Kdo má silný luk?

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Kdo má silný luk?

Příspěvek od Pája1111 »

Chtěl bych shromáždit co nejvíce lidí se silnými luky, proto bych uvítal, kdyby se tady začaly objevovat Vaše jména a k nim přiřazený luk s patřičnou libráží. Silným lukem rozumějme 80# a víc.
Jde zatím jen o "databázi" Vás, se silným lukem, pro případ pořádání nějaké střelecké akce s touto tematikou.
Pokud možno, uvádějte k lukům i výrobce, typ luku, materiál atd.... Ale není podmínkou.
Díky, pánové!
Budu sem připisovat vaše jména, aby to bylo přehlednější.....

1.Siegfried 120# Jasan
2.Drak* ???
3.Hawkwind 140# bez
4.Pája1111* 130# Ipe/Bambus,svída 80#,laburnum 80#,jilm 150#,tis 150#
5.Cornus 100# Bez
6.Kaša* 120# ipe/masar.
7. Čiko 80# Jasan
8.Dagfari 100#
9.Negr 100# Jasan
10.Janek* 105# Jasan
11. Iwaz 90#
12.Kain 90# Jasan
13.Pike 90# Tis
14.Pepa* 110# Cipřišek
15.NMŽM 84# Jilm
16.Rivan* 110# Habr
17.Kovi +100# Ipe/Bambus
18.Roman* 100# jasan
* - Kdo aktivně střílí
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od hawkwind »

Jo Pájo, já dodělám tenhle měsíc resty a zbuším si ten svůj, neboj. :D

Ted´má ode mě silné luky Dagfari Hrut, šéf Midgardů a Negr z Olomouce. Oba zhruba po 100# (Dagfari silnější) a ten hošíček, co ho ke mě poslal Drak má pěknou 90#, která se mi fakt povedla.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od Kaša »

Já mám od Jardy ten 100# tisák.
Kámoš (Čiko) má odemě jasan kolem 80#.

Pájo,radši se ptej na dostřel s určitým šípem.
Oni taky nedbali na sílu luku, záleželo jen na tom,
jestli ten luk dá víc jak 240 yardů s lehkým 3 oz. (72 g) šípem,ne?. :badgrin:
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od cornus »

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Aby som nekecal hneď som si struhol agátový longbow 80@28 s prierezom 33X23 mm.
Je to bez tréningu na hranici mojich síl, beriem ho ako prechod na silný luk.
Lietalo mi to stabilne 170-180 metrov so 40 gr. šípom.
http://www.youtube.com/watch?v=6rAeXPlIGLE
http://www.youtube.com/watch?v=RihbbUqxYyc
Pozerám na videu, že to nedotahujem ani na 29.
Naposledy upravil(a) cornus dne 14 Črv 2009, 10:29, celkem upraveno 2 x.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od hawkwind »

Pěknej luk, ale jak říká Pája - s delším nátahem se můžeš jakože napasovat "do toho luku" tomu se říká "stand in the bow" - což je ta druhá metoda, oproti sportovnímu nátahu a je to mnohem lepší.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od hawkwind »

Evidentně rychlej luk, ale je tam vidět kolik tahacího potenciálu ve skutečnosti máš a nevyužíváš. Taky taháš jen tou zadní rukou a já se obávám, že to je ten důvod proč máš ten limit někde na 80 lbs. Podívej se na to moje videjko, já to furt nechci lidem cpát, ale když si uvědomíš, že jak prtavej a lehkej jsem, tak je to opravdu efektivní způsob jak to dělat - když těch 120# tahám jakoby nic.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od Kaša »

Máš tam při tom nátahu ještě rezervu, ale nevím jak dlouhý máš šíp.
80# na 28" a rovnout 180m, jde vidět, že je to hodně rychlý luk. Hezké.
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od cornus »

Šíp neni až tak krátky, 30´´a hrot. Dosť to nedotahujem čo z pohľadu strelca nevidím na videu ano. Akú dlžku používate?
Luk je super rýchly, výstrel je iba ťuk. :D Vďaka kvalitnému agátu a dobrému dizajnu. Drží si aj mierny reflex. Tetiva dyneema. S flajtovým šípom by sa dala atakovať dvestovka.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od Pája1111 »

Šípy mám 32" dlouhé, ale ty topolové kolem 70g. :badgrin: Pokud máš vytvořený konzistentní nátah, nemůže se ti stát, že nedotahuješ. Prostě to cítíš. Jediný případ je, že ti dojdou síly :cry: A nebo nenos ty tmavý brejle :badgrin:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Regrút
Příspěvky: 3
Registrován: 10 Črv 2009, 19:40

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od Regrút »

tak ja mám slabší,len 75ku.Ale ak by som (hoci len 75lbs) iba ťahal zadnou rukou je to po pár výstreloch už drina.Preto tiež dotláčam prednou a tak sa naťahuje oveľa ľahšie.Preto si aj chcem urobiť niečo silnejšie.Ešte keď mi Pája ukáže čo je to ten tetivák aby som na také monštrum nasadil tetivu...Ja som mal taký nápad vziať povraz,priviazať ku koncom luku,dať luk na zem,stúpiť naň a potiahnuť ten povraz tak aby som nahodil na luk tetivu.Myslíte že je to blbosť? Ale snáď by mi aspoň nepraskol ako ten naposledy.
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od cornus »

Regrút, ty si presne objavil princíp tetiváku.
Nahodenie tetivy je jednoduchšie u tvrdších nerozťažných materialov, dakron musí byť kratší lebo sa ešte dosť natiahne.
Luk si ohýbam kolenom, treba to urobiť rovnomerne inak sa dá ľahko zničiť.
Z čoho máš luk?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od cornus »

Pre mňa to musí byť najďalej v Brne. :D
Inak by som sa rád zúčastnil nabrať skúsenosti s warbows.

----------------------- 16 čer 2009, 09:58 ---------------------
hawkwind napsal:To mi připomíná, že jsem mluvil převčírem s Alanem a poslal mi nové specifikace šípů English warbow society.
Až ta obálka dojde, tak to tu vyvěsím.
J.
Jedná sa o toto?
http://www.englishwarbowsociety.com/EWB ... TIONS.html
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od hawkwind »

Siegfried, Kain, Janek,Dagfari, Negr a ten hošíček co ho poslal Drak - mají všichni ode mě jasan. Jenom Redboy z Rotyky má 85# ipe+hickory, taky jeden z těch luků co se mi taky vyvedl líp, střílí dobrý vzdálenosti. Pike má ten můj starej tisovej 90# a Kascha má jinej tisovej z toho boulovatýho klacku co jsme tenkrát káceli s Wothanem, to má taky asi 90-100#.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od hawkwind »

Ono je Peter, na ty luky přes 100# lepší tak 75", aby to nemělo takovej stack. Ten hoch od Draka, co jsem mu dělal 90# tak ten luk jsem schválně udělal prakticky jako kopii luku Alana Edwardse, který je z italského tisu (dělaný v anglii). Vyšel mi libru na libru stejně fyzicky těžký, jen byl placatější a myslel jsem si že bude mít handshock a nebude střílet a prdlajz, právě že moc pěkně, navíc ještě hodně sladkej na natahování - Drak si ho myslím taky zkoušel.
Proč to píšu - protože jsem ho udělal 81" dlouhej - i když by stačil 74-75". A fungovalo to.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Kdo má silný luk?

Příspěvek od Honza F. »

hawkwind napsal:To mi připomíná, že jsem mluvil převčírem s Alanem a poslal mi nové specifikace šípů English warbow society.
Až ta obálka dojde, tak to tu vyvěsím.
J.
Ze zvědavosti jsem si přepočítal ty váhy šípů na nátah luků a za předpokladu, že i pro tyto těžké šípy platí 6-7 grains na 1 libru nátahu:

Standard Arrow 802,5 grains = luk o nátahu +-123 lbs (56kg)
Livery Arrow 980 grains = luk o nátahu +-150 lbs (68kg)
Quarter Pound Arrow 1/4lbs (1750 grains) = luk o nátahu +-269 lbs (122kg)

Těch 122 kg mi přijde opravdu hodně. A nebo jsem to spočetl špatně a pro ty 1/4lbs šípy už platí jiný poměr pro přepočet síly nátahu?
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů