Videa o střílení a lucích, filmy

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

dav1dMldc napsal:
13 Ún 2021, 19:33
Kaša napsal:
13 Ún 2021, 17:52
Nové video od Toda kde představuje...
Konečne niečo rozumnejšie. Ešte šípy by mohol vymeniť...
Rýchlosť 153ftps pri hmotnosti šípu 65g je v podstate zhodná s mojou 250lb kušou. Tú som porovnával s tisovým lukom 90lb 30" a bola o niečo rýchlejšia. Takže tá rýchlosť reálne odpovedá lukom okolo 100lb 30", resp. 95lb ako hovorí Tod.
Rozumější proč? Doufám že zase neprosazuješ ten nesmysl že MR luky byly 90-100lb ..... :wtf:
dav1dMldc napsal:
13 Ún 2021, 19:33
Kaša napsal:
13 Ún 2021, 17:52
Dalšího otázkou je jak moc se shoduje charakteristika výstřelu a letu stejného šípu z luku vs z kuše, ikdyž mají stejnou rychlost?

Žiadno, šíp nepozná rozdiel keď už je raz vo vzduchu...
Nesouhlasím, a to z několika důvodů .... už jen dle odlišného chování šípu po výstřelu z luku a kuše, atd.
dav1dMldc napsal:
13 Ún 2021, 19:33
Kaša napsal:
13 Ún 2021, 17:52
...ta myšlenka že Angličani nepoužívali luky a že je vlastně přebrali od Welšanů je zcestná - odpověď není tak černobílá, ale tohle je dost rozšířený omyl.
Ale nie až tak moc, ako je scestná myšlienka 150-160lb lukov a 1/4lb šípov :badgrin: .... :blackeye:
Jj, jasně, válečné anglické luky měli 70-90lb, a stříleli šípy o váze +-40g!!!! Haha. :violent1:

Mylel jsem si že mi odpovíš mornálně a né jenom protiargumenty s obhajobou tvých teorií!
Třeba si střílel s luky na Medlánkách a meřil rychlosti, proč nenapíšeš tyhle údaje.

Taky si možná měříš rychlosti svých dalších luků, ne?
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od dav1dMldc »

Kaša napsal:
13 Ún 2021, 20:55
Rozumější proč? Doufám že zase neprosazuješ ten nesmysl že MR luky byly 90-100lb .....
Pretože tie luky ani zďaleka nevychádzajú na 160lb... :roll:
A nie, nepresadzujem. Tie luky boli typicky 100-110lb 30" s tým, že náťah bol 28-30",takže reálne okolo 100lb ;) . Tabuľka lukov mnou vyrobených za posledný rok hovorí za všetko, teda predovšetkým tie dve čísla vpravo dole:
Dimensions of my yew bows.pdf
(14.88 KiB) Staženo 215 x
Keď sa ti to nepáči, je to tvoj problém. Ale aspoň nepíš hlúposti, že MR luky boli 130lb alebo 150lb priemerne ;) .
Kaša napsal:
13 Ún 2021, 20:55
Třeba si střílel s luky na Medlánkách a meřil rychlosti, proč nenapíšeš tyhle údaje.
Wobler doniesol chrono... Polovica výsledkov boli očividné nezmysli. Tomu chronu vôbec neverím. A stejne si presne hodnoty nepamätám, tak načo?. Zopakoval som to, čo som písal sem pred časom. Môžeš si to nájsť...

A nie, s tebou sa nedá normálne baviť. :bom: Radšej sa na budúce zdržím komentára... :wave:
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

No, vypadá to že máme pořád odlišné názory .... 8)


.... a našel jsem hezké zamyšlení nad tématem arrow vs armour.
https://www.youtube.com/watch?v=HAvbqtPjhxs
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od dav1dMldc »

Kaša napsal:
17 Ún 2021, 23:04
Hezké video o lucích...
Strašne naučené názory... a technika streľby veľmi biedna. Mal by radšej trénovať so slabším lukom a naučiť sa doťahovať a mieriť. Tá 90-tka mu dáva zbytočne zabrať :doubt: . Vybavenie tiež nič extra.
Tá prasklina v luku v 3:25 !? :wtf: :crazy:

Našiel som pre teba skvelé video :badgrin:
https://www.youtube.com/watch?v=dVIRGKOc8yI
:drunken:
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

Říkal tam věci co jsou taková ta známá pravda, a něco bylo docela mimo (např. že nemá smysl střílet na dálku protože šíp ztratí většinu rychlosti).

Techniku nemá opravdu dobrou, nedokončí nátah a spěchá s vypuštěním, a před vypuštěním ještě nedotáhlý šíp více povolí.
Tady vysvětleny chyby při vypuštění ale ze střílení s prstenem ....
https://www.youtube.com/watch?v=dON9iz1lgwk&t=226s

Tam si možná popletl význam výrazu "draw to the ear", což v reálu neznamená že se má tahat luk přímo k uchu,
ale je myšleno "do vzálenosti po ucho" - tedy vzdálenostně a ne pozičně! Když taháte přímo k uchu tak nejsou "zamknuté" ramena v linii,
je zkrácen nátah a není tam stabilita ....

K tomu videu 240lb - No vidíš! Ještě sotva půl palce a má plný nátah!!!
Tímto přehodnocuji průměrnou sílu MR luků na 190-210lb. ;)

.... no a co s tou prasklinou u suku? Jestli luk střílí a nepraskne tak to není problém! 8)

No a ještě další věci k "tématu" - díval jsem se znovu na video Arrows vs armour o Joe netvrdí že 160lb je průměr MR luků, ale že cítím že ten luk je
průměrným pro středověk (což jsou dvě rozdílné věci).

Všiml jsem si že z testu prostřelování měří rychlost šípů při dopadu do terčovnice (např. po 10m letu), ale Tod měří rychlost šípů při výstřelu z jeho kuše hned nazačátku,
tudíž jsou výsledky zkreslené a Joeův luk/šípy jsou ještě rychlejší než Todovi šípy z lockdown longbow kuše.
Takže jsme porovnával rychlost šípů střílenými z Todovi kuše "lockdown longbow" odkaz zde https://www.youtube.com/watch?v=BV8kt-bDxnk
a porovnával jsem je s rychlostmi šípů ve videu od Joa zde https://www.youtube.com/watch?v=OyEc8tkGBJc

... a nejvíce rychlostem té kuše odpovídá luk 145@30" nebo řekněme lehce méně (+-140lb):
Todova kuš - šíp 73g =194fps; šíp 62,4g=206fps
Joe tis 145@30" - šíp 75g= 194,6fps; šíp 63g= 211,4 fps
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od dav1dMldc »

Kašo, tie tvoje teórie... :roll:

Inak už si počul o luku z bitky Hedgeley Moor (1464) ktorý má 166cm a je odhadovaný na 50lb náťahu?
A o luku z bitky o Flodden (1515), ktorý visí v Škótsku a je odhadovaný na 80-90lb?
A o luku z doby Henryho VIII až Elizabeth I (Mendlesham), ktorý má cca 175cm a odhaduje sa na 80lb?
;)

Som zvedavý, kedy budeš mať ty tú 150-tku. Pretože zatiaľ máš len silné reči ;)
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

Nějak mi nebere hlava tvoje komenty .... prvně vytrolíš "hejt".
Pak nadhodíš pár zajímavých informací, a zakončíš to další klávesovým hrdinstvím.
.... nechápu!

Jaký máš problém s mým předchozím příspěvkem?
To jak jsem tam očividně napsal jako vtip těch 190-210lb MR luků, to tě tak rozhodilo?
Reagoval jsem jen na toje popíchnutí dalším popíchnutím a ty přejdeš hnedka do útoků .... ? :wtf:

Já jsme hlavně chtěl upozornit na nesrovnalost v rychlostech šípu mezi lukem co používal Joe ve videu a kuší od Toda.

