Tabu

Diskuse o akci pořádané skupinou Basilard.

Moderátor: Proki

Odpovědět
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Tabu

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Dobrý večer, vítejte při sledování dnešního pořadu TABU! :badgrin:

Přátelé, myslím že je na čase abychom si zde ujasnili, co se na správné historické akci nemá vyskytovat. Pokud máš, Proki, nějaké desat... dvacatero zákazů, prskni ho sem. Projednáme jej a upravíme.

Podotýkám, že tohle je debata čistě o zákazech.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Tabu

Příspěvek od Dášenka »

takže:
kouření (veliký nešvar, závisláky vykázat do určených prostor, vajgly odhazovat do vhodné nádoby; nejlépe od pátku večer do neděle dopoledne...)
kelímky, tácky a spol. u kostýmovanejch lidí (protože jsme všici vlastně hodní a kamradští, tak to nemáme tak pěkně zmáknutý jako Wothan, u něj na akci dostane člověk v kostýmu jídlo a pití jen do vlastní a nerušivé nádoby)
kočárky (vím, je to těžké, ale když to dokážou na RS, proč to nejde na PS?)

tohle mě zatím napadlo, je to něco, co je na fotkách a i pro přítomné diváky nejvíce vidět...
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Tabu

Příspěvek od Romikov »

ano kuřáky by to chtělo vykázat .. nejlépe do hlavní síně, je jich popravdě hodně a jinam se nevejdou, ledatak ještě venku do velkého stanu :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Proki
Příspěvky: 15
Registrován: 05 Zář 2008, 09:17
SHŠ: SHSŠ Basilard
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu

Příspěvek od Proki »

pokud jste i v minulosti sledovali téma Veltruský Corvus na ČŠ, víte kolik zákazů, podmínek a jiných taškařic jsem si pro naši akci vymyslel a kolik jsem jich v reálu dokázal z lidí vytlouci.
asi bych svou odpověď rozdělil na několik částí:
1)omlouvám se že jsem se k diskuzi připojil až nyní, když byla kvůlivá mě založena, ale teprve před dvěma hodinami jsem sevrátil ze cvičení. zároveň děkuji za její založení
2)souhlasím s Vámi navrženým a i když jsem sám kuřmen, nenámítám ničeho :roll:
3)chtěl bych sám sebe, svou skupinu i Veltruský Corvus hnát výše nejen v kvalitě programu, ale hlavně v kvalitě lidí (čti: šermířů/vystupujících) a proto uvítám jakoukoliv pomoc, kterou mi kdokoliv neopatrně nabídne :badgrin: .
pro tyto požadavky bylo z Basilardu několik lidí odejito a pro samotnou realizaci bitvy a celého dne je nás velmi málo. i proto důkladně zvažujeme, zda Corvus v roce 2009 vůbec budeme dělat

:shock: čtu to po sobě a jsem asi fakt vytavenej. pokud tomu nerozumíte, nic si z toho nedělejte, nejste v tom sami. zítra to přepíšu

----------------------- 07 kvě 2009, 15:41 ---------------------

Prvotní nástřel jakéhosi sumáře pravidel k všeobecné diskuzi, kritice a doplnění.

1. Nepij alkohol, když se chystáš vystupovat - nedejbože šermovat.
2. Neznevažuj sebe, své kolegy a svůj kostým
-Nekuř v kostýmu (musíš-li, ukryj se)
-Nepoužívej plastové kelímky, tácky a igelitové sáčky
-Nenos na zádech batůžek a na očích sluneční brýle
-Nemobiluj
-Netlač a netahej dětský kočárek
-Nenos přes kostým reflexní vestu, ani když jsi fotograf :D
...
...atd.
Musíš-li, převleč se do civilu a všici budou Happy :oops:
3. Chovej se tak, abys po celou dobu akce neznehodnocoval dojem z akce sobě, ani svým kolegům. K platícím divákům se chovej vlídně a pozorně, bez ohledu na to, že nezaplatili tobě. Dojem jaký v nich zanecháš vytvoří obraz nás všech.
4. Ponecháš-li v táboře otevřený stan, hleď ať je čím se chlubit. Není-li, pečlivě jej zavři.
5. Za všech okolností dodržuj pravidla a pokyny organizátorů akce. Nevydávají je proto, že by měli sklony k neodůvodněnému šikanování, ale protože k tomu jistě mají závažný důvod, který ti může být zatím utajen. :dontknow:
6. Nikdy nestřílej z palných zbraní, nepožádá-li tě organizátor.
7. Nešermuj v táboře. Cítíš-li potřebu se potrénovat a rozehřát, vyhledej místo v ústraní. Před diváky je to však nejméně vhodné místo, jaké tě mohlo napadnout.
8. Své věci a zvláště pak cenné měj vždy pod kontrolou. Ani ta nejlepší organizace nedokáže zabránit nepříjemnostem. Před odjezdem na akci pečlivě zvaž, je-li nutné brát vše sebou.
9. Nenech se zmást tím, že je po bitvě. Akce pokračuje nejen pro diváky a tvé chování a ustrojení by mělo být adekvátní situaci v poledne, stejně jako večer. :snorting:
10. Vyhýbej se Sigimu a VanOuskovi. Spatří-li tě, vláčení po internetových diskuzích neunikneš :lol:
"Když má člověk kamarády, nepotřebuje nepřátele"
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Jseš zlej! -já takovej prudič nejsem :)

Co se týče fotografů v kostýmech, mám jednoduché řešení:
Kdo dnes nemá auto, že... a co je součástí nepovinné, ačkoliv rozumné výbavy? Reflexní vesta.
Když si jí oblékneš přes kostým, nikdo tě fotit určitě nebude a spíš tě diváci budou považovat za součást organizace, která se točí kolem akce.
Proki
Příspěvky: 15
Registrován: 05 Zář 2008, 09:17
SHŠ: SHSŠ Basilard
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu

Příspěvek od Proki »

reflexní vesta přes kostým?
kamaráde ty budeš snadné sousto pro "smějící se bestie"
:badgrin: :badgrin: :badgrin:
"Když má člověk kamarády, nepotřebuje nepřátele"
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Mě neohromíš, ani nepřekvapíš ;)
Budeš tedy spoléhat na to, že fotky z této akce budou diváci vystavovat někde na rajce.idnes.net? Nechci tě zahánět do úzkých, ale spousta z nás má slušnou fotovýbavu a fotit umí. Dal bys nám na vybranou -buď být v civilu a s foťákem v ruce, nebo v kostýmu bez foťáku.
Tenhle problém jsme na LH srazu taky řešili a došli k názoru, že ty foťáky trpět chceme.
Reflexní vesta je jenom návrh, jak se na chvíli ubránit očím ostatních fotografů. Protože, co si budeme nalhávat -kdo by fotil silničáře :)
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu

Příspěvek od Pappi »

kočárky (vím, je to těžké, ale když to dokážou na RS, proč to nejde na PS?)

jde to. Pro synka máme v případě únavy krásný vozíček vystlaný dekami a kožešinkami. Dle obrázků Pietera Bruegela. Jinak tak rok a půl roční dítko se velice rádo zapojuje do her hospělých. Nemyslím tím do her na vojáky, ale náš capart velice rád ocmrduje třeba třeba u ohýnku, kde dostane něco málo k snědku a kde může házet klacíky na ohýnek jenž ho velice fascinuje. Maminka nebo tatínek musí být však stále v těsné blízkosti jelikož se v případě takového tvorečka jedná stále o nevyspytatelné zvyřátko jenž je schopno si jak koliv ublížit, ale od toho jsou tu ti oba dospěláci jež se budou vzájemě zastupovat. A tak jsou si schopni užít po svém akci všichni tří !
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Proki
Příspěvky: 15
Registrován: 05 Zář 2008, 09:17
SHŠ: SHSŠ Basilard
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu

Příspěvek od Proki »

Pappi: Skvělé :idea:
Radim: Nic ve zlém jen jsem si trošičku zaryl. Jak píšu výše, návrh je k diskuzi.
Fotoaparáty tedy mažu.
"Když má člověk kamarády, nepotřebuje nepřátele"
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Tabu

Příspěvek od Romikov »

A kouření dýmky by mělo být v druhé polovině 15.st také povoleno. - ne u hnojáků samozřejmně :)
Za druhé- každý alespoň obstojný herec si tu štamprličku dá ... ovšem ne půllitr.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Tabu

Příspěvek od Mojshe »

Romikov napsal:A kouření dýmky by mělo být v druhé polovině 15.st také povoleno. - ne u hnojáků samozřejmně :)
.
a co do té dýmky nacpat? tabák přivezený z Ameriky po roce 1492?
to aby tvůj překupník čekal v Cadizu na návrat hned prvních Kolumbových lodí s plným podpalubím tabákových listů.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Proki
Příspěvky: 15
Registrován: 05 Zář 2008, 09:17
SHŠ: SHSŠ Basilard
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu

Příspěvek od Proki »

Dobrý obchodník je vždy připraven využít dobrou příležitost.
Jen mě udivuje kapacita jeho flotily, která dokázala zaplavit trh až k našemu království :D

SÁM JSEM KUŘMEN A ŘEKL BYCH ŽE VELICE NÁRUŽIVÝ, ALE S CIGARETKOU JE TŘEBA ZALÉZT :?
"Když má člověk kamarády, nepotřebuje nepřátele"
Avatar uživatele
klimberk
Příspěvky: 8
Registrován: 02 Led 2010, 22:29

Re: Tabu

Příspěvek od klimberk »

[quote="Proki"]Pappi: Skvělé :idea:

Hmm, tak to chci vidět jak to zvládne bez kočárku s dvojčaty dík Proki :(
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Tabu

Příspěvek od Mojshe »

klimberk napsal: Hmm, tak to chci vidět jak to zvládne bez kočárku s dvojčaty dík Proki :(

i s dvojčaty to jde...
Přílohy
P8080759.jpg
P8080759.jpg (87.85 KiB) Zobrazeno 11044 x
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Odpovědět

Vrátit se na “Veltruský Corvus”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů