Sháním luk, kuši - prosím o pomoc

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: Pája1111, hawkwind, lasky

Odpovědět
Tyrell90

Sháním luk, kuši - prosím o pomoc

Příspěvek od Tyrell90 » 01 Srp 2019, 13:51

ahoj, rád bych koupil luk i kuši, co nejvěrnější historickou repliku, ale samozřejmě funkční, abych s ní mohl trénovat a střílet. Co se týče zbraně, tak jsem přemýšlel i o importu, ale nejdřív se chci zeptat tady, zda i u nás v Česku se dají koupit kvalitní zbraně. Byl bych moc rád, kdyby někdo mohl poslat na někoho odkaz, bud web stránky nebo alespon kontakt atp., mohou být i zahraniční obchody, i když nevím, zda by se mi import neprodražil. Do luku či kuše jsem momentálně schopen investovat 5-15 tisíc, nevím, jak se pohybují ceny, pustil bych i 20, pokud by to bylo opravdu povedené. Nemám ale povědomí o cenách, tak bych nerad někoho urazil:) Jsem schopen samozřejmě zaplatit více, ale do začátku si myslím, že to není nutné, samozřejmě ale chci kvalitu, něco co vydrží a nebudu muset za rok obnovovat, proto si říkám, že bych investoval i více. Proto prosím, pokud znáte výrobce se skvělou reputací, obchody,...tuzemské i zahraniční...dejte prosím vědět. Děkuji moc všem za ochotu a pomoc
*už jsem tu možnost založit nové téma našel:)
omlouvám se, že jsem postoval 2x, text jsem z té předešlé odpovědi ve foru pouze skopiroval a upravil, díky za pochopení

Martin

Pappi
Hlad
Hlad
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním luk, kuši - prosím o pomoc

Příspěvek od Pappi » 01 Srp 2019, 14:05

Ahoj

Snad neudělám zle, když pošlu odkaz níže. Zde bych se informoval o možnosti výroby kuše.

http://historickekuse.websnadno.cz/15-stoleti.html
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.

Tyrell90

Příspěvek od Tyrell90 » 01 Srp 2019, 14:18

Díky moc za odkaz, vypadají fakt krásně, ještě bych poprosil, pokud zde jsou nějací výrobci luků...či snad vědí o nějakých obchodech, kde se dá dobře koupit (mohou být i zahraniční), ale co se dívám, tak tady v Česku by to problém být neměl, kuše jsou opravdu velmi povedené. Ještě jednou díky

Kaša

Příspěvek od Kaša » 01 Srp 2019, 15:51

Ahoj,
no pokud jsi našel toto forum tak si myslím že jsi našel i výrobce kuší i luků. :bom:

Na kuše ti bylo odpovězeno a našel bys i další (např. PavelH nebo Dave).

Na luky stačí poslat souromou zpravu (SZ) na jednoho z mnoha lukařů píšících tady. ;)
Ale co já vím tak je jich většina vytížena a někteří už ani nepřímají zakázky .... nebo čekačka min. rok.

earendil

Příspěvek od earendil » 01 Srp 2019, 17:14

Já prodávám teprve krátce takže lidé čekají jen čtvrt roku :crazy:

lasky
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: melcice lieskove

Příspěvek od lasky » 01 Srp 2019, 22:17

Ty si ten chlap co som ho sem poslal z fb? Z Ghany? Co to pre teba znamena historicka replika luku... Tam je totiz trocha problem s tvojim treningom a silou.. kušu natiahnes.. bud rukou alebo napinakom... Ale natiahnes.. podrzis, vystrelis a znova a znova, ale u luku to nieje taka sranda.. neobjednavaj si nic co nenatiahnes, najprv si niekde vyskusaj co dokazes. ..aj napriek tomu ze mam tiez peniaze a chut su cakacky na niektore luky aj rok.. ak nam povies odkial si mozno mas niekoho z nas vo svojej blizkosti a niekto ti ukaze svoje veci, a žiadne zdvojene temy, mazem to bez milosti..
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.

Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”