A jak souvisí s tématem já a 150lb luk?
Pro tvoji informaci jsem i teď s trvale "poškozeným" loktem (kdy mi to omezilo jak sílu nátahu tak zmenšilo nátah o 1-1,5") schopen
přes 100 šípů odstřílet z 110lb luku, a dneska jsem na pár šípů zvládal i 130lb luk.
Před tím jsem používával celý turnaj 130lb, a maximum jsem měl na 140-150lb.
Naposledy upravil(a) Kaša dne 21 Ún 2021, 19:33, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od dav1dMldc »

Kašo, prosím ťa, rieš tieto veci v kľude, nemusíš hneď písať takto agresívne... :roll:

A čo sa týka "klávesového hrdinstva", tak ja som na rozdiel od teba už "pár" lukov spravil. Oháňaš sa tu 150-tkami a sám taký luk nemáš a ani ho nenatiahneš... To mi prídu iba silné reči... a tie tvoje teórie nemá zmysel komentovať a ani nebudem ako som písal vyššie.

P.s. Myslíš tú 130-tku čo sa ťahá asi ako 110lb luk a má 130lb keď ho pretiahneš min o 1"? :badgrin: ... keď už chceš nejaký "hejt" :bom:
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

dav1dMldc napsal:
21 Ún 2021, 18:12
P.s. Myslíš tú 130-tku čo sa ťahá asi ako 110lb luk a má 130lb keď ho pretiahneš min o 1"? :badgrin: ... keď už chceš nejaký "hejt" :bom:
Ano, tu stotřicítku o které jsi vrdil že zdaleka tolik nemá, tak jsme to na turnaji změřili a měl po celém dni 128lb.
Dostal jsi stěr před všema ostatníma tak se nedivím že to špatně rozdýcháváš, co?

Zbytek nemá cenu komentovat jak rád píšeš! :wave:
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od dav1dMldc »

To ste ten luk natiahli fakt až na 34"? A vonku bolo koľko, tak -15st? :badgrin:
Už sa teším ako mi ukážeš ako natianeš môj 135lb ;)

Aký ster? :wtf: Namiesto toho aby si si niečo prečítal a spravil tu akurát vymýšľaš nezmyselné teórie... :roll:
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

dav1dMldc napsal:
21 Ún 2021, 19:06
To ste ten luk natiahli fakt až na 34"? A vonku bolo koľko, tak -15st? :badgrin:
Už sa teším ako mi ukážeš ako natianeš môj 135lb ;)
Jak na 34"?
Myslím že každý mluvíme o něčem jiném .... ne?
Přece jsme my dva ten luk meřili a viděli to i další lidi, bylo to na podzimních Medlánkách 2018.
Myslím že jsme k tomu použili 32" Livery šíp ...

Myslím že nemá spojitost to kdo natáhne jak silný luk, s tím kdo má pravdu nebo se jí aspoň blíží.
To je od tebe takový argumentační faul, nemyslíš? :protest:

Tvůj luk klidně můžu zkusit natáhnout, ale ať už to dám nebo ne, co to bude znamenat? .... že to tehdy nebyl luk +-130lb?
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

Video od kluků z Walesu a warbow atd .....
https://www.youtube.com/watch?v=lY5UiXH25Og

Pár z nás je potkalo osobně a taky bylo na té farmě a v okolí .... super kluci a krásné místo!
Snad se tam zase dostanem! :p
https://cswbs.rajce.idnes.cz/36._Wales_2018/

No a ještě jsem našel video jak Joe střílí z luku který na té jedné fotce držím v ruce ....
https://www.youtube.com/watch?v=exbjU2eOnpI
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

Hola,
nové video od Toda kde koriguje svoje poslední video s "malým" bratříčkem k "lockdown" luku.
Uvědomil si že předchozí luk byl příliš slabý pro reprezentaci "slabšího" warbow luku, takže zapojil novou kuš do zkoušení,
a zároveň to porovnává s Joevými výsledku z testů MR luků.
https://www.youtube.com/watch?v=9SUpufShBVg

Ale pořád si neuvědomil (jak jsem psal výše) že i výsledky té největší kuše neodpovídají luku od Joa 160lb (z arrows vs armour),
ale spíše luk 140-150lb .... asi mu napíšu ohledně toho ať si to porovná. :bom:

... máme tam i lockdown longbow little brother :D versus go-pro kamera! :badgrin:
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša »

Něco pro Blua! ;)
Po zabití go-pro kamery přichází Tod s ochranou jeho dokumentačního vybavení. :badgrin:
https://www.youtube.com/watch?v=hc6dhMV_L54
Je to mazaný pocit vidět ten šíp letět přímo na kameru ...... :blackeye:
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů