Koho zařadíme?

Odpovědět
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Koho zařadíme?

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Kdo půjde příkladem, a za jaké období, v baroku? Podávejte návrhy, ať vyplníme mezery. ;)
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Byl tu návrh na dosazení Mortaigne Regimentu za třicítku. Podle několika diskusí bych řekl, že nikdo nebude proti. Budiž...
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Malej »

No Mortaigne regiment tam patří rozhodně a ještě bych doporučil Cornetu,taky z Brna. www.corneta.wz.cz
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Jara »

Kluci to maj pekny, ale jezdecky jednotky bez koni se mi proste nelibi. Kazdy druhy v napoleonice chce byt husar, ale na konika nema...
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Malej »

No já bych je vyloženě mezi jezdecké jednotky neřadil,tak jako dragouny - spíše polojízdní. A to je pro mne rozdíl. Ovšem tady jde spíše o to,které skupiny to u nás dělají na opravdu hodně vysoké úrovni. Což obě výše jmenované dělají a troufám si říct,že i na evropské úrovni OH. Jinak mě se nelíbí většina třicítkářů co má velké límce,vysoké boty,gaťata na gumu a další.
Jara
Příspěvky: 16
Registrován: 13 Lis 2007, 13:38

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Jara »

Tak o tom jestli je to jezdecka, polojezdecka nebo pesi by jsme mohli celkem polemizovat. Asi by taky zalezelo na dobe o ktere by jsme mluvili. Neco jineho to bude v roce 1600 a neco jineho v roce 1645. Podle me je to, ale celkem jasne dana jezdecka jednotka o cemz mluvi i koleckove arkebuzy. Jenze je jednodusi tvrdit, ze bojovali i pesky. Kdyz vyuziji prikladu na napoleonice, tak doopravdy dost husaru slo pesky. Jenze jen z toho duvodu, ze byl nedostatek koni a jak v bitve doslo k ukoristeni dostatecneho poctu, tak se do bitvy zapojili - konmo. Ne ale jako pesi jednotka (neco jineho by to bylo pri obrane nejakeho obydli). Jenze dneska se bude touto vymluvou ohanet kazdy druhy husar a bude pobihat po bojisti pesky.
Kdyz hledas jednotky, tak si myslim, ze jsou srovnatelne temer vsechny jednotky ve spolecnosti 1645.
Mortaigne pro me vede jako jedna z nejlepsich pesich jednotek.
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Malej »

Na to lze jednoduše odpovědět. Nejdříve si pořádně přečti k čemu slouží toto téma. Máš-li pocit se o tom bavit,tak to dělej jinde a tam se rád připojím. Tady tu potřebu nemám. Nicméně jsou pro mne arkebuzíři polojízdní,tak jako dragouni. Vesměs žádné vojsko (jízdní či pěší) je nepřijalo za své. To proč husar bojuje pěšky je mi lhostejné,protože důvodů proč nemá v bitvě koně je sto. To bych tady mohl klidně muvit o jízdních střelcích,dragounských pikenýrech,lehkém jezdectvu a dalších. Sice nevím jak jsou srovnatelné jednotky v 1645,ale na slavnostech v Brně to tak nevypadalo. Pro mě jsou prim především Mortaigne a Corneta. A ty si zaslouží tady být. No a co se týká toho časového rozptylu ......... . To je na dlouho (viz.třeba výstroj a výzbroj pikenýra).
Naposledy upravil(a) Malej dne 15 Říj 2008, 08:48, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Nedávno jsem lanařil Vechia, aby s Alistairem projednali, zdali mám utvořit barokní fórum. Takže mi držte palce. Bylo by hezké, kdybychom zaplácnuli další díru mezi specializovanými fóry, což? :)
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Malej »

Tak to ti teda palce držím. Bylo by to potřeba jako sůl a zrovna oni dva jsou nanejvýš povolaní se tohoto zhostit.
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Olaff »

Nemam nic proti specialnemu tridsiatkovemu foru, len sa bojim, ze bude trochu neefektivne, predsa len je pre tuto problematiku vyhradena cast fora na livinghistory.cz, kam sa naucili ludia chodit, aspon teda ti, ktori maju tendenciu robit tridsiatku inak nez na mecikarskej urovni...

Rozhodne vsak jeho tvorbu podporim, ak bude treba, aj uzivatelov tam par nazeniem, hehe.
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Livinghistory sice má barokní část, ale ta není nafukovací a vzhledem k přirůstajícímu počtu příspěvkůch se stane brzy nepřehlednou. Nejde mi o to, abych pod sebe dostal další období. Byl bych i raději, kdyby Abaddon udělal odnož LH serveru, stejně jako udělal stránky pro Legio X GPF. Věř mi, že špecializovaná fóra mají sice pomalejší rozjezd, ale mají taktéž větší "hloubku."
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho zařadíme?

Příspěvek od Olaff »

Radim: Ako som pisal, ja proti tomu osobne nic nemam, prave naopak, vidim to podobne ako ty, len som naznacil jeden z moznych argumentov, preco by ludia na toto forum chodit nemuseli... :doubt:

Ako som spominal nedavno Vechiovi, toto forum ma vsak jedno plus, ktorym je to, ze na rozdiel od fora na lh.cz ich nemusi "desit" prave ten termin "living history", osobne mam pocit, ze sa toho mnoho ortodoxnych tridsiatnikov z kategorie krajok a ciziem dost boji. V pripade zvlast tohto fora tento element scasti odpada, co moze viest k vyssej navstevnosti nielen zo strany tridsiatkarov, ktori to robia, reps. sa snazia robit ozaj na urovni.

Aj ked, to su len moje dohady. Osobne si vsak viem velmi dobre predstavit aj kategoriu Salon krasy aplikovanu prave na toto obdobie, okrem mnoheho ineho...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Odpovědět

Vrátit se na “Baroko”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti