Povšimněte si jak málo práce dotyčný dělá, když to natáhne tak aby skončil s lukem naplno v elevaci která je potřeba, místo aby to nějak pochybně od země napáčil a pak ten nataženej luk přeměřoval a přenášel kamsi.

Níže jsou odkazy na youtube, aby jste to nemuseli stahovat....


J. upravene lasky.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Několik marných pokusů sestřelit ve Medlánkách letatdlo

Příspěvek od Pája1111 »

Natočení videa můžu jen doporučit. I když ti někdo tvé chyby říká, často si nemusí všimnout drobností...

Jinak k té přední ruce: Já ji částečně protlačuji, ale jenom do té míry, kdy vím, že mi nepovolí loket. Když jsem se snažil to dělat víc, dopadnul jsem tak, že jsem po střílení měl loket dvě hodiny v ledu.
Prostě kdo má ruce jako hajzlpavouk nohy, musí si najít alternativu. Na zapojení hrudníku ještě máknu...
Ale jsem rád, že po roce tréninku jsem se dostal na těch 125#. Snad si nic neurvu a časem to dám na vysněných 135#, víc to už asi nepůjde, vzhledem k mé kostře :badgrin:
Jestli někdo z Brna vlastní silný luk a chodí na tyto stránky, dejte vědět a může nás jít střílet víc....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Několik marných pokusů sestřelit ve Medlánkách letatdlo

Příspěvek od Drak »

Ještě jedna věc kterou mi řekl buď Pája nebo Hawkwind. Nejde o to natáhnout ten luk třikrát a pak ho zahodit, ale vydržet s ním střílet klidně celý den. Takže trénovat, trénovat a trénovat.
Drak
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Několik marných pokusů sestřelit ve Medlánkách letatdlo

Příspěvek od Pája1111 »

Hahaha, Cornusi!!!! :badgrin: Z letiště nás nikdo nevyhání, pokud nestřílíme přímo na přistávací dráze. Jsou tam obrovské travnaté plochy, možnost střelby na víc jak 500m.... Což nehrozí :lol:
Jen musíme dávat bacha, abychom modelářům, kteří tam lítají něco nesestřelili.... Už mám na kontě jeden model, který při nízkém letu vrazil do zabodlého šípu... Nepřej si slyšet, jak ten modelář řval :evil:

vlakno premazane lasky.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů