Turnaj Staré Město 2019

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: Pája1111, hawkwind, lasky

Odpovědět
Sumira

Turnaj Staré Město 2019

Příspěvek od Sumira » 23 Led 2019, 10:42

Všechny zvu na tradiční turnaj ve Starém Městě.
Termín: 15-16.6.2019

Můžete přijet už v pátek. Koupání na místě bude určitě osvěžující.
Ubytovat se můžete buď na louce v historickém stanu nebo využít penziony ve Starém Městě.
Budou nachystány i disciplíny pro lovecké luky (tj. luky pod 70lb nátahu).

Občerstvení bude.
Vezměte si historické nádoby a misky.
:occasion5:

:bigsmurf: !Novinka! Kostýmová povinnost pro střelce (doporučeno: Evropa,civil,2.pol 15. století)
V případě dotazů ke kostýmu kontaktujte pořadatele.

Prosím střelce o přihlášení na email hlmir@seznam.cz (viz Vzor přihlášky dole)
- kategorie (MR, MW, WCl, NH, lovecký luk)
- nátahová síla luků (lb nebo kg)
3. Ubytování: ve stanu na louce, případně v některém penzionu ve Starém Městě
4. Strava: Oběd od pořadatele (hovězí líčka na červeném víně) v sobotu lze objednat pečené koleno k večeři
5. Termín příjezdu: pátek, sobota
7. Doprovod: (počet lidí, psů)

Startovní listina:
1. Jan Kašpar
2. Miroslav Hlavačka
3. Miloslav Križan
4. Martin Bláha
5. Jana Kašpar Jelínková
6. Hana Šešulková
7. Pavel Šešulka
8. Miloš Kodýdek
9. Adam Kuchta
10. Maťka Štaffenová
11. David Matejov

12. Bohumil Višenka
13. František Pelíšek
14. Pavel Hořák
Přílohy
plakat 2019.jpg
plakat 2019.jpg (166.1 KiB) Zobrazeno 261 x
Naposledy upravil(a) Sumira dne 13 Črv 2019, 15:01, celkem upraveno 11 x.

Sumira

Re: Turnaj Staré Město 2019

Příspěvek od Sumira » 22 Kvě 2019, 16:42

Hlaste se do turnaje!
Aktualizuji startovní listinu na první straně tohoto fóra.
Pro podporu turnaje bych vás chtěl požádat o sdílení akce CSWBS na FaceBook.

S blunty bude uspořádaná jedna disciplína.
  • Je potřeba minimálně 3ks.
  • Šíp musí být označený značkou nebo jménem střelce.
  • Každý střelec musí mít vlastní šípy.
  • Není omezen tvar ani délka bluntu. Nesmí mít na čele hrot ani hřeb.
  • Pro rozměry šípu platí všeobecné pravidla CSWBS (jako pro clout)

lasky
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: melcice lieskove

Příspěvek od lasky » 16 Črv 2019, 17:22

dakujem organizatorom za turnaj, moznost vyskusat blunty bola fajn, treba robit viac takychto ozivujucich veci v turnajoch. S Davidom sme debatovali a on vypocital aka je asi mozna odchylka aby bol zasiahnuty kraj terca pri strelbe na 100y je to 1cm.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.

Kaša

Příspěvek od Kaša » 16 Črv 2019, 19:58

Souhlasím, blunty byly zajímavé ozvláštnění turnaje. :thumbup:
Vidět jaké to dává perdy do zasahovaných cílů .... :headbang:

Jinak i přes pekelné horko jsme to s úspěchem přežili a koupání bylo super.
Taky nás stihl déšť přes nedělní balení, ale i bylo to osvěžující (a i s kroupama).

Díky za turnaj a nejpozději na jubilejních Medlánkách se uvidíme. :occasion5: 8)
Naposledy upravil(a) Kaša dne 18 Črv 2019, 09:39, celkem upraveno 1 x.

dav1dMldc

Příspěvek od dav1dMldc » 17 Črv 2019, 10:44

Pripájam sa ku poďakovaniu. Teplo bolo strašné a večer pri odchode si ma podali naviac ešte komáre, ale prežil som to :D .
Výsledky má Sumira, bude musieť postnúť on.
lasky napsal:
16 Črv 2019, 17:22
...S Davidom sme debatovali a on vypocital aka je asi mozna odchylka aby bol zasiahnuty kraj terca pri strelbe na 100y je to 1cm.
Upresnenie: je to približný "lineárny" odhad, presný odhad nebude príliš odlišný. Znamená to, že keď strelec drží natiahnutý luk a fixuje ruku, ktorou ťahá tetivu, tak môže vychýliť ruku, v ktorej má luk o 1cm, aby trafil kraje terča. Resp. keďže je terč okrúhli, môže vychýliť ruku s lukom z ideálnej polohy, kde by trafil presne stred, o 0.5cm na jednu alebo druhú stranu (tiež hore a dole), aby ešte trafil kraj terča.
...preto sa snažím presadiť na turnajoch radšej ústupovku na 30, 60, 100yd, aby sa zlepšilo skóre. Takto to nikoho nebaví, keď z 18-tich šípov trafí 1, najviac 2. Tu je to dosť o náhode...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain

lasky

Příspěvek od lasky » 17 Črv 2019, 15:53

Pridame ešte jednu disciplinu?

Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 » 17 Črv 2019, 16:45

Díku za turnaj. Byly to extrémní výpečky :lol: Blunty super zábava. Krupky s deštěm bezva sprcha! Prostě všechno bylo super :occasion5:
No, jsem z toho horka a piva ještě docela vygumovanej :D
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“

Kaša

Příspěvek od Kaša » 17 Črv 2019, 17:31

lasky napsal:
17 Črv 2019, 15:53
Pridame ešte jednu disciplinu?
Já jsem v "turnaji" pro zachování tagetu v původní (100yards) formě ... budou se moct porovnávat starší i novější výsledky,
a pořád je to výzva a přitom se výsledky zas tak moc "nepřekrývají".

A nakonec nejdůležitější část - pořád budem moct tvrdit že u nás na turnaji je nejkratší disciplína 100yards. 8)

... stejně pak pořadatel může udělat jakoukoliv poplňkovou disciplínu. ;)

dav1dMldc

Příspěvek od dav1dMldc » 17 Črv 2019, 22:11

Kaša napsal:
17 Črv 2019, 17:31
Já jsem v "turnaji" pro zachování tagetu v původní (100yards) formě...
Nemáme tak dobrých strelcov, aby to malo význam... A naviac turnaje sú stále o tom istom a nikoho to už nebaví... Potom sa niet čo čudovať, že je tak mizerná účasť. Je dosť deprimujúce, keď z 18-tich šípov trafíš jeden alebo často krát ani jeden :roll: . Imho je z pragmatického hľadiska 100yd terčovka nezmyselná disciplína, minimálne v pôvodnom návrhu.
Kaša napsal:
A nakonec nejdůležitější část - pořád budem moct tvrdit že u nás na turnaji je nejkratší disciplína 100yards.
Môžeš sa tým chváliť, kým sa ťa dotyčný neopýta, koľko krát trafíš ten terč...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain

Kaša

Příspěvek od Kaša » 17 Črv 2019, 22:52

dav1dMldc napsal:
17 Črv 2019, 22:11
Kaša napsal:
Já jsem v "turnaji" pro zachování tagetu v původní (100yards) formě...
Nemáme tak dobrých strelcov, aby to malo význam... A naviac turnaje sú stále o tom istom a nikoho to už nebaví... Potom sa niet čo čudovať, že je tak mizerná účasť. Je dosť deprimujúce, keď z 18-tich šípov trafíš jeden alebo často krát ani jeden :roll: . Imho je z pragmatického hľadiska 100yd terčovka nezmyselná disciplína, minimálne v pôvodnom návrhu.
Jedna otázka je co je to dobrý střelec, ... já si pod tím představím střelce na mnohem vyšší úrovni než já, ale můžu ti zaručit, že i střelci z jiných "lig" a "oblastí" by se střelbou na 100yards měli problém.
Podle mně není dána neúčast tím že bychom stříleli pořád stejné disciplíny, ale můžeme se s lidma o tom pobavit jestli nechtějí změnu.
Já pokud nestrefím na 100yards ani jednou, tak nejsem naštván na disciplínu, ale na sebe.
dav1dMldc napsal:
17 Črv 2019, 22:11
Kaša napsal:
A nakonec nejdůležitější část - pořád budem moct tvrdit že u nás na turnaji je nejkratší disciplína 100yards.
Môžeš sa tým chváliť, kým sa ťa dotyčný neopýta, koľko krát trafíš ten terč...
To byl samozřejmě vtip, ale nakecat toho můžu hodně .... tedy před zveřejněním výsledků! :badgrin:

Já jsem už před nějakou dobou říkal že bych vzdálenost 100yards neměnil, ale změnil bych zásahovou plochu na podobu postavy člověka.
Lépe se to zasahuje, a taky je to mnohem zajímavější cíl než slaměné kolečko. ;)
Idea byla udělat plochu postavy o stejné ploše jako 120cm terč, ikdyž postava potom vychází podobná Laskymu (před lety ;) ), nebo Melkelovi). :badgrin:

Tuto debatu bych klidně přesunul na CSWBS fórum a tam bych to probral, ... jinak nám to Lasky smaže :D .

P.S. Navíc na základě zásahů na 100yards máme postavené hodnocení CSWBS ranků, které beží myslím od roku 2012 ....

lasky

Příspěvek od lasky » 18 Črv 2019, 07:24

som napisal pridat disciplinu, a vsetko sa da zmenit.. ak mas storocny dom tak tam nevymenis okno ak je pokazene alebo neopravis? ak nefunguje lebo to tak bolo predtym, turnaje kam chodim Beckov ,Castrum, Tematin, Lietava, su take stredoveke 3D je to postavene pre slabe luky, ale disciplny sa stale menia.. nieje to len to iste, je to zabava, stale zmena aj napriek tomu ze strielas na 15..40..100 metrov, dufam ze kolidovat termny nebudu..ak nebude zabava nebudu ludia.. a bude sa pisat o upadku a o tom ako nas je zalostne malo..

Kaša

Příspěvek od Kaša » 18 Črv 2019, 08:36

Lasky však já nepíšu že bychom to měli držet na sílu tak jak to je.
Proto říkám ať založíme vlastní debatu o tomto a proberem to.

Jak jsem psal, tak můj názor je zachovat disciplínu 100 "jardů" tak jak je, a nebo změnit právě jen typ terče,
pokud ale ostatní budou mít opačný názor a budou to chtít změnit, tak s tím budu souhlasit.
Pro mne je naopak "stojardovka" nejzajímavější disciplína z těch turnajových ... protože jsem vždy napjatý jestli to strefím,
nebo jak těsně nebo vzdáleně to budu míjet. A taky se zájmem pozoruju výkony ostatních na této disciplíně, ale u flightu a cloutu to tak nemám. :|

Spíše mi příjde dvojité střílení flightu občas jako zbytečnost, ... jen málo lidí má speciální flightové luky než jen ten luk na turnaj.
Můžem se třeba domluvit, že pokud nikdo nebude chtít střílet "ofiko" flight, tak ho můžeme vynechat.
... a po turnaji si třeba vynahradíme čas na libovolné flightové střílení různými luky a šípy. :bom:

Pak můžem přidat nějakou disciplínu navíc do vyhodnocení turnaje, a nebo jen jako dodatkovou disciplínu do střeleb.

lasky

Příspěvek od lasky » 18 Črv 2019, 13:23

Vecer na to pozriem ci to viem presunut.

Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”