Dřevěné a kožené čutorky

Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od narvek »

Václav: nemá cenu si tam tu vodu schovávat. Mě už ke konci bitvy voda dojde:) Jinak teď i synovec má flašu od cossacka a za 50,- příplatek je na červeno obarvena dobovým postupem hlinkou a vypadá to moc hezky.
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Siegfried »

Mno jako, nějak když je vyvoskovaná tak mi až tak nepřijde t achuť divná... nebo sem si zvyknul... furt mi přijde příjemná a o svěžující.
Výše uvedené nevýhody co napsal Martin, mě nakonec vedly k tomu že jsem z ní udělal prachovnici... a mám keramickou lahev... ale ted zase řeším co do války, tak to zkusím znova :) Muhehehe

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Random »

Takže, je to tady: pokud si vzpomenete na mé stesky, že Belgičan se na mě vykašlal s cínovou lahvicí a já začal komunikovat s Medievem, tak ve výsledku to dopadlo tak, že poté, co jsme se s M. dohodli a já objednávku potvrdil, krátce na to se mi ozval onen Belg. A tak mám čutorky dvě :lol:

Nejprve tedy ta keramická: http://random.rajce.idnes.cz/Andilly_2008/#P1000815.JPG
http://random.rajce.idnes.cz/Andilly_2008/#P1000816.JPG

Úvaz podle jedné LH skupiny v Bretani, konopný provaz 6 mm (Praha, Florenc). Zátka z lahve od vína. Jak vidíte, ouška nejsou přesně pětiúhelník, takže na stole vypadá trochu vratká, ale je-li v ní dostatek tekutiny, nevadí to. Vcelku lehká, obsah asi 0,7 l, vypadá solidně a - již podruhé - naprostá spokojenost s jednáním s fy M.

Nyní výrobek z La Bigorne:
http://random.rajce.idnes.cz/Andilly_2008/#P1000817.JPG
http://random.rajce.idnes.cz/Andilly_2008/#P1000818.JPG

Dodáno i se špuntem (úvaz umělou šlachou) a popruhem, jen jsem musel přišít přezku. Obsahově je větší, skoro 1.5 l. Těžká, jak život sám, ale velice solidní. K ikonografii - jsou doložené v 16. u lancošů, na dřívějších obrázcích se špatně odlišuje od dřevěných. Výrobce sám ji doporučuje už na 15. století.
"Ad ultimum!"
Gunhead
Příspěvky: 31
Registrován: 14 Dub 2008, 08:39

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Gunhead »

Firma Medievum- tím myslíš http://market.medievum.cz ? Keramické čutory vypadají hezky, jenže při 1,5 litru mají asi dost váhu, navíc tu s uchy mají nepolévanou. Pokud jsi tu tvoji nechal dělat na míru, můžu se zeptat na cenu?
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Broďan »

Gunhead napsal:Firma Medievum- tím myslíš http://market.medievum.cz ? Keramické čutory vypadají hezky, jenže při 1,5 litru mají asi dost váhu, navíc tu s uchy mají nepolévanou. Pokud jsi tu tvoji nechal dělat na míru, můžu se zeptat na cenu?
Já mám tuhle čutoru, oboustranně polévanou. http://market.medievum.cz/p/keramicka-p ... -glazurou/
Je docela dobrá, i když poměrně těžká.
Pokud nevíš co s penězi, tak si to kup na zmíněném marketu, ale jelikož není problém kontaktovat přímo výrobce, můžeš ušetřit poměrně zásadní částku.
Viz tahle debaba a příspěvky od Pappiho a Ogriera:
viewtopic.php?f=139&t=437&p=9329#p9329
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Ogrier
Příspěvky: 287
Registrován: 21 Črc 2008, 10:15
SHŠ: Maligarde
Místo/Bydliště: Pavlikov + Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Ogrier »

Ja jsem tam poptaval tu cutoru co ma dole ocka/stojanek a cena i s poglazovanim byla skoro za polovic. Ale jeste jsme je neobjednali.

Nechci brat kseft medievum marketu, ale nejak na to auto musim nasetrit :lol:

Na tu vahu jsem nepomyslel. Zatim jsem se bal jen toho, ze si na ni sednu nebo sni nekde trisknu a pak budu zbytek pochodu ziznivy, ted se zacinam bat tezkeho nepohodlneho zavazadla. Nu coz lepsi zatez nez prach na jazyku.
-Beatus vir qui timet Dominum-
Gunhead
Příspěvky: 31
Registrován: 14 Dub 2008, 08:39

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Gunhead »

Je docela dobrá, i když poměrně těžká.
Pokud nevíš co s penězi, tak si to kup na zmíněném marketu, ale jelikož není problém kontaktovat přímo výrobce, můžeš ušetřit poměrně zásadní částku.
Díky za radu. paní je velice milá, udělat menší objem kvůli váze jí nevadí a cenový rozdíl opravdu slušný.
Můžu se ještě zeptat, je zelená barva glazury pro konec 15. začátek 16. století v pořádku?
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Siegfried »

Ogrier napsal:
Nechci brat kseft medievum marketu, ale nejak na to auto musim nasetrit :lol:
Hehehe hloupej kdo má předražené ceny, hloupější kdo to kupuje když ví že může jinde totéž za míň.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Kain »

Obrázek

Obrázek

Je vyrobená z kůže, voskovaná, včetně koženého trychtýřku a dřevěného špuntu. Objem má necelých 2,5l.
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Romikov »

Kaine osobně bych ji bral ale tak s polovičním obsahem a dvakrát. Jo jak dlouho trvá než chytí voda v tomhle pachuť a jak dlouho trvá než se zkazí?
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Kain »

Nemám tušení, ještě jsem to nezkoušel.
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Pachuť dostane do pár (1-2) hodin a kazí se dle mého názoru stejně rychle jako v PETce. Jde o to si spíše zvyknout na tu hořkou příchuť kůže.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Siegfried »

Čím více a lépe je vevnitř vyoskovaná tím méně to dostane tu pachuť.. Jinak je otázka co je a není cítit, já mám tedka tu vycínovanou měděnou čutoru od Vichřice a nemoh si jí vynachválit, není cítit voda po ničem a je lehká a praktická... samozřejmě s historičností to bude asi slabší... Ale z toho samého typu lahve si Almon stěžzje že to má pachuť a že si do vody leje trochu vína proti příchuti...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Já si myslím, že Almon se tím snaží okecávat svoji závislost ke chlastu. :p
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěné a kožené čutorky

Příspěvek od kure »

Hmm už vím jak budu na městských slavnostech pochlastávat :-D, jinak čutora je moc hezká,

Nevíte někdo jak se vyráběly a jak často se vyskytovaly měchy ať už na vodu tak i na víno??
Odpovědět

Vrátit se na “Jídlo, pití, kuchyně, vaření, nádobí a vše okolo”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů