Sraz silných luků

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: Pája1111, hawkwind, lasky

Jste proto, aby akce byla v Brně?

Hlasování skončilo v 25 Črc 2009, 20:17

Ano
8
100%
Ne
0
Žádné hlasování

Celkový počet hlasů: 8

Veleš

Re: Sraz silných luků

Příspěvek od Veleš » 01 Črc 2009, 23:53

http://www.mapy.cz/#x=137078528@y=132723200@z=13@mm=TP
Ze Sedleca teče potok do Oslavky a na tom soutoku máme srub,ale je to v lese, ale než se vleze do lesa ,tak je tam louka .

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 » 14 Srp 2009, 07:00

Tak ať je to trošku s předstihem, dávám sem k uvážení termín srazu pro majitele silného luku. A to 10.-11. října 2009.
Písněte, zatím nezávazně, komu ten termín vyhovuje a popř. kdy jindy by jste si to představovali.
Už plánujeme disciplíny k odstřílení, program už máme také skoro hotový. Místo na konání akce je v jednání. Jelikož jste byli v hlasování pro Brno, bude to Brno.
Nepředpokládám, že se vás přihlásí nějak moc, ale pokud nás bude alespoň 10, tak akci uskutečníme.
A jestli se akce povede, uděláme příští rok první ročník. Toto bude zkušební nultý :D
Tak neváhejte a pište.....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“

hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost

Příspěvek od hawkwind » 17 Srp 2009, 11:20

Na sraz bude zajištěno Chrono a přesné digitální váhy. Rád bych věděl jestli někdo má přístup k plechům stejné kvality v tlouštkách odstupnovaných po 0.2 mm od 1 do 2 mm - v rozměrech cca 50X50 cm, na kterých bych chtěl zkoušet prorážení - ovšem s vědeckou metodologií - čili se změnou vždy jen jednoho parametru v setupu, aby se graficky dalo ukázat, co má na to největší vliv a kde se nachází tresholdy při kterých něco funguje a něco ne. Taky pokud má někdo notas s excelem, tak by byl vítán.

Pokud byste se rádi zúčastnili tohoto sběru dat, přepokládám potřebu alespon´3 šípů totiž war bodkin s prominentní hranou podobný jako na kuši, war bodkin s optimalizovanou hranou (jaké přepokládáme byly spíše pro luky) a normální krátký čtverhraný bodkin. Doporučuji jasanové či habrové tyčky, místo topolových.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?

Kaša

Příspěvek od Kaša » 25 Zář 2009, 15:27

hawkwind napsal:Na sraz bude zajištěno Chrono a přesné digitální váhy. Rád bych věděl jestli někdo má přístup k plechům stejné kvality v tlouštkách odstupnovaných po 0.2 mm od 1 do 2 mm - v rozměrech cca 50X50 cm, na kterých bych chtěl zkoušet prorážení.....

J.
Zdar, mám trochu problém sehnat ty plechy, tak kdyby měl někdo z vás možnost
sehnat to, tak by to bylo super. Jarda mi psal, že by to mohlo mít tvrdost 25-32 HRC.
Ale asi může být i o něco nižší, hlavně aby to bylo ze stejného matroše.
Díky

hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost

Příspěvek od hawkwind » 25 Zář 2009, 17:16

Tentýž problém. Věc je ovšem asi tato - ty středověké plechy byly až do těch lepších něměckých a italských jen přitvrzované - tu technologii kalení a popouštění těch velkých kusů zvládli až pozdě. Ale z toho co měřil Mac s Horáčkem a ještě někým vyplývá, že obvykle to nějakou tvrdost mělo, která se nechá na rockwelově škále změřit.
Ale zase nějaké plechy z městské zbrojnice silný 1,2 mm uprostřed a vytlučené se švem uprostřed o 8 cm nakřivo - i takové věci existovali.

Můj komentář k testování prorážení je tento
- je nutno použít stejný materiál pro všechny tlouštky
- odstupnovat tlouštky v dostatečně malém rozestupu
- změřit dobře luky
- provést nástřel nominálním šípem ze všech luků a změřit efekt průrazu
- vyměnit desku a provést to samé
atd.
Tím se nechá odvodit jakou má síla luku, potažmo výmetná rychlost vliv na průraz. Vyjde to graficky v křivkách pro každý luk a tlouštku plechu, určitě by se z toho dala odvodit i přibližná formule.

Druhá metoda je použít tentýž luk a provést kontroln nástřel se šípy stejného typu (s hrotem o stejném průřezu) ale zvyšující se hmotnosti a pozorovat jaký vliv na průraz má tento parametr.

IMHO - aby se dalo cokoli zjistit a prezentovat tak je potřeba tu vědeckou metodu zachovat. Jinak je to asi tak úžitečné jako střelit do popelnice. :)

Ale na sraz bysme mohli vzít pár prkýnek, řekněme 1 cm tlustých, svázat je a provést nástřel a vyhrál by ten komu by to čouhalo nejdál :D :D :D

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 » 30 Zář 2009, 15:41

Info k turnaji silných luků : Protože budu platit nájem za parcelu a celkově se rozpočet na akci šplhá trošku výše, než bych chtěl, budu muset přikročit k tomu, čemu jsem se bránil, a to ke stanovení startovného.
Doufám, že vás to neodradí od účasti.... Startovné bude ve výši 130Kč.
Abych byl přesnější, pokud někdo z vás nebude mít potřebný obolus, stejně se může zúčastnit. :D

Díky tomu bude jedno teplé jídlo pro každého v sobotu, pití, káva a čaj po celý den.
Snad vám to neudělá díru do peněženky a nezačnete hromadně ( všech 8, mimo mě) rušit účast :D

Díky za pochopení. Pája1111
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“

kovi

Příspěvek od kovi » 16 Říj 2009, 14:07

Zdravím...Mohli by ste mi poradiť ako sa najlepšie dostať na Medlánky zo železničnej stanice?
Ak bude slušné počasie tak by som sa tam rád prišiel pozrieť.
Vopred ďakujem za odpoveď...Kovi.

chano
Místo/Bydliště: Vyškov

Příspěvek od chano » 16 Říj 2009, 19:16

Na tramvajku číslo 1, zastávka se myslím menuje sigma, zpátky na autobusovou zastávku , nebo myslím, že autobus dokonce staví na stejné zastávce jako trmavaj. A odtud do medlánek, směrem ke kruhovému obězdu a nahoru k letišti, až dojdeš k takovému křížku, ale to uvidíš až budeš tam, nebo můžeme případně dát zcuka na vlakovým nádru. Já tam můžu být tak kolem 9h jinak můžu čekat u hl východu z hl, nádraží a budu mít na sobě hnědou bundu, sebou budu mít baťoh a didgeridoo v obalu od ryflí, nebo místo didgeridoo, budu hrát na brumli. Mně určitě poznáš, budu týpek ,který jako jediný bude vydávat divný zvuky. :D jo a budu mít bratku, pro případ, že nás tam bude víc.

hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost

Příspěvek od hawkwind » 18 Říj 2009, 20:28

Výborné zázemí, dík Pájovi, Drakovi a Pepovi a Haně za gulášek. Všechno se vydařilo perfektně, až na tu ničemnou zimu, díky které mi dneska kolem desáté fatálně došlo mujo.
Blata zraví polárníky Kašu a Draka!

J.

kovi

Příspěvek od kovi » 18 Říj 2009, 21:13

Zdravím pánové.Posielam link na sľúbené foto zo soboty: http://picasaweb.google.com/martin.kovac05/Medlanky2009#

cornus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cornus » 18 Říj 2009, 22:42

Kovi, fotky sú absolútne úžasné. Nabudúce budeš asi musieť zas fotiť.
Mám a pár svojich, moc som toho nafotiť nestihol. http://picasaweb.google.com/cornus2/Medlanky2009#
Čas tam rýchlo ubehol, ani chvíľu som sa nenudil.
Veľmi ďakujem organizátorom. Akcia bola super zvládnutá, aj sa išlo zhruba podľa plánu.
Počasie vyšlo super- nepršalo, našťastie.
Pája, aj keď sa to na pohľad nezdá, je úplný zver. Vyhral všetko, prestože má najsilnejší luk.
Cloud postavil na 169 metrov, vonkajší kruh mal asi 5 metrov a ešte sa do toho trefoval.
Zaujal ma chrono test kde dal jeho luk cez 180 fps !
Večerný kultúrny program mi vyliečil virózu, prebila ju kocovina.
Začínam posilovať na ramená vzor Káša. :D
Naposledy upravil(a) cornus dne 19 Říj 2009, 08:17, celkem upraveno 1 x.

Drak
Dietolog
Dietolog
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drak » 19 Říj 2009, 18:45

http://mozolicm.sweb.cz//v%C3%BDsledky%20turnaje.doc

Tady je tabulka z měření luků.
Drak

Nicolas77

Příspěvek od Nicolas77 » 19 Říj 2009, 18:56

Draku, já tě zastřelím.... Cipřiškem :-)!!! Tak první věc ty lojzo. Když dáváš na net nějaké sóbor, tak tam nedávé mezery a diakritiku, kdo ty linky má datlovat do SMS, třeba. Za druhý, proč tam nenapíšeš i z čeho je ten voblók udělané. Za třetí rychlost se teda BL-BS šípem nestřílela. Za čtvrtý Když je to tabulka tak na to kurňa vem excél. Za pátý eštěs tam mohl napsat aspoň co si pamatuješ, keré luk co prostřelil za plech. Já se dostal s bodkinem do 1,55 nebo kolikátka to byla, ale to jen tak abych tě nemusel chválit, že to bylo fofrem :-)
Zdar jak sviňa, ahoj.
"Jen mrtví viděli konec války." Platon
Obrázek

hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost

Příspěvek od hawkwind » 19 Říj 2009, 19:00

Draku máš tam chybu. Coruns sám sice svým lukem střelil takhle málo, protože byl po nemoci, ale já jsem s ním střelil dvakrát standart 180 m prakticky přesně a pak ještě jednou cca 185 nebo něco podobného. Taky jsem tím střelil lehký šíp 213 m. To je velice slušné na tu sílu - i když čekám že to vylepším až odrbu špičky. Luk mi Peter dal, díky moc, je to skvělá zbran´.

Předpokládám taky, že jsem měl menší rychlost tím pájovým lukem, protože jsem ho natahoval tak asi nejvíc na 31" - rozhodně mín´než Pája. nebo golemek Kascha.
Ještě - Jankův luk je tilerovanej na 30".

Jinak ti gratuluju k té svídové 100# má moc pěkněj cast. (Fakt že Kascha dobře střílí taky pomáhá).

J.

Kaša

Příspěvek od Kaša » 19 Říj 2009, 20:59

Dráčku, žádný kopanec si nepamatuju, ikdyž na pamět už nemohlo být spoleh. :lol:
Zato si dobře pamatuju ránů čelem, a nebyla jedna. :drunken: :blackeye:
Ale nezůstala bez odezvy. :badgrin:

Ta Drakova tabulka je trochu zavádějící. například bych řekl, že habrová 115# od Marca
by ten standart poslala hóóódně daleko, kdyby nebyla už spravovaná a nemohla být
tahána moc (řel bych 28-30"). I Drak by z té habrové 110# mohl vytáhnout víc, kdyby
se snažil, atd.
Ale je pravda, že jsme s tím střelili co je v tabulce, a ne co by šlo teoreticky. ;)
Třeba když si dal Janek na luk FF, tak měl hned tak 15-20 metrů navíc, ale udělal
to až po flightu a cloudu. :lol:

Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”