Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Lumíre, našel jsem fotky starého RD luku kterej jsem dělal. Tenhle je lepenej a taky bohužel nevydržel pohromadě, díky špatnýmu backingu, což nezmaná, že je to špatnej design. Úplně původně je založenej na recurve z jednoho kusu, kterou jsem dělal kdysi dávno a která pořád ještě střílí....

Obrázek
Obrázek
Obrázek

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Drak »

Jasanovej flat. Cca 30liber. Nátah až 28".
Rozměry nedodám nemám ho u sebe.


Obrázek
Obrázek
Obrázek

Luk je oblemtanej protože není obroušenej momentálně mně to netrápí.

Přidávám ještě délku a rozměr konců.
Délka: 150cm
Konce pod overlayem: 8x8
Naposledy upravil(a) Drak dne 01 Kvě 2009, 18:55, celkem upraveno 1 x.
Drak
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Dobrej tvar tileru. Ale je to vážně trochu oblemtané. Tu drážku na smyčku od tětivy máš málo příkrou, takže se ti tam ta tětiva "láme" míso aby tam hezky spočívala.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Drak »

Drážku opravím. Až bude čas a nálada tak to přejedu šmirglem.
Drak
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Tu je cherokee longbow podľa obrázku z TBB a od Jara.
Parametre:
dlžka 71 ntn, asi 70 lb+-
stred 36X18,
konce 26X10,
informácia pre ortodoxných vyzrievačov, drevo bolo rezané 28.marca
zatiaľ žiadny set, handshock nijak excesívny napodiv
na prvý dojem genialita jednoduchosti.
cez víkend vyskúšam výkon
ešte jedna skúsenosť, robil som to vonku na kolene bez zveráka a pracovného stola z hlavy od oka, sekera, rašpla, škrabka. Ešte ho treba obrúsiť šmirglom.
Naposledy upravil(a) cornus dne 20 Kvě 2009, 17:48, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Pěkné Peter, ono je na tom obrázku na brace vidět, že ty špičky jsou tužší jak jsou široké, ale asi to těm indošům nevadilo. To je prostě ten design. Taky stříleli relativně těžký šípy. Co je zajímavé, tak konkrétně třeba ty Cherokee žili v hrázděných osadách takže při válčení stříleli přes "hradby" a během prvních kontaktů s bělochama začínali vyvíjet zbroje konstruované na ochranu proti šípům. Bohužel uvedení palných zbrani na scénu zmařilo tento jinak slibný začátek primitivních závodů ve zbrojení. :)


Mluvíme o tom "vyzrávači" s psychopatickou úchylkou co nic neumí? Tím bych se nezabýval..

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Peter, to je zajímavé, že takové veličiny jako Tim Baker nebo Paul Comstock dělají běžně ze dřeva které je sušené dva tři měsíce a funguje jim to výtečně. Je na to prostě postup jako cokoli jiného.
Přemýšlel jsi o nějakém "cornstalk" střílení, když už máš tenhle luk? Oni nandají mezi 4 zatlučené kolce nat´z kukuřice až vznikne poměrně velká terčovnice a pak na to střílí z velké dálky šípy s cílem jak trefit, tak tam ten šíp zarazit co nejhlouběji. Některé hroty jsou vyklepané jehly dlouhé třeba 20 cm! Ale střílí se to na 80-90 metrů (taky) a v kategorii "native" je Cherokee dost oblébenej, protože se nechá udělat na velkou sílu a utlačí velmi těžký šíp.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Tradícia má hold hlboké korene. Používal som drevo dlho sušené aj rýchlo sušené a rozdiel som zatiaľ nepostrehol, tak sám neviem.
Cornstalk som videl na nete. Majú to vymakané, že ide jak o presnosť tak o silu.
Pozerám, že kalendár turnajov na tento rok je pestrý. http://www.lithictechnologies.com/cornstalk_shoots.htm
Ešte na luku zapracujem a skúsim k nemu naladiť nejaké šípy.
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

No jo, začalo nám sluníčko pekne svítit hodím to do autosušičky.

----------------------- 24 kvě 2009, 10:56 ---------------------

http://picasaweb.google.com/cornus2/Woodland#
ObrázekObrázekObrázek
Ten kratší podľa vzoru Algonkin luku
60´´ ntn
stred 30X17
konce 20X9
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Honza F. »

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Jilm, 190cm, střed 33x25, konce 17x14, není opalovaný.
Max. nátah 80cm (na poslední fotce).
Má to spoustu chyb.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
cornus
Příspěvky: 491
Registrován: 23 Led 2009, 01:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od cornus »

Nesúmerný tiler je možno zámer.
Na môj vkus trochu veľký set, u bieleho dreva je to bežné. Možno by to chcelo umelo dosušiť, alebo opáliť.
Nie si ty jeden z tých, ktorí na lukostrelci tvrdili, že drevo treba sušiť minimálne tri roky?

Mňa by zaujímalo to drevo, som taký materialista. Je to asi beľ jilmu.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

No pěknej oblouk na začátek na tom jilmu, ale Radim má pravdu, když se podíváš, tak dvě třetiny toho ramene co je na obrázku vlevo se ohýbají nepoměrně mín´než zbytek. Zkus si ten obrázek flipnut v nějakém grafickém programu, abys viděl, kde je to třeba poopravit.
Já chápu pozitivní tiler jako něco co dělám až když mám nejprve dobrej ten souměrnej.
Imho bych to opravil, pak dal celej luk břichem nahoru na formu a předepnul tak o 3 cm opatrně a pěkně propekl a pak bych zjištoval co to udělá.


J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Honza F. »

Ten tiler měl být souměrný.
Je to bělové dřevo. Ten velký set je daný výchozím materiálem (1 fotka). Asi 30 cm od bližšího konce jsem to uříznul.
Já jsem na lukostrelci tvrdil, že dřevo by mělo být vyzrálé (alespoň rok). Tak mne to kdysi naučili. Bohužel, nikdy jsem neměl dost materiálu na experimenty se sušením.
Tohle je třeba ze stromu, který měl 45 cm v průměru a ten kus měl 2,5m délku. Něco takového neusuším rychle. Nebo alespoň já k něčemu takovému nemám podmínky. A hned rozštípat jsem to také nemohl. Takže to známý na moji radu rozpůlil a sušil oloupané v přístěnku. Ke mě se to dostalo po 1,5 roce.

To opékání jsem už také uvažoval, ale nikdy jsem to ještě nezkoušel.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Drak »

A ještě oškrábni ty konce ať se dostaneš na těch 12mm max. Takhle to nebude moc dobře střílet když je tam zbytečný materiál.

----------------------- úte kvě 26, 2009 1:12 pm ---------------------

To opečení je pohoda. Dělej to pomalu abys pořádně to dřevo prohřál. Nemusí to být opalený do černa jenom tak jemně na oříškovou barvu.
Drak
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od hawkwind »

Problém který já vidím se sušením těchhle dřev je právě to "zraní a sušení v přístěncích", když já usuším jasan, je žlutej jako kuřátka, tvrdej že zvoní pod pilou. Ted´jsem dostal velkej špalek jasanu od loutnaře, kamaráda na šípy, šedej, divnej. Samozřejmě, že to "sušil" v kůlně jako jiný dřevo, tzn. že do toho mezitím vlezlo kde co, plísen´´ vlhkost atd.
Oni ty houslaři když sušili dřevo takhle, tak ho pak máčeli v boraxový vodě aby v něm zahubili plísně a housenky. To my si dovolit nemůžeme.
IMHO je to pořdá to samý - rozštípat alespon´na čtvrtky, sundat kůru (tím se člověk zbaví škůdců) a šup ho na světlé, dobře větrané a teplé místo. A tak se všemi bílými dřevy.
Samozřejmě, že pak o tom jestli je to k úžitku rohodne ta aktuální suchost kterého kusu, ale ze stejně sušeného dřeva dělám já, Cornus, Paul Comstock, Tim Baker a kde kdo jinej a všem to funguje, tak to asi bude v pořádku.

Běli bych se u jilmu nebál, v jádru zase nemá tak odlišné dřevo. Záleží ale na specifické hmotnosti, protože jsem z českého jilmu taky dělal a bylo to lehké dřevo, mnohem lehčí než většina jasanu co jsem kdy měl a taky ten set podle toho vypadal.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů